Má zrýchlený tep dopad na pôrod?

adetka
5. sep 2006

Dievcata, mam na Vas jednu otazocku... aj ked si asi odpoved budem musiet zistit u doktorky... ale...

Dnes mi na vysetreni EKG zistili zrychleny srdecny tep... az 84 za minutu... uz pocas predchadzajuich merani tlakomerom u rodicov som mavala 85 az 90 uderov za minutu... Inak mam vsetko v poriadku... tlak 120/80 az 130/90... mc v poriadku... od kedy drzim dietu je aj hladina cukru v poriadku...

Moze mat zrychleny tep nejaky dopad na porod?... pripadne tehotenstvo?

felixko
27. apr 2008

Bibianka, je potrebné hyperfunkciu štítnej žľazy v tehotenstve liečiť? alebo dodržovať len kľudový režim?

bibianka
27. apr 2008

Tak to neviem, mne to prešlo skôr než som sa dostala k endokrinológovi. V podstate sa to zistilo pri odbere krvi v 1.trimestrálnom screeningu (je to nadštandard, nerobí sa bežne) v tom 13.tt a keď som potom o nejaké 3 týždne šla na endokrinológiu, už to bolo o.k. Ale mám dojem, že keď niekomu opakovane vychádzajú hladiny hormónov ŠZ mimo normu, asi sa to nejak lieči. Fakt je, že pre mimino je nebezpčená hypofunkcia (znížená činnosť) ŠZ, nie hyperfunkcia. S kľudovým režimom to asi nemá nič.

bibianka
27. apr 2008

Ešte dodám, že v tom "najlepšom" som z toho bola dosť vyľakaná - normálne som sa v noci budila na to, ako mi mláti srdce, no ale ako som už písala, s klesajúcou hladinou HCG to prešlo a aj výsledky krvi sa upravili. Endokrinológ mi vtedy urobil aj UTZ štítnej žľazy a je v poriadku, takže to bola taká "falošná tehotenská" hyperfunkcia. Už som na to aj zabudla 😉

vikulik
27. apr 2008

To je super,bibi ze sa ti to ukludnilo,ja idem v stredu na endok. na kontrolu,tak mozno sa to tiez trochu ustalilo. 🙂

meggietn
27. apr 2008

Ahojte aj ja mám hyperfunkciu štítnej žlazy a som sledovaná každý mesiac na endo. zatial je všetko ok. Dokonca mi povolili brať aj jod.

katarinkad
27. apr 2008

Ahojte. Ja mam tiez vysoky tep. Bezne 80-90. No niekedy mi vybehne aj na 120. Je to dost neprijemne a som z toho obcas dost vyplasena ako mi busi srdce. Stitnu zlazu mam vraj v poriadku. Tak neviem ci je to sposobene len tym ze som tehu. Buduci tyzden mam ist na kardio, tak som zvedava co mi povedia.
No som rada, ze nie som sama co ma taky problem.

emaso
27. apr 2008

bibi tak to ma prekvapilo mierne,lebo pri oboch tehu som mala bezne tep 110 a viac a pritom tlak nizucky,najvyssia hodnota bola 125/75,srdiecko jak splasene,hrca v krku,urcite to nebolo zo stresu,ale moj lekar to nejako neriesil.Ak sa to bude teraz opakovat uz to podchytim.Teda upravi sa to samo bez liecby?A robili ti opakovane odbery?

emaso
27. apr 2008

No tak kym som to nacmarala tak tu mam aj odpovede,som spomalena,sorry...

vikulik
27. apr 2008

Mne dr.vysvetlil,ze po tehu sa pulz vrati na svoj povodny stav,ze sa tomu tepu netreba ani cudovat,samozrejme pokial niesu nad 160.Hlavne je aby tlak krvi nebol vyssi ako140/90.

bibianka
27. apr 2008

emaso, výsledky z endokrinológie som už mala v norme, takže endokrinológ mi na základe nich a UTZ povedal, že je to v poriadku a ak chcem, môžem prísť na kontrolu rok po pôrode.
Ak je to naozaj spôsobené HCG, tak to odíde samo. HCG je najvyššie okolo 12.tt, potom už klesá. Ak si dobre spomínam, v 16.tt mi už srdce nebúšilo (to mi pre zmenu začalo tvrdnúť bruško 🙄 ).

emaso
28. apr 2008

No a este to moze byt sposobene aj nerovnovahou mineralov vraj,znie to logicky.

snehulienka
1. júl 2008

kukam ze niekto povazuje 84 za zrychleny tep, ja som mala 115 v klude. ale to som mavala niekedy aj predtym nez som bola tehu...

certica
1. júl 2008

zrychleny tep v tehu je uplne normalny jav

elenita
1. júl 2008

Ahojte! V tehu som aj ja mavala tento problem, tep tak 130, ale povedali mi, ze je to viac-menej normalne, zvysena zataz....brala som na to Isoptin. A 80-90 je v tehotenstve uuuuplne normalny pulz, urcite nie zrychleny!!

natashkaa
13. nov 2008

Tak baby presne toto mam aj ja len viete, co je na tom najhorsie? Ze tie sproste sestricky to vsade beru tak, ze v tehotenstve musite mat tlak 120/80 a tep 70. Asi malo studovali lebo je pravda, ze sa zvysuje objem krvy a cele sa to v tele meni ved predsa telo pracuje za dvoch tak nemoze mat hodnoty ako jeden. No a to som chcela najhorsie je na tom to, ze tie sproste sestricky zacnu vzdy hysacit, ze preboha to mate co za hodnoty no a ja sa potom tak zlaknem a vystresujem, ze aj doma stale rozmyslam ako mi bije, ci neskolabujem a podobne. ja mam v klude teraz tiez okolo 85-90 ale ked mam ist do schodov tak pokojne aj 160. teraz sa uz lekarov bojim a automaticky mam 150 od strachu. Ved minule mi namerala tlak 120/90 a hystercila, ze to neni normalne, ze ci chcem ist do nemocnice kvoli tomu spodnemu. No a potom som sa na to pytala lekarnicky a ona, ze ked ste tehotna je to uplne normalne.

ikke
17. feb 2009

lubica33 • Včera o 22:03
Caute,
mate niektora problemy s aritmiami a vysokym tepom? V prvom tehotenstve som nemala ziadne problemy a v druhom tehotenstve, od druheho trimestra sa mi objavili caste aritmie, teraz som v tretom trimestri a pridal sa k tomu vysoky tep. Vcera vystupil na 120, pricom tlak mam v poriadku. Celu noc som nespala, tak mi busilo srdce. Kardiolog mi pred 3 mesiacmi odporucil Egilok na aritmie, ale neviem, ci je dobre to brat.....
Aky je normalny tep v tehotenstve? Mate niektora podobne skusenosti?

andinaa • 1d, 9tt • Dnes o 05:11
ahoj,já mívám normálně kol 90tepů za min.Těd jsem těhu a taky se bojím že se to rozjede..když jsem nervozní či rozčílená taky přesahuji stovku..Pokud ti dal pan doktor léky,ví proč tak já bych je brala.

magic08 • 10tt • Dnes o 10:49
ahojte, no ja mam tiez tento problem s tepom. Tlak mam skôr nizsi, ale tepy aj 90-95 za minutu v klude. Zajtra idem na poradnu, tak som zvedava, co mi na to povie doktor. Mam trosku obavy.

srdcko81 • snž • Dnes o 10:55
ja zatiaľ nie som tehotná ale tiež mám tento problém,teraz je to super dokonca mávam tep tak okolo 60 ale užívam lieky už dva roky corvitol 50 pol ráno a pol večer a doktor mi povedal,že keď otehotniem tak mi to vysadí,tiež mám z toho strach lebo keˇto začalo tak som mala tep 130 a bol to hnus ,myslela som si že chytám infarkt.Absolvovala so všetky vyšetrenia aké robia na srdce a nič mi nezistili a zhodnotili to tak že to bol psychický skrat.

magic08 • 10tt • Dnes o 10:57
no ja som mala vzdy tep okolo 75-80 za minutu. Vraj to bola norma. Posledne 2 tyzdne sledujem ze tep my velmi vyskakuje, aj ked lezim a velmi rychlo sa zadycham. No nemam pocit ze to vyzera ruzovo. Asi ma cakaju vela vysetreni a mozno rizikove. No uvidim zajtra, dufam, ze si robim zbytocne starosti.

ejusa • 1d • Dnes o 11:28
Ahojte,ja som mavala tep okolo115 ale ja som aj mala vyssi tlak,ale pocas porodu ukazkovy 120 na 8O 🙂

pink_lady • 10tt • Dnes o 11:55
caute, dlhodobo uzivam corvitol /ked som mala ekg holter tak pocas tych 24 hod mi pulz ani na chvilu neklesol pod 100, maximum som mala 197/min 😅 . Teraz v tehu to citievam ze je to horsie, resp. viac to pocitujem, gynekolog mi povedal ze vsetky lieky od kardiologa treba uzivat tak ako su predpisane vraj malokedy sa v tehotenstve upravuje liecba

tanulik... • 31tt • Dnes o 12:00
ahojte tak ja som natom rovnako moj tep je stale zrychleny ale lekar mi povedal ze je to normalne pretoze dietatko zattazuje organizmus ale ze to moze byt aj stoho ze sa liecim na stitnu

lubica33 • Dnes o 14:34
Baby, to je divne, ze lekari nevedia odhalit pricinu, stitnu mam v poriadku a srdce v norme... a este zvlastnejsie je, ze moje prve tehotenstvo prebehlo bez akychkolvek problemov, paradne az do konca a teraz mavam busenie a srdce mi ide vyskocit z hrude von. Citite sa niektora horsie ked je vonku nizky tlak? Ja mam pocit, ze aj to ma ovplyvnuje. A este jedna otazka, tie, ktore mate tiez zvyseny tep, ste v dobrej kondicke, cvicite aj pocas tehotenstva? Ja nie, lebo ani nestiham pri mojej dvojrocnej dcere a domacnosti...

zajo510
18. feb 2009

čafte tehulky, ja na sebe bádam posledné dni, že mi náhle vybehne tep a nestíham dýchať, cítim nával tepla atd - pomôže len otvorenie okna a dýchanie. najprv som nevedela, že z čoho, ale včera som zistila, že to po akomkoľvek jedle. už to trávenie nie je asi ONO a zo svojej naloženej porcie vládzem zjesť tak maximálne polku a to už mi bije srdce ako zvon. búšenie pritom nepociťujem, spánok mi to neruší (okrem behania na wc 😀 a tlačenia na brucho). liečim sa na zníženú fciu štítnej žľazy, ale už viac ako 2 roky a teraz je to ok, takže u mňa to nebude šž, ale to spooooooooooomalené trávenie a neviem kam až pod pľúca zatlačený žalúdok.

felixko
19. feb 2009

tento stav som zažila aj ja počas tehu, na kardiológii bolo všetko v poriadku, ale doktor mi povedal, že sa s tým bežne stretáva u tehtoných žien

lienka79
19. feb 2009

tak ta upokojim..ja somm maval tep vyssi ako ty...90-100/min, tlak 110/70 a ani EKG,ani sono srdca mi nic nezistilo..pravdepod,je to vrodene ,lebo aj teraz mavam tych 90...ale v tehu mi to nejako vic vadilo.,rusilo ma vlastne srdce,,,,
Nemalo to vplyv ani na porod,ani tehu...nic...

brisilda
13. jan 2010

kocky a ako sa da znizit tlak? okrem pitia magnezia? ja som pri prvom mala tlak 110 teraz mam tlak 130 az 140 a doktora to znepokojuje natolko ze ma poslal na interne inak tep mam tiez vysoky niekedy 80 a niekedy cez 100 😝

danu
30. jan 2010

blondinka42 • 6tt • Včera o 21:06
Busilo vam srdce v tehotenstve?ja som pomaly v siedmom tyzdni,uplne pokojna,vobec mi nie je zle len mam nepravidelne bytie srdca znicoho nic sa mi rozbusi a potom prestane a som pritom v klude.Ma niekto stym skusenosti?Je to nebezpecne?

blondinka42 • 6tt • Včera o 21:21
???

blondinka42 • 6tt • Včera o 22:12
hm nikto mi nevie poradit???? ☹

liv1 • 10tt • Včera o 22:23
blondi neboj, zrychleny tep v tehotenstve je normalny. ja mam s busenim par skusenosti, moze to byt aj psychika, nejake vypatie, pritom aj ked si v klude. najlepsie je si ho par krat cez den zmerat. potom pripadne zavolaj doktorovi a povedz kolko si mala tep, ale nic by to nemalo byt.

smarti
30. jan 2010

Ja som mala zrýchlený tep v období, keď som otehotnela - samozrejme som nevedela, že som tehu, v robote bol hrozný stres, potom sme išli na dovol. Neverila som, že v ten mesiac sa môže niečo podariť. Držalo ma to asi dva týždne, ale fakt to bolo také stresové, cítila som sa jak pred infarktom. Potom to prešlo a zistili sme tehu. Asi v 6. mesiaci tehu sa to objavilo znova, napriek pohode, lebo som doma na PN, problémy som nemala, len to búšenie. K tomu mám nízky tlak 100/70 - 90/60 a tep mi vyskakoval až na 115. Asi 4 dni som z toho bola v strese, normálne ma rušilo vlastné srdce. Išla som k dr., tá ma poslala na interné, vyšetrenia nič neukázali, odporúčala mi brať Magne B6 + nejaké železo, lebo som mala nízke hodnoty železa. Záver - normálna tehu diagnóza. Internistka mi vysvetlila, že bábätku to neškodí, takže pokiaľ to ja zvládam, že mi to extra nevadí, tak lieky by nedávala, lebo lieky majú vplyv na bábo. Samozrejme, že lieky by som nebrala pokiaľ by to nebolo nutné. Paradoxom je, že po návšteve na internom sa tieto stavy zmiernili, dokonca po týždni úplne prestali, prestala som sa sledovať, nasadila magne B6. Teraz som v 34.tt, občas sa to objaví, ale keďže viem, že je to normálne, tak nestresujem. Takže sa tiež neboj, ale radšej by som tiež na tvojom mieste navštívila internistu, aby vylúčil prípadné ochorenie a tak si môžeš v kľude užívať tehu. Drž sa.

danulicek
6. máj 2011

kočky, a tie, ktoré ste mali s týmto skúsenosť, odkedy ste približne pociťovali takýto zrýchlený tep?

belusa
8. máj 2011

Ahojte chcela som sa opýtať či je normálny tep 85 už v 22 týždni namerala som si ho u rodičov a neviem či mám hned vyplašená utekať k lekárovi dakujem za odpoved tlak mám v poriadku 130/77 len ten tep

rabiva
8. máj 2011

v tehu sa to stava, vid aj tieto predch. prispevky... ja som teraz v poradni v 28tt mala tep az 97 😒 doma zvycajne medzi 80-90 a to som vklude... tlak mavam zatial normalny, ale ocakavam ze sa to bude "zhorsovat", s dcerkou som v 1.tehu mala ku koncu dost vysoky 😎

belusa
8. máj 2011

@rabiva hej len v tých príspevkoch nebolo písané v koľkom mesiaci boli, preto či to nie je riziko ked som len v 22 😲 😲 a bola si v nemocnici alebo čo s Tebou robili?

rabiva
8. máj 2011

@belusa az v 36tt som lezala tyzden v nemocnici kvoli tomu vysokemu tlaku.
V tehu knizke mam zapisany tep v 20tt v poradni to bolo 84, inak mi to nezapisuju tak ti neviem povedat. V lekarni si mozes kupit volnepredajne MagneB6, stoji cez 6eur a brat 3xdenne 1 tabletu, prip. zajdi za dr a uvidis co ti povie. 😎

belusa
8. máj 2011

@rabiva aha no radšej sa opýtam a inak ten magne mám doma tak uvidím, bože človek sa stále z niečoho vyplaší veľmi pekne dakujem za odpoved 🙂 🙂 😉 😉

janka29
11. máj 2011

@belusa ja som s tym tiez mala proglem aj mavam som v 21t tak okolo 80-90 za min uz to ani neriesim horsie to je ked mi niekedy tak ze zrazu mi zabusi srdce co aj citim na par sekund a prestane to na zaciatku tehu som bola na internom ale ekg je vporiadku aj som citala neviem ci na mama a ja alebo kde ze v tehu pracuju hormony a preto to tak je. a internistka vravela ze vysoky sa povazuje nad 100/min . myslim ze niektore tehotne to mavaju, horsie je to asi s tlakom ked je vysoky ja mam skor nizky. ja beriem2x denne magne B6. Inac s tepom 85/min mozes byt uplne kludna ver mi su baby co som citala im skakal aj na 120/min

vierka0
11. máj 2011

aj mne sa teraz zvysil tep..ako neviem kolko som mala predtym, ale citim, ze mi busi srdce rychlejsie ako zvycajne, teraz som si zmerala, tak mam cez tych 80 za minutu..myslim vsak, ze celkom sa to da zatial zvladnut 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre