Má zrýchlený tep dopad na pôrod?

adetka
5. sep 2006

Dievcata, mam na Vas jednu otazocku... aj ked si asi odpoved budem musiet zistit u doktorky... ale...

Dnes mi na vysetreni EKG zistili zrychleny srdecny tep... az 84 za minutu... uz pocas predchadzajuich merani tlakomerom u rodicov som mavala 85 az 90 uderov za minutu... Inak mam vsetko v poriadku... tlak 120/80 az 130/90... mc v poriadku... od kedy drzim dietu je aj hladina cukru v poriadku...

Moze mat zrychleny tep nejaky dopad na porod?... pripadne tehotenstvo?

mucilienka
5. sep 2006

adetka, zrychleny tep, je prirodzeny dosledok tehotenstva - telo sa pripravuje na porod tym, ze sa zvysuje objem krvi - pripravuje sa tak na jej stratu... vsetko je v poriadku, ziadne dopady necakaj... 🙂

adetka
autor
5. sep 2006

muci... dakujem 🙂

mucilienka
5. sep 2006

adetka vdacne... za chvilu ti ani nepride, ze ti srdiecko bije inak... 🙂

danii
5. sep 2006

adetka, mne bije srdce rychlejsie uz nejaky ten cas. je to koli tehu 😉

ninocka
5. sep 2006

adetka mas perfektny tlak

ninocka
5. sep 2006

adetka
tak sa nestresuj ja mam velmi nizky

yesno22
5. sep 2006

adetka, presne viem o com hovoris...mne tep vybehol aj na 100, tak som musela uplne vylucit kofein, t.j. aj cierny a zeleny caj...posledne dni je to relativne ok...asi si aj zvykam, no spociatku som myslela, ze sa mi srdce zblaznilo...drzim palce 😉

danii
5. sep 2006

ja mam zasa nizky tlak. takze ja mam kavu dovolenu, lepsie povedane odporucanu 😀

ludkasasa
5. sep 2006

adetka - ja som tiež mala tachykardiu - tlak ok - tep okolo 100 a preto dr. volil cisarak - musí sa zvážiť možné riziko - hlavne pre dieťa je to veľmi nebezpečné , nechcem ťa strašiť , ale jednej našej známej vybiehaval pulz cez tehotenstvo stále viac , nevenovala tomu takú pozornosť a dieťaťko bohužiaľ zomrelo ☹

vieroslava
7. sep 2006

Ahojte babule,
ja som v 15tt a tiez mavam zvyseny tep-do teraz to byvalo okolo 80-90 a teraz som si zmerala tlak po dlhsej dobe a tep bol az 1o1 a to uz pol dna sedim v gavci.Tlak mam skoro vzdy perfektny,len ten tep ma prekvapuje.Hovorila som to aj doktorovi,ale nic na to nepovedal.Tak neviem?

miss
8. sep 2006

jooj baby ja mavam aj 120 už som si na to aj pomaly zvykla, ale niekedy je to nepríjemne a dost rýchlo sa spotím, pricom pred teho mi bola vacsinou zima, ale telo pracuje za dvoch takže je to viac-menej normalne 😅

katka6
27. sep 2006

Ahojte baby, pridávam sa k vám. Mám tiež tachykardiu - tep 100 a viac...dúfam, že je to tehu a nebude to horšie. tlak mám zatiaľ ok, najvyšší som mala 130/90-zdá sa mi, že stúpa, pretože som nízkotlaková a pri 1.tehu som bola kvôli vysokému tlaku v nemocnici.........držím palce

mracik
27. sep 2006

Zrýchlený tep je v teho normálny, ale môže byť zapríčinený aj anémiou alebo nízkym tlakom. A ešte pri nedostatočnej kondičke... športovkyne majú zasa bradykardiu...

katka6
27. sep 2006

No veď práve-šporujem, teda som cca 3-4 krát do týždňa, tlak mávam nízky
/80-90/50-60/, trochu som aj anemická to by sedelo, ale teraz som mala 130/80! te je hrôza-bojím sa, že budem mať zasa hypertenziu.........

peha
27. sep 2006

je to divne, ale ja mam celkove nizsi tlak, spodny 70 a tep niekedy aj 90 aj 100. cudna kombinacia, sestricka krutila hlavou, niekedy lapam po dychu, ale inak to zatial zvladam. uvidime co bude 🙂 😵 najhorsie je ist do schodov 😀

katka6
27. sep 2006

nech nám to dopadne ok(! 😀

prima
28. sep 2006

ahojte babulky. ja som na tom velmi podobne. tlak perfektny, len tep je okolo 90. ale prave dnes som sa docitala niekde na nete (nejaka diplomovka buduceho lekara), ze tep sa v tehotenste prirodzene zvysuje priblizne o 20 uderov. tak sa asi nemusime bat...

peha
29. sep 2006

ano tep - pulz sa zvysuje, lenze o tych cca 10 - 20 uderov.
ja som dnes bola u lekarky a namerala mi 120 za minutu. buduci tyzden ma posiela na ekg pre istotu, len krutila hlavou a nechapala, a tlak mam nizky.
povedala, ze to netreba podcenovat, a to som tam sedela v klude, merala mi ho asi 4 krat.

miss
29. sep 2006

Peha- ja mam v klude tiež cez 100vku, posledné dni si namýslam, že mam nieco so srdcom 😖 dosť ma to štve, ked mi vsak robili naposledy ekg povedali mi, že nic take važne mi nie je, ale skoro každý den ako ty pises lapam po dychu, mam pocit že mi ide akosi tažsie sa nadýchnut a pri vysokom pulze mam nizky tlak 90/45 no na nervy sa bojim, že skolabujem pri porode 😅

lindda
30. sep 2006

no cafte tehulky ja som v 19tt a mam velmi nizky tlak 100/40 ale zato pulz aj 120 ..... ja som sa pytala lekara a je to sposobene tym ze mame viac krvi v obehu a tym padom aj strdiecko viac pumpuje tak je to OK 😀

miss
2. okt 2006

linda- ale može to byt aj zuženými cievami 😖 ale vseobecne pisu že tehotne normalny pulz ani nemavaju 😀

lindda
5. okt 2006

miss jasne aj na tlakomery u mojich rodicou v navode som sa docitale, ze tehotne by sa tym nemali riadit pretoze tlak sa meni kazdu minutu a tak isto aj tep sme asi nenormalne tehotne 😀

miss
5. okt 2006

linda- chichi no asi..ale ten tep je strasný ma to dost otravuje 🙄 sice busilo mi srdce aj pre teho ale teraz je to 100 x horsie.

felixko
26. apr 2008

Ahojte maminy. máte/mali ste v tehot.problém s búšením srdca,ale búšenie také, ako keby ste mali srdce v hrdle. tlak mam relatívne v poriadku, pulz mi skáče od 80-120, na budúci týždeň idem na kardiolog.vyšetrenie. mám pocit, že to bude štátna žľaza.

tribitka
26. apr 2008

ja mám celý život tep okolo 90 za minútu, aj ked pozerám telku alebo sa ráno zobudím...doki mi to aj v puberte sledoval, brala som lieky, lebo vraj sa mi skôr opotrebuje srdce... pritom tlak mám nízky...
celé tehu som mala nízky tlak a tep okolo 100, ale nakoniec som dostala help syndrom, tlak mi vystúpil nečakane na 200/198, neklesal ani po injekciách, už som mala infekciu v krvi, takže sme museli malú vybrať, lebo už to prechádzalo aj na nu, nakoniec musela dostať aj infúziu krvi...
neviem či to nejako spolu súvisí... ale podla mna si budete musieť o to poctivejšie sledovať tlak a pulz, aby ste sa vyhli prípadným problémom....

vikulik
26. apr 2008

ahojte,dievcata ja mam s tepom tiez problem,je to dost neprijemne,lebo mam tep napr.60-80 a behom chvile mi vybehne na 120.Srdce mi tak busi,no ale behom 20 minut sa to ustali na normu...Doktor mi kazal uzivat lieky ak budem mat vyssi pulz ako 90.Lenze ked mam 70 pulz nechcem si zbytocne davat tu tabletku.A ked mi pulz vybehne tabletku si dam,lenze kym tabletka zacne ucinkovat,mne sa pulz aj ustali...

felixko
27. apr 2008

dievčatá, aj ste boli PN? ja zatiaľ pracujem. pulz mi niekedy vyskočí aj keď nemusím vykonávať žiadnu namáhavú činnosť, napr. v spánku, alebo keď sedím a čítam. v budúcu sobotu ma čaká svadba, už dnes cítim, že som poriadne vystresovaná, aby sa niečo nezabudlo a neviem vôbec, či na svadbe budem vládať kvôli srdcu tancovať.

daniela84
27. apr 2008

adetka ja som mavala tep kolo 90 normalne a niekdy aj 116 a bola som uplen v poho len mi vtedy slo srdce vystrelit z hrude

bibianka
27. apr 2008

Kočky, čo máte problém so zrýchleným tepom - máte vyšetrenú štítnu žľazu? Búšenie srdca je prejavom jej hyperfunkcie. V tehotenstve sa jej činnosť zvyšuje a kto má aj inak hyperfunkciu (hoci miernu, nemusí o nej vedieť), môže teraz pociťovať tieto problémy. Spôsobuje to aj HCG (tehotenský hormón), ktorý sa svojim zložením trochu podobá TSH (to je hormón, ktorý stimuluje činnosť štítnej žľazy), takže ak je HCG vysoké, môže sa štítna žľaza "pomýliť" a reagovať naň zvýšenou činnosťou. Mala som to zhruba od 10.tt, v 13.tt som mala aj v krvi zvýšenú hodnotu hormónu štítnej žľazy (T4), ale ako začalo HCG v 2.trimestri klesať, upravilo sa to - prešlo aj búšenie srdca a aj v krvi už boli hormóny v norme.

vikulik
27. apr 2008

Bibianka mam zvysenu stitnu zlazu,ked som bola v 12tt som mala az o 3 krat zvysenu...Teraz som v 16tt a mam ist na kontrolu,ako to pokracuje.Ale uzivam EUTHYROX.Mozno ze sa mi to upravilo,aspon trochu.A mozno to busenie trochu ustupi...diki za vysvetlenie...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre