Má zrýchlený tep dopad na pôrod?

adetka
5. sep 2006

Dievcata, mam na Vas jednu otazocku... aj ked si asi odpoved budem musiet zistit u doktorky... ale...

Dnes mi na vysetreni EKG zistili zrychleny srdecny tep... az 84 za minutu... uz pocas predchadzajuich merani tlakomerom u rodicov som mavala 85 az 90 uderov za minutu... Inak mam vsetko v poriadku... tlak 120/80 az 130/90... mc v poriadku... od kedy drzim dietu je aj hladina cukru v poriadku...

Moze mat zrychleny tep nejaky dopad na porod?... pripadne tehotenstvo?

danulicek
11. máj 2011

@vierka0 blahozelam k drobcekovi 😉 juj, ako by som si priala, ze by ten moj zvyseny tep a plus ine priznaky znamenali tiez // 😵 ja som dnes 31 DC, no mavam tak 29-33 dnovy cyklus, dnes som nevydrzala a testovala som a bola len / :( ale srdce busi ako blaznive uz viac ako tyzden a tep mam v klude aj 80-85, a to som este nikdy nezazila.

vierka0
11. máj 2011

@danulicek skus testnut znovu o dva dni 🙂 mne tiez ukazalo ducha az na 13dpo 🙂 a ten zvyseny pulz zacal v takom stvrtom piatom tyzdni asi..

kajkape
17. máj 2011

Ahojte a co pomaha na ten zvyseny pulz? Nechcem nic precenovat ale ani podcenit. Uz pomaly druhy tyzden mam tlak okolo 100/60 a pulzy mi skacu nad 100. Moj synator, s ktorym som doma na rodicovskej, zrazu nechape (a ani ja), ze za nim nevladzem behat po vonku a vacsinou len polihujem :(

bambulka814
17. máj 2011

@kajkape , neboj, aj ja som mala zvyseny a po porode sa znizil. je to v poriadku. netreba s tym robit nic.

kajkape
17. máj 2011

@bambulka814 no to som sice rada, ale ak mam mat kazdy jeden den pocas nasledujucich 4 mesiacov pocit, ze odpadnem pri najblizsej prilezitosti a neda sa mi chodit von ani so synom, tak to mi radost vobec nerobi :(

bambulka814
17. máj 2011

@kajkape , tak to uz posudit neviem, ale ak to vnimas takto, povedz to radsej na poradni, nech pre istotu pozru, ci to nie je len zvyseny tep, ale aj tlak. ja som mala tlak v poriadku a mne teda zvyseny tep nijako neprekazal. ale nevladala som tiez, ved kto by vladal, ked je ako slon a ma doma male akcne dieta? 🙂

nika1021
11. sep 2011

ahojte... aj ja by som chcela reagovat na ten zvysseny.. pulz. Som v 23 tyzdni tehu.. a skace mi tiez niekedy nad 100..denne si casto meriam tlak a ten mam dobry. uz zacinam byt s toho na hlavu.:D pretoze sa bojim .. rychlo sa zadycham..a co je najhorsie to busenie srdca.. je to velmi neprijemne . neviem ci mam ist doktorovi.. alebo rovno na pohotovost.. .mozem byt aj v kllude .. 20 min. pol hodinu a nic.. dokonca zahadne je to ze 4 dni dozadu som pulz mala v celku fajn .. niekedy presahoval 83 ..ale to sa este da..prosim vas poradte mi co mam robit.. uz si dokonca zacinam namyslat ze zinfarktujem a pod. alebo zeby to bola stitna zlaza?,.som s toho zufala.

elli333
22. sep 2011

ahojte a tiež mávam problém s pulzom..mám nízky tlak okolo 100/60 niekedy aj 90/60 a tep nad 90 napríklad teraz ležím v kľude nie som nervózna ani nič a cítim ako rýchlo mi bije srdce a je mi to dosť nepríjemné 😒 preto som vlastne aj vyhľadala túto tému či to majú aj iné tehuľky a vidím že veru áno.Dúfam že to nie je nijako nebezpečné pre bábatko.Inak beriem ak magne B6 ale to vraj ešte viac znižuje tlak a od nízkeho tlaku vraj môže byť vysoký pulz,ale trebárs keby som si dala kofeín tak ten mi pulz ešte viac zvýši či?

woman04
22. sep 2011

V tehotenstve je to normálne...ja mávam aj mimo tehu okolo 80-85 ..nie je to príjemné,ale čo už...pýtala som sa aj lekára na poradni a povedal,že tehotná môžem mať aj okolo 100,nič sa nedeje... 🙂 ..tlak mám normálny,alebo nízky...

ivanka.7
23. sep 2011

Ja mám teraz v pokoji cca 75-80, akonáhle niečo robím, je to určite vyššie a u doktorov alebo u rodiny, keď mi merajú tlak a ukazuje sa tam aj pulz, tak mám aj 100, vždy keď mi niekto meria pulz, som z toho akurát nervózna :D Prvé týždne som pri chôdzi sem tam cítila, že mi dochádza dych (lebo samozrejme rýchlosť som úmerne väčšej záťaži - rýchlejšiemu obehu krvi - neprispôsobila a tak to aj vyzeralo).

zuzik1983
8. okt 2011

baby tak ja mam teraz tep bezne v klude 96-110. mozem byt tehu? uz ma to otravuje, lebo stale sa mi toci hlava, este aj uprostred noci sa na to zobudim 😕 tlak mam uplne normalny120/70

beszinka11
7. dec 2011

Baby to isté mám aj ja. Poslali ma preventívne ku kardiologovi. Tam som mala tep 93, dnes u gynekologa 113, pričom krvný tlak mám v poriadku. Tiež mám poriadné nervy kvôli tomu. :(

sampo
6. jún 2012

je este normalne mat tep 129, ked sedim v klude na gauci? tlak mam normalny (116/80). som v 12tt. mam sa stresovat? 😲

zuzi0911
6. jún 2012

ja od zaciatku tehotenstiev aj ked som o nich nevedela som mala zvyseny pulz az do koncatehotenstva. sestricka sa mi vzdy na poradni smiala ked tlak 118/60 a pulz 138. asi je to v poriadku. aj ked mne ten pulz po druhom porode zostal. 😢

jaja159
2. aug 2012

Ahojte babí. Ja mam tiež problem s bušenim srdca a mam taky problem že to možem pozorowat na bruchu ako keby som mala srdce w bruchu a tehotna som 4 týždne nechapem tomu ma niekto taku skusenosť?

vierka0
2. aug 2012

@jaja159 to ti bude robit cele tehotenstvo, vlastne ono ti to robi stale, akurat teraz je to vyraznejsie, brusko je vypuklejsie, aj sa ovela viac telo prekrvuje..

andulam
26. apr 2014

@beszinka11
@zuzi0911
@elli333
@kajkape Ahojte baby,viem,ze je toto uz veeelmi stara tema,ale zaujimalo by ma,ako ste na tom boli pri porode,nerobil vam ten rychly pulz problemy?

dobromila1111
26. apr 2014

@andulam
ja som mala miernu tachykardiu,zrychleny tep,tlak bol ok. Pri porode to bolo ok,az kym som nesla neplanovane na operacku..to ma anesteziologicka sfukla,ze nemam predoperacne vysetrenia. Len to spomen gyndosovi,on ti uz povie,co treba🙂

andulam
26. apr 2014

@dobromila1111 no ja som uz bola na EKG,ale nie kvoli tomu,ale nikto nic nepovedal,tlak mam v poriadku,aj u gyn.ked mi sestricka meria tlak,nic nehovori..

dobromila1111
26. apr 2014

@andulam
aj mne tak vzdy merala a len ojkala,ze nizky,ale ze lepsie ako vyspky.Potom v nemocke pri porode uz bolo horsie.Radsej to spomen aj tam uz ked budes chodit na tie kontroly do nemocky v posledny mesiac. Niektore nemocky pozaduju predoperacne vysetrenia,tak uvidis..🙂
Vsetko dobre mamina🙂

andulam
26. apr 2014

@dobromila1111 no ved ja mam interne predoperacne vysetrenie,prave som si pozerala papier odtial,ani som si predtym nevsimla,ze tam mam napisanu tachykardiu.dakujem 🙂

dobromila1111
27. apr 2014

@andulam
🙂 nie je za co🙂
len nech si tie vysetrenia pozrie aj lekar.🙂
A myslim,ze este v takom vyssom tehu treba ist opat,ci sa to nezhorsilo...

berinka42
6. máj 2014

ja mavam tiez vyssi tep, okolo 100, bola som s tym u kardiologicky, vsetko OK, mierna tachykardia, mala som holter na jeden den, tak si budem zaciatkom bud. tyzdna volat. Ale dufam, ze ma neroztrhne pri porode za ten tlak 🙂

suschi6
4. máj 2015

ja mam tlak 100-110 na cca 60, na to mi gynekolog odporucil pit kavu, ale ta mi prestala chutit, cize kavu nepijem, ale tep srdca som mavala aj viac ako 100 asi od prveho tyzdna tehotenstva. Gynekolog mi povedal, že to s tým nemusí súvisieť a preto ma poslal obvodnemu, ten mi hned zobral krv na stitnu zlazu (pretoze zvysena cinnost stitnej zlazy sposobuje zrychleny tep) a dal mi urobit aj krvny obraz, robil EKG, poslal ma na ECHO. nastastie vsetko je uplne na jednicke-ukazkove vysledky 🙂 tak sa tesim ze aspon viem ze je vsetko v poriadku. Kavu nepijem, mam pit vela tekutin a kazde rano si dam sumive magnezium .... a musim povedat ze sa citim lepsie, tep sa mi znizil na takych cca 80 co je super lebo uz nepocitujem take silne busenie srdca a mam pocit ze to sposobuje aj to ze som prestala pit kavu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre