Mal by ma doktor vyšetriť vaginálne ku koncu tehotenstva?

mahadevi
4. sep 2009

Ahojte dievcata.
Chcem sa popytat, ci Vas gynekolog ku koncu tehotenstva v ramci poradne vysetruje aj vaginalne. Mne sa totiz termin porodu nezadrzatelne priblizuje, na poradne chodim uz pravidelne kazdych 7 dni, no moj doktor ma vobec vaginalne nevysetruje. Ked mam pravdu povedat, vaginalne ma od zaciatku tehotenstva vysetril len 1 krat a to vtedy, ked som unho bola uplne prvy raz, aby mi potvrdil tehotenstvo. Myslela som, ze doktora zaujima, v akom stave je krcok maternice, ci sa uz pripravuje na porod a pod. Moj doktor ma vzdy vysetri pomocou sona, skontroluje polohu babatka, popyta sa ma na pripadne zdravotne problemy.
Ako nie zeby mi to vaginalne vysetrenie nejako chybalo, ale predsa. Ved aj v samotnej tehotenskej knizke je cast, kde sa ma zapisat tzv. SC - stav krcka maternice.

wacinka
4. sep 2009

ahoj můj lékař mě už taky nevyšetřuje vaginálně, jelikož to neuznává v konci těhu, protože hodně těhulek pak po tom krvácí a je to prý zbytečné. Já jsem mu za to vděčná, protože mě bolí snad celej spodek a ještě představa vyšetření no hrůza a až začneš rodit, tak tě stejně v porodnici vyšetří. jinak stav CS zjišťoval ultrazvukem.

janana
4. sep 2009

mahadevi - já když sem začala chodit do porodnice - nějak ty 4 týdny před porodem, tak mě doktor taky vaginálně nevyšetřoval. A porodila sem v pohodě i bez toho. 😉

nemina
4. sep 2009

mna doktor vyšetroval pri prvom tehotenstve pri každej poradni az do konca. ved tak by to aj malo byt podla mna aby sledoval či sa zena neotvára. kazdý doktor to robí inác a moj má zase aj ku koncu volal len raz za mesiac tak vidís ty tam aspon chodís kazdý týzden. robia si co chcu tí doktori ale hlavne aby neublížili tým drobcom.

wacinka
4. sep 2009

mně vyšetřoval naposledy vaginálně v 35tt jelikož jsme se od 25 do 35tt otevírala, pak jsem už byla zavřená a hlavně už za tím nejhorším obdobím, takže se to nemuselo hlídat a za našich mamin se dělaly jen 2 prohlídky za celé těhu a na konci už je ani vyšetřovat nesměli, takže je to doktor od doktora

andara
4. sep 2009

MNe moje doktorka vysetrovala vaginalne do porodu, kontrolovala tak stav cipku a porodnich cest, nikdy jsem po vysetreni ani nespinila, bylo to v pohode 😉

mariv
4. sep 2009

No me teda doktor vysetroval vaginalne pri kazde poradne. Zase mi ale nedelal ultrazvuky. Ted uz chodimna kontorly do porodnice a taky me tam vysetruji vaginalne. Musi preci zjistit jak se cipek otvira a ze by seCS score urcovalo ultrazvukem to slysim prvne, to preci musi doktor omakat, jak je to mekke, kam az zastrci prst atd. No je to stejne zvlasni, jak ma kazdy doktor jine metody..

pazhitka
4. sep 2009

Mne teda taky moje dr. vysetrovala az do porodu- ale zavidim vam, co pisou, ze je dr. nevysetruji- cetla jsem na porodnici.cz, ze se vaginalni vysetreni precenuje, protoze dle stavu cipku se porod stejne nepozna a taky ze se od toho v zahranici upousti. A bude to asi pravda, protoze me ma dr. strasila od 36.tt, ze mam uz vysoke CS a najednou v 38.tt se mi snizilo na dve a pak jsem prenasela.

mariv
4. sep 2009

No tak to ja furt cekam, az se mi zvysi a porad nic 🙂 Hlavne mi doktor do prukazky napsal CS score az pri posledni navsteve v 39tt, do te doby furt jen rikal, ze se nic nedeje. Ted mam sice pry CS 5 (teda mela 2 tydny zpet), v porodnici pri kontrole mi do prukazky nic nepsali ani mi nic nerekli, jen to, ze se porad nic nechysta ☹

cetera
5. sep 2009

mahadevi......ja uz tiez chodim do poradne kazdých 7 dni....ale ani raz sa mi nestalo zeby ma takto nevysetril moj doktor alebo primar teraz ked chodim do nemocnice....podla to nie je v poriadku....ved musi vediet ci sa nahodu neotvaras...ved ako to inak zisti...skus sa popytat mne robia zakazdym prietoky, vaginalne vyšetrenie, kontrolu moču, a pýtaju sa ma ako sa mam pripadne ci nemam opuchy alebo ine tazkosti......

andara
5. sep 2009

Mariv-ja mela CS3, na kontorole mi rekli,ze se prcek nechysta a ve tri rano mi prdla voda 😉 Jo a ja mela v tehu dost bolestivou stydkou kost a vysetren u porodu bylo snad horsi nez samotnej porod - hlavne zavadeni tablety 😝

maja177
5. sep 2009

doktorovi staci ked kontroluje CS a krcok ultrazvukom, on to tam vsetko vidi a je to omnoho presnejsie ako vaginalne vsetrenie, nestresujte oni vedia co robia 😉

andara
6. sep 2009

Majo-to je fakt, doktorka mi na utz taky ukazovala jak je na tom cipek 😉

wacinka
6. sep 2009

mariv šikovnej doktor s dobrým ultrazvukem vidí čípek bez problémů a změří si ho mnohem přesněji než pohmatem 😉

mariv
6. sep 2009

no tak tomu mymu se teda asi nechtel ten utz zapinat 🙂 No a ted v porodnici mi teda utz delali, ale kontrolovali cipek i pohmatem, tak teda nevim... ☹

k.ate
6. sep 2009

mě moje dr. teda vnitřně vyšetřovala pokaždý, ale já o tom nikdy ani nevěděla 🙂

lujza123
6. sep 2009

Tak ja som chodila kazde tri tyzdne do poradne,naposledy v 37 tt a teraz mam prist az den pred terminom, ziadne vaginalne vysetrenia, ani sono, nic, len tlak, moc a to je vsetko. Vobec netusim v akom stave je krcok maternice ani neviem ci je dieta este v poriadku.Mne doktorka povedala ze do nemocnice nemam chodit lebo ze tam maju vela prace. Je mi to dost divne, v tehotenskej knizke mam este straasne vela prazdnych policok v tej kolonke kedy ist do poradne, neviem ci mam zacat stresovat a otravovat doktorku nech ma laskavo vysetruje kazdy tyzden ako je predpisane alebo sa navtierat do nemocnice.

mariv
6. sep 2009

lujza to je teda nejaka zvlastni pani doktorka, protoze od cca 37 max. 38tt bys mela chodit na kontroly kazdy tyden a klidne uz do porodnice. Ja jsem byla u sveho doktora naposled v 38tt a rekla jsem mu, ze uz se chci nahlasit a chodit do porodnice,kterou jsem si vybrala a on rekl tak fajn a ja uz si pak sama zavolala do porodky a objednala se. Do porodnice na kontroly muzes chodit od 36tt, aspon teda u nas v Brne. Tak se nedej!

nissanek
6. sep 2009

Me teda moje doktorka nikdy vaginalne nevysetrovala (ani na zacatku tehotenstvi), jen sono, protoze zastava nazor, ze cim min zasahu ze vnitr tim lip. Taky pridavam jeden bonmot porodni asistentky Konigsmarkove (z predporodniho kurzu), ktera jednoznacne vaginalni vysetreni odmita jako zbytecne (pokud nejsou indikovana nejakou komplikaci) a na nazor, ze by se melo sledovat zda se zena neotvira odpovela "copak je cipek jako nejaky vrata co se pruvanem otevrou?" No ona je trochu sveraz, ale neco na tom mozna bude 😅

slovakia13
6. sep 2009

ahoooj
tak ja zijem v uk a zo spodu ma pozreli iba raz ked som krvacala a sono sa robi iba 2x v tehu 🙂 ak nie su problemy.
zo zaciatku som bola nahnevana ,ze na mna kaslu,ale asi naozaj vedia co robia 😉

misskkaa
4. okt 2009

no asi kazdy gynekolog je iny,lebo mna uz tiez tak od 36tt pozera aj vaginalne...a naposledy som nebola este ani na spocku prsta...tak to povedal gynekolog...juj ale keby som mohla este to tak o tri mesiace oddialim.. 😅 😅

nanabc
7. okt 2009

mna doktor vyšetroval až do pôrodu pri obidvoch deťoch ako treba uznať že to bolo maximálne nepríjemné a trochu bolestivé aj som vždy trošku krvácala ale len trošku nejaká žilka mi vždy praskla. Ale pravda je to že už som chcela ísť rodiť čím skôr tak vlastne týmito vyšetreniami mi k tomu na konci trošku pomohol.

evuse
7. okt 2009

Mě lékař vaginálně vyšetřoval naposledy asi v 7tt, pak jedině přes utz, i krček měřil přes utz. Až při kontrolách v porodnici asi 14 dní před porodem mě vyšetřovali vaginálně.

olejka
28. jún 2012

mne boli vag vysetrenia neprijemne /hlavne tie v nemocnici na velkej vizite...desat ludi okolo vas a "uvolnite sa" 😝 a sposobovali spinenie...keby som dnes bola znova tehu...iste uz nedovolim...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre