Malá maternica. Máte s tým skúsenosť?

martinka17
11. jún 2008

Ahojte, som na začiatku 7.tt a včera som bola na kontrolu. Lekárka mi pri vyšetrení povedala, že mám malú maternicu, že sa jej nezdá že by som mala byť tehotnáˇ( povedal som, že som už na ultrazvuk bola v 5 tt kvôli tmavému výtoku a lekár mi tehotenstvo potvrdil). Následne mi spravila ultrazvuk a ten len potvrdil tehotenstvo. Potom už len dodala, že maternica dorastie. Má s tým, prosím, niekto už skúsenosti?

buffinko
11. jún 2008

martinka, bez obav - dorastie!!!! zvacsi sa s rastucim babatkom. ja uz vyzeram, ze mam v brusko slonika 😅

buffinko
11. jún 2008

zabudla som - aj mne doki hovoril, ze je mala.

martinka17
autor
11. jún 2008

Buffinka, dík pekne, síce som sa nechela stresovať, len to bolo dosť zvláštne, doktorka veľmi nemala čas a ani snahu ma nejako prezerať v kresle, až po ultrazvuku sa rozbehla...dík 🙂

moni1412
11. jún 2008

martinka aj ja som mala malu maternicu a este aj nizko polozenu..... bola som sice od zaciatku na rizikovom, ale stalo to za to. Mam doma skoro dvojmesacneho krasneho drobceka... 😵 tak sa nebojkaj, ver lekarom.

adulkababulka
11. jún 2008

baby, mne zas lekarka povedala, ze mam maternicu naklonenu dozadu. Pytala som sa ze co to znamena a ona ze vacsinou byva naklonena dopredu. A ze teraz ako mi bude rast, tak sa bude otacat do predu.

Nemate s tymto niektora skusenosti? mozu s tym byt nejake komplikacie?

evaviki
11. jún 2008

Ahoj,
z toho co som pocula, tak to nie je nic zle, babetko budes mat skor schovane v brusku a nemala by si mat brusko moc velke.. 🙂

adulkababulka
11. jún 2008

nooo, tak snad sa mi to tam do toho mojho maleho bruska vsetko pomesti 😀 i ked, teraz som v 7 tt a zda sa mi, ze mi uz brusko trosinku rastie 🙂 som rada, ze ta maternica naklonena dozadu nevesti nic zle...

martinka17
autor
11. jún 2008

adulkababulka, ja mám tiež pocit že mi rastie bruško. Síce skoro nič nejem, pretože mi nechutí, všetko je väčšinou ľahké a diétne...ale aj tak vyzerám ako po víkendov obžierke. Tak som zvedavá, ako to pôjde ďalej. Ináč, mala si už aj ultrazvuk?

jasminka
11. jún 2008

adulka ja ju mam tiez dozadu a este k tomu aj dolava a malicku,... vraj je dolava kvoli tomu, ze som prekonala nejaky nelieceny zapal..este ked som chodievala k dr. pre ATK, tak vravieval, ze mozem mat problem s otehotnenim a zahniezdenim vajicka..no a tehu sme absolutne neplanovali a je tu, jasne, ze sa uz tesime, aj ked som si musela zvyknut..

baby, ak mate aj takuto skusenost, tak ma nejak ukludnite, ze to bude ok 🙂

janocka
9. apr 2009

liave • 37tt • 17. mar 2009 o 17:01
ahojte...chcela by som sa spytat ci ste sa niektora stretli s tym ze vam povedali ze mate malu maternicu.mne dnes merali a maternicu mam velku na 28 tt ale som v 34 tt 😒 vraj sa nemam strachovat lebo babetko je velke ako ma bt na svoj vek cize na 34 tt ma vsetky miery...
ja by som chcela vediet ci ste sa s tym niekto niekedy tretol a po pripade ake rizika,alebo co moze ovlyvnit...ci priebeh tehotenstva a pod...dakujem za reakcie 😉

sirinka • 1d, 34tt • 17. mar 2009 o 19:28
liave ja som mala pri prvej dcerke od 27tt problemy s tvrdnutim bruska a otvaranim krcka. hned po porode, ked ma dr. yvsetroval, bol prekvapeny, ze mam amternicu ako keby som ani nerodila a vyjadril podozrenie, ze mam asi o nieco mensiu maternicu. klarka bola relativne velke babo, vzdy bola cca o 2 tyzdne dopredu ako bol tt a tak zrejme aj preto tie problemy, ze maternica sa nestihala natiahnut. porodila som v 37tt spontanne.
teraz pri druhom mam podobne problemy, krcok uz povolil a aj tvrdnutie buska mam, aj ked subjektivne sa citim lepsie.
az po tom vyjadreni mojho dr. som si uvedomila, ze uz v minulosti mi na usg raz jedna dr. napisala, ze maternica vzhladom na vek pacientky mala...

liave • 37tt • 17. mar 2009 o 20:42
dakujem sirinka...
trochu som z toho zmetena lebo doteraz nikto nic nepovedal a nejde mi do hlavy ze pred dvoma tydnami bolo vsetko ok 😖 ? nechapem,navyse v prvom tehotenstve mi nikto nikdy nepovedal ze by bol nejaky problem s maternicou,dcerka sa narodila v 39 tt spontanne a tiez bola riadne babo,i ked potom sa stalo ine,ale to je ina tema zase.tak preto som trochu z toho vykolajena ze v prvom tehu vsetko ok(az na poruchu babetka) a zrazu mala maternica?
ale dakujem za odpoved aspon viem ze aj take sa stava i ked nemam pocit ze by mi tvrdlo brucho ani nic podobne 😨
no uvidime...

sirinka • 1d, 34tt • 17. mar 2009 o 20:53
liave mozno iba zle odmerali 😉
ved u mna je to tiez len dohad v podstate, uvidime, ako dobacujeme toto tehu...dufam, ze vsetko dobre dopadne ako u vas, tak aj u nas.

liave • 37tt • 17. mar 2009 o 21:08
no dufam ze zle odmerali lebo ma s tym riadne vyplasili,ale uz to musim asi len vyspat a pockat co bude nebude 😉
tak zelam uspesne tehu a drzim pesticky aby bolo vsetko fajn..a drzte sa...

adriana162
16. aug 2013

@martinka17 a ako maternica sorastie sama od seba ci s tabletkami 🙂

patik114
23. jan 2014

Ahojte ja som v 20 tt a mi povedal ze mi musi dorast maternica lebo nevidi pohlavie mate stim niektora skusenost .?.

lorry
14. aug 2014

ahojte na sone mi zistili ze mam malu maternicu ako dievca..ja mam 30 rokov mam pco a nedostavam menzes. Bude to velky problem ked budem tehotna a bude sa dat otehotnet ked je mala maternica ? :/

donna11
14. aug 2014

@lorry mas zvlastneho dr, skor bude problem s otehu, kedze nedostavas menzes- pco treba liecit, ked chcete dieta a o malej maternici som este nepocula..hlavne v inej teme spominas, ze mas ureaplazmu a dr povedal, ze to ma kazda zena a netreba liecit??ihned zmenit dr!!ureaplazma je svinstvo, treba to liecit, liecba byva casto neuspesna na 1x, moze sposobit potraty atd..urcite treba nasadit antibiotika tebe aj partnerovi a liecit..

lorry
14. aug 2014

vsetko som dodrziavala co treba aj uzivala 3 druhou antibiotik ale to som patrila este k druhemu doktorovy, ale stale to mam pritomne zo sterou a dnes som bola u noveho doktora a povedal ze mi to liecit nebude ze to ma kazda zena, som vazne zufala neviem co budem robit zleho doktora som si vybrala uz je neskoro lutovat..ja neviem kdo mi da teraz lieky, no a to mi len prepovedal ze mam malu maternicu, a ohladom menzesu sa vyjadril ze ked mi to nerobi ziadny problem nie je ani treba mat menzes ked nechcem teraz dieta, ako mi moze toto povedat doktor ja som len pozerala a to 30 mi zacina uz osteoproza kvoli menzesu ze nemam aj to sa rozculoval kdo am poslal na osteodenzitometricke vysetrenie..momente hned by som isla od neho prec ale to nemozem kedze som ku nemu len prestupila dnes

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre