Máte skúsenosti s ultrazvukom na Kramároch?

hanam
6. feb 2009

Ahojte, bola niektora z vas na UZV, ktory sa robi v 20tt na Kramaroch? Maju tam 3D/4D? Rada by som vedela ako to tam funguje, ci su tam dobri lekari, jednoducho nejaku skusenost odtial. Pocula som, ze sa tam neplati tolko ako v sukromnych centrach za UZV, ale vraj sa tam musim nahlasit, ze tam budem aj rodit inak mi ten UZV nespravia. Dakujem za odpovede.

emjee
6. feb 2009

v 20tt sa robi povinny uzv a nie je to 3d/4d (ten je komercny a plati sa), toto v 20tt je tzv. morfologicky uzv a hradi ho poistovna
neviem ako je to na kramaroch, mna moj lekar, ktory nema svoj uzv poslal na uzv na antolsku a tam to prebiehalo tak, ze si sa musela telefonicky objednat (ci tam budem aj rodit, sa ma nikto nepytal) - predpokladam, ze rovnako to bude aj na kramaroch
este otazka - preco kramare? lebo ta tam poslali, alebo to mas blizko, alebo ...? lebo ak ti je to jedno, tak si vyber podla seba (kramare, antolska, ruzinov) a neriad sa nejakym doktorom

emjee
6. feb 2009

este som zabudla - o 3d/4d si precitaj napr. tu https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

hanam
autor
9. feb 2009

Dakujem emjee. Mna tam posiela moja lekarka. Na prvom UZV som bola v GPN centre (ten stal 700), no ale tento co sa robi v 20 tt je tam velmi drahy a preto ma poslala na Kramare. Pytam sa preto ako to tam funguje. Ona ma zaroven upozornila vraj sa tam ale berie len na zaklade toho, ze sa zaviazes, ze tam budes rodit. Nuz neviem este co urobim len som zvedava ci ma niekto podobnu skusenost.

sisa29
9. feb 2009

ahoj hanam ja idem rodit na kramare bola som tam na uzv aj v 13 tt co sa robi to meranie sije.robil mi to Dr.Cunderlik on je zevraj na taketo veci odbornik co sa tyka babetka srdiecka a vrodenych chyb a v 21tt som bola u neho v sukromnej ambulancii v horskom parku na 3D stal 1800Sk a to som mala vlastne aj namiesto toho co sa robi v 20tt.vsetko presne pomeral skontroloval vsetky kosticky babetka a ma velmi milu ordinaciu vsetko vidis na velkej plazme no parada.

ale inak ak nechces takto tak na kramaroch robieva on tieto ultrazvuky.

kvietocekx
9. feb 2009

Ja tiez budem rodit na kramaroch u primarky Bohacikovej a chodim na ultrazvuk na kramare... ano, v 20 tt je povinny ultrazvuk... maju tam 3D ultrazvuk, ale nevyuzivaju ho komercne, ale len na bezne vysetrenia... ja chodievam k Dr. Kleskenovi (nie z vlastnej vole, ale objednava ma primarka), ktory je taky svojsky, ale dobry odbornik... okrem cisel sa sice nic nedozviete a neuvidite, to mi potom dovysvetluje pani primarka🙂 ani s trojrocnou dcerkou tam ist nemozem, lebo vraj deti nemaju co robit na vysetreni.. len skoda, ze mam rodinu najblizsie 300km ☹ teda ani manzel nevidel babo, kedze musel s malou cakat vonku... bolo mi povedane, ze 3D ultrazvuk pouzivaju na upresnenie nejakych nejasnosti alebo podozreni z 2D ultrazvuku a ze ho nezneuzivaju na fotenie tvaricky a pohlavia dietata... nedaju Vam tam ani fotky ani zaznam... ten si treba ist urobit niekde, kde su komercne zamerani... my sme boli v Hlohovci a bolo to tam super... mame aj foto aj dvd... a pan doktor je uzasny a sympaticky🙂

hanam
autor
9. feb 2009

Dakujem sisa29 aj kvietocekx, hned som trochu mudrejsia. Asi si teda musim zaobstarat este aj niekde inde 3D, kde potom budeme moct ist aj s manzelom. Skoda, ze to na Kramaroch robia takto.

kvietocekx
9. feb 2009

aj mne to bolo velmi luto, ze to tam nerobia, lebo ked som bola v 16 tt v poradni, tak mi primarka povedala, ze sa nemam nikam objednavat, lebo ze kupili novy 3D ultrazvuk a ze mi to urobia tam... no ale ked som bola v poradni v 20tt a aj na ultravuku a pan doktor mi povedal, ze mam taky typ "slaninky", ktora odobera najviac ultrazvuku a ze by aj tak nic nebolo vidno... bola som z toho dost nestastna, lebo vsak dost trpim komplexom, ze som po prvej dcerke 10 kg pribrala, lebo sa mi objavila znizena funkcia stitnej zlazy... dost, ze mam batoh pred sebou, tak to musim pocuvat este aj od "velmi citliveho lekara"... a povedal si, ze on to na mne bude teda testovat, ze co ten pristroj dokaze... bola som tam asi 45 minut na vysetreni... no des...teraz ked som bola v 30tt to uz bolo lepsie, aj si pamatal, ze to na mne testoval🙂 ale musim podotknut, ze ja som do toho vysetrenia v Hlohovci svoje dietatko vobec nevidela, aj ked som uz bola na 4 ultrazvukoch... hned po tom prvom 3D vysetreni som sa radsej teda objednala v tom Hlohovci a stihli sme to len tak tak...lebo vsade su dlhe cakacie doby🙂 ale nastastie sme babatko videli a bude to chlapcek s krasnym nostekom...urcite ti odporucam sa objednat na 3D ultrazvuk... za tie peniazky to stoji... v Hlohovci sme platili 40 eur, ale s tym, ze sme boli v nedelu a to je trochu drahsie...

gabika25
9. feb 2009

ahoj, ja chodim na Kramare do rizikovej poradne. Tiez mi moj gynekolog povedal, ze keby ma na morfologiu poslal inam, tak budem za to platit. Tam to vraj robia zadarmo. Bola som tam na morfologii 2x. Najprv v 13.tt a potom +- 22tt. Prvy UZV mi robila dr. Gotschalova a ta bola super. Presne mi vysvetlila a ukazala babatka. Druhy UZV mi robil Dr. Klesken a tam som nevidela nic a ani mi nebolo povedane nic, len ze babatka su v poriadku. O moznosti 3D mi nikto nehovoril. Ja som bola v GYN-Five (5x, lebo sa nechceli ukazat). Inak moj manzel bol pri UZV, sestricka ho zavolala do vnutra uplne v pohode. Len tam z tych machul nic nevidel 😀 .

kvietocekx
9. feb 2009

gabika, tebe aspon povedal, ze su v poriadku... mne bolo povedane, len to, ze 3D ultravuk sa pouziva na overenie chyb nezlucitelnych so zivotom a keby teda moje babo nemalo ruku alebo nohu, tak sa nic nedeje... ze to je najmensi problem...to sa da uz dnes opravit... dost som z toho vysetrenia bola nestastna az som si veru aj poplakala... az potom primarka mi povedala,ze je vsetko v poriadku...

gabika25
9. feb 2009

mne povedal doktor Klesken, ze ak chyba rucicka alebo nozicka tak to nie je dovod na ukoncenie tehotenstva (po niekolko minutovom sledovani monitoru). Az som zostala zamrznuta. Pytala som sa ci tam nieco take je a dr. mi povedal, ze taketo anomalie nevidi, len ma chcel vraj upozornit, ze hlada chyby, ktore su nezlucitelne so zivotom. Tiez som bola z toho vystresovana a hlavne najedovana, ze vobec taketo veci hovoril. Ak by tam vsak bola chyba, tak by ti to urcite povedali. Niektori doktori su zvlastnii, tak si z toho nerob hlavu. Babatko bude urcite v poriadku a hlavne potrebuje kludnu maminku 😉

kvietocekx
9. feb 2009

no pri mojom malom skoro trojrocnom certisku Eme mam stresu az az.. nepotrebujem lekara, co ma este viac vytoci🙂 po tom platenom ultrazvuku v hlohovci uz vieme, ze je babo v poraiku🙂 a dufam, ze to tak bude aj nadalej...

demeeri
7. apr 2011

Ahojte.Bola som na anmiocentéze,a pán Doc.Ondrejčák ma objednal na morfologicý ultrazvuk.Keďže sme nmohli prísť,tak nám vybavil na Kramáre u Doc.Kleskeňa.Dal mi telefonne číslo do amblancie,ale neviem dovolať.Viete mi dať kontakt na Doc.Kleskeńa?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre