Midwife v Londýne. Máte skúsenosti?

mzuzka
11. júl 2009

ahojte,mate prosim vas niektora skusenosti s midwife centrom v Newham? Byvam na Becktone, je to Newham borough a neviem podla coho mam vyberat midwife. Cim sa mam riadit? S GP je problem najst dobreho, tak neviem ako je to s midwife centrami. pomoze mi kazdy postreh. dakujem.

januska26
11. júl 2009

no mna automaticky gp priradil na Central Middlesex hospital, Northwest London. A celkom som spokojna, Midwife vyzera by ok, v stredu idem na NT a na krv, tak som zvedava, ci bude opat v pohode ako naposledy...co sa tyka toho tvoj Newham, tak vobec neviem, a ani ako si vybrat Midwife, kedze ja som mala automaticky pridelenu...drzim palce. a budes rodit tu?lebo ja sa v osmom mesiaci vraciam domov🙂))

vicky
11. júl 2009

Januska - takze si isla do central middlesex? mne dala moje gp na vyber, pri central middlesex mi povedala ze tam sa chodi len k midwife ale ze rodi sa niekde inde, tak teraz budem patrit pod Queen Charlotte, ale este len cakam na appointment. Ale rodit aj tak budem asi na slovensku, len poberat matersku chcem z uk, len neviem ci prispevok na dieta pri narodeni mi moze ist zo SR.
Inak oni ti nejak priradia midwife alebo si ju nejak vyberies?

januska26
11. júl 2009

vicky, no central middlesex mi priradil automaticky midwife, ale ked nie si spokojna, tak mozes kedykolvek povedat a oni ti daju inu. Mne tiez povedali, ze sa tam neda rodit, tak budem inde, jedine v pripade ale, ze dajako nestihnem do na slovensko, ale tak ja mam v plane odist na zaciatku 8mesiaca. tiez mi tusil dali porodnicu Queen Charlotte,nie som si ista, lebo to po tej midwife neviem precitat🙂)
a ako inak prezivas tu v UK tehotenstvo?ja mam teraz nejaky stres, lebo uz som mesiac nebola na scane, idem teraz v stredu, tak neviem, ci je vsetko ok, trosku sa bojim:((ty si uz bola na vysetreni prvom?

vicky
11. júl 2009

Ja tiez rozmyslam nad porodom na SK, len tiez ma napadlo ze co ak to nestihnem alebo mi nedaju papier od lekara ze som fit to fly.
Ja som este len v 8 tt, a ta gp mi nic neurobila len mi odmerala tlak a to bolo vsetko, ze mi budu volat z nemocnice a ze az tam mi daju testy a scan. Mi je to trochu divne ale vraj to tu tak chodi. Tebe uz robili prvy scan? Aspon mas potrdene ze si tehotna, zatial co ja trpim ci je vsetko ok a ci vobec som na 100 percent tehotna, teda podla testov som, ale poznam par pripadov ze testy boli pozitivne a nakoniec tie baby ani tehotne neboli. Takze ja musim este cakat min. dalsie 2-3 tyzdne kym mi zavolaju.
Janus, neboj urcite je vsetko ok, ja sa utesujem ze ak by nebolo, tak by som to hadam nejak zistila. Kde vlastne byvas, ked ti dali central middlesex. Som myslela ze len ja som v takej casti kde pomaly nic neni. 🙂

mzuzka
autor
12. júl 2009

ahojte. ja ked som bola u GP ,tak som si vsimla na nastenke, ze si mozem vybrat asi z 5tich midwife centier. inak ja som po IVFku, ktore som absolvovala na slovensku. tiez mam zatial len test , app mam 15. ale v papieroch zo slovenska mam, ze mi maju urobit krv na HCG hned aj scan. ale ci to budu akceptovat ,tazko povedat, ked tu sa o tehu zaujimaju az od 12 tyzdna. no uvidim. co sa tyka porodu, asi zostanem rodit tu. neviem, uvidim, ako sa situacia vyvinie, ako prebehne teju a pod. vraj ak mas dobre midvife centrum a nacvicis pocas tehu dobre porod do vody, ze je to uzasny zazitok.
inak my mame aj auto ktore cestu na SR zvladne v pohode, takze v nutnom pripade,ak aj nedaju papier for fly, tak sa niako dopravime. ale to je hudba buducnosti, a dalekej 😉

vicky mozes kludne porodit kdekolvek, ak mas trvaly pobyt na SR, zaziadas si prispevok tam a matersku tu. potom po 9tich mesiacoch zase rodicovsky na SR. je to pohoda v ramci EU sa da bezproblemov.

betka1
12. júl 2009

Mne dala GP potvrdenie fit to fly uplne bez problemov. Povedala, ze ked je to len 2-2,5 hodiny, tak neni problem. Ten papier odo mna na letisku ani nepytali, ani od kamosky, ked bola tehotna.
Ja som sa tiez chystala rodit na SK, ale nakoniec som ostala a bola som celkom spokojna. Hoci starostlivost pocas tehotenstva je biednejsia. Pocas prveho trimestra si maloktory doktor bude s vami davat namahu. A odporucam skocit aj na SK na kontrolu ku gynekologovi, aj keby ste si to mali platit sami. Nie je zle ak sa na vas nejaky doktor pozrie aj "zdola", lebo tu to bude az pri porode.

januska26
12. júl 2009

Vicky, ja byvam NorthWest, Willesden. A ty?No ja som v osmom tyzdni uz mala booknutu letenku domov na slovensko, ani som vtedy este nevedela, ze som tehotna, no a ked som to zistila, tak som ten pobyt vyuzila doma a isla som gynosovi u nas, a ten urobil vsetky vysetrenia, tak som to mala v 8tt potvrdene, takze ta chapem, ze teraz nevies ze co, ja by som tiez mala divny pocit, ze iba z testu to viem. No a potom mi prisiel list a v 10tyzdni som bola objednana tu v Londyne a tam mi zobrala 5ampuliek krvi, moc , odvazila, odmerala, tlak odmerala a tak..a sa ma spytala, ze ci chcem vediet, ci to ma downov syndrom, ja ze hej a objednala ma o dva tyzdne na NT scan, tak a to je teraz v stredu...a budu brat aj krv kvoli down. syndromu a potom tusim kazdy mesiac by sa malo chodit na scan. a v 20tyzdni morfologia. dala mi spis taky o mne a vseobecne o tehotenstve, co sa ma v ktorom mesiaci robit a tak...

januska26
12. júl 2009

a s tym fit to fly-ja dufam,ze to mozne bude a ak nie, tak asi autom s frajerom, lebo my sa stahujeme v decembri nastalo domov...teda dufam, ak vsetko dobre dopadne...uz mam Londyna celkom dost🙂)a co vy baby?vam sa tu paci?drzim palce!!!

mzuzka
autor
12. júl 2009

hmm mne tu syn konci buduci rok college a ide dalej, takze musime pockat, kym bude potrebovat nase peniaze. ale pravdupovediac, tiez mam londyna uplne plne zuby. ale zvazujeme odist do ineho mesta, ked skonci college, sestra byva niakych 20min od Oxfordu a to je iny svet. anglicky vidiek je pre mna ocarujuci a uzasne krasny. inak dnes budu ddavat na ITV a BBC akurat v spravach nasu ulicu, zabijali sa tu nozmi zase nastrocny a jeden z nich o 2 domy dalej ako ja byvam. od vcera tu mame specialku, vcera sme nemohli ist ani na nakup autom, lebo nam na cely den uzavreli ulicu a behali specialny, zbierali vsetky odpadky a brali na expertizu . a vraj drahsia kludnejsia stvrt.

januska26
12. júl 2009

nO to je pravda, ze anglicky vidiek, je pekny, ja som na zaciatku, este asi pred tromi rokmi pracovala v Lake District, to je az za Manchestrom. bolo to tam krasne, len mna furt tahalo do Londyna a ked som tu zacala pracovat, tak sa mi to hned zhnusilo. A v ktorej casti byvas?ja mam trosku(dost!) nebezpecnu stvrt, tiez sa tu furt striela a tak...ale nastastie zatial len tak ti cernosi medzi sebou, ale tak tu nikdy nevies...tu si kompletne divni ludia...mne strasne chyba slovensko, tak uz sa moooc tesim domov...ty tu mas aspon sestru, ale ja rodinu vobec, iba frajera a kamosky, a ked budem mat babo, tak budem potrebovat pomoc a doma mi pomoze rodina🙂)len asi to bude horsie s pracou...a naco hladas midwife?

mzuzka
autor
12. júl 2009

no ja som dnes 11ty den po IVF a test chvalabohu ze som tehu. takze budem potrebovaaat 😉

my byvame na Becktone, je to Newham borough asi 15min od Canary wharf (tam robime) a ty byvas kde na Hackney, ked nebezpecna cast?

januska26
12. júl 2009

aha, tak to hej, no ja vooobec neviem, kedy som teda otehotnela, ja som prestala brat antikoncepciu a hned to prislo🙂)a tu je IVF v Londyne v pohode?
No ja byvam Harlesden-smer Wembley. northwest. nie je to az taka nebezpecna stvrt, su tu aj horsie🙂)ale je tu vela ciernych...

mzuzka
autor
12. júl 2009

hmm tak tych ciernych je asi vsade habakuk. ja som bola na IVFko na Slovensku.

januska26
12. júl 2009

MZUZKA, mam taky problemik🙂)mam strasnu chut na zavarane ceresne, nevies, kde by som tu v Londyne ich mohla kupit?lebo teda uz som pobehala hocico a stale nic:((normalne ani v Tescu nemaju:((ja sa z toho zblaznim🙂

mzuzka
autor
12. júl 2009

v lidli kupujem, su super,aj ja som vcera zjedla cely pohar. a su uz aj vykostkovane.

mzuzka
autor
12. júl 2009

teraz mi mm hovori, ze su to visne, ale nie kysle, ale v sladkom naleve. no proste my ich kupujeme zo pol roka, a su fakt super. nie presladene, ani kysle. uplne osviezujuce. aj ku pecenemu kuratu a ryzi, aj do bublaniny aj len tak, ako ja vcera 😀

mzuzka
autor
12. júl 2009

tam kupujeme aj uhorky v sladkokyslom naleve, take ako nase. je na pohari aj po cesky pisane. a stoja len 59p anie su to tie ich hrozneeee octaky ako v asde,alebo inde. ale musis pozriet, lebo mavaju aj ich , kysle, ale aj v sladkokyslom

januska26
12. júl 2009

No, tak diky, super, hej, vlastne v Lidli maju take "slovenske" veci, ked som robila v Manchestri, tak som chodila nakupovat tam, lebo som to mala blizko, teraz v Londyne to moc blizko nemam, ale nevadi, chut na ceresne-visne, ma dovedie hocikam🙂)Minuly tyzden ma tak chytila chut na pribinacka a acidko, tak som isla do Slovenskeho obchodu tu v Londyne, ktory je minimalne hodinu odo mna...ale mam to🙂)

mzuzka
autor
12. júl 2009

ja ma zas do toho slovenskeho hrozne daleko. a cez net delivery si sice nad 30 libier neuctuje postovne, ale za to si nahodili skoro 10 balne.
ja by som si veru dala pribinacika, milujem termix a pribinacik. podobne acidku kupujem v litovskom, ten tu mam dobry pod nosom. maju tam polske, ruske a litovske jedla, tak tie sa celkom daju niektore.

januska26
12. júl 2009

No v tom slovenskom mali aj termix, ale tie ceny su ze veru dost. Kupovala som napr. vyzivu, to tiez lubim, a ta stoji 1,50£.no, niektore polske jedla sa veru daju, ale niektore su teda hnus, oproti slovenskym je to fuj. no zajtra skocim do toho Lidlu, no skoda, ze to mam tak daleko, ale tak visne su visne🙂)

inka28
12. júl 2009

janus ty snivas o visniach ja zase o slovenskej kofole 😝

januska26
12. júl 2009

no tu som si chcela kupit minuly tyzden v jednom slov. obchode, ale potom som si to rozmyslela, ze je to nezdrave🙂)

inka28
12. júl 2009

ja som pocula ze len pepsi neni zdrava pre mimco

mzuzka
autor
12. júl 2009

ja zas mozem vineu. jaaaj ,teraz ked som bola doma, tak som sa uvineovala 😀 ale o mesiac na dovcu a ideme autom, tak zas prinesieme niake zasoby.

januska26
12. júl 2009

Noo, tak to poznam, tiez vzdy ked sme doma, tak nesieme zasoby do Londyna, len my chodime vacsinou lietadlom, tak tam sa toho az tolko nezmesti, autom to je perfektne!!!No jasne, kofola sa moze, ale nie vela, ja som to myslela tak, ze radsej som to nahradila acidkom alebo nejakym inym jedlom, ktore je zdravsie...
Inka, ale tak vo Svajciarsku tam maju dobre jedla,nie?lebo v UK je to strasne, my mame v robote take obedy ze fuj,nechapem, ako to mozu ti anglicania jest, same srncie maso, hovadzie, ale take, ze je este krvave a podobne hnusne veci, takze tam vacsinou jedavam len rybu...

inka28
12. júl 2009

ja si aj tak stale myslim,ze slovenska kuchyna je ta najlepsia. Este ze sa dalo mojho muza preorientovat na nasu kuchynu, lebo niektori su taki ani neochutnaju lebo to nie je svajciarske. Oni tu len maso do hlavy tlacia, ked som spravila prvy krat francuzke zemiaky muzik sa oblizoval az za usami. 😀
Teraz pravidelne k nam chodia susedia na veceru v sobotu ked varim slovenske jedla (lebo muzovi pomahaju na dome) napr vcera som piekla kacicu s karamelovou kapustou a zemiakmi, normalne sa isla pozabijat 😀

januska26
12. júl 2009

no tak to je fajn, ze to tam mozes varit, tu v UK na to nemaju ingrediencie, napr. francuzske zemiaky, oni nemaju slovensku tocenu ani klobasu, akurat take hnusne ruzove parky, to je vsetko...musim zhanat specialne obchody, aby som to dostala...Teraz som tu riesila tie visne, lebo mam strasnu chut na ryzovy nakyp a nemozem zohnat ani ceresnovy kompot. Blbi anglicania, ani horcicu tu nemaju, sak tu ani nemam co varit, a teraz mam take chute, ze neviem, co robit...

vicky
12. júl 2009

Jejj, tak to sme blizko, ja som tiez na Willesdene ale smerom na North Acton. Ja som bola akurat mesiac tehotna ked sme isli na dovolenku a to boli 4 hodiny letu tam a spat. A budem 3 mesiace ked teraz pojdem na slovensko, urcite tam skocim za tym mojim gynekologom, taky zlaty dedko, sice sukromny ale neva.
Som myslela ze testy na DS robia automaticky.
Ja som prave vcera robila segedinsky gulas, musela som urobit aj knedle, bo moj muz to s chlebom jest nechce, ale tak uz som sa nejak naucila ich robit aj z tej ich muky. Ale take francuzske by som si dala, asi ich urobim cez tyzden. V asde som objavila nejaku akoze polsku salamu ktora sa da do toho pouzit. Len mam problem s uhorkami, bo mi nechutia ani tie polske.

inka28
12. júl 2009

klobasku si nosim zo Slovenska a hodim do mrazaku

januska26
12. júl 2009

Vicky, takze ty byvas tiez blizko tej Asdy pri Middlesex hospital?No ja musim skocit do Lidla, lebo tam maju nieco podobne ako slovenska tocena salama, a tam maju aj super uhorky!!!!myslis, kysle, ze?Ja som nasla jedny v asde, volaju sa ze BABY Gherkins, oni su take malicky a chrumkave, trosku si dost octove, ale inak su super, ten nalev je ok, minule sme kupili nejake indicke ci jake a ten nalev bol grc, normalne sme to museli vyhodit.
A na slovensku chod urcite gynosovi, lebo on ti urobi aj vaginalny scan aj palpacne a este ak si nemala vyter z krcka maternice tak aj to, mne to teraz robil, a nastastie je to ok. Tu ti nic take nespravia, ale neskor je to tu uz v Londyne ok, lebo tiez ti robia iba ten bruskovy scan🙂)
A uz si bola u GP ze si tehotna?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre