Môže gynekologické vyšetrenie zo spodu spôsobiť potrat?

eja28
29. júl 2006

ahojte, aky mate nazor na to ak lekar vysetruje zospodu v prvych tyzdnoch tehotenstva? Ja som pocula od zien, ze sa netreba dat vysetrit ani ak to lekar chce. Bola som tehotna, bezala som hned k lekarovi v dobrej viere som sa dala vysetrit. V 7 t. som potratila. Zeny v nemocnici mi vraveli ze prave kvoli tomu ze lekar domna sahal. SOm uz druhy krat tehotna, pocitam ze 2-3 t. a uz sa vysetrit urcite nedam. Co vy nato? mate s tym skusenosti?

katakata
30. júl 2006

dorotka dik za radu ako sa ti dari? je vsetko ok? aj ty si davaj pozor

emjee
29. aug 2006

ahojte,
nasla som zaujimavy clanok, kde su popisane vsetky vysetrenia, ktore treba v tehotenstve absolvovat http://www.babetko.sk/user/view_page.php?page_i...
mam pocit, ze uz tu bola nejaka tema zalozena ohladne tohto, ale neviem ju momentalne najst, tak reku to zavesim sem 😉

vivika
31. aug 2006

ahojte baby, potrebujem poradit, lebo uz neviem kam skor, aj ked u doktora som este nebola.. proste mi meska menstruacia, no chcem sa opytat, ci mi moze meskat koli neskutocnej nervozite(meska mi to asi 5 dni, ale nikdy som nemala pravidelne).. hrozne sa bojim, ze som tehotna a preto som nervozna, lebo sa nenachadzam prave v najlepsej situacii a niesom pripravena na prichod babatka.. no keby som aj bola, tak by som si ho urcite nechala o tom ani hovorit netreba.. len by som sa potrebovala upokojit, lebo aj priatel mi hovori, ze ak som tak to ani babatku neprospieva.. ☹

kvetka9
31. aug 2006

nechapem preco si si neurobila test, ked si taka nervozna a si na pochybach...

boo
14. dec 2006

ja som momentálne v 16 + 2 tt a prvýkrát som bola na vyšetreni v poradni v 12. tt, nemala som žiadne problémy na začiatku, tak som počkala, neviem či je dobré ísť ihned po zisteni tehotnosti k lekárovi, vždy urobí vyšetrenie odspodu, pokial nie si vážnejšie problémy na začiatku pri zistení tehotnosti.

zuzla2
14. dec 2006

ja som bola dosial na vysetreni 2x...prvykrat na prelome 7. a 8. tyzdna dat si potvrdit tehotenstvo a druhykrat v 11tt...ani raz som nebola vysetrovana zospodu a ultrazvuk mi doktor v oboch pripadoch robil cez brucho

kosicanka1
14. dec 2006

ja som v pondelok zacala 8 tt, vysetrovala ma odspodu, ale neskutocne jemne a setrne, az som bola prekvapena a polozila som blbu otazku: "Uz?" 🙂

tribitka78
14. dec 2006

mne robila lekárka prvýkrát v 6 tt gynekologický ultrazvuk, to bolo všetko...

loss
14. dec 2006

vivika urob si test a budes na istom po 5dnoch meskania by ti mal ukazat ci si alebo nie

denik
14. dec 2006

kosicanka tak to ti úprimne závidím.. mňa "pozerá" pri každej návšteve a vždy mám pocit, akoby ma rezala.. neskutočne to bolí ešte celý deň a keď som jej naposledy povedala, že ma to veľmi bolí, tak len poznamenala, že ako chcem rodiť, keď ma bolí "obyčajné" vyšetrenie.. musím podotknúť, že keď som raz bola na vyšetrení u muža, ani som nevedela kedy a ako..

briluxina
14. dec 2006

Ahojte, ja som este pred tehotenstvom sla ku svojej gyn. na prevenciu a ta do mna tak rypala so svojimi prstami, ze mi prislo zle a este som sa aj rozkrvacala. Ona bola a je dost mlada tak mozno este nevedela odhadnut tu silu, ja neviem.Ked som otehotnela tak som k nej radsej nesla.Urobila som si test a verila som, ze je vsetko v poriadku.Sla som na gyn. vysetrenie az po tretom mesiaci.Mozno si poviete, ze to bolo nezodpovedne ale ja som sa velmi dlho snazila otehotniet a bala som sa, ze mi svojim vysetrenim ublizi.No na moje prekvapenie ma hned zo spodu nepozerala ale urobila mi usg.Pozeranie zo spodu ma ale neminulo pri ostatnych gyn. navstevach no uz to bolo jemnejsie.

andrea.m
14. dec 2006

briluxina ja osobne zastávam názor,že muži gynekológovia sú oveľa jemnejší ako ženy gynekologičky.

deník ja by som sa hned opýtala koľko pôrodov ma na vlastnej koži prežitých ona a viac by som k nej nešla.zdravotníctvo nie je len o odbornosti,ale predovšetkým o ľudskom prístupe...a ten bohužiaľ mnohým slovenským mudr.chýba a dlho bude

mamacat
15. dec 2006

tu v usa su aj zeny gynekologicky super jemne a maximalne profesionalne. a to aj mlade... 🙂 u muza som zatial nebola...
mne robila vysetrenie zospodu v 7tt (aj sono), no a potom som spinila par dni...
v 13tt uz ma nastastie pozerala iba zvonka 😉

denik
18. dec 2006

andrea - to viem presne.. ani jeden, ona je totiž "stará dievka" a nemá ani deti.. a odísť od nej nemôžem.. lepšie povedané, v tehotenstve ma nik nechce vziať.. tak sa to pokúšam riešiť priamo cez pôrodníkov, ale teraz už nič nevybavím, až v novom roku..

sensen12
2. máj 2016

mjej mame druhe teho dosprtali,zacala spinit a v 1976 sprtali dokym nepotrarila a druhe 16.12.1986 sprtal dr drobny na poradni tolko,ze okamzite krvacala a okamzite na sal a vybrali maternicu a brata ledva zachranili,a ze mala placentu previa nikto neriesil,a preco nikde neinformuju aj o rizikach tohto vysetrenia,ved su povinni informovat,a preco to vo svete nerobia a neverim,ze maju vyssiu umrtnost ako my a preco treba zeny v teho strasit,ked kazdy vravi,ze to nie je choroba a pritom na sk vysetruju,ako keby to bolo smrtelne ochorenie?

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sensen12
2. máj 2016

@fidka79 zistili ked kontrolovali a operovalu,mala uz predchadzajuci cisarsky a na poradni ju rozbabral,v nemocnici dobabral a bolo a keby nikto nesprtal,nemusela v 33 !!! rokoch prist o maternicu

buckeye
2. máj 2016

v zahranici sa toto robi tiez, na zaciatku tehotenstva - koli stavu krcka a potom na konci znova koli stavu krcka, jeho pripadne skorsie otvorenie etc.., uplne na zaciatku sa robi aj prvy ultrazvuk vaginalny na skore stadium tt je totiz citlivejsi na zobrazenie (ano aj v zahranici), a posledny mesiac pred pôrodom sa robia este stery, koli pripadnym infekciam (znova aj v zahranici), vacsina zahranicnych aj svk lekarov sa musi riadit vseobecnymi guidelines, tj pravidlami ktore su prijate na medzinarodnej urovni na zaklade tzv evidence based medicine, tj najnovsich poznatkov v medicine na zaklade vedeckých dokazov..a potom pri týchto vysetreniach sa lekar dalej ako po krcek nedostane..

bubinko1506
3. máj 2016

mne robili vaginalne vysetrenie na pohotovosti v 6tt, ked som tam prisla so spinenim. bola som z toho prekvapena, ale doktorka tvrdila, ze ma musi aj vaginalne vysetrit. ultrazvuk mi robila tiez vaginalne, rovnako ako moj lekar.
ked som bola v 12tt na NT screeningu, tak mi ho lekar robil cez brusko, ale aj vaginalne, kedze krpci nechceli spolupracovat

slniecko_12
5. okt 2021

ja som si ista ze kvoli vysetreniu som potratila..vysetrenie to iba urychlilo a zacala som okamzite velmi krvacat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre