Môže gynekologické vyšetrenie zo spodu spôsobiť potrat?

eja28
29. júl 2006

ahojte, aky mate nazor na to ak lekar vysetruje zospodu v prvych tyzdnoch tehotenstva? Ja som pocula od zien, ze sa netreba dat vysetrit ani ak to lekar chce. Bola som tehotna, bezala som hned k lekarovi v dobrej viere som sa dala vysetrit. V 7 t. som potratila. Zeny v nemocnici mi vraveli ze prave kvoli tomu ze lekar domna sahal. SOm uz druhy krat tehotna, pocitam ze 2-3 t. a uz sa vysetrit urcite nedam. Co vy nato? mate s tym skusenosti?

tonicka
29. júl 2006

Neviem, prene, eja ako to je, ale mne vždy hovorili, že k lekárovi stačí ísť po 6 týždni, najlepšie 7-8, lebo by malo byť uchytené, je už vidieť ultrazvukom, vidieť srdiečko, či nieje mimomaternicové. Ja som išla hneď v deň dvoch paličiek 🙂 , ale bola som už v 8tt 🙂
Ak máš pochybnosti o lekárovi, tak ho zmeň. A este pozri IP.

eja28
autor
29. júl 2006

Ja som lekara uz zmenila. K novemu chodim uz od potratu, a mienim ist k nemu buduci tyzden, pretoze by mi mal dat lieky na udrzanie tehotenstva. Pozerat zo spodu sa uz nedam. Ja som vedela aj o prvom aj o druhom tehotenstve hned asi po 2 tyzdnoch, teda 2-3 dni po vymeskani...

newyorkgirl
29. júl 2006

eja, ale ved lekar nemoze babatku predsa ublizit, on sa nedostane do maternice, len vysetri posvu, vajecniky, krcok, nemyslim si, ze jeho vysetrenie sposobilo tvoj potrat 😒

luckas8
29. júl 2006

Ahoj eja!myslím si to isté čo newyorkgirl! Voľakedy keď neboli ultrazvuky, tak ako vyšetrovali, či je žena tehotná alebo nie?len podľa krčku maternice a tých ostatných vecí, takže museli pozerať zo spodu. Podľa mňa v tom bude niečo iné, keď si prvý krát potratila. 🙂

tonicka
29. júl 2006

Inak, baby majú pravdu.. 🙂

mirka
29. júl 2006

eja, jeden dr. vravel, že ak je žena zdravá a bábo je v poriadku, takáto kontrola im nemôže uškodiť. Takže si myslím, že bábo nebolo v poriadku, preto ten potrat. 😒

gabika146
29. júl 2006

ja som bola u lekara ked som zistila ze som tehotna lezala som v nemocnici tyzden a robili stale len vysetrenie zo spodu bola som 3-4tt a tiez som sa bala casto my robil aj sono a vseliake vytery a nic sa nestalo takze asi tvoje prve potraty nemuseli zavisiet od toho 🙂

simcas
29. júl 2006

Eja28 - nedaj sa vysetrit. Mne sa stalo to iste. Letela som tam cela stastna, ze si idem otvrdit tehotnost - 6tt- lekar nic nevidel ani na usg, dovrtal ma riadne, dokonca mi robil rocnu preventivnu prehliadku ... myslela som si, ze vie, co robi, ale asi nevedel... v 7tt som potratila.Dokonca mi moju tehotnost vyvratil a chcel mi dat injekciu na vyvolanie menstruacie, co som odmietla. Poznam svoje telo ako hodinky. Kym som k nemu nesla, vsetko bolo v poriadku.Odtial som isla smutna a sklamana. ☹ Uz som zmenila gynekologa ... lebo bude mimi.A nedala som sa vysetrit ani tomuto novemu, lebo sa bojim...Vsetko je ok ... 🙂

zuzu13
29. júl 2006

neviem dievčatá či má toto nejakú súvislosť. Jeden organizmus je silnejší, iný slabší. Mňa osobne vyšetrovala Dr. každú poradňu (od 7 tt)okrem jednej, no a pomaličky končím 27 tt. Tak ako píše NYgirl doktor sa ďalej ako ku krčku maternice nedostane, no ak keď ten je tuhý tak sa neotvorí, ak nie tak nie je na vine lekár ale organizmus, ktorý nedokáže udržať tehotenstvo.

simcas
29. júl 2006

zuzu13 - bodaj by to bolo tak ako hovoris.No radsej, ked to ma odist a malo by to byt poskodene ... ale aj tak si myslim, ze to vrtkanie tomu pomohlo. My sme cakali na babo 5 rokov a ked sa ti stane toto, myslis uz inac a bojis sa vsetkeho ...

dorotka
29. júl 2006

mne sa to tiez nevidi ja som prisla s krvacanim a jednak ma doktorka vysetrila vnutornym ultrazvukom a potom aj prehmatom ak by to bolo tak rizikove asi by to nerobila
este stale som v rizikovom obdobi a opat som bola vysetrena vnutornym ultrazvukom mojim lekarom nemyslim ze by to suviselo s tvojim potratom

sykorka
29. júl 2006

ahojte...,suhlasim so zuzu13... ja som na PN od marca a každé dva týždne ma doktorka pozrie a prehmata aj odspodu...

sunny6
29. júl 2006

akoze to sa divim,ja ked som bola tehotna nebola som vysetrena zospodu ani raz 😉 tu v UK sa to nerobi,teda pokial asi nemas problem,dokonca ani po porode-po sestonedeli som nebola u doktora na vysetreni,lebo som sa citila ok,a uz som mala pohlavny styk bezproblemov. 🙂

newyorkgirl
29. júl 2006

sunny, ani v USA sa to nerobi, iba prvykrat, robia ti testy na pohlavne choroby a vyter na rozbor, ale potom uz pokial nemas ziadne problemy tak ta nevysetruju, len brusko a prsia a tlak, moc, krv atd. ale aj tak si myslim, ze vysetrenie nema s potratom nic docinenia a ani vyvolavacia injekcia by nemala skodit tehulke, proste by menstruaciu nevyvolala

liska
29. júl 2006

pripajam sa k zahranicnym,ani vo Svajciarsku sa zospodu nevysetruje,okrem prveho vysetrenia a vyteru,ale tiez som presvedcena o tom,ze to samotne potrat vyvolat nemoze

burdiks
30. júl 2006

ja som na rizikovom od 6 týždňa a taketo vyšetrenie mám asi dvakrát za mesdiac. No as šete stále čakaám babo, tak si myslím, že to až tak nevadí. Nemá to priamy súvis s potratom. Ide len o to, či to vajíčko sa naozaj pevne uchytí v prvých týždňoch alebo nie. A potm nerskôr, ak su chyby v genetickom programe, tak sa opňäť potará príroda. je to kruté, ale je to tak.

adetka
30. júl 2006

mna doktorka pozerala zospodu len raz... na zaciatku tehotenstva... a do vnutra mi isli na prvom sone... co som vsak zaprotestovala... odvtedy sa do mna zvnutra nikto nepozera... a nezijem v zahrnici...

po prvom sone... vnutornom... som aj ja zacala mierne krvacat... tak ma okamzite poslali k doktroke na injekciu na spevneie maternice... od toho okamziku je vsetko v poriadku...

spontanny potrat vsak nemusi suvisiet s vysetrenim zo spodu... ja som dva krat spontanne potratila bez toho, aby som bola na vysetreni u gynekologa (v 7. a 3. tyzdni)... dovody mohli u mna byt: stres, chripka, nesetrny pohlavny styk...

alexandra
30. júl 2006

Zospodu ma vysetruje lekarka zakazdym, vysetrovala ma aj v 5tt a vobec nic sa mi nestalo. Podla mojho nazoru vie co robi..

dea
30. júl 2006

ja som bola tiez u lekara ked som bola v 4 tt, a vysetroval ma odspodu, potom o 2 tyzdne som zacala spinit, tak som za nim isla, znova ma vysetril zo spodu a predpisal mi duphaston tabl. a teraz je uz vsetko ok,. ono je to fakt o organizme a o tom ci o tehotenstve vies a uz sa setris, aspon tie prve tyzdne kym sa vajicko poriadne neuhniezdi.

katakata
30. júl 2006

baby mozno trosku od veci...ja som okolo 6 - 7 tyzdna neviem to presne a tiež mam obavy abo samimco udralo...zatial nemam ziadne problemy ale predsa len co to znamena sa setriť...to akoze nemam ani vysavat? ved predsa nie som chora ale tehotna...poradte...a ako je to so sexom v prvom trimestri? uz by sme sa manzelom aj chceli pomilovat ale bojim sa...

sunny6
30. júl 2006

katakata ja som nemala rizikove tehotenstvo,tak som robila vsetko,ale bola som unavena tak sa mi nechcelo upratovat,chybalo mi zelezo,tak som brala tabletky-z toho ta unava.Urcite sa mozte milovat,mozno v prvom trimestri nie tak vasnivo,ze sa bude postel rucat,ale viac neznosti,a po prvych 3 mesiacoch mozte byt istejsi 😉
Pre mna a mojho manzela bolo tehotenstvo jedno z najkrajsich obdobi sexu xi xi 😀 nemuseli sme myslet na ochranu a vazne sme si to uzivali,samozrejme ziadne velke experimenty,ale stale z fantaziou 😅

adetka
30. júl 2006

katakata...

mno... mne lekarka zakazala nosit tazke veci... takze na nakupy chodil manzel... svokra radila pockat s umyvanim okien... tak cakam dodnes 😀 ... mno a v mojom pripade mi doktorka zakazala milovat sa (kedze som uz prisla o dve deticky a dovod je nejasny)... nastastie mam tolerantneho a velmi trpezliveho manzela 🙂 ... urcite sa vsak nesresuj... s upratovanim moze predsa pomoct aj manzel... 🙂

peha
30. júl 2006

ahoj kati,

so vsetkym s mierou, a tak jemne by som povedala 🙂
ak nahodou spadate do rizikoveho - rizikove sa dnes oznacuje aj take tehu, ktore je proste vo vacsom sledovani mamicky - napriklad mamicka ma nejake choroby cukrovka, operacie v panovej oblasti, predosle potraty a tak... tak vtedy sa radi k rizikovym, aj ked nie je napriklad PN.
ale k veci - neobavaj sa neboj, mysli hlavne pozitivne, kazdy den sa prihovaraj babatku, tes sa naneho, daj mi aj v hlave psychicky najavo ze sa na neho tesis a je pre vas velmi vytuzene a ze sa tesite ked pride na tento svet a budes ho moct hojdat v naruci. takze sa nestresuj, nevysavaj ani ako blazniva, ale nemusite odpadnut v spine 🙂 , proste tak normalne, alebo pritom oddychuj, proste sa nevysiluj, neunavuj, vela odpocivaj, smej sa, pospi si, ak mas chut a cas, ovocie, zeleninka, vlakninka, vela tekutin a radost do zivota. to prve najdolezitejsie mate za sebou, a teraz vas caka nadherne obdobie rastu v brusku, tak ho spolocne vychutnavajte 😵

krasne tehulkovanie a hlavne vela zdravicka a pohodicky 😵

katakata
30. júl 2006

ide o to ze mi akurat rekonstruujeme byt doma mam robotnikov a musime po nich aj upratat...nechat to len na manzela to by bolo vela lebo obidvaja este aj chodime do prace...samozrejem ze sa snazim nenosti tazke veci ale nejake tie lahsie tasky z nákupu nosím a aj normalne doma pracujem...dufam ze si neublizim...ja si myslim ze ked je zena zdrava aj miminko je v pohode tak aj mierna zataz zene nemoze ublizit...a co sa tyka sexu tak asi este chvilku vydrzime min. do prveho ultrazvuku keddy doktorka povei ako to s nami vyzera...juj ale uz by som si zasexovala...

peha
30. júl 2006

kati, a ruky mate zdrave ??? 😀 😀 😀 k tomu sexu...

s tymi robotnikmi ... asi by som to moc neprehanala, skor sa setri, a rob take lahsie prace.... nestoji to za riskovanie... dlho ste cakali nato, aby si si ublizila pri nejakom blbom radikalnom upratovani. tu hrubu pracu nechaj na muza a skus aj robosov poprosit,nech po sebe trochu pomozu pratat, ze si v tom...
drzim palec 😉

peha
30. júl 2006

poznam to z vlasntej skusenosti, ja ked doma zacnem robit radikalne pratanie, tak sa nezastavim, lietam ako bosorka na vysavaci, makam, len to tak svisti, a vecer padnem doma hotova. a je mi jasne, ze ked budem tehu, ze to takto nebudem riesit.

katakata
30. júl 2006

peha neni to az take dramaticke u nas dnes uz koncia a nastastie mam doma aj rodicov mama mi pomaha a nedovoli nic tazke robit ale zase mi ajpovedala ze so setrenim to nemam dajak prehanat ze to tiez enni dobre...ja tiez myslim treba si davat pozor ale s mierou...a sex s rukami? juj to moc nemusim...to by bol taky navrat do pubertalnych cias v mojom pripade...

peha
30. júl 2006

tak jazykom potom 😀
ale prepac ze si utahujem, sak viem o com hovoris.

s tymi pracami - fakt tak s mierou. proste aby si sa nepreconovala, ani nevysilovala, ze budes s vyplazenym jazykom v tychto teplach, ale zase ani lezat na gauci 9 mesiacov nie je dobre pre kondiciu mamicky.

tak krasny den, maminka 😵

katakata
30. júl 2006

dakujem a drzim päste aby si si to uz zajtramohla pripominat aj ty 😉

dorotka
30. júl 2006

kati urcite co najmenej veci robit po cupiacky radsej si pritom sadni alebo kladni 😉 ked uz musis upratovat ale tiez radim radsej obmedzit

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre