Nepostrehnutá zreteľná patológia plodu. Čo to znamená?

nativa
5. jún 2007

čo znamená, ked vám lekár napíše na papier od ultrazvuku, že nebola postrehnutá zreteľná patologia plodu - vyššia váha pacientky

zuzana76
5. jún 2007

nie som odbornik, ale patologicke je nieco chore, zle, takze on nic take nepostrehol a tak je vsetko v poriadku

katika1
5. jún 2007

Že prvdepodobne kvôli vyššej váhe pacientky, nemal uzv dobrý dosah na bábätko, preto neboli postrehnuté pohyby, alebo bitie srdiečka..
V ktorom tt si?

nativa
autor
5. jún 2007

25

nativa
autor
5. jún 2007

že videl len limitovaný obraz

katika1
5. jún 2007

ale môže to znamenať aj to, čo napísala Zuzka..
Záleží na tom, čo Ti dr. povedal..

zuzana76
5. jún 2007

aha, tak to bude potom ako pisala katika, asi nevidel dobre babetko a nemohol vsetko popozerat a premerat

katika1
5. jún 2007

Patológia človeka

patológia človeka je náuka o chorobných procesoch a zmenách v tele človeka s cieľom nájsť príčiny chorôb.

🙂

sue
5. jún 2007

Patológia človeka

patológia človeka je náuka o chorobných procesoch a zmenách v tele človeka s cieľom nájsť príčiny chorôb.

...takže to čo tam napísal, znamená, že nemohol vidieť chorobné procesy a zmeny v tele dieťatka pre vyššiu hmotnosť pacientky...

nativa
autor
5. jún 2007

no namerať nameral, lebo mám tam hodnoty a aj odchýlky medzi meraniami, napr. stehnná kostička je menšia viac ako o 2 týždne.

katika1
5. jún 2007

Nativa, tak keď si už v 25tt, tak to znamenalo to, že nenašiel nič zlé na bábätku, žiadfnu poruchu, ale zaručiť sa nemôže, nakoľko mal limitovaný obraz.

zuzana76
5. jún 2007

takze nepostrehol ziadne chorobne zmeny na babetku, nie? podla toho Kati

katika1
5. jún 2007

sue 😀

nativa
autor
5. jún 2007

pozeral to ešte aj môj gynekolog, ten povedal že ok. Vlastne on na všetko povie ok.

zuzana76
5. jún 2007

nativa, aj ja som mala stehennu kost mensiu o 2-3 tyzdne od hlavicky v 25 tt a v 28 tt sa to uz vyrovnalo, ono raz rastie asi viac hlavicka a potom zase nozicka, som zvedava kolko budeme mat teraz v 31 tt, idem vo stvrtok na uzv

nativa
autor
5. jún 2007

zuzana aj ti lekar povedal nieco nato? kam chodievas v ba?

zuzana76
5. jún 2007

nie, chodievam v NR, mne lekar nic nepovedal, len ze hlavicka je o tyzden vacsia, ale bola vacsia o 2 tt, podla hodnot , ktore som nasla na internete, aj som sa trochu stresovala, ale potom som sa pytala aj porodnej asistentky kam chodim na cvicenie a ta povedala, ze sa to casto stava, ze hlavicka rastie viac a potom zase ine casti tela

titkovamiriam
5. jún 2007

nativa,mne tiez vzdy povedali ze cez tuk nieje babo dobre vidno,no vzdy bolo vsetko o.k.

pollyanna
5. jún 2007

myslim, ze to znamena, ze vsetko co videl bolo v poriadku, ale horsie sa to zobrazovalo...je to tak trosk alibisticka fraza 😒

nativa
autor
5. jún 2007

mne sa to tiez zdalo alibisticke

titkovamiriam
5. jún 2007

v kolkatom si tyzdni?

nativa
autor
5. jún 2007

v 25 tt

titkovamiriam
5. jún 2007

tak to mas krvne testy za sebou,keby bolo nieco zle tak by ta poslal na dalsie vysetrenie,tak sa neboj.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre