• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

NT hodnoty

20. decembra 2016 
kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?
30. mar 2007 o 23:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
normální hodnoty je do 30mm píšou na netu, ale pokud je to nad 25 tak většinou posílají na genet. konzultaci :pensive:
30. mar 2007 o 23:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
tak to si ma upokojila, lebo ja mam vysledok 1.2 mm v 13t + 5. takze malo by to byt ok, nie? Doktor v nemocnici mi nic nepovedal. :cry: Dakujem
30. mar 2007 o 23:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
to je ukázkové já měla 1,5mm a taky to bylo v poho i triple testy byli ok v 16tt, takže v klidu :grinning:
31. mar 2007 o 10:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
1.2mm je skvělé, mi o tomhle vysetření bohuzel nikdo nerekl, takze se bojim ted tech tripple testů
31. mar 2007 o 10:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
lajlo, pokud jsi byla na utz ve 12tt tak ti ho měřili mrkni do průkazky jestli to tam nemáš poznačené :confounded:
31. mar 2007 o 10:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no ja jsem byla v 11tt a pak 14tt, takže nic :frowning2: ja jsem cetla ze toto vysetreni je dobrovolne, a provadeji to pouze specializovani dr, vim, že některé holky o tom věděly takže sly, a některé jako ja se to dozvedely pozdě :unamused: :frowning2: ted doufam, ze az pujdu pristi tyden na tripple testy, tak to bude v poradku, i kdyz ony samy o sobe pry moc spolehlive nejsou :frowning2:
31. mar 2007 o 10:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
no dělá se to všem myslím že to to měřily v tom 14tt, já byla na placených krev v 11 a sono ve 13+2 , byla jsem u dr který je zkušenější a má program kde hodí mé udaje ,jako věk a váha,... udaje o měření mimíska a hodnoty krve a vyjede mu riziko VV, u těch standardů ti brali krev, hledinu HCG,... a pak sono, ale nikdo to nezkompletuje, věř tomu že ti šíjovku poměřili:slight_smile:
31. mar 2007 o 10:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mi brali prvni krev asi hned v 6-7tt, na rh, skupinu, toxo, atd...jinak nic, a ted az budou tripple testy, tak doufam, ze mi aspon dr zmeril tu sijovku, ale nic mi nerekl a v prukazce taky nic nemam, tak musim doufat, ze to bude oka, to jsou nervy :unamused:
31. mar 2007 o 10:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak máš nějakého staršího lékaře,ne??? někteří jedou pořád v zajetých kolejích a nic nedělají na víc:slight_smile:
31. mar 2007 o 10:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no to asi tak bude je mu kolem 60,jestli dobre odhaduju :wink: ale jsem s nim jinak spokojena, podle toho co jsem tu cetla o jinych lekarich, tak je fakt zlato, ale je fakt ze by ženy mel na takove vysetreni zacit posilat, nebo o tom aspon informovat, protoze je to placene, a mozna nektere by do toho nesly, ale ja urcite
31. mar 2007 o 10:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
no tak jsme doma:slight_smile: Já jsem zdravotník a vím že starým psům nové kousky nenaučíš:slight_smile: Uklidnit tě může jen to že i kdyby ti testy ve 12t vyšli špatně stejně se čeká na plodovku a triple testy, jen když to výjde dobře tak se mamina cítí klidnějčí:slight_smile: Já jsem nervák a klidná jsem až ted po utz ve 20tt že máme všechny orgány a hlavně už kopká a dává mi najevo že je tam:slight_smile:
31. mar 2007 o 10:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no ja jsem prave taky nervak :wink: stejne ted uz vsechny budeme asi nervozni porad,držím pěstičky at vsechno jde jak doposud :wink:
31. mar 2007 o 10:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Sú tu mamičky ktoré mali vyššie hodnoty? Mne namerali 2,66 a naznačili mi že to nie je veľmi dobré ale vraj nie je všetko stratené. Prosím kto ma povzbudí
10. sep 2007 o 16:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som mala 2,O..dr.hovoril,že norma je do 3,O... :wink:
10. sep 2007 o 16:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ono záleží na tom, kdy je to měřené. Čím je miminko větší/starší, tím je vyšší i ta hranice. Navíc samotné měření nelze interpretovat bez krevního testu. Zkuste zjistit, zda váš doktor má opravdu certifikaci k dělání NT scanu. Jen málo doktorů v ČR ji doopravdy má.

Bambucinko, vůbec se neboj, určitě je to v pohodě. Ta hranice bývala i 3.5mm. Do 3mm je to v pohodě! Našli miminku nosní kůstku?
10. sep 2007 o 19:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja som v 11t.Moj doktor je jeden so štyroch v SR ktorý tento certifikát má, a aj mi poradil aby som šla do Prahy so vzorkou plodovej vody ktorú mi odoberú hned po tom co mi prídu výsledky krvi, aby som sa zbytočne nestresovala dalších 8 týždnou, ale aj tak sa bojím...
10. sep 2007 o 19:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Danae ako to myslíš s tou nosnou kostkou?
10. sep 2007 o 19:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bambucinka, u dětí, které mají downův syndrom, obvykle není v tomto stádiu vidět nosní kůstka. Ale není to pravidlem.
10. sep 2007 o 19:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahoj holky,
já jsem na NT "úplný" expert, protože mně taky vyšly špatné hodnoty (2,9mm), plus k tomu špatně i ty hodnoty z krve, takže jsem hledala informace, kde se dalo. Takže ta normální hodnota je od 1mm do 2,5mm, některá pracoviště mají i do 3mm, podle toho, jakou metodiku používají. Od 3,5mm je to považováno za patologický nález a doc. Calda, což je jak jsem pochopila asi náš největší odborník v oboru prenatální diagnostiky, tvrdí, že pokud jsou hodnoty vyšší než těch 3,5mm, těhotenství má problematickou prognózu, i když karyotyp (genetické vyšetření z plodové vody nebo vzorků placenty) vyjde dobře. Já jsem našla na internetu tabulku z odborného tisku, kde je šance na zdravé miminko (v tabulce pod názvem Alive and well) vyjádřená v %, snad sem mohu odkaz okopírovat, není to nic komerčního, takže je to na http://www.fetalmedicine.com/f-books11-14.htm
kapitola číslo 3, první část nazvaná Outcome of fetuses...
Jo a u mě to snad dopadlo dobře, UZ ve 20tt dopadl na jedničku, tak snad jsme měli štěstí.
10. sep 2007 o 20:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dakujem Katka a Doriska tebe držím palce
10. sep 2007 o 20:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bambucinka, držím palečky tobě i Dorisce :wink:
10. sep 2007 o 20:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Bambucinka, ja som mala hodnotu 2mm meranu v 14tt, a doktor mi povedal ze je to ok, ze čo sa týka merania hrubky šije -NT/ nuchalna translucencia/ hrubka nad 5mm (!!!) okolo 12 týž by poukazovala na možné riziko vrodených vad srdca nie razštepy... Hlavne v klude, drzim palceky! :wink:
11. sep 2007 o 11:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Moja kamaratka mala hodnotu 4,5 v 12tt kde vsetci zalamovali rukami. Sla na amnio atd (to dopadlo dobre) a maly ma asi 7 mesiacov a je uplne zdravy. Niektori odbornici tvrdia, ze NT sa vlastne ani neda zmerat a neradi tomu pridavaju vahu.
11. sep 2007 o 11:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Jaja, Lula, snáď máte pravdu. Poviem pravdu, aj ja stresujem. Mám výsledky z 11 + 5 TT a tie sú 2 mm a 3 mm. A jeden z dvojčátok zaostáva podľa meraní o týždeň, pritom 7 dní pred meraním v poradni ich merali v nemocnici a boli skoro rovnakí. Myslíte, že to môže byť, alebo ich môj doktor v poradni len zle pomeral??? Zdalo sa mi totiž, že do "mini miminko" bolo zle otočné...
11. sep 2007 o 12:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Lilinka aj ja cakam dvojicky, dvojvajecne. To ze pri dvojickach jeden "zaostava" vo vyvine, z toho si nic nerob, je to normalne. Ten rozdiel tam moze byt aj 2 tyzdne! Mam kamosku, co porodila dvojicky v 38TT, ale v papieroch pre jedno z dvojiciek bolo uvedene, ze sa narodilo v 36TT.
Moje dvojicky pri poslednom merani tiez neboli rovnake, takze kliidek :slight_smile:
Ani s tym NT sa netrap, tie hodnoty su v norme. Moje mali v 14tt hodnoty 2mm a 1,4mm.
Drzim palceky! :wink:
11. sep 2007 o 12:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Aj keď to menšie bábo malo tie 3 mm, myslíš, že je to v norme???

Ono je dokonca strašne "lenivé", tak som si vravela, že keď to tak bude aj v budúcej poradni, už sa na to opýtam. Vždy som si hovorila, že si budem tehu užívať, ale zatiaľ sa bojím.
11. sep 2007 o 12:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Myslim zi, ze 3mm su v norme, ved aj literatura uvadza hranicu do 3.5mm. Neboj teraz je mozno este lenive, ale pockaj ked to zacne vyvadzat :slight_smile: Ani moje drobce sa na sone nejako nepredvadzali, neboj este je na to cas.

Inak mozem ti poradit jednu velmi dobru poradnu, www.antikoncepcia.sk
Je to on-line poradna, odpoveda super skuseny gynekolog. Mozes sa ho opytat otazku aj ohladom tehotenstva. Ja som tam stala virtualna pacientka, uz vela krat ma ukludnil a poradil. Skus, a hlavne klud! :wink:
11. sep 2007 o 12:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:astonished: Prepac, opravujem sa, ta stranka je www.antikoncepcia.com :astonished:
11. sep 2007 o 12:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Babenky, vy tu píšete že do 3 mm je to v pohode ale ja som sa dočítala na www.3Dultrazvuk.sk že norama je do 2,5 mm. citujem: ,,Hrúbka šijového prejasnenia je u zdravých plodov cca 1 až 2,5 milimetra. Vyššie hodnoty bývajú u plodov s Downovým syndrómom, genetických abnormalitách, u plodov s VVCH srdca ako aj u približne 200 rôznych anomálií,, Mne namerali 2,66 a preto sa tak trochu bojím...
11. sep 2007 o 14:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bambucinka, nic uz necitaj!
to je najhorsie co mozes urobit, zbytocne sa stresovat, keby som ti ja povedala, ako som sa vystresovala s tym meranim, mne doktorka namerala najprv ze nejakych 3.5, v ten isty den - ale neskoro vecer som sla este raz k znamemu lekarovi, ten nameral nejakych 2.8, odporucil mi "invazivne vysetrenie" a tak som sla na odber, tam mi ten lekar nameral tiez okolo 4.5 ci kolko, zakazdym inak a vysledky z genetiky vysli negativne, doktor pre istotu meral este raz asi v 15-16tt a nameral nejakych 1.2 a potom v 20tt, kde sa uz nic nedalo namerat, lebo nebolo co - jednoducho to zmizlo.
Tolko stresu kolko som zazila nikomu nezelam, teraz sa snazim mysliet len pozitivne a to je asi najlepsie... Treba verit, ze je vsetko v poriadku a bude. :wink:
11. sep 2007 o 20:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok