NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

figurka.m
29. okt 2010

dievcata dakujem pekne za drzanie palcekov, verim,ze vsetko bude v poriadku a oblicka sa upravi 🙂
@sukubka prislo sa na to uz v 20tt ,ze nieco je zle, ale nic blissie sme nevedeli, az po porode sa zistilo,ze jedna oblicka nieje vyvinuta
@batinka je mi velmi luto,ze to takto vyslo, prajem hodne sil, nech sa uz rozhodnes akokolvek, viem co prezivas, drz sa

miriamex
30. okt 2010

@klara.t Dakujem za privitanie.

furaha
31. okt 2010

batinka - přeju hodně sil, je to fakt strašný a moc smutný

sukubka
31. okt 2010

@figurka.m a věděli že je aspon něco v nepořádku s oblickou nebo nevěděli vůbec s čím?hlavně aby to bylo všecko nakonec v pořádku držím vám pěstičky!!!!

@batinka je mi to moc líto vím jak se cítíš ☹ posílám moc sil

lomarinka
3. nov 2010

Ahoj holky... chtěla bych Vás poprosit o radu.....

Byli jsme na UZ v 13+3tt. Papírově výsledky nemám(mudra je prý pak posílá i s výsledky z krve přímo mudrovi). Po vyšetření říkala mudra, že je vše OK. Nijak to nerozváděla. Celkově moc nenamluvila. Dlouho hledala nosní kůstku, páč mimíšek byl otočený zády, nakonec prohlásila "všechno už máme" tak z toho, a taky z toho že řekla že je to všechno dobrý, usuzujeme, že ji našla.

a teď k problému....

na UZ byly zjištěny rychlejší ozvy srdíčka(nebo jak se to jmenuje-prostě jeho tlukot). údajně né o moc (tuším že říkala že 145), ale měřila to několikrát.
Odpoledne mi volali, že mají výsledky krve, a že je test pozitivní na patauův syndrom(trizomie 13) 1:116

V pátek jdu na odběr klků a mám z toho vážně strach... ne z vyšetření, ale z výsledku a taky je samozřejmě riziko potratu:o/

no dneska jsem si řádně pobrečela, páč tahle "mutace" je hrozná(né že by jiná byla hezká, ale tahle je z těch tří údajně nejvzácnější a taky nejméně slučitelná se životem....). Pokud by to někoho zajímalo, dám vám sem pro představu jeden zajímavý odkaz.....

ale zpět k mému dotazu.... prosím, nemáte s tím někdo zkušenost? a co si o tom celkově myslíte? a hlavě CO může znamenat to rychlejší srdíčko?????

Děkuju za jakoukoliv reakci........

klara.t
4. nov 2010

@lomarinka to, že srdíčko tluče rychleji nemusí nic znament. To se občas stává. Tady už to taky jedna maminka měla a srdíčko je OK. MYslím, že je to tachykardie, ale to se klidně samo napraví. My měli zase nedomykavost a sama se napravila. Srdíčko je stále ve vývoji.
Ty výsledky krve ti vyšli pozitivní, ale vychází to často falešně pozitivní. Stačí se seknout v datumu poslední menstruace a den a už jim to nesedí. Takže se pak musí na ty odběry. Takže držím palce, aby i ty si byla ten případ a nepotvrdili ti ten syndrom.

lomarinka
4. nov 2010

@klara.t děkuju, ani nevíš jak mi taková slova dodávají sílu.... s tím srdíčkem máš snad pravdu...spíš mě to děsí ve spojení s tou krví, ale pokud se stává, že to může být falešně pozitivní.......

a jak to prosím myslíš s tím "Takže držím palce, aby i ty si byla ten případ a nepotvrdili ti ten syndrom."?
To víš, nervíky púracují a asi mi to moc nemyslí....

děkuju!!!!!

klara.t
4. nov 2010

@lomarinka myslím tím, že bych byla ráda, kdyby se u tebe potvrdila ta falešná pozitivita - prostě, že i když ti ty výsledky vyšly blbě, tak že i přesto je to v pohodě.

vltavka
4. nov 2010

ahoj,pisu z porodnice,naRoDil Se nam chlapecek A vcera mi oZnamili Ze nema jednu ledvinu. cekaji naS dalsi vysetreni.

figurka.m
4. nov 2010

@vltavka gratulujem ku chlapcekovi 😀
nam sa narodil chlapcek pred 4 tt taktiez bez jednej oblicky, ledviny,a s dilataciou na druhej,24.11.nas caka vysetrenie na nefrologii, u vas je to ako, tiez vas objednaju o 6 tt na nefrologiu?

mircalla
4. nov 2010

@vltavka myslim, ze figruka tu ma ten isty problem....ale malemu sa dari dobre...mozno poradi

mircalla
4. nov 2010

no akurat sme sa minuli

figurka.m
4. nov 2010

@mircalla 😎 😎 😎

klara.t
4. nov 2010

@vltavka taky moc gratuluji. Už se těším na fotečky. 🙂

sukubka
4. nov 2010

@vltavka gratuluji ke chlapečkovi a také se těším na fotečky!

lomarinka
4. nov 2010

@klara.t jasně;) ještě jednou děkuju...půjdu radši spát, ať tu nervozitu zaspím...mysli na mě zítra..pa

vltavka
5. nov 2010

dekuji za gRatulace.na vysetreni pujdeme pri odchoDu z porodnice,coz bude nevim kd,protoze dnes se pridala zloutenka a infekce v telicku.figuRka,rada to S tebou proberu.zatim nevim, co nas ceka.

limetka80
5. nov 2010

Ahojte, pred casom som sem chodila s rovnakym trapenim pre NT hodnoty a sijove prejasnenie.
Tak dnes vam chchem s radostou oznamit ze 27.10. sa nam narodila krasna zdrava dcerka Zdenka 48cm, 3670g.

sukubka
5. nov 2010

@limetka80 moc moc gratulujeme!!!!!!!!!!!takových zpráv by mělo být čím dál víc!Je nádherná,at pěkně roste panenka

@vltavka tak at vás co nejdřív s té porodnice pustí a je vše v pořádku!Myslíme na vás! a můžu mít dotaz?to že bude mít miminko jen jednu ledvinu vám zjistili až po porodu?nebo jako @figurka.m jsi věděla už něco s ultrazvuku?hlavně aby to bylo dobré,držím pěstičky a dávej vědět!

mircalla
5. nov 2010

@limetka80 velak gratulacia....@vltavka neboj

sukubka
5. nov 2010

Klara.T NT 4,6, nosní kůstka přítomna, odběr chor.klků - genetika v pořádku, krev v pořádku, UTZ v 16. týdnu v pořádku, velký UTZ v 20.týdnu v pořádku - holčička , kardiologie-podezření na nedomykavost trojcípé chlopně, ale málo významné, na další kontole - srdíčko se umoudřilo, nedomykavost se sama spravila, UTZ v 31+1 v pořádku, 1.1. 2010 se narodila Adélka (3290g, 49cm) - zdravá a v pořádku, kontrola srdíčka - naprosto v pořádku

Misicka55: NT 3,5 , odběr plodovky, genetika v pořádku, krev špatná, UTZ v 17.týdnu - asi vada srdíčka - jedna polovina je menší, holčička, srdíčko má malou jednu polovinu, 4.1. Verunka 3780g, 48cm, několik operací srdíčka

Jasovky: NT 6 (jednou i 6,2), odběr plodovky, genetika v pořádku, krev v pořádku,UTZ v 16.týdnu v pořádku, velký UTZ v pořádku, chlapeček 31.1. Janko, 4280g, 50cm, zdravý

s.petulka: NT 3,5, krev pozitivní, odběr plodovky, potvrzen Downův syndrom, ukončení

tereza.starobová: NT (nejvyšší 4,1, pak klesalo), nosní kůstka zpočátku nenalezena, krev špatně, riziko Down 1:3, odběr chor.klků, chlapeček, 24.týden, genetika v pořádku, UTZ v 28.týdnu v pořádku UTZ v 30 tt špatné pupečníkové toky... UTZ v 32 tt ok, narodil se zdravý chalpeček

melonik: NT lítalo nahoru dolu, maximum 4mm, krev OK - nízká rizika, nešla na genetiku, 36.týden, UTZ v pořádku, chlapeček, UTZ v 30.týdnu OK, 11.1. zdravý Matuško 3850g, 50cm

evuna: NT přes 3, nosní kůstka skoro nalezena, krev vyšla špatně, chlapeček, amniocentéza, UTZ špatný (kratší nohy, špatná střeva, možná cystická fibroza), prý Down a CF, ukončení

aronek: NT 2,4 mm - hraniční hodnota, tripply OK, čeká zdravého chlapečka

Iwa1: v 11t NT 4mm, amniocentéza, výsledky OK, UTZ v 17tt a 22tt OK, 3D UTZ v 24tt OK, zdravá holčička, narozena zdravá Simonka - 3980g, 51cm

ellit: NT=3mm (ve 14+5), biochemie OK, NB+, nejde na genetiku,, UTZ v pořádku, chlapeček

jana3: NT=3 (v 13+1), krev OK, UTZ v pořádku, genetika v pořádku, holčička Miska se narodila zdravá

Furaha: NT= 3,6mm, NB menší než 1,5mm, riziko 1:35 na DS, odběr klků - negativní, , UTZ v pořádku, chlapeček, 4D UTZ OK, narozen zdravý obřík Honzík 5,15kg, 54cm

Trolicek: NT= 4,2 (ve 12tt), krev OK, UTZ ok, genetiku nepodstoupila .....narodila se zdravá holčička

Ellyma: NT=6,21 (jednou až 6,75), nostní kůstka nejdřív nenalezena, později nalezena, riziko Down 1:2, krev špatná, odběr klků - potvrzen DS, přerušení

Moheda: NT= 2,6, krev pozitivní (PAPP-A 0,13; betaHCG 2,13), riziko Down 1:2, amniocentéza - potvrzen DS, přerušení

slovenka 262: NT=3mm, NB+, pozitivní tripply - riziko 1:100, pak přepočteno na 1:75, amnio OK, chlapeček

ploutvicka: NT=5,2 (ale v 10+5!!!), pak 3,3mm, nyní 1,8mm; NB+, UTZ - žádné VVV, amnio OK, čeká zdravou holčičku

moncicik: NT=3,4mm (v 13tt), krev špatně, riziko DS 1:7, na UTZ špatné srdíčko, odběr klků - negativní, tripply negativní, narodila se zdravá holčička

aidin: NT=3

delucia: NT=10, krev špatná, mimi se přestalo vyvýjet ve 13.tt, teď znovu těhotná, NT ok (pokud se teda nepletu)

justynas: NT=3,5, genetika OK

marketecka: NT=2,63 v 12+6, riziko 1:100, amnio OK, holčička

hedik: NT=2,7

claca: NT=2,5, kombin.test I.trimestr vyšel špatně, riziko DS 1:16, klky, genetika OK, zdravý syn

klariks: NT= 2,5

andrea_b: dvojčátka, jedno NT= 3,3, amnio OK, UTZ OK,narozeni dva zdraví chlapečci

albyses: dvojčátka jedno NT=5,3mm, riziko 1:2, amnio OK, kardio OK, UTZ ve 20.tt OK, narozena Eliška a Daniel, Eliška slabá šelest na srdíčku jinak jsou OK

micinka 22: NT= 4,0 zdravý karyotyp, narozen zdravý kluk

zuzaxa: NT= 13,9 potvrzen Turnerův syndrom, umělé přerušení

vivamp: NT v 10. týdnu =3,9...později 3mm, kluk, UTZ v 16tt OK, UTZ ve 30tt OK

hakenka: NT=2,4. vyšší srdeční akce, UTZ ve 20. týdnu ok

lucida: NT=4,6 má zdravou holčičku

jarmilad: NT=5,7 patologický nález na hrudníčku, mimi se přestalo vyvíjet

figurka.m: NT=5,3 nosní kůstka přítomna, amnio - OK, tripple OK, kluk, narozen Tomasko (4050g, 51cm), má jen 1 ledvinu a na ní k tomu mírnou diletaci

zabicka07: NT=5,3, riziko DS 1:7, odběr chloriových klků - zdravý ženský karyotyp, UTZ v 17tt OK, echokardiografie OK, tripple OK, UTZ v 20tt OK, srdíčko tluče trochu rychleji.Narozena zdravá Laduska

karijini: NT=2,5, pak 3,1, pak zpět 2,7 odběr chloriových klků - OK, UTZ OK, kluk

micinka22: NT=4mm, genetika OK, na srdíčku malá uzlinka, jinak OK, kluk

fubinka: NT=4mm, tripple OK, amnio OK, echokardiografie OK, holčička

zaneta8: NT=3mm, riziko DS 1:22, riziko trisomie18 1:7, amniocentéza

bardotka: 1.těhotenství NT=4,9mm - genetika OK, přesto se rozhodla pro přerušení
2.těhotenství NT=6mm - dobrovolné přerušení

mopom: NT=5,8, genetika OK, přesto se rozhodla pro přerušení (už je to dýl)

vltavka: NT=2,64, krev OK, NB+, tripple OK, UTZ OK ,narozen chlapeček s jednou ledvinou

janinaaaaa: NT=2,6 (ve 12+5), tripple OK, UTZ OK

limetka80: NT=2,62 (v 12+4), tripple OK, UTZ OK, NB (nosní kůstka) trochu menší, amnio OK, 27.10 narozena krásná zdravá dcerka Zdenka

sukubka NT=3,1 pak 2,5. krev pozitivní,nosní kůstka přítomna,odběr choriových klků,DS vyloučen-kompletní výsledky OK.Ultrazvuk 16+22 týden OK echokardio 23týden OK

fiallinka: dvojčátka, jedno NT=2,1, tripple špatné, UTZ špatný - kratší stehenní kost, větší mozková komora, amnio - potvrzen DS, jedno mimčo chce donosit

blazena5: NT=2,9 (ale asi v blbý týden), vše OK, na amnio nejde

adeden: NT=2,6, vše OK

zuzik28: NT=3mm (pak 3,4), krev OK, tripple OK, UTZ OK, NB zatím nenalezena

olga777: NT=4,6 (12tt), UTZ OK

svetlana1: NT=6,4 (za 2t OK), NB+, tripple OK, amnio OK, UTZ špatný - mimču chybí bránice, rozmýšlí co dál

batinka: NT=3,9, NB zatím nenalezena, srdíčko tluče rychleji, amnio

stanny: NT=2,7mm

Toť vše, tak pokud jsou novinky, tak to dopište.

lomarinka
6. nov 2010

vltavka+limetka80 GRATULUJU HOLKY!!! jste jako balzámek na dušičku.... špatné příběhy s krásným koncem.... VLTAVKA - držte se!!!

Jinak, včera jsem byla na odběru chloriových klků - ten se nezdařil!!! placenta byla umístěná moc vzadu a dole, takže na ni nedosáhli jehlou, a to píchali dvakrát:o(((( takže musím za 3 týdny ještě jednou na odběr plodovky... no a dozvěděli jsem se že hlavní důvod pro výpočet toho rizika na pataův syndrom byl právě ten tep miminka!!! krev jsme měli nižších hodnot(?)

tak pokud se v tom někdo vyzná:srdeční frekvence: 175 úderů za minutu
CRL 73,4mm
NT 1,2 (údajně pod normou)
placenta vzadu mimo DS
kůstka přítomna
volný beta hCG 15,20 IU/l ekvivalentní K 0,600MoM
PAPP-A 0,900 IU/l ekvivalentní K 0,385MoM

nevím..teď bude dlouhéééé čekání a pak snad dobrý konec...je to zdrcující:o/////

vyznáte se v těch hodnotách někdo?!

díky

zabicka07
8. nov 2010

@lomarinka Ahoj, napíšu Ti, jak to bylo u nás. Ve 13+1 mimču zjistili NT 5,3. Dívala jsem se do papíru a v této době mělo hodnotu srdeční frekvence 160 tepů za minutu. Riziko trizomie 13 bylo 1:241, trizomie 18 1: 113, trizomie 21 dokonce 1:7, takže pěkně hnusné výsledky. Ani krev nevyšla nejlíp, hodnota PaPP A byla 1,06 mg/l, což je ekvivalentní k 0,515MoM, myslím, že by to mělo být do toho 0,5 MoM (ale ve výsledcích krve se moc nevyznám, my jsme spíš řešili to NT). Takže mi ještě ten den udělali biopsii choria, výsledky byly dobré, nejdříve ty rychlé - vyloučení třech největších hnusáků syndromů, pak vyšel dobře i kompletní karyotyp. Ale provázela nás tachykardie srdíčka, ta byla poprvé diagnostikována ve 20+6, srdíčko tepalo 162 za minutu. V následujícíh týdnech nás sledovali po 14 dnech na ultrazvuku, mírná tachykardie tam pořád byla, jinak bylo mimčo v pořádku. Tak nás pro jistotu poslali do Motola na vyšetření srdce, to bylo v 31 týdnu. Tam nás skoukli a dobrý, srdíčko mělo základní srdeční anatomii, žádnou vadu nenašli. Jen tepalo o trošičku rychleji,ale to je důležité, my jsme měli jen mírnou tachykardii, tj. ten nejlehčí stupeň. Pak je střední a údajně pokud srdíčko buší víc než 200 za minutu, je zle a je potřeba s tím něco dělat. Když jsem se ptala, proč srdíčko bije tak rychle, odpověděli mi, že některá mimča mají svůj rytmus nastavený o trošičku výš, že to nemusí ještě nic znamenat, protože jinak se dle ultrazvuku vyvíjí dobře a rychlejší tep mu evidentně nevadí. Na dalších vyšetřeních se srdce trochu sklidnilo, ale pořád jsme byli tak kolem 160 za minutu, potom i na monitorech, to ten tep vyskočil i na 180 tepů. Ve 41+1 se nám narodila zdravá holčička, srdíčko bije normálně. 🙂 Ještě si říkám, že až se půjdeme podívat za půl roku za genetičkou (požádala nás o to, že by ráda miminko viděla, měli jsme s ní nadstandartní vztahy), tak ji poprosím, jestli to bude možné, aby nás nějak propašovala ještě jednou na ultrazvuk, ať se na srdíčko ještě pořádně podívají. Ale malou prohlíželo v porodnici hafo doktorů, pak jeden dětský lékař, druhý, bylo to ok. Takže doufám, že to tak i zůstane 🙂 A tobě @lomarinka přeji stejný štastný konec. 😵 😵

bambi9
8. nov 2010

@lomarinka NT 1,2 pod normou???? 😕 😨 ja som mala tiez 1,2 a dr. povedal ze je to ok .. a to je dr. s certifikatom specialne na meranie NT...

sukubka
8. nov 2010

@zabijacka07 jsem moc ráda že je vše u vás v pořádku takový příběh se hnedka lépe čte 😵

@lomarinka já si také myslím že to NT máš úplně v pořádku psal jsem ti to i do IP

klara.t
8. nov 2010

Holky, lomarinka nejspíš myslela pod normou, jako pod tou hraniční hodnotou podle mě.
@sukubka rozesmála jsi mě tou zabijackou 07 😀

sukubka
8. nov 2010

@klara.t teda ja si toho ani nevšimla co jsem napsala za kravinu 😵 co jinak děláš?Co malá,už spinká?už se taky těším až budu mít miminko doma!

klara.t
8. nov 2010

jj, ted už spinká. Chodí mezi 19 a 19.20. Já jdu za minutku na cvíčo. Konečně jsem se rozhoupala alespon 1x týdně cvičit, pže mám furt 5 kg nahoře 😠 no a oproti době na vejšce 10kg 😢

sukubka
8. nov 2010

@klara.t to shodíš prosím tě vždyt jsi tintítko! mám na tebe prosbu asi budeš koukat,kolik má obvod-průměr hlavy tvá malá,manža se ptá proto že dělal zábradlí a chtěl vědět jestli tam tak malé dítě co leze prostrčí hlavu

klara.t
8. nov 2010

v 10měs má obvod 48cm, tak použijte vzoreček a vypočtěte si průměr 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre