NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

lomarinka
8. nov 2010

@zabicka07 tak tomu říkám špatný příběh s dobrým koncem..... to máme podle tebe výsledky jak medík!!!! holky nevíte, kam by se ty výsledky daly jít někde na Olomoucku zkonzultovat? klidně i Brno, Ostrava.......... poraďte..... začínám řešit spíš to, jestli kvůli pravděpodobnosti 1:116 na pataua riskovat ZNOVU 1:100 potrat u amnia...................

lomarinka
8. nov 2010

@bambi9 no že je o něco menší než má být...nevím..na druhé straně papíru je nějaký graf a tam je ta nejnižší hodnota normy někde kolem 1,5... není to třeba závyslí taky na délce těhotenství? když jsem tam byla byli jsem dle UZ 13+3

lomarinka
8. nov 2010

sukubka jop děkuju máš odpověď;)
klara.t přesně tak jsem to myslela... a té zabijacky 07 bych ai ani nevšimla,ale pobavilo mě to taky Sukubko;))))))

bambi9
9. nov 2010

@lomarinka ale vsade citam normu od 1 .. ja som v tom case bola 12tt+0 😕

mircalla
9. nov 2010

@lomarinka NT 1,2 je vyborna hodnota, nic pod normou, hlupost. norma je 1,0 - 2,5 mm....mnohe kocky co som tu citala nemali ani 1,0 mm. absolutne ziadne obavy...staci si precitat prvy stranku tejto diskusie

bambi9
9. nov 2010

@mircalla som rada ze si napisala, lebo uz som zacala sama pochybovat a to som bola predtym kludna ... 😉

mircalla
9. nov 2010

kazdy by sa tesil, kebyze ma 1,2 mm, to je skvela hodnota

mircalla
9. nov 2010

ak tu niekto pisal, ze graf s 1,5 (i ked skor vynimocne sa to udava aj v MoM,nie v mm),tak mozno to bolo prave v tychto jednotkach. ale urcite 1,2 mm je super

svetlana1
9. nov 2010

Ahojte, tak ja sa Vám zase hlasim, trosku to zhrniem. NT v 12 tt 6,4 mm za 2 tyzdne boli uplne ok. Tripple testy ok, plodova voda tiez v poriadku. V 18 tt babetku zistili ze mu chyba cast branice ktora oddeluje brusnu dutinu od hrudnej. Takze babetku sa tlaci zaludocek tam kde rastu plucka. Za cely mesiac a pol je to stale rovnako, nic ine sa mu tam netlaci, lekari vravia ze to je dobre znamenie a ze pravdepodobne ten defekt nebude az taky velky. Absolvovali sme aj echokardiologicke vysetrenie, srdiecko ma Matejko uplne v poriadku a vsetci lekari nam vravia ze by do prerusenia nesli. Ine by bolo keby tam bolo pridruzene aj nieco ine. Matejka si nechame a budeme bojovat. Ak sa operacia podari Matejko moze byt plno hodnotnym clovekom, rozhodli sme sa mu tu sancu nezobrat a pokracujeme v tehotenstve. Ved uz teraz ho milujeme, strasne kope, stale sa hybe, dufame ze bude bojovnik a ze to zvladne 🙂

sukubka
9. nov 2010

@svetlana1 tak držím pěstičky aby to byl bojovníček a narodilo se vám zdravé miminko!!!!

holky jak píšete o té Mom a mm tak když je třeva NT 3mm kolik je to MoM? a jaká norma je horší nebo jakej je mezi tím rozdíl?

sukubka
9. nov 2010

@klara.t už sme si to s manžou vypočítaly docela jsme se u toho nasmály 😵

klara.t
9. nov 2010

@sukubka Mom se nepřevádí z NT, ale z hodnoty PaPP v mg/l.

@svetlana 1 tak přeju moc moc štěstíčka a prckovi zdraví. Snad to bude co nejmenší vada, aby se dala lehce zvládnout.

sukubka
9. nov 2010

@klara.t teda ty jsi znalec to já vůbec tomu nerozumím!

mircalla
9. nov 2010

@klara.t narazala som na toto..samu ma to vtedy prekvapilo...strana 96 a 97 tejto diskusie. ale uz som z toho mozno aj ja jelen🙂

klara.t
9. nov 2010

@sukubka znalec nejsem, jen si čtu tady ty příspěvky. Vím, že NT je něco jiného než hodnoty z krve Papp, udávané v těch dvou jednotkách. Ale často lidi pletou páté přes deváté, a proto se tu ptají i holky s dobrým NT, kterým vyjde blbě jen krev. Těm já neodpovídám, protože nevím, jaké by mělo být rozmezí, jelikož já krev měla OK, tak jsem si to nezjišťovala.

sukubka
9. nov 2010

@klara.t to já měla blbý obojí i krev i NT. to pro mě právě bylo hrozný,protže samotné NT prý ještě nic tak strašného neznamená,ale spojeno s tou krví je to horší.proto mě hnali na ty choriové klky.holky s těch klků poznají ty trizomie určitě že?mě právě doktor říkal že někdy vzniká ten mazaismus ale že se to vše právě tou dlouhou kultivací vyloučí.ježiši už abych měla bobka u sebe a hlavně zdravého,jsou to holky samé nervy co?

furaha
9. nov 2010

světlanka, to jsou docela dobré zprávy, přeji moc štěstí!!!!

lomarinka
10. nov 2010

Bambi9 + mircalla tak já nevím co v OL blbnou:o/ zbytečně mě nervózňujou:o///

Zkusím sem vložit obrázek s tím grafem co je na té zprávě s výsledkem...křížek v grafu je naznačení naší hodnoty a jsou tam i "jejich" hraniční hodnoty.....Jo a je to v mm...

svetlana1 - věřím, že jste se rozhodli moc dobře a že Vám za to jednou Matějko poděkujue;))))))))) držím palečky;))))

sukubka... z chloriových klků to prý 100% je páč tam přesně vidí chromozomy... berou se s placenty a ta má stejnou strukturu jako mimísek.... neboj se zlatíčko.......

mircalla
10. nov 2010

Ahoj, na grafe su 2 hodnoty.... NT je v mm a dole je dlzka embrya (CRL), ktora rastie s vekom embrya. Skor to chapem tak ze NT by pri dlzke tvojho babatka malo byt trosku viac. ja si vsak stale myslim, ze nejaka spodna norma pre NT je hlupost, a ozaj tu niekore kocky ani 1,0 mm nemali. Neviem na 100%, ci to chapem spravne, ale ja by som sa tym grafom nejako nezpepokojovala, u seba som ziadny ani graf nevidela. Pri NT nie su dobre vysoke hodnoty, ale v mnohych priipadoch bolo vsetko ok aj pri vysokej hodnote.

klara.t
10. nov 2010

Ty čáry na grafu znamenají jakési rozmezí nejčastějších hodnot. 5% osob to má pod těma nejčastějšíma hodnotama, ale to se neprokázalo, že by bylo na škodu. Nevadí to. 5% to má nad hranici, tam jsou ale už studie, že by to tak být nemělo, že se asi něco děje. To že je to pod čárama není znepokojující, to nad čárama už ano. Mě by ani tento graf nestačil. 4,6 tam ani není 😖
@sukubka gentika je 100%, hlavně co se tisomii týče. To by prostě v mikroskopu viděli 3x jeden chromozom, když má být 2x. To se jen tak nepřehlédne.

lomarinka
10. nov 2010

mircalla + klara.t chtěla jsem vám to ukázat spíš pro zajímavost;) možná to v celkovým výpočtu mělo nějaký vliv, ale tu pravděpodobnost 1:116 to určitě neudělalo.... já jen že jsme se tu o tom bavili;) jinak s váma souhlasím holky;) a zase je den o něco krásnější... aaa nervozita stoupe.... chtěla jsem se zeptat - slyšeli jste o angel soundu? máte ho někdo? dneska vyhlížím pošťačku, a strašně se těším;) po tom nezdařeným odběru mám děsnou schízu a každý zamotání hlavy, píchnutí v podbříšku, prostě jakákoliv komplikace mě znejistí.....je pitomý vědět, že je mimísek v ohrožení víc než jindy:o/ tak se tím snad dneska hodím do klidu;)))))

thea24
10. nov 2010

ahojky holky,chtěla bych se Vás zeptat zda při odběru krve na screening v prvním trimestru musím být na lačno....Nestihla jsem se sestřičky zeptat ☹ Děkuji Vám moc,Hezký den

klara.t
10. nov 2010

@thea nemusíš

elzal
11. nov 2010

Ahojky !
Včera jsme byla na Nt + biochemiském sreeningu v Brně v Prenatalu a výsledky mám tyto: NT 2,8. Nosní kůstka se doktorce nepodařila najít - říkala že mám placentu vepředu a jde všechno blbě vidět, tak nevím jestli mimčo kůstku má nebo ne...Krevní testy v pořádku. Riziko je 1/1200
1.12 jsme objednaná na další ultrazvuk + genetiku. Jak genetika probíhá? Pokud to bude špatné, tak mi říkala, že půjdu i na odběr plodové vody

sukubka
11. nov 2010

@lomarinka to já mám ten graf úplně opačně jako ty já mám zase ten křížek úplně nad tou horní čárou nad tím 95% já bych vám to vyfotila ale nevím jak to hodit semka na stránku do albíčka jo ale semka to neumím!ale podle mě to máš v pořádku jak píší holky o spodní hranici jsem neslyšela!

pampeliska1
11. nov 2010

@svetlana1 držím moc moc palce, věřím, že postižení bránice bude co nejmenší a malý Matěj bude v pořádku! Určitě se ozvi, jak to s váma nadále vypadá! 😉

kosmonaut
12. nov 2010

Ahoj holky,chtela jsem vám napsat že v Olomouci na genetice převádi NThodnotu i na MOM.Podstoupila jsem screening v prvním trimestru a mám takové hodnoty. NT3,20mm=1,78MOM.Nosní kost přítomná ,fronto úhel 82,FHRskore 159. Biochemické vyšetření PAPP-A 1,30MOM,FBHCG- 3,17MOM.Celkově to dopadlo NEGATIVNÍ. Ale kombinované rizikoT21 mi vyšlo 1-170 a mělo být dle věku 1-270 z toho důvodu mi byla doporučena AC. Byly to tři týdny nervů , ve středu jsem byla na tom odběru a nechala jsem si udělat rychlou variantu. Včera mi volali je to OK a chlapeček.Ještě mě čeká velký UZ za tři týdny . Doufám , že to bute též ok.Držím vám všem palečky ......A ještě jsem chtěla dodat ,že bez této diskuse bych ty tři týdny asi nepřežila.pa

batinka
12. nov 2010

Ahojte, aj mne sa páčilo čo ste tu všetky písali, no škoda, že sa nemôžem pridat medzi tie šťastné a dobré konce.
Ale verím, že našej maličkej bude lepšie takto ,,anjeliček" nebolo žiadneho dobrého východiska, ktoré by bolo hlavne dobré pre ňu. Hladali sme všeliaké varianty, aby bola snami. Však ešte stále nemôžem tomu uveriť, že je to tak ako to je. Je to hrozné a hlavne ťažké obdobie pre mňa.
Ďakujem Vám, že sa snažíte podporovať

@svetlana1 tiež Vám držím palce, nech všetko dobre dopadne s maličkým

leopolda
12. nov 2010

@batinka ahoj,je mi to velice líto. vím,jak se cítíš,před 2roky jsem prožívala něco podobného.Taky jsem měla doma,už dvouleté dítko.
Mě pomohlo,že jsme s manželem stejní a pořád o tom mluvili a chtěli další dítě.
Do roka se nám narodil další syn.To je ten nejlepší lék,alespon pro mě byl.
Zapomenout nelze,ale je mi lépe.
Přeji hodně sil.
Je zde i samostatné téma,není špatné se podělit.....

mircalla
12. nov 2010

@batinka chapem ta, myslim, ze to bolo jedine riesenie. su rozne druhy postihnutia, s niektorymi vedia mat deticky takmer normalny zivot, alebo aspon ciastocne...ale v tomto pripade by sa vsak malinka len velmi trapila, chudatko. bolo to pre nu najlepsie, co ste mohli urobit, ze nemusi trpiet. je mi luto, drz sa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre