NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

elana
28. dec 2010

neboj, oni Tě ohlídají...dva testy (krev a uzv) už máš zajištěný a na ten třetí (triple) se domluvíš až budeš na tom uzv, oni Ti poví, jestli ho dělají a kdy a kam se máš dostavit

tak ať to dobře dopadne, to je hlavní 😉

matsek
28. dec 2010

Díky moc,až budu něc vědět ozvu se,díky za podporu.

elana
28. dec 2010

za málo, ozvi se, ahoj 🙂

lomarinka
29. dec 2010

Tak holky!!! jdu se svojí pěknou troškou do mlýna...snad tím zvednu nálada nějaké nastávající mamince, která sem přijde bezradná stejně tak, jako jsem sem došla já.......

tak po dnešku máme už větší(bojím se říct 100%) jistotu, že nám v bříšku roste kránej zdravej klučík!!!! Amnio dopadlo dobře, dneska ještě kontrolní UZ v 21tt a na genetiku už prý nemusíme;)))) ještě kontrolní kardio a pak už jen čekání na osobní setkání;)))))

děkuju Vám všem tady, co jste mi pomáhali a držím palce ať dopadnete stejně jako náš prcek;)

(jen pro připomenutí - prvostrimestrální screening dopadlo zle-116 pravděpodobnost na Patauva(Trizomie 13)...Je mi 28 takže na věk jsme to hodit nemohli:o/ udělalo to podle všeho splašené srdíčko a o něco horší krev....)

agenturaberuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
matsek
3. jan 2011

Ahoj holky potřebuji nutnou radu a názor. Jak jsem tu už psala, jdu na biochemii a NT k Apolináři při UTZ mi dali žádanku do ruky a hotovo, ptala jsem se mé Mudr, a ta mi řekla ať tam klidně jdu,ale že tím pádem mi ona nemůže udělat triplle testy v 16tt,že je nejlepší to mít z jedné laboratoře a ať se tam domluvím,no já teď volala k Apolináři a tam mi řekli že oni už tripple testy dávno nedělají že dělají jen to NT. Tak teď nevím co teď, jestli mám NT u Apolináře zrušit a nechat si všechny vyšetření a pak i triplle test udělat od mé doktorky a nebo si to nechat udělat u Apolináře s tím že mi udělají jen biochemii a NT . Ale neumím si představit nejít za celé thotenství na triplle test. Prosím poraďte.

evaviki
3. jan 2011

@matsek uvazuje sa o zruseni triplle testu, pretoze asi v tretine vychadza falosne pozitivny.. podstatne testy su v12tt, ale aj tam je dolezite, ako si dlho tehotna. mne kvoli tomu vyslli zle vysledky a maly bol ok.. drzim palce...

matsek
3. jan 2011

Tak to je dilema,já budu až půjdu na NT ve 12tt+2,tak nevím jestli je to akorát a nebo ještě málo,takhle mě objednali. Můžu se zeptat EVAVIKI na jaké testy tě poslali po těch NT které ti nevyšly jak píšeš ne moc dobře, a byla si na tripple testu? Nerada bych něco zanedbala,ale prý jsou u Apolináře dobrý na ty UTZ a NT a moje doktorka sama řekla že nemá v ordinaci tak dobrý UTZ jako oni,tak nevím. Jestli si nechat udělat vše od ní a nebo jít na specializované pracoviště kde mi ale udělají jne biochemii a NT.

mircalla
3. jan 2011

@matsek 12+2tt je idealny cas na NT meranie, ani skoro ani neskoro
@lomarinka gratulujem

mircalla
3. jan 2011

@matsek nemam cas to citat cele....ale tripple testy su ozaj dost nespolahlive...presnejsie je NT meranie + krv = prenatalny screening v 1. trimestri. ja som bola na oboch, u nas to dost zavisi od lekara....su aj taki co posielaju len na tripple, ale za moc pokrokovych ich nepovazujem. a urcite odporucam to specializovane pracovisko

lomarinka
4. jan 2011

@matsek to je hodně individuální-byli jsme ve 13+3 a stejně nám naměřili špatnej tep mimiška a vzhledem k trocha horším výsledkům krve nám to hodilo moc nehezkou pravděpodobnost...
Měli jsme pak naúspěšnej odběr chloriových klků a později úspěšný amnio-dopadlo dobře-máme v bříšku zdravýho kluka;) Jen holt byl "splašenější" o kapku dýl, než podle tabulek měl být.......;) Už máme všechny výsledky na 1!

co se týká triple testů - nám je kvůli amniu nedělali-bylo to zbytečné, protože jsme měli hodně konkrétní výsledek...

ale screening(měření NT kolem 12tt) je dobrá věc... Udělají ti odběr krve a tam ti vypočítají právě ty pravděpodobnosti..co s triplů týká vím, že hodně maminek se s nima dost natrápilo, páč jim vyšly falešně pozitivní...ale na druhou stranu - po strachu z trizomie 13 jsem si uvědomila, že čím víc je miminko "otestovaný", tím líp - nejde tady o nás, jako matky, nebo rodiny, který by trpěly, jde tu přeci o miminka, který bysme s takovým hrozným postižením přivedli na svět a nechali je v bolestech umírat napojený na přístrojích.......

TAKŽE co se mě týká, na triply bych šla, a pokud vyjdou falešně pozitivní, nebrala bych to ještě nijak zle a šla bych (znovu) na odběr plodové vody, a tam pak budeš mít, co se trizomií týká, 99,9%jistotu že je vše tak, jak má být.........

ale pokud si vzpomínám, triple testy mi chtěl původně doktor dělat v 16tt..............jestli se nepletu;))))

JInak holky - zítra začínáme s "melounkem" 24tt(23+1) tak nám držte palce, ať se "melounek" pořád tak "mele" jako do teď a to stejný přeju i Vám;)
@mircalla Děkuju!!!!

mircalla
4. jan 2011

suhlas....preco neist na oboje. tripple testy treba brat s rezervou. mne ale napriklad vysli lepsie vysledky ako prenatalny screening napriek veku. 1:1700 a prenatalny 1:300, morfologicky UZV uplne ok. pri veku 38 to vyslo dost pekne

matsek
4. jan 2011

Ahoj holky včera jsem byla u Mudr a musela se rozhodnout, protože jdu na tu biochemii,jinak bych to tam musela zrušit a domluvit se včera s Mudr,že testy postoupím u ní. Ona sama mi doporučila ať jdu tam,že tam jsou skvělý jen je problém že tripple testy se u apolináře prostě neprovádějí! Což mi i včera řekli když jsem tam volala,tam dělajjí jen NT v 10 a biochemii ve 12tt a že už jsou tripple testy zastaralý a nevypovýdající,takže je nedělaj. Jde o to že mi doktorka včera vysvětlila,že je nejlepší dělat oba testy v jedné laboratoři aby to dalo co nejlepší výsledek,bohužel mi řekla že by mi dala ráda žádanku na tripple v 16tt,do té stejné laboratoře kam jdu na tu biochemii,ale že mi to tam prostě neprovedou,že už tam takhle poslala několik pacientek a že prostě trippli neodebírají. Ale sama řekla ať jdu tam že jestli mi NT dopadne dobře,tak že se na to dá spolehnout. Takže já na oba jít nemůžu buď u Apolináře zrušit NT. A nechat si všechny vyšetření udělat od ní, s tím že sama řekla že nemá tak špičkové vybavení jako oni u Apolináře a nebo jít jen na Nt k Apolináři,tak jsem rozhodla pro toho Apolináře i na její radu,no snad nebudu litovat a NT nám dopadne dobře.

sukubka
4. jan 2011

ahoj holky,
hlásím že 13.12 se nám narodil Lukášek 3150g a 49cm a je úplně zdravoučkej!!!!
Všem přeji aby měli taky takové štěstí jako my a vše dobře dopadlo!!!!

klara.t
4. jan 2011

@sukubka tak to moc gratuluji!!!!!!!! přeju mu hodně štěstí v životě a hlavně zdraví 😀

ygreen
4. jan 2011

@matsek mě doktor taky řekl, že je dobré udělat oba testy, ale když jsem mu řekla, že chci jít na NT k MUDr. Břešťákovi v Modřanech, tak mi řekl, že on je tak špičkovej, že nemusím na ty tripply jít, tak jsem nešla a Břešťák si mě pak objednal i na velký utz ve 20tt, tak jsem byla ráda, že tak důležitej utz mi dělal také 😵 a má krátké doby objednání.

matsek
4. jan 2011

Ahoj ygreen díky moc,za názor. Já už jsem to musela rozhodnout,tak doufám že jsem udělala správně. Mám v tom všem i dost zmatek, píšou že na biochemii se chodí tak v 10 tt a na NT se chodí ve 12tt,ale skutečné stáří embria bude tou dobou o 2 týdny mladší,tak nevím jestli to není moc brzy.

sukubka
5. jan 2011

@klara.t moc děkujeme 😵

anysek85
6. jan 2011

@elana

Holky, tak já už jsem z toho fakt nešťastná 😖 😠.

23.12. jsem byla na NT+ a odpoledne mi volali, že riziko je 1/3800 a řekli mi, že dobrý, pohoda.

Pak mě ale objednávala moje gynekoložka na vyšetření a ptala se mě, zda mi doporučili triple test. Tak koukám do toho papíru z Prenatalu a tam stojí, že doporučují Triple test i genetiku v 20tt i jakési g-doppler a. uterina /Papp/.

Dr. se přestala křenit a natvrdo mě napsala na triple test. 😠 Jsem z toho na nervy - co je zase špatně? ☹

Hodnoty: NT 1,4
žádné morfologické anomálie
CRL: odpovídá
Pap A: 1,36 0,31MoM
FbhCG: 24,65 ng/ml 0,78 MoM

Vyznáte se v tom někdo?

Byla jsem u Mudr. Drábkové, dělali mi to v 13tt. Ultrazvuk byl ukázkový, miminko je prý krásné.

simonka99
6. jan 2011

@anysek85 mas uplne ukazkovu hodnotu NT 🙂 a triple testy sa robia bezne-je to krvny test 🙂 doppler-to je meranie prietokov-robi sa to ultrazvukom-ja ich mam buducit tyzden,pri minulom tehotenstve som mala zle vysledky,ale nikede som citala,pokial babatko pekne rastie tak tieto prietoky nie su az take smerodatne.Uzivaj si tehotenstvo 🙂

mircalla
6. jan 2011

@sukubka a tolko si sa strachovala. gratulujem k malickemu

mircalla
6. jan 2011

@sukubka pozerala som aj fotky, krasneho synceka mas

elana
6. jan 2011

@anysek85 neboj, jak říkají holky, máš to úplně v pořádku a i ten postup je naprosto lege artis, triple testy V KOMBINACI s prvotrimestrálním skríningem představují teprve to nejpřesnější určení rizika. Ono se teď hodně říká (ba přímo křičí) Á - tj. fuj fuj triple, ale nedodává se Bé, tedy že správně ten nejcitlivější skríning s nejnižší falešnou pozitivitou (což je to, co se vyčítá triplům, oni samy o sobě postižené děti chytají dobře, ale bohužel sebou nesou spoustu těch zbytečných amniocentéz) je takto, tedy všechny tři kroky: PaPP, NT A triply 😉

Pravda, pokud ses nepřepsala, ten PaPP je maličko nižší, ale když už máš spočítáno riziko od doktorů, tak je to v pořádku, vůbec se neznepokojuj. Jak už jsem tu psala, v tomto případě se hraje o čas a žádný genetik nikomu nic netají, ba naopak, spíš předčasně straší😉, takže řiď se tím, co jsem psala tuhle Matsekovi: v prenatální diagnostice žádné zprávy, dobré zprávy!!

tak neboj, vklidu na ně jdi, oni se tím to vyšetření jen zpřesní. A kdyby náhodou Tě to přece jen do té rizikové skupiny vyneslo, tak budeš mít po konzultacích s lékaři větší pole působnosti se rozhodnout, zda na amnio ano nebo ne.

Jinak dopplerovské vyšetření se týká srdíčka a vůbec krve plodu a zásobení, bude se Ti to líbit, je tam zvýrazněná modrou a červenou barvou krev od sondy a k sondě, toho se neboj.

elzal
7. jan 2011

Ahojky holky!
KOnečně máme od paní doktorky potvrzené zdravé miminko.
Měla jsem NT 2,8 ve 13 týdnu, v 16 týdnu tu samou hodnotu, šla jsem na odběr plodové vody, ta byla úplně v pořádku. Teď ve středu jsme byli na ultrazvuku srdíčka a to je taky v pořádku. Díky bohu!

Takže zvýšená hodnota NT nic neznamená 😉 😉

Všem vám držím pěsti, aby vám všechny testy vyšly na 1 s hvězdičkou 🙂 🙂

cipuska_
10. jan 2011

Ahojte, chcelm sa opýtať zajtra idem na utz a meranie nt. zajtra začínam 13 týžden a chcela som vedieť či i budu robiť už vonkajšie sono alebo vnútorné.chcela bysom totižto zobrať zo sebou aj mm nech vidí bábeno.....dakujem

strapco13
10. jan 2011

@cipuska_ pravdepodobne len vnutorne...vonkajsie este si skoro..babo je este schovane za panvovymi kostami, takze vonkajsie by nic nebolo vidiet
ale aj pri vnutornom vidno babo 😉

lubenka131
10. jan 2011

@cipuska_ ahoj mne pri tomto vysetreni robil aj vonkajsie aj vnutorne

kaceenka
10. jan 2011

Ahoj..Občas som čítala vaše príbehy a teraz sa to týka aj mna....NT screening som podstupila v týždni 14+1.a vyšlo mi NT 2 , hcg zvýšené 2,8 riziko na downa 1:346..Tak ma objednali na genetiku a hned potom som podstupila odbere plodovej vody a ešte dva týždne musím čakat na výsledy...Screening celkovo dopadol negativne tak celkom nechápem prečo ma poslali na plodovku....
Ešte mám otázočku..Neviete čo znamená ked dlžkou dieta odpoveda týždni 14+1 ale ked meral obvod hlavičky atd tak to odpovedalo o týžden menej?

Moc vám dakujem za odpoved

kaceenka
10. jan 2011

@cipuska_ mne robil sono cez brucho už v 12 tt a všetko bolo krásne viediet...

cipuska_
11. jan 2011

@strapco13 ja viem že aj pri vnutornom vidieť bábo 😀 , len to neviem či zoberem mm do ambulancie, ved sa opýtam ked prídem a podla toho rozhodnem 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre