NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

alecka
4. feb 2011

@boba82 ako viem na slovensku sa odber choriovych klkov nerobi. v bb robia vcasnu amniocentezu, ty v tomto tyzdni by si ju uz mohla podstupit. ako ja viem je to menej rizikove ako odber klkov. je len par doktorov ktori to pichaju. ak by si velmi chcela skus si pozriet dr.Kocajdovu z novamedu. ci by to bolomozne a ci by si koli tomu cestovala.... tak porozmyslaj ci sa ti nevyplati radsej pockat tie 3 tyzdne a podstupit normalnu taa. drzim palce 😉

boba82
4. feb 2011

@alecka dakujem za infosky, na tu amnio si pockam, ale baby tu pisali, ze za poplatok myslim cca 300 eur vedia dat uz predbezny vysledok asi do 48h, lebo cakat este3 tyzdne na vysledky je velmi dlha doba...ja som nevedela, ze kedy sa uz da robit ten morfologicky ultrazvuk, tak ale na ten si tiez budem musiet pockat. Som teda zvedava, na dasie vysetrenia a vysledky, ale dakujem Ti za povzbudenie a vsetky infosky🙂

olga777
5. feb 2011

Ahoj holky, nevím, jestli si na mě ještě některá vzpomenete, ale psala jsem tu cca před půl rokem. Tehdy mi doktor řekl, že mé miminko má NT 4,6mm (UZ byly v pořádku, triplet. také a na plodové vodě jsem nebyla).
27.1. se nám narodil naprosto zdravý chlapeček Matýsek. Měl 4090g a 54cm.
Všem maminkám přeju, aby také měly tolik štěstí a narodila se jim zdravá a krásná miminka.
Ahoj Olga

klara.t
5. feb 2011

@olga777 moc moc gratuluju k Matýskovi. Je to teda pořádný chlap! Hlavně že je zdravý. To zdraví mu přeju i nadále. Měl stejné NT jako Adélka. Tak naštěstí stálo štěstí při nich a jsou oba zdraví.

boba82
5. feb 2011

Dievcata, dakujem za povzbudive prispevky, je to velmi povzbudive citat taketo prispevky, viem, ze zopar dievcat tu mali aj smutnejsie konce, ale my dufame, ze tiez budeme patrit medzi tych stastnejsich....len najhorsie je to cakanie 😅

olga777
6. feb 2011

@klara.t Vím, vím, všechno si pamatuju 😉 ...hlavně i pro to, že doma jednu Adélku také mám 🙂 (mimochodem prý měla NT 3,6 dle MUDr.- také je naprosto zdravá). U Adélky jsem o ničem nevěděla, ale u Matýska to byly krušné chvíle neuvěřitelného strachu a beznaděje. Ale pořád jsem někde hluboko v duši věděla, že je miminko zdravé. Nevím, asi nějaká maminkovská intuice 😉

furaha
6. feb 2011

olga - gratuluju! koukám, že je to taky obřík 🙂 přeju hlavně zdraví!!!! ostatní si už zařídíte 🙂

olga777
8. feb 2011

@furaha, @klara.t díky

damiana
14. feb 2011

Ahoj .
Chcem aj ja prispieť so svojou skusenostou. Tiež nam bolo diagnostikovane v 12tt , zle hodnoty NT, malinky mal 3,2 . Hned som nevedela, co to znamena,ale vedela som, ked nas poslali na genetiku, ze to nieje nic dobre. Tak som studovala blizsie informacie na nete, a az vtedy sa pre mna zacalo peklo, preplakala som cele dni, hrozne som sa bala aby babatko bolo v poriadku, aby bolo zdravucke. Vtedy som precitala aj celu tuto temu na modrom koniku, a priznam sa , že mi to lievalo nadej, ze aj zle hodnoty nemusia znamenat hned pohromu. Na genetike sme boli ale amniocentezu som odmietla, povedala som si, aj keby malo hned byt babatko postihnute, nic s tym uz nezmenim, o interupcii som nikdy nerozmyslala.
Neskor nam robili krvne tripl.testy, tie dopadli dobre, aj nasledovne UTZ . Ale stale som sa bala v kutiku duse, aby bol naš drobček v poriadku.
A to ze je, sa nam na 100% potvrdilo, jeden krasny den 14.1.2011 , kedy sa narodil naš malinky anjelik Simonko. Dnes už mame mesiačik . Tak by som chcela aj ja pomoct a vliat nadej maminkam, ktorym diagnostikovali zvysene hodnoty NT, ze niekedy je to len plany poplach a všetko dobre dopadne ako aj v našom pripade, ktorym vysledkom je nas krasny zdravy chlapcek.
Držim všetkym palce !!! A prajeme vela,vela zdravička 😵

boba82
14. feb 2011

ahoj @damiana , velmi si ma potesila tvojim prispevkom, kazdy den chodim na toto forum, a doslova cakam na taketo povzbudive prispevky s dobrym koncom. Viem, ze v zivote sa deju veci aj opacne, ale na to radcsej nechcem mysliet. Presne viem o com pises, preplakane dni ci noci, ta neistota, ktoru najblizsie tyzdne clovek preziva je hrozna...Tiez hned po vysetreni som preluskala takmer vsetky temy s touto problematikou, mnoho z nich mi davaju nadej, preto stale verim, ze to vsetko dopadne dobre. Strasne sa tesim z Vasho krasneho zdraveho drobca a prajem vsetko len to dobre!

damiana
14. feb 2011

@boba82 presne preto som sem napisala aj ja, aby som dodala optimizmus maminkam, ktore sa museli popasovat s tymto problemom, nameranim vyssieho NT. Mne tiez pomahali pozitivne prispevky, co som tu čitala a jednoducho som potom VERILA, že naše srdiečko bude zdravučke a nič inšie som si nechcela pripustit, aj ked zaciatky boli tažke.. Zrejme aj ty si tehulka a boli vam namerane vyssie hodnoty NT, vsak? Neboj, vsetko dobre dopadne, jednoducho MUSI !!! Držim Vam palčeky !!!!! 😵 😵 😵 😵 Ako aj všetkym osatnym maminkam cakatelkam a ich babatkam v bruškach !!! 😵

boba82
14. feb 2011

@damiana dakujem za povzbudenie🙂 tiez mi vysli podobne vysledky ako tebe, najprv 2,9 a o den neskor, 3,19, ale pri tom druhom merani ma dr. upozornila, ze babo bolo v zlej polohe pri merani, tak to moze skreslovat, no kazdopadne, aj tak su tie vysledky hranicne. Momentalne som zacala 15tt a az na bud.tyzden ma cakaju dalsie krvne testy tak uz teraz sa modlim, aby vsetko dopadlo dobre. Preto kazdy jeden takyto prispevok je pre mna akysi balzam na dusu🙂 este raz dakujem, prajem fsetko dobre!

zuzik28
14. feb 2011

Ahoj holky,
chci vám jen napsat, že jsem měla také nejdřív NT 2,9 a potom 3,4 mm...tripl testy ok, velký ultrazvuk v 19. týdnu ok, plodovka se vůbec nemusela dělat, 3D ultrazvuk taky ok...a narodila se nám krásná zdravá holčička...takže držím všem pěsti.

boba82
14. feb 2011

@zuzik28 tak to je uplne super pocut dalsi pribeh s dobrym koncom, tiez prajem vsetko dobre, hlavne vela, vela zdravicka🙂

damiana
14. feb 2011

@boba82 neboj, vsetko bude OK, uvidis. Este raz drzim palceky, potom napis, ako ste dopadli, ja sem sem-tam nakukam a tesim sa, ked sa narodi dake babatko zdravunke, ktore malo tiez vyssie hodnoty NT.
Prajem pekny den a krasne tehulkovanie 😉

boba82
14. feb 2011

@damiana urcite dam vediet dalsie vysledky a este raz diiiiiiiiik za povzbudenie🙂

1tralala
15. feb 2011

prosim vas dnes sem byla na nt+,testy vysli negativni ale ze je tam naky posun nebo co tak mam doporuceny tripl test v 16t a vysledky zvazit genetickou kon zultaci.nevite co to je a proc?

boba82
15. feb 2011

@1tralala ahoj a ake ti vysli hodnoty NT? ja som mala hranicne najprv 2,9 potom 3,19...u mna to oznacili,ze vysledok skriningu je pozitivny..ale pokial mas ty negativny, ozaj ti neviem poradit, preto sa pytam na tie hodnoty...

1tralala
16. feb 2011

@boba82 CRL 65mm,NT 0,9mm 0,55 MoM,Papp-A 2,03mlU/ml 0,5MoM,FBhCG 125,6 ng/ml 4,52 MoM,riziko T21 1/460

boba82
16. feb 2011

@1tralala to NT je ok, ale dalsim parametrom sa priznam ze nerozumiem, takze to necham na ine baby nech ti skusia poradit 🙂

elissa29
16. feb 2011

ahojte kočky.máte tu niektorá skúsenosť s menšiou nosovou kostičkou? na morfo ultrazvuku v 22tt nám doktor povedal,že nosová kostička je trochu menšia,inač bolo všetko v úplnom poriadku,amnio sme odmietli....na dalších ultrazvukoch už u môjho lekára,tiež bolo všetko ok,nevidel tam nič "podozrivé",naposledy to bolo pred týždnom.... teraz sme 34tt,na malinké sa tešíme,veríme že bude všetko ok,ale stále je tam ten strach niekde ukrytý....

1tralala
16. feb 2011

@boba82 dekuju za snahu 😉

andresska
16. feb 2011

ahoj holky prominte ze vam se lezu jen potrebuji radu!utechu!podporu!vysel mi blbe skreening v 1 trimestru na DS 1:80 Z KRVE,MAM 34 ROKU,A NADVAHU VAZIM TET VE 4MESICI 99KG ☹ NA UZ BYLO VSE V POHODE ALE BOCHEMIE JE TAKOVA :PAPP -0,40MOM,HCG1,56 MOM,KRV BRANA V 11PLUS 0,UZ14TT,PRISTI TYDEN ME CEKA AMNIO MAM SILENEJ NSTRACH A PANIKU!!!JINAK CRL BYLO 84MM,BPD27,4MM,NT2,1MM-1,10MOM,KUSTKA NEMERENA NOSNI ALE NA FOTCE JE!!!!POKUD TOMU NEKDO JEN TROCJU ROZUMITE PROSIM O ODPOVED!!!DIKY MOOOOC

vrtenka
16. feb 2011

Ahoj holky, mám dotazík, screening v 13 tt mi vyšel negativní, ale měla jsem zvýšený myslím těhotenský hormon, volal mi doktor, že mám jít ještě na ty triply v 16 tt, ale prý nic nehrozí, prý jen pro sichr ... neměla jste tak taky některá?

andresska
16. feb 2011

JESTE JSEM ZAPOMELA DOPSAT ZE JSEM BYLA V RIJNU NA IVF-NEUSPECH A HNED LISTOPAD -PRIROZENE TEHU PAK NEJAKE SPINENI V 7TYDNU A DO 10TT BRALA 3XDENE UTROGESTAN!!!!!!!!!!!!!§§

elana
16. feb 2011

@andresska radu asi moc nedostaneš...vlastně se v podstatě na nic neptáš...průběh amniocentézy si přečteš jinde a co se týče těch výsledků z krve, tak taky tak-musíš počkat, co ta amnio, takhle Ti to nikdo fakt neřekne. Nosní kůstka že je vidět na fotce je nesmysl, její stanovení vyžaduje docela erudované oko, mimi musí být správně natočený, odlišit kůži a kůstku...zkus si vygůglit obrázky NB+ a NB- a uvidíš, že to skutečně neni tak jednoduchý, vždy tam "něco" je...věštit ji z fotky je asi jako věštit z ní pindíka, když je vidět jakási šmouha mezi nohama a ani doktor si netroufne tipnout.

moc Ti držím palce ať to vyjde dobře, takovéhle riziko z krve z prvotrimestrálního skríningu neni malý, ale NT máš v pořádku, to znamená hodně a proč teda tu kůstku nehodnotili, to netuším, zda ji neviděl nebo se to na Tvým pracovišti jen nedělá (i to je možný, některý doktoři ji berou jen jako minor marker a neberou v potaz).

elana
16. feb 2011

@andresska radu asi moc nedostaneš...vlastně se v podstatě na nic neptáš...průběh amniocentézy si přečteš jinde a co se týče těch výsledků z krve, tak taky tak-musíš počkat, co ta amnio, takhle Ti to nikdo fakt neřekne. Nosní kůstka že je vidět na fotce je nesmysl, její stanovení vyžaduje docela erudované oko, mimi musí být správně natočený, odlišit kůži a kůstku...zkus si vygůglit obrázky NB+ a NB- a uvidíš, že to skutečně neni tak jednoduchý, vždy tam "něco" je...věštit ji z fotky je asi jako věštit z ní pindíka, když je vidět jakási šmouha mezi nožičkama a ani doktor si netroufne tipnout.

moc Ti držím palce ať to vyjde dobře, takovéhle riziko z krve z prvotrimestrálního skríningu neni malý, ale NT máš v pořádku, to znamená hodně a proč teda tu kůstku nehodnotili, to netuším, zda ji neviděl nebo se to na Tvým pracovišti jen nedělá (i to je možný, některý doktoři ji berou jen jako minor marker a neberou v potaz).

andresska
16. feb 2011

@elana Vis proc protoze jsem silnejsi a jak mi genetik delal uz pres bricho tak nebyla videt tak ji nemeril.........no otazka byla co rikte na ty hodoty z biochemie!!!!!

andresska
16. feb 2011

NEMOHLI V TE KRVI HRAT ROLI HORMONALNI LECBA IVF???????????

elana
16. feb 2011

@andresska prosím vypni si capslook...jednak je to tu zakázaný a druhak se to blbě čte, promiň 😔

s hormonama je to těžký, ano, jsou práce, který uvádí, že po IVF bývají zkreslený výsledky PaPP a po Utrogestanu obecně zas hodnoty hcg...ale tím se nemůžeš utěšovat...nebo teda můžeš, ale jistotu Ti dá stejně jen ta plodovka...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre