NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

andreahrbacova
1. dec 2008

a já jsem měla v 11+2 0.8mm

lucrezia
5. dec 2008

ahojte kočky, aj mne lekar meral NT v 13 tt a hodnota bola 2,4 a povedal ze ok.
ale podla toho, co tu citam, tak by sa malo merat NT + krv (PAPP-A, Free-beta hCG) a tieto hodnoty dat dohromady a na zaklade toho urcit vysledok. to je spravny postup prenatalnej diagnostiky v I. trimestri.
ma vobec meranie samotneho NT bez krvi nejaku vypovednu hodnotu? mne to teda pripada take "amaterske". naco to potom robia? ani ja som nebola na ziadnom specializovanom pracovisku, aj mne to robil moj gynekolog v ambulancii, ale teraz neviem, co si mam o tom mysliet, lebo ak to nie je kompletne, tak potom je to podla mna zbytocne.

pavcik
8. jan 2009

Ahoj holky,taky mě NT vystrašila. Dokrorka mi do těhu průkajdy napsala 2mm. Řikala že 0 je špatně a děsit bych se měla tak od 2,5mm. Je to fakt děsný jak každej doktor řiká něco jinýho. Dnes jsem byla poprvé na krvi na krevím obraze,krevní skupině,HIV,sifilis,žlutenka a Papp-a,HBsAg a na nějaký protilátky. Tak nevím jestli už ty výsledky mudr řeknou jesli tam je riziko nebo to furt není tohle. Jinak co znamená velký ultrazvuk ve 20tt??? Čím je výjměčný oproti normánlnímu že mu řikají velký?

anikar
8. jan 2009

Ja som mala hodnoty v 12tyz.2,6 a tiez som mala obavy,ale je to v poriadku az nad 3,0 je vyssie riziko,ale nic to nemusi znamenat.lekar mi povedal ze je vsetko v poriadku v17tyz.mi to vedel potvrdit,takze sa neobavajte a vsetko dobre prajem vam vsetkym.

aponchie
8. jan 2009

pavcik dela se tzv geneticke vysetreni dle USG ditete zda ma ulozeny organy tam kde je ma mit,jestli mu funguji a rozmery hlavicky nozicek hrudniku atd ,kontroluje se zivotaschopnost plodu a jeho stari,ulozeni a funkce placenty atd.plus je vysetreni doplneno o fetalni echo screening na specializovanem pracovisti. 😎

andreahrbacova
8. jan 2009

pavciku,já jsme absolvovala velkký ultarzvuk ve 20tt v úterý a jak píše aponchie je to zaměření na vývojové vady ale bráno podrobněji,takže jsme mohli vidět žaludek,ledviny,chlopně,mozeček,stehenní kosti,srdce našeho děťátka,dále se sleduje palcenta,pupečník,prostě jestli je všechno na svém místě a jestli to všechno dobře pracuje tak jak má.

pavcik
8. jan 2009

aha,tak to je docela mazec co vše je možný vidět🙂 tak už abych byla ve 20tt 😎

andreahrbacova
8. jan 2009

pavciku,no měla jsme tam sebou přítele a můžu říct že je na to potřebí někdy velká fantazie,když ti ukazujou ty určité části tělíčka,naštěstí doktor nám to všechno krásně popsal,hold tentokráte jsme mimi neviděli v celku,ale po jeho částech 😀

aponchie
8. jan 2009

+pohlavi 😀

andreahrbacova
8. jan 2009

no apochnie jak u koho 🙂 prcek ukázal vše až na jednu věc,prostě nožky u sebe anic s ním nehlo,ale zítra jdu ke své doktorce,tak doufám a doufám.....

aponchie
8. jan 2009

no jiste to i ve 12 a 30 tydne jak u koho,ale je to prvni vetsi sance na spravne urceni 🙂 ja sem zvedava comi rekne pac porad se to meni to je hruza 😀

andreahrbacova
8. jan 2009

no mi tipoval kluka,ale byl to jen tip,ale já si to taky myslím,a to jsme se na to s přítelm moc těšili že už budeme vědět co to je 🙂

bubuku
11. jan 2009

mozes sa Vas opytat od kedy presne mozu NT urobit? na dalsej kontrole budem len 11+2 tak neviem ci uz bude mozne NT urobit...

jmisa
11. jan 2009

Bubuku, to už můžou, já byla 11+1 a dělá se do 13+6.

kessiee
21. jan 2009

ahojte holky, ja som v 13. tyzdni a myslim, ze mi toto meranie ani nerobili. Dalsiu poradnu mam az v 15. tyzdni a tu mi budu brat krv na zistenie Dawnovho syndromu. Su tieto vysetrenia zamenitelne? Teda je jedno, ktore z nich vam urobia? Ako som si citala vasu diskusiu, som trosku v strese, ci u mna dr. nieco nezanedbala...

bertica.h
21. jan 2009

Kessiee toto je nadštand.vyšetrenie..síce niekomu to robia zdarma,stačí žiadanka od lekára,ale vačšinou sme si to museli všetky platiť.
Nič sa neboj,vyšetrenia či je bábo ok budeš mať ešte 2x okolo 22tt a 32tt 😉

miska66
21. jan 2009

Holky jsem v 7tt muzete mi vysvetlit co ty NT hodnoty znamenaji a co zjistuji a meri? a jak se to dela? a kdy?
Dekuji

bertica.h
21. jan 2009
kessiee
21. jan 2009

Diky berti, trosku si ma upokojila. Myslela som si, ze to klasicky robia v kazdej ordinacii, ked o tom tolke pisete... Skoda, ze som sa o tom dozvedela az teraz, urcite by som si to meranie dala urobit. To uz je trosku neskoro 😖 V poslednej dobe som sa zacitala do vsetkeho mozneho, co sa tehotenstva tyka, az mam z toho strach zo vsetkych tych testov a chorob... Ak sa ta smiem spytat, ake vysetrenia alebo testy robili tebe do toho 22.tyzdna?

kessiee
25. jan 2009

tak ja som po nejakom case nakukla do tej mojej knizocky a nasla som tam NT 1,6!!! takze ta moja dr. mi to meranie predsa urobila, len mi to asi zabudla spomenut 🙂 ale hned som trosicku pokojnejsia 😉

maycuk
4. feb 2009

caute, ked mimco malo hodnotu NT iba 0, 56 mm, je to ok??

gabi96
4. feb 2009

cau maycuk. A kto ti to meral? Videla som v tvojom profile, že si z Ke. Potom by ti to mal robiť Dankovcik, alebo Dosedla. Vraj oni na to maju potvrdenie.

maycuk
5. feb 2009

no bola som v ambulacii dr dankovcika, ale bol tam nejaky iny dr, nejaky mladas. neviem vobec kto to bol..

katy2
5. feb 2009

maycuk, NT do 3,00 je v norme 🙂 my sme mali 0,21

maycuk
5. feb 2009

dakujem, som z toho vystrasena..

katy2
5. feb 2009

a z coho si vystrasena? ved je vsetko v poriadku 😵

tercie
28. mar 2009

Nevíte někdo, či má hodnota NT klesat, nebo stoupat s pokračujícím těhu?

elana
28. mar 2009

S pokračujícím těhu už se neměří, ideál je změřit ve 13.tt, potom už to není průkazné coby marker Downova sy. Obecně u plodů s Downovým syndromem se otok postupně ztrácí, takže ve 13.tt je třeba naměřitelné, ale když maminka přijde až na amnio se špatným triple testem, tak, ačkoli čeká Downíka, tak NT už je v normě...takže asi klesat...ale nějak nechápu proč by to mělo být důležité, pokud jde jen o velikost NT a ne o celkový hydrops plodu, ten je špatně v každém okamžiku.

tercie
28. mar 2009

Ptám se, tripple test mi ještě nikdo nedělal, ale ve 13tt naměřili NT 3,2, doporučili CVS - odběr choriových klků, to jsem podstoupila, výsledky naprosto v pořádku, a teď, v 17tt na kontrolním UZ naměřili NT 3,9 a doporučili další sledování, a já nevím, co si mám o tom myslet a jestli se mám bát...

elana
28. mar 2009

Jestli jsou ze CVS výsledky v pořádku, tak se neboj, Downa a další vyšetřované početní anomálie mimi určitě nemá a jestli dělali i po kultivaci kompletní karyotyp, tak víc už Tě uklidnit nemůžou. Je zvláštní, že ho měřili, vím jistě, že coby skríningová metoda se to měří ve 13.tt, potom už to pozbývá významu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre