NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

smetanova
24. okt 2011

paja, tak dej určitě vědět, jak to probíhalo, chodím taky do Prenatalu, ke komu jsi objednaná?

paja.o
24. okt 2011

@smetanova jdu k Leznarové

paja.o
25. okt 2011

@smetanova napsala jsem Ti zprávu do IP 😉

leeena_4
26. okt 2011

@smetanova ahoj, na odběr klků pozdě není 😉. Mě ho dělali 13+ něco, takže taky 14tt 😉

misicka455
1. nov 2011

Tak jsem tu další těhu a zase něco blbě 😒 Utz v pohodě, krev taky , al e ženou nás na genetiku nechápu. Jako myslíte že šijové projasnění dělané 12+4 , které vyšlo 2,2 je hodně ?

leeena_4
1. nov 2011

@misicka455 to vůbec není hodně a když byl v pořádku utz a krev tak to bude úplně v pohodě. Na genetické konzultaci stejně moc nevykoumají. Kdyby měli podezření hnali by tě na odběr choriových klků 😉. To bude dobré, jen se jistí 😉

misicka455
1. nov 2011

Mám napsané, že Screening negativní tak já už nevím oni se jistí a já na to už nemám síly . Stačilo mě to s první a nevím jestly to zvládnu vše absolvovat ještě jednou 😒

leeena_4
1. nov 2011

@misicka455 ale oni chtějí jen na pohovor, abys šla ne? nebo nějaká vyšetření další? Mohli by být tedy citlivější, když už to máš jednou za sebou, ale jsou prostě opatrní. Když byl screening negativní, ničeho se neboj 😉. Třeba chtějí tu konzultaci kvůli tomu předchozímu těhu 😉

misicka455
1. nov 2011

@leeena_4 jj zatím jen pohovor , ale na tom jsme byly minule taky a ani nevím jak už jsem ležela a odebíraly mi plodovku což už nechci zažít

leeena_4
1. nov 2011

@misicka455 Taky to mám za sebou, ale mě tedy dopředu řekli, že nejdřív genetika a pak odběry a to ten samý den hned. Takže podle mě, když je problém dělají to hned. A ty jsi se nezeptala proč? když je screening negativní? Neboj se, bude to v pořádku, 2,2 není moc a navíc když všechno ostatní je v pořádku, tak to bude dobrý 😉

tenty
1. nov 2011

@misicka455 ahoj, ja som mala tiez NT 2,2 a maly je zdravy, vsetko je v poriadku 😉 ale mna nikto ani len slovkom neznepokojil, ze to tak nie je, vsetci to brali ako normalnu hodnotu 🙂

misicka455
1. nov 2011

@leeena_4 nejprve jsem mluvila s ženskou po telefonu tá to na mě vybalila až jsem zkoprněla , teď v klidu koukám na výsledky na netu tam je , že je to negativní

leeena_4
1. nov 2011

@misicka455 já bych tam asi zavolala a zeptala se proč a co ti chtějí dělat 😉. Ať se zbytečně nebojíš.

paja.o
1. nov 2011

@misicka455 Míšo, mrkni na hodnoty HCG a Papp - A přepočítané na MoM? Tam máš co?

jancip
1. nov 2011

@misicka455 Já být Tebou, tak to neřeším. Na konzultace a následně na plodovku posílají každého, kde je jen nějaká malá odchylka od normálu. Raději buď v pohodě a těš se na miminko.

misicka455
1. nov 2011

@paja.o Papp –A : 2,18 mlU/ml - 0,66 MoM

furaha
1. nov 2011

misicko gratuluju! zavolej doktorovi a zeptej se proč tam máš jít. možná se bojí další srdeční vady??? výsledky máš pěkné. pro nt je konzervativní hranice 2,5, většinou používají jako hranici až 3,0. zatím nic neříká, že by měl být problém! drž se!

tercie
1. nov 2011

@misicka455 Míšo já teď u Lukáška měla 2,1 a bylo to všechno super, AMC jsem jim odmítla ani tripply mě už nedělali a malej je jak řípa. To oni jen že u Verunky byl problém, tak u dalšího pak se automaticky počítá s rizikem, který ale nemusí být!!! Neboj!!!

@furaha přesně tak!!! 😉

misicka455
2. nov 2011

Holky díky, asi to tak je 😉 V uterý budu chytřejší 😉

klara.t
2. nov 2011

@misicka455 jéé, ty jsi taky zase těhotná? já taky, ale já už to mám za pár, jsem v 8.měsíci. U nás naštěstí tohle těhotenství je bez problémů, NT bylo nízké, ani nevím kolik. Doktor to ani neměřil. Nechápu, proč tě zase někam ženou. Tak snad to bude ok. Mě říkali, že se to neopakuje. Že to už by musel být fakt pech. Tak myslím, že pokud to srdíčko nemáte v rodině nějak dědičné, že to tentokrát bude ok. Snad se nebudeš muset nervovat, tak jako s malou. Já se toho taky bála - abych si tím nemusel aprocházet znovu, takže chápu tvé pocity....

misicka455
2. nov 2011

@klara.t jj jsme teprve na začátku 😉 Doufám, že bude vše ok. Tentokrát šijové projasnění 2,2 což si myslím, že je v poho , ale dr. se asi sichrujou.

suzsssie
4. nov 2011

Ahoj holky, dneska jsem byla na genetické konzultaci kvůli výsledku NT 2,3; PappA 0,78 MoM; FBhCG 0,92 MoM.. celkově negativní. Čekala jsem, že se na mě znovu podívají atd., ale ta doktorka do mě od začátku začla hustit, že musím na odběr plodové vody.. když jsem to odmítla (konzultovala jsem to se svou gynekoložkou a ještě jedním gynekologem a oba se shodli, že je to zbytečné), dívala se na mě, jestli jsem se náhodou nezbláznila, že na to nechci jít a že jsem nezodpovědná.. To mi fakt mohli říct rovnou, že po mě budou chtít akorát podpis se souhlasem k odběru a ušetřila bych si cestu na kliniku.. Ještě při tom měření, mimi bylo hodně špatně otočený.. musela mě měřit na dvakrát po půl hodině a stejně to nebyla dobrá poloha, takže ten výsledek může být hodně zkreslený.. Co myslíte, měla bych na to jít? Hledala jsem o tom nějaké informace, a super článek je na http://www.fetalmedicine.com/fmf/FMF-czech.pdf Je tam úplně všechno. 🙂

misicka455
4. nov 2011

@suzsssie kde jsi byla na té genetice na Veveří v Brně ? U doktorky?

misicka455
4. nov 2011

Tak dr. říkala že výsledky dobrý , že mi tu žádanku na genetiku napíše , ale že jestly jsem rozhodnutá nepodstoupit odběry plodovky tak nevidí důvod tam chodit , ale že to nechá na mě. že Nt 2,2 ještě není tak hrozný . Takže jsem sisce rozhodlá tam jít a vyslechnout si je toť ,ale vše.

suzsssie
4. nov 2011

@misicka455 Jj, v Brně.. Jestli se tam chystáš na konzultaci, s tím, že Ti poradí a jsi rozhodnutá, že na ten odběr na 90% nepůjdeš, tak je úplně zbytečný tam chodit.. Myslím, že posílají pořád ke stejné doktorce, takže se přístup asi bohužel nezlepší.. ☹

misicka455
4. nov 2011

@suzsssie jo to tedy rozhodlá jsem sreening vyšel nega a nic jiného steně s odběru plodovky nepoznaj . Já už na ní byla a nikdy více.

misicka455
4. nov 2011

@suzsssie A kdo ti dělal ty Nt?

suzsssie
5. nov 2011

@misicka455 Mudr. Doubková.. jako byla příjemná, dívala se na srdíčko, průtok krve, moč. měchýř atd.. ale prostě ji to nešlo změřit..

nena13
7. nov 2011

@smetanova Žienky a môžu sa tam objednať aj Slovemky a koľko to stojí? Ďakujem

boruvka123
7. nov 2011

Ahojky, taky jsem byla na Veveří na NT, všechno vyšlo krásně, screening negativní, ale NT 2mm. Prej hraniční a tak jsem byla na genetice u dr. Leznarové. Jako popravdě úplně na hovno cesta. Hned u přepážky mě sestra vrazil ado ruky b rožuru o amniocentéze at si to pročtu, už to mě dost překvapilo, protože o tom vůbec nikdo nemluvil, ani jsem to nečetla, protože bych na to nikdy nešla, obzvlášt když to jinak bylo vše v pořádku. Samotná konzultace jako úplně o ničem. Furt mlela o tom že je to hraniční, což bych bez ní asi nevěděla a nakonec z ní vypadlo, že na té Veveří radši podměřujou nebo co, že v jiným špitále by to bylo třeba dobry, ale tady se radši sichrujou.
Jinak mě vyšetřovala paní dr. Čuprová a byla moc hodná a dokonce řekla i pohlaví 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre