NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

hojda
11. jan 2012

@orlik Já je nezmám, jen jsem to našla na netu.

orlik
11. jan 2012

@hojda já myslela, že jsi tam taky byla.

dadkav
11. jan 2012

ahojte, takže píšem ako sme dopadli...zatiaľ bohužiaľ nič povzbudzujúce. Dnes som bola po týždni na UZV v nemocnici a u jedného mimča z dvoch zistili subkulárne nahromadenie tekutiny v celom rozsahu plodu, čo bude neskôr zrejme spomínaný hydrops plodu....jeden lekár pozeral na mňa a nevedel čo, museli priznať ešte odborníka....postup ďalej nevie zatiaľ nik, povedali mi, že ak by išlo o jedno, tak mi doporučia dať mimčo preč, ale tým že sú dve tak sa bude čakať a buď až raz to vzdá mimčo a zostane jedno, alebo do dotiahneme s tým, že i tak nemá šancu, ale zachráni to druhé...hoci zatiaľ obe rastú a všetko vyzerá normálne 😢 ..takže asi toľko, pýtala som sa aj na odber choriových klkov, povedali že v tomto štádiu to nemá význam, uvidí sa až po kompletných testoch a amnio, ale to čakanie je strašné,

leeena_4
13. jan 2012

@dadkav To mě mrzí, moc přeju, ať to dopadne jak nejlíp může!!

orlik
13. jan 2012

@dadkav to je mi moc líto, držím palce, ať to pro vás dopadne co nejlépe.
Já jsem si zjistila, že na druhé odběry krve můžu teoreticky už zítra (musím být 14+0 a dál), tak budu v pondělí prosit svého gynekologa, ať mi nabere krev dřív a já nemusím čekat až do toho 26.ledna. Snad to udělá, to čekání je vážně hrozné.

olushkaa
16. jan 2012

Ahoj, chtěla bych svým příspěvkem přilít trochu uklidnění do roztřesených dušiček maminek, kterým byla naměřena vyšší hodnota NT. Nám byla ve 12+2tt naměřena hodnota NT 2,7. O týden později byla hodnota stále stejná. Krev vyšla v pořádku. Hodnoty už však nevím. Byla jsem na plodové vodě a ta vyšla negativně. I přes zbývající dobré hodnoty kromě NT, má člověk stále strach. V záveru těhotenství jsem měla špatné monitory, podezření na odcházející placentu. Už jsem si říkala, že to opravu nemůže dopadnout dobře, přes tolik komplikací. A 6.11. se nám narodil syn Toníček. Vážil 2,30kg a má se čile k světu. Mně tato diskuze velice pomohla, když nám bylo po naměření hodnot nejhůř. Proto neklesejte na mysli a hodně sil při čekání. Olga.

orlik
17. jan 2012

@olushkaa já bych se právě odběru plodové vody chtěla vyhnout - mám strach z případného potratu. Vím, že je to malá pravděpodobnost, ale je tam. Proč jsi šla na plodovku, když jsi měla dobré krevní testy?
Já jsem si včera nechala vzít krev a snad budu mít tento týden výsledky. Pokud to vyjde dobře, pojedu do genetického centra na utz ve 20.tt. , na odběr plodovky nepůjdu.

orlik
18. jan 2012

Dobré ráno, včera mi volal doktor z genetiky - výsledky krve jsou v pořádku. Hrozně se mi ulevilo. Pojedu k nim ještě pro jistotu na utz ve 20.tt. Všem přeji, ať všechno dobře dopadne.

tyrisa
18. jan 2012

Já jsem minulé těhu na odběru plodovky byla...vyšla mi blbě krev.....Není to zase tak hrozný,týden po zákroku musíte mít klidový režim a žádný sex,to je vše.Pro mě osobně nebyl nejhorší ten odběr,ale ten měsíc čekání na výsledky.Na psychiku záhul ☹ Tentokrát jsem měla vše o.k. NT 1,7 a riziko DS 1:50000....

leeena_4
19. jan 2012

@orlik hurá, tak gratuluju 😵

kudelkabudouci
20. jan 2012

Dobré odpoledne, mohla by Vás poprosit o radu. Jsem ve 20tt a dnes mě doktor objednal na genetické sono. Měla jsem tyhle výsledky:
Věk matky v termínu porodu: 25let
UZ vyšetření(CRL): 70.4 mm
Odhad gestace: odhad dle ultrazvuku UZ (CRL)
Váha: 82kg
Hodnota MS-AFP: 16,58 iu/mL ; 0,58 MoM
Hodnota uE3: 3,440 nmol/L ; 1,05 MoM
Hodnota Total hCG: 25,560 iu/L ; 1,27 MoM
Hodnota PAPP-A: 0,26 iu/L ; 0,25 MoM
NT rozměr: 1,8mm ; 1,08 MoM
Nosní kost plodu: Bez zprávy

INTERPRETACE
Výsledek: Skríning negativní
Riziko M.Down: 1z 490 (v termínu)
Riziko NTD: 1 z 5000
Poznámky: Výsledné riziko M.Down je vyšší než riziko pouze vzhledem k věku matky ( 1 z 1300)
Poznámky: Předcházející vyšetření ze dne 30.12.11 bylo uzavřeno jako pozitivní

Holky doktor mě řekl že mimi je podle utz v 20tt na 120% v pořádku tak proč mě posílá na tu genetiku. Jsem z toho opravdu vyděšená :( Můžete prosííím poradit??? Děkuju 🙂

orlik
22. jan 2012

@kudelkabudouci doktor ti neřekl, proč tě tam posílá? Zkus se ho zeptat. Je to divné, když ti screening vyšel jako negativní. Jediné, co mě napadá, je nízká hladina hodnoty PAPP-P. Měla by být vyšší než 0,4MoM. Ale je to jen jedna hodnota. Důležité je celkové riziko a máš podle mě v pořádku. Mně vyšla hraniční hodnota NT, ale celkově je screening negativní. Držím palce, ať to nic není.

darjanka
22. jan 2012

@orlik Ahoj děvčátka, mě ženou taky na plodovku, ale já jsem rozhodnutá jí nepodstoupit. Okolo sebe mam dost odstrašující případy.... Vyšly mi špatně tripple testy, NT jsem měla 2,2. U prvního mimča jsem měla NT 1,5, ale 2,2 je snad taky dobrý ne ?

orlik
22. jan 2012

@darjanka NT 2,2 je normální hodnota (do 2,5 je to v pořádku, některé genetiky mají normu do 3). Triply vychází dost často falešně pozitivně. Pokud máš ultrazvuk ve 20.tt v pořádku, na plodovku bych taky nešla.

pokito
22. jan 2012

ja som tiez nesla na amnio, hoci som mala tripple test pozitivny na ds 1:180. NT bolo sice ok 0,6. Na utz v 20.tt mi doky povedal ze to vyzera ok ale mame fokus na srdiecku, co je jeden z markerov na ds, ale ked je tam iba jeden znak tak je to ok. fokus maju aj zdrave babatka

darjanka
24. jan 2012

Ahojky, tak jsem byla dnes na genetice, objednala jsem se tam na UTZ ve 20 týdnu, půl hodiny mě nenápadně tlačili, abych si nechala udělat odběr plodový vody, že to vlastně vůbec nic není ....... když jsem jim po několikátý řekla, že nechci, že chci je n UTZ, tak mi tvrdili, že tam stejně nic nepoznají, že rozštepy by poznali, ale ne downa.... no odmítla jsem, podepsala papír. Pak mi nabrali krev, nevim proč teda a udělali UTZ. Tam bylo všechno v pořádku, ale jistotu stále nemám no ☹
A ještě jdu ve 22 tt na kardio srdíčka.

werumka
24. jan 2012

@darjanka Genetika na Borech, že? 🙂

darjanka
24. jan 2012

@werumka Genetika v Černicích, tam jsem to nečekala.

werumka
24. jan 2012

@darjanka Tak to je docela nezvyklý. Podle toho, cos psala jsem si byla jistá, že to jsou Bory, před nedávnem tam tohle udělali kamarádce - do puntíku to samé. A to ještě nemají výsledky krve a posílají na plodovku?

darjanka
24. jan 2012

@werumka Měli moje výsledky tripple testů, co mi dělali ve Fakultce na Lochotíně. Při prvním UTZ mi krev nenabírali, mam jen NT a to je nezajímalo, to prej nic neznamená, když se nedělala i krev. Ten tripple test mam pozitivní.

werumka
24. jan 2012

@darjanka Tak to bych jednala stejně jako Ty... ty tripply bývají dost nepřesný. Kamarádka měla NT 2,5 a řekli jí na té soukromé klinice, že na plodovku určitě ne. Ale ona měla z toho 12. týdne i krevní testy.

katka_1983
29. jan 2012

@evaviki
Ahoj, aj ja som mala nízku hodnotu PAPP-A, bola som kvôli tomu na genetike, kde bola dosť nepríjemná lekárka a odporučila mi amnio, aj som sa objednala, ale nepôjdem...tak ma ešte poslala na UTZ k jednému doktorovi, s ktorým spolupracuje, ten bol úžasný, všetko pozrel, bábätko premeral a zdalo sa mu všetko OK a hovoril, že nemusím ísť na amnio...
a počula som, že hladinu PAPP-A môžu ovplyvniť aj lieky Duphaston (tie som brala do 12 tt).

katka_1983
29. jan 2012

@darjanka
ahoj, a čo ti vyšlo v triple testoch zlé? ja mám triple testy v poriadku, mne vyšli v double testoch v 12 tt zle hodnoty PAPP-A, na základe toho som bola na genetike ale na amnio asi nepôjdem...

darjanka
29. jan 2012

@katka_1983 Ahoj, mam hodnoty AFP 0,34 MoM a HCG1, 29 MoM, to AFP je hodně nízký, riziko Down 1:85.
Amnio jsem odmítla, tak nějak tušim, že by to blbě dopadlo, mam hodně kamarádek a známých, co potratily, jedna dokonce všechny 3 děti, byly zdravý, proto na to jít nechci, přijde mi to prostě hodně velký zásah, i když doktoři z toho vědu nedělají a ještě mi doktorka říkala, že ti miminka jim tam do toho hrotu ťukají a ucpávají jim to.
Já jdu za 3 týdny na kardiologii, tak jsem zvědavá. Jo a ještě mi nabírali krev na karyotyp, to absolutně nevím, co se z toho dozvím, až mi ti pošlou 😒 😒

dyba
29. jan 2012

Ahojte dievčatá.viete mi poradiť,kde v Blave robia genetický skríning v I. trimestri? pri prvom dieťati sme boli až v Olomouci. veľmi sme boli spokojní s prístupom a výsledky sme mali ešte v ten deň. ale predsa je to ďaleko, tak by sme radšej išli do Blavy.

@katka_1983 ty si kde bola?
tá genetika to sa ako robí?
V olomouci mi zobrali krv a urobili podrobný ultrazvuk, porovnali,zhodnotili. robili CRL, NT, nejaké genetické choroby. vyšlo to v poriadku.
chcem si dať takéto vyšetrenie aj teraz, len neviem, kde to robia
ďakujem

katka_1983
29. jan 2012

@darjanka
tieto hodnoty ( AFP a HCG) mám v poriadku. mám nízke hodnoty PAPP-A 0,30 MoM, malo by byť, min. 0,50 MoM, z toho mi vyšlo 1:221 riziko na DS, tieto testy mi robili v 12 tt. Sú to double testy, robili ich aj tebe?
Ja mám termín na amnio, ale nepôjdem tam. Idem v 20 tt na morfologický UTZ, takže dúfam, že tam nám povedia, že je všetko v poriadku...
Ten karyotyp počujem prvýkrát...

leeena_4
29. jan 2012

Ahoj holky, jen chci dodat, že duphaston, ani jiný progesteron výsledky krve neovlivňují. U nás to špatně dopadlo, měli jsme pravděpodobnost Downa 1:2 a já se ptala, že jsem užívala dost dlouho utrogestan a prý to nemůže ovlivnit :-/ jinak pravděpodobnost 1:85 je ještě pořád ohromná šance, že bude miminko v pořádku 😉
@darjanka a kdyby bylo nejhůř, nechali byste si postižené miminko? Triply jsou opravdu strašně často falešné. A kolik jsi měla to NT?

katka_1983
29. jan 2012

@dyba
ja som bola na genetike v NR u Mudr. Barošovej. Neviem odkiaľ si, ale pokiaľ môžeš, vyhni sa genetike v Nr, lebo toto genetické "vyšetrenie" nebolo vôbec žiadne vyšetrenie. Pani "odborníčka na genetiku" si ťukala do písacieho stroja celú rodinnú anamnézu moju a môjho muža. Absolútne žiadne porovnania, žiadne testy, vôbec nič mi nerobila. Keď doťukala na stroji, tak sa ma spýtala: "Tak čo, idete na amniocentézu?"
No skoro som odpadla!!! Ja som tam prišla, nech mi poradí, pomôže v rozhodovaní a nech mi povie, čo mi odporúča...A nič z toho som sa nedočkala.
Kľudne som túto "genetiku" mohla vynechať, veď poznám rodinnú anamnézu moju a aj môjho muža...Aj teraz mám nervy, keď to opisujem, ale bola som taká hotová, že som jej ani nič nehovorila, lebo mi proste došla reč...
Keď ti môžem poradiť, kašli na genetiku, veď to je zbytočné. A keby si mala nejaké zlé výsledky, lekár ťa tam aj tak pošle. Radšej sa objednaj na morfologický UTZ v 20 tt, tam ti povedia viac...Zisti si, či ho robí tvoj lekár a keď nie, tak sa informuj, kto by ti ho vedel spraviť. Ja idem Mudr. Čunderlíkovi do BA.

leeena_4
29. jan 2012

@dyba souhlas, genetická konzultace není ani v nejlepších centrech o ničem jiném, než o tvorbě genetického stromu a upřesnění rizik, ale poradit, co máš dělat ti nemůže genetik už z etického hlediska, to je tvé rozhodnutí 😉. Nám tedy genetička alespoň na tvrdo řekla, že s našimi výsledky je šance na zdravé mimčo miniální a u pravděpodobnosti 1:2 nebylo odběrem moc co zkazit, takže jsem šla.

A kompletní karyotyp je super věc: zjistí se z toho jakákolik chromozomální odchylka, tedy down, edwars, patau a ostatní.

darjanka
29. jan 2012

@leeena_4 Já měla NT 2,2 , krev mi nenabírali v tom 13 týdnu. Až na triply mi jí nabírali, který vyšly pozitivní. Byla jsem na UTZ ve 20 týdnu a nic nenašli, ale byla to rychlovka ten UTZ, já jsem jim odmítla amnio, tak se ke mě moc hezky nechovali, bylo vidět, že jsou vzteklí, mají z toho spoustu peněz.
Já si miminko necham, protože na tu amnio nejdu, takže až do porodu budu v nejistotě, ale až se miminko narodí, bude prostě moje.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre