NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

helabella
26. júl 2012

@mihaji -- já byla na genetice a UTZ v Gennetu minulý týden. A ačkoliv čekám už čtvrté dítě, tak paní genetička byla první osoba, která mi detailně vysvětlila co přesně se v těch testech měří. A taky, že je jde pořád vlastně o "statistiku". Ty "normální" hodnoty se berou podle toho,jak by se tělo "MĚLO" chovat (ovšem u každé probíhá těhotenství jinak) a taky je to např. počítané na průměrnou váhu ženy. Takže pokud máš výrazně míň nebo víc jako já, tak se ty hormony v těle rozdělí jinak a už to vyjde jakoby špatně. Já měla krev ještě nižší než ty, Papp 0,34 a přesto mi screening vyšel negativně. Mám NT 1,5, ale dr.říkala, že do 3 je to prý v pořádku. Je mi jasný, že člověka napadají různý věci, ale opravdu to nemusí vůbec nic znamenat. Moc držím palce, ať jsou výsledky úplně v pořádku!

mihaji
26. júl 2012

@bartijana To určitě, jsem teď určitě klidnější než včera, i když ten strach bude, dokud nebudou výsledky.

mihaji
26. júl 2012

@helabella Moc děkuju za podporu, já mám právě hodně velkou nadváhu, takže jestli to může hrát taky roli.....Moc doufám, že bude všechno v pořádku, jen kdyby se nemuselo tak dlouho čekat.

bartijana
27. júl 2012

Tak jsme z genetiky doma. Ultrazvuk v 17 týdnu dopadl dobře, prcek má všechno jak má být. a čekáme chlapečka 😉 Ještě mě objednali na ultrazvuk ve 22 týdnu, ale prý to bude dobrý. Na plodovku jít mi nedoporučuje. 🙂

bartijana
28. júl 2012

@mihaji ještě tě chci podpořit, že ten ultrazvuk co mi dělali včera v 17 týdnu, tak ten je fakt dost podrobný. Prohlížel hodně parametrů- prý by tam byly vidět odchylky, když by bylo něco špatně. Zkoumal orgány- srdce, ledviny, cévy, žaludek, močový měchýř, kosti, hlavu, mozek, plíce, ... dokonce i podle prstů na ruce, prý podle malíčkové kosti, nosní kůstky- máme frňák.Tak opravdu uvidíš co ti řekne až genetik. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

bartijana
28. júl 2012

@mihaji jo a ještě jsem si vzpomněla- ptala jsem se na hranici toho NT. Tak ve Zlíně mají hraniční až 3.

mihaji
28. júl 2012

@bartijana Super, gratuluju k výsledkům. 🙂
Moc děkuju za další povzbuzující zprávy. Že by mi v tom Gennetu dělali i UTZ, o tom vůbec nemluvili, jen o té plodovce, ale uvidíme, co se mnou bude provádět doktorka. Každopádně jsem o moc klidnější, než když jsem přišla od gyndaře. Doufám, že to dobře dopadne, jen kdyby člověk nemusel tak dlouho čekat.

habdula
4. aug 2012

Ahojte, mne robili v 11+6 ultrazvuk a tiež mi k tomu lekár nič nepovedal, ale v knižke som si našla NT 1,0, takže je to ok?

martinka13
4. aug 2012

@habdula NT mas ukazkove 🙂

habdula
4. aug 2012

@martinka13 jeeej, tak to ma teší, dúfam, že bude ok aj ten triple test, lebo ten sa môže robiť do 15+6 a ja naň idem práve 15+6, lebo včera mal lekár dovolenku a sestrička na mňa akosi zabudli ...

bartijana
5. aug 2012

@habdula víš, oni na to ,kdy brát triply mají doktoři různý názor- u nás 14- 17 týden. Tak podle našeho genetika to budeš mít v termínu. NT máš krásný ve Zlíně je hranice 3 .

bartijana
5. aug 2012

@habdula jo mně braly triply - 15+3

mojito3
8. aug 2012

dnes som bola na ultrazvuku a vraj NT je nemerateľné... som 13+0... je to možné? alebo to bolo preto, že sa bábo hýbalo?

miskafl
8. aug 2012

@mojito3 ahoj, to ti povedal lekar alebo si to mala na papieri? NT by sa malo dat zmerat do 13+6tt, je zrejme mozne ze malo nevhodnu polohu na meranie.. Ale na tvojom mieste sa spytam lekara, lebo je to velmi dolezite a zachvilu pre teba nemeratelne... Pekny zvysok tehu 😉

mojito3
9. aug 2012

@miskafl to som si našla v tehotenskom preukaze, keď som prišla z utz... doktor má tento týždeň dovolenku, príde len pondelok... to by ma ešte v pondelok musel poslať na utz, lebo utz robia len pondelok a stredu a v stredu už budem 14+0... ☹

mojito3
9. aug 2012

@miskafl aj to budem stredu 14+0 podľa veľkosti bábätka, ale podľa menštruácie budem už 14+4 ☹ ktorý časový údaj je teda rozhodujúci?

bartijana
9. aug 2012

@mojito3 Ahoj, asi to opravdu znamená, že mimčo divočilo a nemohl si to prostě změřit- byla jsi na genetice?Tam posuzují cíce věcí. Mně taky mimčo chvíli honil, nežsi ho odfotil a pak NT změřil. Fakt už potom 13 týdnu je to nepřesné. Hodnoty se snižují. Já jsem měla v 12 plus 6 NT- 2,2 . A v 17 plus 6 už NT -1,1.Zkus jiného gynekooga v okolí, určitě ti vyhoví 🙂 🙂 🙂
Mě na genetice vždy v závěru na papíře počítá s velikostí podle ultrazvuku- taky se liším 3 dna- ale zas jsme větší.

mojito3
9. aug 2012

@bartijana Ahoj, nebola som na genetike... spýtala som sa doktora na Centrum prenatálnej diagnostiky v Košiciach, že tam bola jedna známa a on sa rozčúlil, že citujem: "pre mňa za mňa môžte ísť aj do Ameriky, ale načo by ste tam chodili, my vám všetky vyšetrenia čo potrebujete spravíme." ... tak som už ani necekla ☹ (určite nerobia všetky vyšetrenia, len základné)

miskafl
9. aug 2012

@mojito3 No to by si uz mohla mat nepresne...dalsim riesenim je zaplatot si nejaky 3D uzv, ale to je draha zalezitost... zalezi ci si to vobec mala v plane... skus poprosit dakeho ineho gynekologa s tym ze tvoj ma dovolenku a nemas zmeranu NT..

bartijana
9. aug 2012

@mojito3 Fakt, jak píše miskafl- zkus jinýho gynekologa. Můj gynekolok taky řádil, že jsem si objednala sama genetiku- mám 36 let- automaticky mě chtěl poslat jen na amniocentézu a já jsem chtěla radu genetika- platila jsem 1500 Kč- ale už tam jezdím na všechny ultrazvuky a odběry na vady. Můj gyndař je taky ješitný "blb". Kašly na něho a fakt jdi jinam, ať ti udělají NT 🙂 Nebo zkus zavolat do toh centra v Košicích- myslím, že by tě někam vmáčkli.U nás ve zlíně nemusíš mít doporučení od gynekologa, ale i tak se to myslím dá domluvit telefonem.

bartijana
9. aug 2012

@mojito3 ještě ti můžou na genetice udělat dodatečný ultrazvuk kole 17-18 týdne- u nás dělají,těm,kdo má trošku horší výsledky. Sice to stojí peníze, ale uklidní ně to, když ti řeknou, že je vše ok a tvému gynekologovi to nemusiš ani říkat.A kdyby- je to přece TVOJE DÍTĚ 🙂

martinka13
9. aug 2012

@mojito3 Chod ku Mudr. Grochalovi do Martina do Femicare. Tam sa stretnes s pristupom, aky by mali mat vsetci lekari. Je jeden z najlepsich prenatalnych diagnostikov na svete a to si nevymyslam. Ma super sono, na ktorom bude vidiet vsetko co treba. Urcite Ta upokoji. Drzim palce.

nicebaculka
9. aug 2012

@habdula ak mas NT 1,00-2,50mm je to super 🙂

bartijana
10. aug 2012

@mihaji - už máš po genetice? Nebo už se ti to blíží?Držím palečky, pak napiš, myslím na vás.

mihaji
10. aug 2012

@bartijana Moc děkuju, určitě dám vědět, Gennet nás čeká až v úterý, ve středu mi braly krev na ty triply, ale výsledky se dozvím až v Gennetu. Jsem čím dál víc nervózní, už to chci mít za sebou.

leeena_4
10. aug 2012

@mojito3 ahoj, NT se opravdu měří jen do 13+6 :-/ pak už to není moc dobře hodnotitelné :-/

red_kika
13. aug 2012

ahojte zienky,
zajtra ma caka NT utz. Viete mi prosim povedat, ci sa to robi cez brusko? Neviem co ma caka.. nik mi nic nepovedal k tomu 😒

leeena_4
13. aug 2012

@red_kika pokud nejsi baculka, tak se dělá přes bříško 😉. U baculek se někdy musí dělat i vnitřní, ale taky ne vždy 😉 Hodně štěstí

red_kika
13. aug 2012

@leeena_4 baculka nie som 🙂 a robi sa este nieco ine okrem toho? nejake ine testy?
lebo som isla na prvu poradnu a nevedela som ze musim ocikat test, tak som sla akurat tesne pred tym na wc 😝

leeena_4
13. aug 2012

@red_kika No na NT screening ti měli vzít v předchozích dvou týdnech krev a její hodnoty zkombinovat s výsledky právě tohoto uzt (měří se nosní kůstka, velikost šíjového projasnění, obličejový úhel, průtoky krve, délka stehenní kosti). Někde se to dělá (krev i UTZ v jeden den), ale každopádně ty výsledky krve jsou 50% tohoto testu 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre