• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

NT hodnoty

20. decembra 2016 
@mihaji -- já byla na genetice a UTZ v Gennetu minulý týden. A ačkoliv čekám už čtvrté dítě, tak paní genetička byla první osoba, která mi detailně vysvětlila co přesně se v těch testech měří. A taky, že je jde pořád vlastně o "statistiku". Ty "normální" hodnoty se berou podle toho,jak by se tělo "MĚLO" chovat (ovšem u každé probíhá těhotenství jinak) a taky je to např. počítané na průměrnou váhu ženy. Takže pokud máš výrazně míň nebo víc jako já, tak se ty hormony v těle rozdělí jinak a už to vyjde jakoby špatně. Já měla krev ještě nižší než ty, Papp 0,34 a přesto mi screening vyšel negativně. Mám NT 1,5, ale dr.říkala, že do 3 je to prý v pořádku. Je mi jasný, že člověka napadají různý věci, ale opravdu to nemusí vůbec nic znamenat. Moc držím palce, ať jsou výsledky úplně v pořádku!
26. júl 2012 o 14:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@bartijana To určitě, jsem teď určitě klidnější než včera, i když ten strach bude, dokud nebudou výsledky.
26. júl 2012 o 18:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@helabella Moc děkuju za podporu, já mám právě hodně velkou nadváhu, takže jestli to může hrát taky roli.....Moc doufám, že bude všechno v pořádku, jen kdyby se nemuselo tak dlouho čekat.
26. júl 2012 o 18:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak jsme z genetiky doma. Ultrazvuk v 17 týdnu dopadl dobře, prcek má všechno jak má být. a čekáme chlapečka :wink: Ještě mě objednali na ultrazvuk ve 22 týdnu, ale prý to bude dobrý. Na plodovku jít mi nedoporučuje. :slight_smile:
27. júl 2012 o 15:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@mihaji ještě tě chci podpořit, že ten ultrazvuk co mi dělali včera v 17 týdnu, tak ten je fakt dost podrobný. Prohlížel hodně parametrů- prý by tam byly vidět odchylky, když by bylo něco špatně. Zkoumal orgány- srdce, ledviny, cévy, žaludek, močový měchýř, kosti, hlavu, mozek, plíce, ... dokonce i podle prstů na ruce, prý podle malíčkové kosti, nosní kůstky- máme frňák.Tak opravdu uvidíš co ti řekne až genetik. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
28. júl 2012 o 07:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mihaji jo a ještě jsem si vzpomněla- ptala jsem se na hranici toho NT. Tak ve Zlíně mají hraniční až 3.
28. júl 2012 o 08:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bartijana Super, gratuluju k výsledkům. :slight_smile:
Moc děkuju za další povzbuzující zprávy. Že by mi v tom Gennetu dělali i UTZ, o tom vůbec nemluvili, jen o té plodovce, ale uvidíme, co se mnou bude provádět doktorka. Každopádně jsem o moc klidnější, než když jsem přišla od gyndaře. Doufám, že to dobře dopadne, jen kdyby člověk nemusel tak dlouho čekat.
28. júl 2012 o 08:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, mne robili v 11+6 ultrazvuk a tiež mi k tomu lekár nič nepovedal, ale v knižke som si našla NT 1,0, takže je to ok?
4. aug 2012 o 12:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@habdula NT mas ukazkove :slight_smile:
4. aug 2012 o 13:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@martinka13 jeeej, tak to ma teší, dúfam, že bude ok aj ten triple test, lebo ten sa môže robiť do 15+6 a ja naň idem práve 15+6, lebo včera mal lekár dovolenku a sestrička na mňa akosi zabudli ...
4. aug 2012 o 18:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@habdula víš, oni na to ,kdy brát triply mají doktoři různý názor- u nás 14- 17 týden. Tak podle našeho genetika to budeš mít v termínu. NT máš krásný ve Zlíně je hranice 3 .
5. aug 2012 o 14:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@habdula jo mně braly triply - 15+3
5. aug 2012 o 14:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dnes som bola na ultrazvuku a vraj NT je nemerateľné... som 13+0... je to možné? alebo to bolo preto, že sa bábo hýbalo?
8. aug 2012 o 13:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mojito3 ahoj, to ti povedal lekar alebo si to mala na papieri? NT by sa malo dat zmerat do 13+6tt, je zrejme mozne ze malo nevhodnu polohu na meranie.. Ale na tvojom mieste sa spytam lekara, lebo je to velmi dolezite a zachvilu pre teba nemeratelne... Pekny zvysok tehu :wink:
8. aug 2012 o 14:42  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@miskafl to som si našla v tehotenskom preukaze, keď som prišla z utz... doktor má tento týždeň dovolenku, príde len pondelok... to by ma ešte v pondelok musel poslať na utz, lebo utz robia len pondelok a stredu a v stredu už budem 14+0... :frowning2:
9. aug 2012 o 08:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@miskafl aj to budem stredu 14+0 podľa veľkosti bábätka, ale podľa menštruácie budem už 14+4 :frowning2: ktorý časový údaj je teda rozhodujúci?
9. aug 2012 o 08:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mojito3 Ahoj, asi to opravdu znamená, že mimčo divočilo a nemohl si to prostě změřit- byla jsi na genetice?Tam posuzují cíce věcí. Mně taky mimčo chvíli honil, nežsi ho odfotil a pak NT změřil. Fakt už potom 13 týdnu je to nepřesné. Hodnoty se snižují. Já jsem měla v 12 plus 6 NT- 2,2 . A v 17 plus 6 už NT -1,1.Zkus jiného gynekooga v okolí, určitě ti vyhoví :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
Mě na genetice vždy v závěru na papíře počítá s velikostí podle ultrazvuku- taky se liším 3 dna- ale zas jsme větší.
9. aug 2012 o 09:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bartijana Ahoj, nebola som na genetike... spýtala som sa doktora na Centrum prenatálnej diagnostiky v Košiciach, že tam bola jedna známa a on sa rozčúlil, že citujem: "pre mňa za mňa môžte ísť aj do Ameriky, ale načo by ste tam chodili, my vám všetky vyšetrenia čo potrebujete spravíme." ... tak som už ani necekla :frowning2: (určite nerobia všetky vyšetrenia, len základné)
9. aug 2012 o 09:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mojito3 No to by si uz mohla mat nepresne...dalsim riesenim je zaplatot si nejaky 3D uzv, ale to je draha zalezitost... zalezi ci si to vobec mala v plane... skus poprosit dakeho ineho gynekologa s tym ze tvoj ma dovolenku a nemas zmeranu NT..
9. aug 2012 o 11:06  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mojito3 Fakt, jak píše miskafl- zkus jinýho gynekologa. Můj gynekolok taky řádil, že jsem si objednala sama genetiku- mám 36 let- automaticky mě chtěl poslat jen na amniocentézu a já jsem chtěla radu genetika- platila jsem 1500 Kč- ale už tam jezdím na všechny ultrazvuky a odběry na vady. Můj gyndař je taky ješitný "blb". Kašly na něho a fakt jdi jinam, ať ti udělají NT :slight_smile: Nebo zkus zavolat do toh centra v Košicích- myslím, že by tě někam vmáčkli.U nás ve zlíně nemusíš mít doporučení od gynekologa, ale i tak se to myslím dá domluvit telefonem.
9. aug 2012 o 12:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mojito3 ještě ti můžou na genetice udělat dodatečný ultrazvuk kole 17-18 týdne- u nás dělají,těm,kdo má trošku horší výsledky. Sice to stojí peníze, ale uklidní ně to, když ti řeknou, že je vše ok a tvému gynekologovi to nemusiš ani říkat.A kdyby- je to přece TVOJE DÍTĚ :slight_smile:
9. aug 2012 o 12:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mojito3 Chod ku Mudr. Grochalovi do Martina do Femicare. Tam sa stretnes s pristupom, aky by mali mat vsetci lekari. Je jeden z najlepsich prenatalnych diagnostikov na svete a to si nevymyslam. Ma super sono, na ktorom bude vidiet vsetko co treba. Urcite Ta upokoji. Drzim palce.
9. aug 2012 o 12:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@habdula ak mas NT 1,00-2,50mm je to super :slight_smile:
9. aug 2012 o 12:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mihaji - už máš po genetice? Nebo už se ti to blíží?Držím palečky, pak napiš, myslím na vás.
10. aug 2012 o 08:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bartijana Moc děkuju, určitě dám vědět, Gennet nás čeká až v úterý, ve středu mi braly krev na ty triply, ale výsledky se dozvím až v Gennetu. Jsem čím dál víc nervózní, už to chci mít za sebou.
10. aug 2012 o 08:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mojito3 ahoj, NT se opravdu měří jen do 13+6 :-/ pak už to není moc dobře hodnotitelné :-/
10. aug 2012 o 08:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte zienky,
zajtra ma caka NT utz. Viete mi prosim povedat, ci sa to robi cez brusko? Neviem co ma caka.. nik mi nic nepovedal k tomu :unamused:
13. aug 2012 o 10:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@red_kika pokud nejsi baculka, tak se dělá přes bříško :wink:. U baculek se někdy musí dělat i vnitřní, ale taky ne vždy :wink: Hodně štěstí
13. aug 2012 o 10:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@leeena_4 baculka nie som :slight_smile: a robi sa este nieco ine okrem toho? nejake ine testy?
lebo som isla na prvu poradnu a nevedela som ze musim ocikat test, tak som sla akurat tesne pred tym na wc :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. aug 2012 o 11:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@red_kika No na NT screening ti měli vzít v předchozích dvou týdnech krev a její hodnoty zkombinovat s výsledky právě tohoto uzt (měří se nosní kůstka, velikost šíjového projasnění, obličejový úhel, průtoky krve, délka stehenní kosti). Někde se to dělá (krev i UTZ v jeden den), ale každopádně ty výsledky krve jsou 50% tohoto testu :wink:
13. aug 2012 o 11:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok