NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

eloana
20. sep 2012

@janulka1980 jinak atypicky byl,ze jsme mela v krvi zvysene hcg- poprve 6,06 a norma je do 2 a v triplech nevim ale zvysene bylo.. jine hodnoty byly ok....ty ji mas vlaste a hranici,ale zas nevime ostatni hodnoty

albyses
20. sep 2012

Ahoj.
Píši sem, přestože je to už nějaký pátek co jsem řešila problémy s NT (myslím že 4,2 mm v Brně Veveří) . První příspěvek mám někde na straně 64. U nás byla pravděpodobnost podle naměřeného NT a ostatních testů na DS 1:2. Čekali jsme dvojčata a dneska jim jsou dva a půl a mají se k světu. Jediné co ze zdravotního hlediska řešíme je defekt komorového septa (šelesty na srdci) velikost při první kontrole 2,5 mm nyní 2 mm (takže nevýznamná vada, která má šanci se během let zacelit (jinak by možná došlo na operaci - zavedení deštníčku přes katetr).
Takže nezoufejte - velikost NT nad nějakou hranici není indikátor vvv, ale pouze ukazuje na zvýšené riziko a proto i když máte NT nad 2,5 (nebo 3) je zde stále velká pravděpodobnost že dítě bude zdravé. Tak pevné nervy.
My si nervů užili dost a to i vzhledem k tomu že děti byly vytoužené a přišli až s několikátým pokusem umělého oplodnění.
Přeji všem hodně štěstí a veselé rodičovství.

ljf
20. sep 2012

@albyses Díky za Tvá slova ...

janulka1980
20. sep 2012

@eloana ahojky, dakujem za odpoved! norma je do 2? ako toho volneho hCG? tak ja som pod normou s mojimi 0,44?
zajtra mam volat svojej gynekologicke. vypocujem si jej nazor, ale dakujem ti! pekny den! j

pampeliska1
20. sep 2012

@janulka1980 Tak já si myslím, že norma na volný hcg není žádná, protože jde právě o to, že se to dopočítá s dalšími hodnotami krve a z utz. Samo o sobě to nemá žádnou vypovídací hodnotu.. Dej vědět, jak jsi dopadla!

eloana
20. sep 2012

@janulka1980 ahoj.... norma je 0,4 (nekdeˇ0,5) -2 idealni hodnoty jsou vzdy 1..... ja treba u syna mela HCG 6,06 to znamena 6x zvysene- nebo 3x- kdyz vezmu normu 2....ale hodota papp byla ok..... ted to mam naopak-nizsi papp-0,48 a Hcg 0,75 je to pry ok vzledem k tomu, ze je i nizsi Hcg.....
ty mas HCG hranicni, ale musi se to hodotit jako celek nikoli jenotlive -ale ty asi hodnotu papp nevis co?
vetsinou treba down je vysoke HCG a nizke papp.......
Bohuzel jsem nikde nenasla co znamena snizene HCG

eloana
20. sep 2012

@janulka1980 tak jsem nasla jen ze htranicni HCG je 2 takze nikde jsme nenasla co znamena snizene HCG

janulka1980
20. sep 2012

@eloana no PAPP ma zrejme dobre, ked mi nic nespominala ta laborantka...len ze ta jedna hodnota je "ina"

@pampeliska1 dakujem, dam vediet!

eloana
20. sep 2012

@janulka1980 Já měla při druhém těhu nízkou hladinu HcG, na plodovku sem nemusela, jen jsem měla 2 UZ navíc, prý při nižší hladině tohoto hormonu se rodí menší děti a já navíc mám nějakou vrozenou vadu dělohy - a riziko předčasného porodu - mno, nevím, ale jsem typická přenašečka a holčičky měly obě přes 3 kila...

to jedine jsem nasla k Nizke hodnote HCG

eloana
20. sep 2012

@janulka1980 je to z nejake diskuze

janulka1980
20. sep 2012

@eloana si zlata dakujem. no ja som celkovo mala (159cm, asi 48kg) 🙂 , narodila som sa mala 🙂 , moja mama je mensej kostry....tak snad to bude v tom 😉

eloana
21. sep 2012

@janulka1980 kamaradka mela presne to same.. v tu dobu teda nebyl screening, ale zas se jim zdalo stale mimco a utz male.... tak litala po utz a nakonec holka mela kolem 2,80---- jasne,ze kdyz jsou oba dva drobni,ze nebudou mit obra🙂)

janulka1980
21. sep 2012

@eloana tak priatel je odo mna podstatne vyssi 🙂 ale tak mozno je drobek po mne 😉

bartijana
21. sep 2012

@janulka1980 to víš,že může být drobek. Sestra je sice menší,ale naše babička měřila necelých 150 cm a sestřin nejmlatší je taky prcek. Bude mu 7 let, ale vypadá tak nanejvíš na 5 let i váhově. Zato já mám kluka zas obráceně, vždy vypadal o něco starší, no a tento druhý prý bude taky obřík.Tak uvidíme.

pedromila
3. okt 2012

@albyses Ani nevíš, jak tohle ráda čtu. Takové pozitivní informace mě drží nad vodou. Díky za ně.

melanka21
3. okt 2012

Ahojte, chcela by som poradit. Bola som dnes na utz v 12 tt a zistili mi vysoke hodnoty NT 2,4. Myslite , ze sa mame obavat toho najhorsieho???Za vysledkami mam cakat az do pondelka, no dovtedy tu asi zosaliem 🙂 Mali ste uz niektora taketo hodnoty???

luthien35
3. okt 2012

@melanka21 Horná hranica fyziologického NT je 2,5-3 mm, takže myslím, že si starosti robiť nemusíš. Čo ostatné markery, ako nosová kosť, ductus venosus, trikuspidálna regurgitácia a FMF uhol ? Boli v poriadku ?

melanka21
4. okt 2012

@luthien35 ano to vsetko bolo v uplnom poriadku nosova kost krasna, na jeho sone vsetko tak krasne bolo vidiet a hovoril, ze je to v najlepsom poriadku, ani rastep ani nic. Jedine co ho trosku zaskocilo bolo to NT 2,4 no nemohol to najprv presne zmerat lebo babo najprv bolo akcne a potom len spinkalo, ale ked sa pohlo tak bolo jasne pekne vidiet ze to nieje ta cieva na ktorej si lezi, trosku podskocil a bolo vidiet ze je to tych 2,4 mm, tak neviem no bojim sa ale tiez tomu nechcem davat nejaku vaznost, vysledky z krvy budem mat az v pondelok, snad tie hodnoty nebudu zle. Vobec ani nepremyslam co by som potom spravila.

veruka
6. okt 2012

Já měla u dcery 2,6 a teď u syna 3,6 a dětičky jsou ok,tak myslím,že když je jinak všechno dobré,že 2,4 je docela v pohodě!

melanka21
7. okt 2012

@veruka dakujem, , dozvieme sa zajtra ake tie hodnoty budu. modlim sa aby mali viac ako 1:300.

melanka21
8. okt 2012

Babulky 🙂 vysledocky super 1:19000 takze ziadne postihnutie nam nehrozi 🙂 som stastna 🙂 velmi stastna 🙂

veruka
8. okt 2012

gratuluju!3♥

melanka21
8. okt 2012

@veruka dakujem 🙂

ljf
9. okt 2012

Ahojky, tak máme zasebou podrobný utz ve 20. týdnu - OK, echokardiografické vyšetření srdíčka - a taky OK. jen to NT pořád 3,8mm. Tak nevím, co si mám myslet .... Mám konečně začít věřit, že je mimi OK a že to vše byl zas jen planý poplach???

mazalka
10. okt 2012

Ahojda holky, tak se asi přidám....
je mi 32, první těhotenství

screening v 1. trimestru mi dělali 2x
poprvé na bulovce a závěr
krev psát nebudu, hodnoty sice nižší, ale dle doktora vzhledem k výsledkům níže bohužel skoro nepodstatné
NT 4,64
NB přítomna
frontomaxilární úhel 90 stupňů
riziko t21 1/15
t13 a 18 1/140

hned druhý den v gennetu a závěr:
NT 4,4
NB přítomna ale menší než 1,5 mm - významné zvýšení rizika aneuploidie
frontomaxilární úhel 104 stupňů
riziko t21 1/3
t13+t18 1/7
Poté ještě ten den následoval odběr choriových klků a informace pana doktora že je to hodně hodně špatné a pokud výsledky z klků (první čekám dnes, další za tři týdny) dopadnou dobře, vzhledem k výsledkům je velmi nepravděpodobné že by mimi bylo v pořádku, máme se připravit na všechny možné vady a komplikace.....

mazalka
11. okt 2012

Tak první výsledky z choriových klků jsou v pořádku, tak budeme doufat, že všechno ostatní dopadne taky dobře.

mazalka
11. okt 2012

@ljf Ahoj, moc Ti držím palce, aby všechno bylo ok. Můžeš mi prosím napsat jaké jste měli hodnoty na screeningu v 1. trimestru? A co Ti řekli doktoři? NT by mělo postupně klesat????? Asi se zblázním, ta nejistota mě zabíjí. Za posledních pár dní jsém zestárla snad o dvacet let.

melanka21
12. okt 2012

@ljf moze to byt aj plany poplach tu pisali aj zeny ktore mali to NT vyssie ako 6, ja som stresovala uz pri 2,4 ale az teraz si uvedomujem, ze niektore baby su na tom horsie a velmi velmi ma to mrzi, ze take nieco musime prezivat. v amerike su tieto testy zakazane :(

melanka21
12. okt 2012

@mazalka drzim prsteky 🙂 nebojaj vsetko bude dobre 🙂 myslime na vas.

sweet81
14. okt 2012

Ahoj holky,mě čeká odběr plodové vody 29.10. DS 1:130 😔
NT 2,20mm
BPD 21,8mm
CRL 59,6mm jsme menší ( při měření jsem byla 13+2)
Nosní kost přítomna
Obličejový úhel 88
Volný beta-hcg 48,30 IU/I ekvivalentní k 0,560 MoM
Papp-a 0,340 IU/I ekvivalentní k 0,473 MoM

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre