NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

ljf
10. dec 2012

@klara.t ahojky, malá je šikulka - celá maminka!

bartijana
12. dec 2012

@slunicko26 jak 1 ku 5 ?hodnota NT bývá v milimetrech.

dejna20
12. dec 2012

baby kedy sa ma ist na ten 1trim.skrining? to nt? v 12t. ci medzi 12-14t.? musim sa objednat a ai nevim na kedy.

gabusa1975
14. dec 2012

@dejna20 ahoj,buď Ti to urobí tvoja doktorka,NT+odber krvi alebo Ťa pošle na nejaké špecializované pracovisko,kde to robia.robí sa to medzi 11-14tt,potom už to nemá význam.pekný deň

megy
14. dec 2012

tak pokud je NT 1,5mm tak super, pokud je to kombiance s krví 1:5 tak to moc příznivé není :-/

fiallinka
14. dec 2012

@klara.t nádherná holka... to je tak povzbuzující!

fiallinka
14. dec 2012

@leeena_4 gratuluju, to je nádhera.. vím, že jsem ti tehdy psala před rokem a vůbec jsem netušila, že se tak rychle zadařilo znovu, paráda!

bartijana
11. jan 2013

ahoj děvčata,tak já to mám konečně všechno za srbou.3.1. se mi narodil zdravý chlapeček.
Měli jsme nt 2,2 - můj bývalý gynekolog mě tehdy dost vystrašil,na genetice ale při konečném součtu vycházelo vše dobře,ale otazník v mé hlavě prostě zůstal až dokud jsem malýho neviděla a v porodnici mi řekli, " je vpořádku" 🙂 ,byly to pro mě ta nejkrásnější slova.
všem moc držím palečky,držte se,přeju jen a jen zdravý miminka 🙂

ljf
15. jan 2013

@bartijana ahojky, moc gratuluji ke krásnému a zdravému chlapečkovi!!

mahulenka87
17. jan 2013

mne včera (v 12.tt) Dr. zmeral NT na 1,7
Dúfam že je to ok.

zuzuza
19. jan 2013

Ahoj holky,muzu se pridat?ve ctvrtek jsem byla taky na nt plus, uzv dopadl dobre, nt 1,2 mm,vse ok,ale z krve zj7steno zvyeene hcg na 2,8,jinak ostatni v poradku,celkove riziko t21 1 ku 4600, na ds k veku 1 ku 322, screening negat,ale doporuc3n tripl a pak uzv ve 20. Tt, mam strach,jsem po ivf a kdyz uz se nam to povedlo,tak zase resim toto,jestli triply vyjdou blbe,jako ze blbe vychazi, tak urcite pujdu na plodovku, cim to hcg muze byt zvysene,moje mudr ze tam ma ted pacientku sc3,5,tak ze to koje je nepatrne zvysene,ale presto je cekani ja ty tripl strasny a dlouhy....

eva518
20. jan 2013

@zuzuza ahoj, a nedoporučil ti náhodou místo tripl testu integrovaný test? Integrovaný znamená, že se kolem 16tt vezme krev, ale nehodnotí se vzorcem na tripl test, ale započítává se do výsledků z NT screeningu - tzv. se ty výsledky integrují (včleňují) do těch z prvního trimestru. Takto se dá vytěžit až 95% pravděpodobnost správného výsledku testu. Při samotném NT screeningu je to kolem 90% a samotné triply bez NT screeningu jen 60%.
Já jsem také teď byla na odběru krve v 17tt a myslela si, že to je na triply a chtěla to odmítnout právě kvůli časté falešné pozitivitě triplů. Dr.mi vysvětlil, že to je něco jiného, tak jsem šla.
Zeptej se dr.jestli jsou to samotné triply a nebo ti udělají integrovaný test. Toho bych se na rozdíl od triplů nebála, spíš ten dobrý výsledek z prvotrimestrálního screeningu potvrdí a ty budeš klidná. Přeju hodně štěstí 😵

zuzuza
20. jan 2013

Ahojky evi,moc diky za odpoved,u me jde hlavne o zvysene to hcg,ale jsem po ivf a taky jsem nekde cetla,ze to tim ivf muze byt rozhozene...ale kdo vi ze,me napsali k tomu nt vysledku,hcg,doporucen tt v 16tt,ev. Integrace vysledku,takze to znamena,ze mi mudr veme krev na triply a pak s vyslefkama nas posle do te genet poradny?tak toho bych se nebala,kor kdyz mame nt 1,2 a vse na uzv ok,vse 8dpovidabi velikost mimi presne na den teansferu a jak tobe vysly hodnoty?

mircalla
20. jan 2013

@zuzuza ja si myslim, ze vysledky ma fakt vyborne, klud

zuzuza
20. jan 2013

Tak mám opravdu tam napsáno eventuálně integrace výsledků,takže ji jde zřejmě o to zkontrolovat to hcg ještě v tom 16. tt a když by celý ten test tt vyšel pozitivně, a třeba riziko downa 1:60, tak na to nebudou hledět a budou přihlížet k prvotrimestrálnímu screeningu? No kdo ví, jestli by mi doporučili plodovku když jsem po ivf, holky, moc děkuju za vaše rady, byla jsem ted dva dny naprosto mimo....kdyby mě aspon mudr. uklidnila, je to moje známá, ale ona mě na to řekne, že tam ted má taky jednu s hcg 3,5...že jí vyšly špatně aji tt a byla na plodovce a čekají na výsledky, ale že já to nemám tak hrozný, no tak co si pod tím jako mám představit, že to nemám tak hrozný....když kombinované riziko 1: 4600 a dle věku to skoro odpovídá, bude mi 33 a mám to 1:322, normál je to asi 1:390......

bartijana
21. jan 2013

@zuzuza neboj,on ty triply bude opravdu přičítat k prvnímu screeningu a i ten další ultrazvuk-měla jsem to stejně-akorát na hranici NT.no podle genetiků bylo i nt v pořádku-každý má trošku jiný hranice,ale po ivu můžeš mít fakt ty krevní hodnoty rozhozený.Představ si,že mě dokonce ty triply vyšli líp jak první screening 🙂 a to jsem týden do výsledků pronervovala,ale genetik mi pak řekl,že i kdyby byly trošku na hranici tak to stejně hodí do počítače k dalším výsledkům a na konec to vyjde určitě dobře. Na tu plodovku,tě stejně nemůžou nutit,já jsem byla rozhodnutá,že na ni půjdu jen ve velmi špatných výsledcích.

ivuska22
21. jan 2013

@zuzuza Ahoj, tak máme stejný "problém"
NT screenin + biochemický screening jsem absolvovala ve 13+3 tt. Na utz bylo vše v pořádku (nosní kost přítomna,NT 0,9mm). Z krve mi vyšla špatně hodnota FBhCG 2,84 Mom, Papp - A bylo 1,2 MoM. Závěr screeningu byl negativní, riziko T 21 vyšlo 1:4100. Dále jsem na doporučení doktorky absolvovala triple test, u kterého mi vyšly hodnoty: AFP = 0,88 MoM, HCG = 1,19 MoM, uE3 = 0,6 MoM, výsledek screening negativní, kombinované riziko DS 1:520, věkově 1:950, riziko NTD 1:3800. Dále jsem absolvovala u genetičky integraci obou testů, která byla taktéž negativní riziko M.Down 1: 7900 (v termínu), riziko NTD: 1: 9000.Genetička mi říkala, že vzhledem k tomu že NT screening i triple byly atipické mám nárok jít na odběr plodové vody, ale z řeči jsem pochopila, že ona by nešla, že riziko postižení není tak vysoké. Na UTZ ve 20. týdnu u pana doktora Vlašína bylo vše v pořádku, tak nezbývá než jen počkat do porodu jak to dopadne. Mě od plodovky doktoři spíš odrazovali, až jednou když jsem se asi po stý zeptala svý gynekoložky, zda jít tak řekla, jen pokud mi to pomůže psychicky 🙂 Asi už jsem byla otravná, ale člověk má obavy...

eva518
21. jan 2013

@zuzuza tak to bude v pohodě - integrují ty výsledky z krve do nt screen. a to vám vyjde pěkně.
mě vyšlo hcg v pohodě - 1,09 MoM , pak také v pohodě. NT bylo 1,8 a nosní kůstka v pohodě.
Celkové výsledky T21 1:33 050 a T13/18 1:50 000, takže mi doporučili jen odběr krve v 17tt a integrovat do screeningu. Za 3 týdny jdu na genetický ult. Já jsem se krev moc nebála, spíš ult, protože minule podle něj poznali vvv... Najdi si to pokud chceš tady v historii.
Neboj, fakt ti to vyšlo pěkně, bude to v pořádku 😉 Takhle nízko např.1:60 ti to nemůže vyjít, to je blbost. Budou se brát v potaz celkové výsledky a podle nich se bude rozhodovat dál. Ale myslím, že to máš opravdu v klidu.

zuzuza
21. jan 2013

Holky,vecer napisu,co jsem zjistila,ted se musim venovat malymu...

zuzuza
21. jan 2013

Ivusko a jakto,ze byly ty screeningy atypicke?jako kdyz je tam jedna zvysena jodnota,tak je to hned brano jako atypicky a tytripl ti vysly dobre?nevim,jake maji byt ty hodn8ty a kdyz treba u triplu vyjde nejake riziko 1ku treba 100 tak se to taky zanasi do toho integrovaneho?

zuzuza
21. jan 2013

Evi,cetla jsem tvuj pribeh a to je tedy des a naprosto chapu,ze se bojis velkeho uzv a ja taky,ale ted uz to musi vse dobre dopadnout!!!!!!

Holky,tak me to nedalo a zaslala jsem dotaz na to zvysene hcg memu lekari v car,vedoucimu lekari a zeptala se ho,zda to hcg muze byt zpusobeno tim ivf a odpovedel,ze ano,ale blbe jsem to formulovala,jen jsem mu napsala,jze jsem do 12 tt brala utrog s jeszli ty hodnoty ted muzou byt tim ivf zvysene,tak doufam,ze to tak pochopil,ze jsem myslela tim utrosem,takjsem zvedava,jak to vyjde v tech triplech.....

kacirek00101
21. jan 2013

@zuzuza Ahoj,ja bych se moc nebala,bude to dobre..pred dvema tydny jsem si prosla tim samym,hrozne nervy a zbytecne..NT jsem mela negativni,hcg zvysene a kvuli tomu jsem byla na triplech a vysledek pozitivni a stejne tak i pozitivni po integraci..byla jsem na geneticke konzultaci a geneticka mi potvrdila vsechna fakta,ktere se tu psaly a pisia uklidnila me..vysledky jsem mela vsechny v norme,ale pocita to program,ktery je pry stejny po cele evrope a holt se nekdy stane,ze to spatne zpocita..rekla,ze smerodatny jsou ty NT..poslala me jen na ultrazvuk na vyvojove vady a v poradku..jhlavne verim,ze cekame zdrave mimi,byly to ale hrozne nervy..kdyz jsem se ptala gynekolozky,proc mi to vyslo pozitivne,svedla to taky na program a neumela odpovefet..jinak jsem vycetla,ze zvysene hcg je dano geneticky a placentou,coz mi doktorka potvrdila..u tech downu mely maminky tyto hodnoty zvysene plus jeste snizeny ten druhy hormon,tak se to mnohdy sleduje i z opatrnosti a doktori maminky taky mnohdy zbytecne desi..tak neboj,bude to ok

zuzuza
21. jan 2013

Dekuji kacirku i tobe za uklidneni, koc me to pomohlo,hodila jsem se uplne do klidu, jste moc hodne holky,ze jste na mou otazku reagovaly,ale dva dny jsem teda mela nervy v .....

kacirek00101
21. jan 2013

To jo,to jsou hrozne nervy..clovek mysli na to nejhorsi a nejde moc myslet pozitivne..a na 99% to jsou zbytecne nervy..tak neboj,mimi bude zdrave.

ivuska22
21. jan 2013

@zuzuza Ty triply jsou atypický, protože riziko mě vyšlo větší, než riziko podle věku, ale hodnoty mám prý v pořádku. Já nechápu proč mě vyšly pak s takovým výsledkem, když hodnoty jsou všechny normál.

zuzuza
21. jan 2013

To jsou ty triply,bych do toho kopla,uz si predstavuju,jak me vyjdou pozitivni a pomazu na plodovku,prece by stacilo,aby zkontrolovali jen ty 3 hodnoty a kdyz uz mame screening v 1. Trim.,tak by se to riziko uz z triplu ani snad nemelo brat v potaz ne....ta spolehligost kolem 60 az 70 ptocent mluvi za vse,moje mudr rikala,ze kdyby pojistovny zacaly hradit ty prvotrimestralni,tak by se pak asi tripl zrusil, holky a kdyz je 9ak da ty vyslefky z tripl testu tak se mam objednat do genet poradny?nebo uz se muzu objednat pred tema testama na termin,at nemusim pak cekat, zo cekani je fakt hnus...jinak mi mudr jeste dnes rikala,ze ja to mam fakt jen mirne zvysene to hcg,ze normal mivaji tak 2,5 a bere se to jako norma ja mam 2,8

ivuska22
21. jan 2013

@zuzuza Já se objednala dopředu před testama, když jsem věděla, kdy by měli být výsledky, ty byly v pátek a v pondělí už jsem byla na genetice. To čekání by mě zabilo. Neboj třeba ti ty triply vyjdou dobře. Mě Mudr říkala, že právě nejlepší je ten integrovaný test, vezmou to NT a triply a přepočítají to. Moje gynekoložka má moje výsledky zase za krásný, co doktor to názor. Já psala i docentovi na www.porodnice.cz a ten mi odpověděl, že důležitý je závěr testu, zda je negativní či pozitivní, že jednotlivé hodnoty se samostatně neposuzují.

zuzuza
21. jan 2013

Jj to jsem taky jodne cetla,ze se zo ma brat jako celek a jak dlouho se ceka na vydledky,no ja to mam ha gyndu zase 50 km tak jestli me to jeden den naberou a druhej bude vysledek.....mudr rikala,ze jsou 2. Den,pokud jsem se nepreslechla......budu se modlit,at vyjdou ok,na plodovku se me nechce kvuli riziku...no jsem zvedava,jak to vse dopadne,jeste usem cetla,ze ty triply muzou byt falesne pozit kdyz se treba zada spatne stari mimi,u me je 9resne dan den oplodneni a vpraveni po ivf,akorat u mudr me maly vychazi o dva dny starsi,nez ted na screeningu,ale jak to vydlo na screeningu tak to by sedelo presne na den poceti.....

kacirek00101
22. jan 2013

@zuzuza No vidíš, já měla to hcg skoro ke 4, ale během triplů se mi hodnota snížila na 1, (to už si nepamtuju), takže to bylo úplně v normě..mě genetička navíc ještě o těch triplech říkala, že jedinou hodnotu, kterou v dnešní době mají, že dokáží rozpoznat ty rozštěpové vady, že jinak se to zjistit zatím neumí, tak nevím.. jinak říkala taky to,co všichni víme, že vychází často pozitivně..mě našstěstí nikdo plodovku nenabídl,ale určitě bych na nich šla,chtěla bych vědět, jestli čekám zdravé mimi..ale i tak,když na ni půjdeš, 99 % ženských to mají podle mě v pořádku, byla by to náhoda jak něco.. špatné výsledky z krve řeší každá druhá mamina a vždy to dopadne dobře 🙂

ivuska22
24. jan 2013

@zuzuza Ta integrace testu je hned, to mi dělala genetička přímo přede mnou. A ty tripply byli myslím do dvou dnů, ale nechci kecat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre