NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

maska12
28. feb 2013

@gabriela4 Ahoj, myslím, že sa nemusíš báť my sme mali hodnotu 3,6. Boli sme ešte na kontrolnom sone a bola aj nosová kostička aj stehnná kosť bola v norme. Ale bola som aj na odber plodovej vody pre to vysoké NT dopadlo dobre a sme zdravučký.

gabriela4
28. feb 2013

@maska12 viem ze to nieje az taka vysoka hodnota ale znepokojuje ma to ako sa zachoval dr.vobec ani slova som sa od neho nedockala.a viem ze v tomto obdobi je dolezite stanovit aj vek plodu.pri prvom synovi som tiez absolvovala amnio a rada by som sa tomu vyhla tentokrat.vtedy ten triple vysiel zle si ja myslim koli tomu ze mi lietali tyzdne hore dole.nechcem si tym prejst znovu

maska12
28. feb 2013

@gabriela4 No viem o čom hovoríš, keď mi to môj dr povedal, som myslela, že zošaliem. Držím ti palce až ti to dobre dopadne. Myslím, že keby sa mu niečo nezdalo povedal by ti, že nie je niečo OK. Hlavne sa nestresuj bude do v poriadku 😉

gabriela4
28. feb 2013

@maska12 dakujem velmi pekne.
praveze on toho vela nenarozprava nikdy ale cakala som ze aspon teraz pri tak podla mna dolezitej veci aspon nieco povie.rozhodla som sa ze po tejto skusenosti od neho odchadzam.dakujem velmi pekne este raz.tak som sa modlila nech nemusim prechadzat tymito stresmi znovu...

zuzuza
28. feb 2013

Ahoj ivusko,dekuji za optani,tak tripl test dopadl na 1cku,hcg kleslo z 2,8 na 0,8,takze jsem nesla ani ha genetiku, za 14 dni jdu na uzv ve 21. Tt,tak doufam,ze bude maly v poradku,ted me zase pro zmenu etrasne tvrdne bricho heh.

ivuska22
28. feb 2013

@zuzuza Tak to je dobře 🙂 Tak snad se obě dočkáme zdravých dětiček 🙂 Tvrdnutí břicha je potvorstvo, toho jsem si užila s prvním až až, tentokrát aspoň toto mám v normě 🙂

lucifer32
3. mar 2013

Ahojky holky, chci se zeptat nevíte jestli se v Pv,nebo v Ol dělá NT screening? 🙂 Děkuji Lucka

ivcula7
5. mar 2013

tak holky dalsi vysetrni v patek a uz ted mam strach to se dozvime celkove vysledky :(( 1.dopadli dobre tak jeste tyhle at klapnou jinak se zblaznim

vilibalda
6. mar 2013

@lucifer32 Byla jsem na Nt screeningu ve FN Olomouc.

bartijana
6. mar 2013

@ljf gratuluj, máte to zdárně za sebou, tu úlevu po tom stresu znám.Tak jsem si vzpoměla jak jsme tu psaly 🙂 Opravdu je tato diskuze velmi podporující v tom stresu.Holky držte se všechny, kéž by opravdu byly všichni mimísci v pořádku

ivcula7
8. mar 2013

tak holky dnes jsem byla na kontrole a miminko je zdrave na zprave nemam ani nt napsane a na ultrazvuku neslo nic vydet zadne projasneni zahlaví a cekame chlapečka 🙂))) Tomaska 🙂 🙂 uz jsem ani neverila moc vam dekuji za podporu

ivcula7
8. mar 2013

@gabriela4 ahoj me zas rikal dr do 3,5mm 🙂) kazdy doktor to bere asi jinak 🙂)

gabriela4
8. mar 2013

co dr.to asi ina norma.len u mna ide o to ze o dva dni na to co mi dr.nameral tych 2,39 som bola u jedneho odbornika co ma aj certifikat na meranie nt a ten mi nameral 1,13.trosku dost rozdiel.takze som sa tri dni stresovala zbytocne...

ivcula7
8. mar 2013

ja to mela take tak 🙂

gabriela4
10. mar 2013

@ivcula7 je to hrozne ako ti dr.dokazu nastrasit tie mamicky.ja som chcela mat to nt na 100% dobre urobene lebo som citala vela o triple testoch a ze nie su tak spolahlive ako ten prvy skrining.Pri prvom babatku som podstupila amnio koli zlym vysledkom z triplov a nechcem to zazit zase.uz nechcem podstupit amnio...
A gratulujem k chlapcekovi. ktory tyzden si?

ivcula7
10. mar 2013

@gabriela4 jsem v 15 tydnu ja mam za sebou tolika vysetreni ze teprve ted si uzivam tehu snad ti vse dopadne dobre,v kolikatem jsi ty

gabriela4
11. mar 2013

@ivcula7 dakujeme velmi pekne.ja som tiez v 15.teda presnejsie 14+3.ale podla poslednej mrchy som o tyzden viacej.ale mne to nesedi 🙂
mna ten prvy skrining dost upokojil a verim ze babatko je ok.
Pekne si to tehulkovanie uz len uzivaj,je to krasne 🙂
ja este pockam na tie tripli a potom sa uz budeme vytesovat naplno.a to uz tak skoro ti vedeli povedat ze bude chlapcek?

ivcula7
12. mar 2013

@gabriela4 ahoj me to rekli po testech na klkach kdyz mi brali 🙂) i pindik uz jde videt

olyn
22. mar 2013

ahoj, v posledních dnech je mi tahle diskuse obrovskou útěchou... a bohužel se přidávám mezi vás. Byla jsem teď v pondělí na kontrolním ultrazvuku (10+2) a doktor nám naměřil hodnotu NT 3 mm. V tu chvíli jsem netušila, co to znamená a doktor mi k tomu taky v podstatě nic neřekl, dočetla jsem se to pak až na internetu a zhroutil se mi svět. Poslal mě na kontrolní ultrazvuk na specializované pracoviště do ústí, teď ještě čekám na krevní testy. Je to šílené ☹
Všem vám tady držím palce, jste statečné a silné, přeju vám, ať to dobře dopadne...já jsem momentálně naprosto rozebraná a předstvuju s jen ty nejhorší scénáře. Vím, že to ještě není ztracené, ale nemůžu si pomoci. To čekání je k zbláznění...

olyn
22. mar 2013

@klara.t - a ještě bych chtěla poděkovat Klárce (jejíž příběh jako jeden z mnoha jsem tu sledovala) za ty přehledy. Moc jsem vám držela palce, jsem ráda že ti to vyšlo, máš krásnou holčičku...a samozřejmě i dalším holčinám, u mnohých to dopadlo dobře i přes špatné prognózy. V tom je naděje 🙂

klara.t
22. mar 2013

@olyn jéé, to je od tebe moc krásný! díky moc. Přeju i vám hdně zdraví a štěstí...

jaya
22. mar 2013

@olyn Mne pripada divne, ze jsi sla na ten NT screening tak brzo. Myslela jsem, ze se provadi az od 12+0 - 13+6. Takze treba to je jenom nepresne. Ja bych si zasla na nejake renomovane pracoviste na kontrolni screening. On taky ne kazdy, kdo ten NT screening dela, je opravdovym prenatalnim diagnostikem.

olyn
22. mar 2013

@jaya No, byla jsem právě na začátku jedenáctého týdne na potvrzení srdíčka a odběry krve (ty se v tomto období berou právě v rámci prvotrimestrálního screeningu), srdíčko doktor našel, ale říkal, že se mu nelíbí miminko, že je tam moc vody a NT mi naměřil na 3 mm. Výsledky krve budu mít nejspíš v pondělí a objednala jsem se do ústí na specializované pracoviště s dobrým uzv - tam jsem objednaná až budu 13+3. Dočetla jsem se ale, že NT je možné měřit od 10+3, samozřejmě v čase ještě lehce roste, takže ta hodnota může do toho 13.týdne ještě stoupnout, toho se hrozně bojím. Že by to uplně zmizelo, to by bylo krásné, ale mám strach, že tak to nebude...

jaya
24. mar 2013

@olyn Budu na tebe myslet, at to dobre dopadne.

silvuska47
24. mar 2013

som rada že som našla i tuto tému.Nám včera namerali velmi vysoku hodnotu NT až 5,8 čo podla lekára nie je moc dobré!!!Už vieme ale že dieťa má niečo s lavou chlopnou čiže srdiečko má postihnuté a doktor vravel že nie je i nosová kostička.Určite my povie že mám ísť na amniocentézu ale tá sa robí až od 16tt teraz sme v 13tt.To čakanie je hrozne hlavne na tie testy!Ale nejako cítim že dieťa je v poriadku..

olyn
25. mar 2013

@silvuska47 Silvuš a jak ti dopadly krevní testy? Držím vám palce, věřím, že to bude dobré.

eliska_z
25. mar 2013

Děvčata také se podělím o svou zkušenost.
NT nám v Brně naměřili 2,2mm což není tak zlé, navíc celkově všechno vyšlo v pořádku. Pravděpodobnost T21 1/1700. Tripple testy negativní, při integraci hodnoty ukázkové riziko down 1:16000, rozštěp 1:4700. Už jsem si říkala, že je všechno v pohodě, a pak to přišlo... Nejhorší 3 týdny...

25.2. (20+5) velký UTZ - podle dr. miminko špatně natočené (nepomohly ani 2 hodinové procházky), ale všechno vypadalo pořádku, jen nešlo pořádně zkontrolovat srdíčko - objednáni raději na kardio
27.2. (21+0) kardio UTZ - objeveny neznatelné nepravidelnosti na srdíčku, která ale mohou ukazovat na nějaký problém - objednáni na kombinované kardio a UTZ (dr. Vlašín)
1.3. (21+2) - kardio a UTZ - potvrzeny a nalezeny další nepravidelnosti na srdíčku (které ale nemají na funkčnost sebemenší vliv), NT 5mm (ačkoli už by žádná tekutina za krčkem být v této fázi neměla), zvětšená játra, neznatelně posunuté vyústění jedné důležité cévy (o 0,1mm), maličko více viditelné plíce, podezření na pravé párování orgánů (2 pravé plíce, 2 pravé srdeční síně a komory, jinak uložená/zamotaná střeva)
-> okamžitá genetická konzultace a odběr plodovky - podezření na downa a další genetické vady
4.3. (21+5) - down vyloučen (poslední dobrá zpráva na hodně dlouho)
14.3. (23+1) - místo výsledků na internetu jen upozornění, že mám volat na genetiku a domluvit si konzultaci
15.3.(23+2) - dr. z genetiky žádá aby manžel přišel na odběr krve. Něco na AMC našli, ale není to ode mě a dokud nebudou mít i jeho profil, nic nám neřeknou, ale máme začít zvažovat možnost přerušení (pokud by se potvrdil problém, bylo by na to málo času, lze prý provést do 24+6)
18.3. (23+5) - manžel jde na krev - výsledky prý do 21.3.
20.3. (24+0)- kardio kontrola - srdíčko má sice ty nalezené anomálie, ale funkčně bude zcela v pořádku a pokud bych se nedostala náhodou přímo na kardio, nikdy by se na to asi nepřišlo.
21.3. (24+1) - výsledky ještě nejsou, klepu se strachy, jak to dopadne (do 24+6 je jen 5 dní času)
22.3. (24+2) - kontrola u mé dr. UTZ v rámci možností v pořádku (některé nepravidelnosti potvrzeny, ale neměly by mít zásadní vliv),
- konzultace na genetice (konečně výsledky) - velké chromozomální vady vyloučeny, ale miminko má dva chybějící miniaturní kousíčky na dvou chromozomech (na každém chybí jeden kousíček). Co přesně mohou způsobit není jasné. Důležité je, že tuto mutaci má i tatínek, takže je předpoklad, že bude miminko v pořádku. Rozhodně si ho necháme, ať je to jak chce.
Pro jistotu jsme objednáni 24.4. na další velký kontrolní UTZ u dr. Vlašína i na kardio, ale vypadá to dobře 🙂

Teď už musíme jen doufat, že miminko bude opravdu "mutant" po tatínkovi, a tedy zdravé jako rybička. 😉

olyn
25. mar 2013

@eliska_z Tak to je taky psycho, Eliško. A já hloupá myslela, že ty pořádné starosti začnou porodními bolestmi, místo toho se strachuju od sedmého týdne, kdy ještě nebylo srdíčko...a když mi ho doktor na začátku jedenáctého potvrdil, dostavila se rána v podobě vysokého NT. Už jsem ale nějaká omlácená, asi jsem si už ten prvotní šok, že se to nemusí povést, odbrečela, a teď už prostě skoro klidně čekám na další výsledky...je to jak na houpačce.

Moc vám držím palce 🙂

eva518
25. mar 2013

@silvuska47 ahoj, to mě moc mrzí, že máš takové starosti. Já jsem měla při minulém těhotenství také vysoké NT - 5,4 ve 12tt. Dělali mi proto odběr choriových klků, který se dělá do 16tt, pak už se dělá amnio. Princip klků je stejný jako amnio - jen se odebírá namísto plodové vody vzorek z placenty. Držím moc palečky, vím, že čekání je při takových starostech nejhorší..

eliska_z
25. mar 2013

@olyn Bylo to psycho, ale už je lépe. Taky jsem si pobřečela, hlavně když jsem byla doma po AMC a nemohla nic, jen ležet. To byla totální bezmoc. Od té doby, co jsem se vrátila zase do práce, je to lepší. Nemám tolik čas přemýšlet. Doufám, že i ty budeš mít štěstí a bude to všechno nakonec v pořádku.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre