NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

misiatko011
2. júl 2009

Ahoj misicka455,akurat som videla ze cakate 16.januara,my mame zase termin 15.januara 🙂

suzan280
2. júl 2009

Ahojte kocki!chcela by som sa poradit.V 12-tom tyzdni som bola na skrining . NT 1,6 ale dr.mi dnes povedal,ze krvne vysledky vyzeraju zle. posiela ma na amniocentezu. ze predtym ale musim ist na geneticke vysetrenie atd. mate niekto z vas take skusenosti?

bsik
2. júl 2009

Ahojky, já byla 8.6. v 12+6tt a na UZ taky všechno OK NT 1,2, nosní kůstka přítomna, ale krev mi taky nevyšla a konečný závěr - screening pozitivní na DS 1:190. Zítra jdu na plodovku ☹

misicka455
2. júl 2009

Misiatko koník mi vyhazuje 16. 1 ale ale doktor nám dal datum 15.1 😉

klara.t
2. júl 2009

Misicko455 kolik tobě naměřili NT?

misiatko011
2. júl 2009

noo pekne,tak si to budeme uzivat spolu v ten isty den,ked pojde vsetko tak jak by malo byt. 🙂

misicka455
3. júl 2009

Klarat 3, 4 a nosní kůstky nenašel 😒

Jdu si volat pro první výsledky mám srdce až v krku.

misicka455
3. júl 2009

Holky tak krev taky blbě ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

finelka
3. júl 2009

misicka je mi to luto 😒 , ale tie hodnoty su "len" pravdepodobnosti nie???

misicka455
3. júl 2009

No říkal, že vše ukáže až tá plodovka. Jenže to je zase měsíc čekání a já nemám už síly 😒

finelka
3. júl 2009

misicka a preco cakas na amnio??? mozes si dat predsa hned urobit ten odber chlor. klkov, vysledky mas za den, za dva...

misicka455
3. júl 2009

A je to stejné jako ten odběr té plodovky?

klara.t
3. júl 2009

misicka 455: ano, myslím, že je to úplně stejný postup, jen jehla nekončí v plodovce ale v placentě. Mě to dělali před týdnem. Doktor mi nejdříve projel břicho UTZ a hledal nejlepší místo. Pak mi sestřička vydesinfikovala bříško a jehlou mě bodli do břicha (jemně, zprvu jako bodnutí včelou). Kam mi stříkli něco abych to necítila (to je za celou dobu to nenepříjemnější - takový tlak, jak to tam vstřikují, myslela jsem, že se mi chce čůrat). Pak jehlu vytáhli, znovu vydesinfikovali a použili druhou jehlu na odběr chor. klků z placenty. Celou dobu si to kontroloval pomocí UTZ. Není to nijak strašné, u zubaře to bolí víc. I když to samozřejmě cítíš.
Výsledky na DS, ES, TS, PS (nejčastější syndromy) mi volali v sobotu (!!!) hned druhý den. Na zbytek výsledků se čeká 12-16 dnů. Musí si namnožit (kultivovat) buňky, aby jich měli víc.

Já jsem jim vděčná, že mi to udělali. Nedokázala bych čekat na amnio. Tam by mě vzali až za 2 týdny (to už budu tady znát vysledky) a pak bych 3 týdny čekala na výsledky.

finelka
3. júl 2009

ano, zistuju sa rovnake veci z toho, akurat sa neodobera plod. voda, ale vzorka z klkov placenty...no hlavne robi sa to vcassie, uz medzi 11-14tt, prave sa odporuca po tychto odberoch ako si mala ty teraz aby maminky nemuseli cakat az do amniocentezy a stresovat sa zbytocne dlho

finelka
3. júl 2009

tak tak, klarka ma predbehla a krasne to popisala 🙂

klara.t
3. júl 2009

Jo a máš nárok na týden neschopenky. Ale já si jí nebrala. V práci příjdu na jiné myšlenky.
Neměla jsem po tom žádné problémy. Ten první den jsem trochu cítila podbřišek, když jsem třeba lezla z auta, ale vůbec né bolest. Spíš takový tlak, možná bylo bříško mírně napnuté. Nebála bych se toho.

misicka455
3. júl 2009

A ty výsledky jsou tedy stejné, není to tak, že teďka půjdu na odběr těch plodovích kl. a za 14 dní mě poženou na plodovku. No zkusím to tomu doktorovi říct, že bych chtěla tu první variantu.

finelka
3. júl 2009

misicka NIE!!!! je to rovnake, v ziadnom pripade nepojdes na amnio potom...

finelka
3. júl 2009

misicka, hladala som na nete nejaky gramotny popis, no nasla som toto, skus pozriet, dufam, ze ti to otvori...

http://www.eurogentest.org/web/files/public/uni...

klara.t
3. júl 2009

Tady máš odkaz na to co je výše, ale v češtině + další informace. rozklikni si co tě zajímá.

http://www.eurogentest.org/patient/info/public/...

klara.t
3. júl 2009

Trocha další statistiky hodnot NT:

The nuchal translucency goes beyond the first layer "genetics at a glance".

And to day we can write :

"Good news : the caryotype is normal. Bad news : the caryotype is normal" (Y. VILLE in Ultrasound Obstet Gynecol 2001; 18: 5-8).

1) equal amount will suffer from another aneuploidy such as turner or edwards syndrome

2) and from 14 % (NT 3,5 to 4,4 mm) to 69 % (NT > 6,4 mm) will run into some adverse outcome (fetal defects (CVS), spontaneous abortions, intrauterine deaths and so on)

The chance of a livebirth with no defects in the group with NT of : "Šance na zdravé dítě bez defektů"

3.5-4.4 mm was 86%

4.5-5.4 mm it was 77%

5.5-6.4 mm it was 67%

6.5 mm and more it was 31%

misicka455
3. júl 2009

Holky tak se jdu v uterý obědnat, ale doktorka mi na rovinu řekla ať se připravím na to nejhorší 😒

tercie
3. júl 2009

Míšo mě CVS - odběr chor. klků dělali, je to výhoda, oproti amnio že se to dá udělat už teď, a kdyby nedejbože bylo opravdu něco špatně, neprošla by sis tak náročným vyvoláváním porodu ve vyšším stadiu těhu (já byla 20tt, mám v albu ale radši nečti) ... nechci strašit, snad ti to dopadne líp než mě a nebudeš to muset podstoupit.

finelka
3. júl 2009

Misicka drzim palce 😒 nech uz je akokolvek, ako som pisala vyssie a aj tercie pise, v pripade, ze by to dopadlo zle, je lepsie vediet to cim skor, ale dufam, ze sa napokon ukaze, ze tvoje babatko je zdrave 😉 .
Tercie, je mi to luto, co si prezila ☹ , ja sama som po zlych vysledkoch CVS podstupila UPT v 14tt a bolo to priserne, no nechcela som si ani predstavit ake by to bolo po amnio, vo vyssom stadiu, ked uz babatko citis 😒 . Bolo to vlani v oktobri, no stale na to myslim, drzim palce, aby sa vam podarilo co najskor babatko a hlavne zdrave babatko.

Misicka drz sa... myslim na teba a drzim palce este raz

tercie
3. júl 2009

Finelko děkuju, ono je to hrozný v jakýmkoli stádiu, ale přesně, jak jsou už pohyby, je to tím horší. Jenže nezbývá než se s tím vyrovnat. A vy se snažíte znovu, nebo ne? Já už bych chtěla, ale teprve za měsíc budeme mít výsledky z histologie, tak chci mít jistotu že nemáme nějakej genetickej problém kterej by se musel řešit. Ale dr mi říkal čekat až rok, spíš asi kvůli psychice, nebvím ale dost mě odrazoval. Nicméně po výsledcích do toho jdu, nebudu čekat dýl...

Míšo myslím na tebe, vím jak ti musí bejt. Zvládneš to, neboj!!!

misicka455
3. júl 2009

Tercie pozdě už jsem si to přečetla, smekám já nevím zda bych to dala, ale asi bych musela, asi člověk vezme sílu i když si myslí , že žádnou nemá. Já pořád doufám, naděje umirá poslední 😉

tercie
3. júl 2009

Míšo musela, já jsem se taky málem zhroutila, jenže v tu chvíli jsi jen sama se sebou a prostě to odžiješ, každá se s trápením vyrovnáváme po svým, víš co se říká, že ženská vydrží víc, než člověk...
A přece jen, dokud nemáš definitivní výsledky, tak pořád věř, leccos jsem tu četla, že to pak bylo všechno v pořádku !!!

finelka
3. júl 2009

tercie my prave mame geneticky problem, teda sme nosici s manzelom genetickej choroby... nevedeli sme to, az ked sa maly narodil a potvrdila sa diagnoza ☹ , u nas je 25% pravdepodobnost, ze babatko bude chore. No po par rokoch sme sa odhodlali na druhe dietatko a dufali sme, ze sa trafime do tych 75% "zdravych" , ale zial opat nie ☹ . Takze teraz sme to zacali riesit cez IVF aj s preimplantacnou genetickou diagnostikou, je to dost narocne, nerobi sa to u nas na Slovensku, len v Cechach, no mali by sme zacat niekedy na jesen, v zime, tak uvidime, uz sa ale bojim tretikrat skusit prirodzene 😒 .

tercie
3. júl 2009

fin to si teda taky pěkně zakoušíte... Nám taky nabízeli IVF s tou genetickou kontrolou před zavedením, kdyby vyšly ty výsledky špatně, ale radši o tom vůbec nechci přemýšlet dokud to nevím jistě že by to bylo potřeba. Snad nebude...
Takže na to pojedete sem do čech? Moc púřeju aby se vám to taky povedlo. Je to hrozně nespravedlivý co se děje. Ti co nechtějí mají tolik dětí nebo chodí na potraty a my co bychom chtěly máme takový problémy...k vzteku fakt.

finelka
3. júl 2009

Ano tercie, ideme do Brna, teda lepsie povedane takak kombinacia, priprava tu na Slovensku a pokracovanie v Brne, lebo keby sme cele umele oplopdnenie absolvovali v Brne, boli by sme ako samoplatcovia a vysla by nam sialena suma, kedze len sonda, ktoru potrebujeme na vyhladanie diagnozy stoji okolo 50 000, takze sme to tak nejak spojili, uvidime, mam aj strach, ze to cele absolvujeme a nevyjde to, ale snazim sa byt optimista, i ked po tych vsetkych skusenostiach mi to uz bohvieako nejde. Ale kedze nemam problem otehotniet a vlastne aj vynosit dietatko, lekari tomu davaju vysoke sance, no uvidime 😉 .
Tercie drzim vam palce, nech vam tie vysledky dobre dopadnu 😉 a nech sa mozete kludne pustit do dalsieho snazenia...
No nespravodlive to je, to mas pravdu, ale co s tym narobime, je fakt, ze clovek si zvykne aj na sibenicu, ako sa hovori, ja som velmi tazko niesla maleho diagnozu, ked sa potvrdila, no ako zivot isiel, tak proste sme zili, snazili sme sa co najlepsie, ked som otehotnela, tak som si ani nechcela pripustit, ze by sa to mohlo zopakovat, aj na to CVS som isla s tym, ze za den, dva nam zavolaju, ze vsetko je ok, no nie... bolo to priserne, mala som pocit, ze som zasa na zaciatku, teda na dne.
Ale stale dufam, ze sa to obrati a ze sa to stastie aj na nas usmeje, na vsetkych tych, ktorych akosi obchadza

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre