NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

misicka455
3. júl 2009

Finelka a co tedy malímu je? A oni to neobjevily dřív než se narodil?

finelka
3. júl 2009

Misicka, ma cysticku fibrozu, nie neobjavili, to sa vo vseobecnosti nezistuje, pokial na nu nie je podozrenie, ono to nie je nic viditelne, ani na sone, ani z krvi (okrem vysloveneho testu na CF), cize on sa narodil ako "zdrave" babatko vsetko bolo v poriadku, az postupne prisli iste naznaky a tak sme dosli na diagnozu.

misicka455
3. júl 2009

A pro jeho život to znmená co?

finelka
3. júl 2009

misicka, no to je na dlhsie, nejdem to tu rozpisovat, nech nezahltim temu, kam to vlastne nepatri, ale napriklad tu je to pekne popisane:

http://www.klubcf.sk/cystickafibroza/CF_002.htm

misicka455
4. júl 2009

Tak už mám trochu představu 😒

klara.t
6. júl 2009

Holky, znáte nějaké případy, kdy nějakému miminku naměřili více než 4 mm a maminka si ho nechala? Jak to pak dopadlo?

misicka455
6. júl 2009

Tak zítra se jdu obědnat na ten odběr takl snad nás vezmou co nejdřív 😉

iwa1
6. júl 2009

klara mi sme mali 4mm ...a zatialvyzerq byt mala ok 😉

klara.t
7. júl 2009

TO IWA1: myslíš, dceru, která se ti má narodit? Já mám právě strach, že vše v bříšku bude ok, ale bude tam něco, co nelze poznat.

misicka455
7. júl 2009

Tak já si musím na ten odběr počkat do 17.7 a pak zhruba do tří dnů bych měla vědět na čem jsem 😉

jasovky
7. júl 2009

Ahojte...Klarka aj ja mám ten pocit, ze to moze byt nieco, co sa ukaze az po porode...Presne z toho mám strach...Mišička: mne budu robit odber PV 15.7. ...Z toho nemám strach , ale o 3 týzdne budu vsetky výsledky/6.8./ a to bude asi najhorsie, to nekonecne cakanie...Ale poviem vam, ze s malou /Saška 2,5 roka/ mi to vsetko strasne letí...spíme, jeme, idem von, zas papáme, potom spíme a dookola...letí to ako voda...Musíme mysliet, ze to moze byt len náhoda a proste taký je zivot...raz si hore, raz si dole... 😎 Pekný den vám prajem...vsetko bude dobré, uvidíte 🙂 Moc si to zelám za všetky 🙂

zucana
7. júl 2009

ahojte baby.ja idem na NT buduci piatok.len som sa chcela opytat, lebo som citala ze ked je HCG vysoke tak moze byt anomalia, ze ci je normalne ked som na zac.8 tyzdna mala hladinu hormonov HCG 97 473. pri tomto vysetreni sa porovnava ta ista hodnota? som este v hranici ale moze uz toto znamenat nieco zle? mam 27 rokov...dakujem za odpovede a skusenosti

klara.t
7. júl 2009

Vyšetření NT je něco jiného než HCG. U miminka na UTZ je vidět za hlavičkou taková černá podlouhlá skvrna. Někdo jí nemá skoro viditelnou, někdo jen takovou uzounkou čáru, ale u někoho (bohužel i u mého miminka) je ta skvrna široká podlouhlá. Měří se jen tloušťka této skvrny, která je ve skutečnosti dutina naplněná tekutinou. Jinak se tomu říká šíjové projasnění.
Mě to měřili přes UTZ. Myslím, že to tak je všude. Není to nijak invazivní zákrok.

Stačí si zadat do googlu: nuchal translucency a zaškrtnout obrázky, na nich pak uvidíš co se měří.

Já nestačila podstoupit krevní testy a už zjistili vysoké NT, takže ti s HCG neporadím, protože vůbec netuším, jak má být vysoké. Mě odebírali krev až na genetice a na výsledky teprve čekám.

iwa1
7. júl 2009

klara ano dcera co sa ma narodit a dam na vysledky amnia...proste geneticky je ok a uz nam ostava len UZV v 22tt aby nam pozreli srdiecko, lebo tento opuch moze byt sposobeny aj sdieckom a jeho vadami, ale to uz je liecitelne, ja som sa bala hlavne downa...ale uz nam prisli aj konecne vysledky po 3 tyzdnoch a vsetko je ok..teda po genetickej stranke...

a na nete somm citala, ze sa rodi vela deti s hrubsou sijou a su zdrave...je to jeden z hlavnych markerov, ze nieco nie je ok, ale su aj vynimky, tak preco by sme to nemali byt my? 😀

a dnes som bola v poradni babule a doki co bol skepticky a hlavne je genetik, mi povedla, ze mozem byt kludna a ze sme z tych stastnejsich 😀 pfuj pfuj pfuj... plujem nech ma pravdu..

inak ja som si dala skontrolovat u dvoch doktorov nezavisle malu na velkych UZV a vsetci povedali, ze asi bol moj doki viac opatrny a moooohol aj nieco ine zmerat....

krv mame ok, AFP mame vynikajuce...takze uz len pockat a v decembri dam info 😉

klara.t
8. júl 2009

Ahoj holky, tak už mi volali výsledky z genetiky (po 12 dnech) a všechno je v pořádku. To mě těší, protože jsem se bála, abychom něco nepřenesli na miminko od nás, ale vypadá to, že jsme v pořádku. To mě uklidnilo do dalšího těhotenství.
Ale pořád nevíme co dál. V pondělí jdu za svým gynekologem (má dovču) a proberu s ním co dál, protože se stále bojím toho rizika. Zatím u nás stale převažuje rozhodnutí to přerušit. Stále si myslím, že 4,6 mm není jen tak a bojím se případného přerušení až ve 20.týdnu nebo narození miminka s nějakou nemocí. Je to tak těžké rozhodnutí....uvidíme, do pondělí to nechám jen tak a pak se rozhodneme.

jasovky
8. júl 2009

Je to ťažké rozhodovanie...rob ako ty cítiš...ja sa dozviem výsledky v 18.tt , myslím, ze uz občas citim pohyby...Ale co ak je to v poriadku, vieš nikdy by ma nenapadlo, ze budem musiet nieco takéto riešiť...Ja neviem ako sa rozhodnem, ak by dopadli výsledky plod.vody dobre...caká ma este AFP test a urcite v 18tt special.ultrazvuk, no neviem ak bude všetko v poriadku, asi budem pokracovat...Je to velmi tazké ☹

misicka455
9. júl 2009

Týjo je to fakt těžký nechci nikoho ovlivňovat svím názorem ale kdyby nám výsledky vyšly dobře jedeme dál a nic se přerušovat nebude , pořád v to doufám 😉 No ještě zaleží co to řekne doktor, přeju aby jste se rozhodly podle svého nejlepší vědomí a svědomí, aby člověk za pár nelitoval 😉 Držím pěsti ať už se rozhodnete jakoliv 😉

klara.t
9. júl 2009

Našla jsem nějaké info o šanci mít zdravé dítě s vysokou NT, pokud je karyotyp OK. Je to automatický překlad googlu.

V recenzi na 11 studií, včetně více než 2100 plodů s NT 3,0 mm nebo větší a normální karyotyp, spontánní fetální ztráta před 20 týdnů 'těhotenství bylo hlášeno u 2,2% na 10,6% těhotenství, a 0,5% na 15,8% skončily v perinatální smrti. (tomu moc nerozumím)

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!teď to důležité!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Po vyloučení chromozomálních abnormalit, asi 20% plodů s NT 3,0 mm nebo vyšší, budou mít nepříznivé výsledky, jako je potrat, intrauterinní smrt, ukončení těhotenství, strukturální vady, či genetické poruchy. Naštěstí tento pokles na zhruba 2 %, pokud není fetálních malformací jsou odhaleny v anatomických průzkumu ve druhém trimestru. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Celé na

http://translate.google.cz/translate?hl=cs&sl=e...

Takže pokud to dobře chápu, pokud se naměří více než 3 mm, a genetika vyjde dobře, tak je 80% šance na zdravé dítě (1 dítě z 5 je nemocné). Pokud i UTZ ve druhém trimestru nic neukáže, tak se šance zvýší na 98%.

misicka455
9. júl 2009

Tak to už jde, takže i když výjde plodovka dobře tak ještě pořád se něco může ukázat na testech ve druhém trimestru. No nevím jestli se z otho nezblazním 😲

katwind
9. júl 2009

Holky, nikdy jsem nebyla ve vaší kůži, na téma jsme narazila< protože znám mišičku a jen vám chci říct, že si neumím představit, jak těžké rozhodování to musí být a že vám všem moc fandím!
mišičko, tebe za tvůj přístup obdivuji a budu s emodlit, aby ti plodovka dopadla dobře! 😵

misicka455
10. júl 2009

Káťi dík moc , doufám že to výjde dobře 😉 Už jen týden a jdeme na oděry 😉

jasovky
10. júl 2009

Klarka prečítala som si ten link na google...nemám moc cas hladat na nete, takže dakujem. ze si ho sem ťukla 🙂 Dnes som bola v poradni, nič nové...21.7. idem na krv /AFP test/ + ultrazvuk v 16.tt....výsledky sú o týzden...Vieš čo je najvacsí paradox, ze ani neviem, že som tehotná...proste sa cítim super fyzicky, ale psychika ma tým vysokým NT uplne ničí ☹ ...najhoršia je tá bezmocnosť, čakanie a jednoducho neviem ako to všeko dopadne...niekedy verím , že nakoniec dobre, že sa nám narodí zdravé bábo, ale potom príde den, ked s tak vysokým NT to nemoze byt v poriadku...V stredu idem na ten odber plod.vody a potom to 3 týzdn.čakanie, to ma asi zabije... 😔 Ahojte všetky a prajem pekný víkendík 😎 Na kúpanie v BA nebude, ale hlavne nech neprší...papa ..Katka

misicka455
10. júl 2009

Holky četla jsme taky ten odkaz, ale jsem z toho trochu jelen 😒

Jasovka já mám podobný pocit těhu v pocho psychika na podě mrazu 😒

klara.t
10. júl 2009

mě je taky naprosto skvělě fyzicky. Ani v I.trimestru jsem nezvracela, žaludek sice cítila, ale nic hrozného. Nic mě nebolí (ani záda a to mám šílenou skoliozu), není mi blbě, nemám žádný výtok či kvasinky....prostě nic co trápí některé jiné. Ale ta psychika je děsná. Ale už je to lepší, než v těch prvních dnech. Asi to bude tím, že už jsem smířená i s tím, že to nedopadne. V tu chvíli, kdy jsem se s tím smířila mi bylo hned líp a vím, že i miminku je tam dole líp, než když jsem jen brečela a byla celá nervozní.

jasovky
10. júl 2009

Proste platí, že čas zahojí všetky rany a život ide dalej 😎

klara.t
13. júl 2009

Holky, dneska jsem to byla probrat se svým gynkologem, který je konečně zpět z dovolené. Řekla jsem mu, že uvažujem s mužem o přerušení a z počátku se divil, proč nezkusíme vydržet do UTZ. Že on mi stejně nemůže napsat papír na přerušení (může jen do 12.týdne), že to mi můhou napsat jen v Praze v té prenatální poradně, kde jsem byla na genetice. Tak ať to proberu tam s doktorem. Přesto jsem ho poprosila, jestli se na miminko může podívat na UTZ. Koukal se. Miminko má 8 cm a žije, ale něco se mu tam nezdálo. Příjde mu, že má v hlavičce více mozkomíšní tekutiny, než tam má být a i na srdíčku viděl bílou tečku, o které říkal, že to je asi nějaká zesílená šlacha. V podstatě řekl, že má starý UTZ a nemusí to nic znamenat, že je to starý přístroj, ale od té doby mluvil jinak. Už ani né jako doktor, spíš jako člověk co mě chápe. Řekl, že kdyby byl na mém místě, tak by uvažoval stejně a šel na přerušení. Že mi to neříká jako doktor, ale jako muž. Myslím, že ho ovlivnil ten UTZ, že ač mě uklidnoval, že to nemusí nic být, tak sám tomu moc nevěří. Sice jsem návštěvu u něj probrečela, ale uklidnilo mě to. Protože jsme si včera s mužem řekli, že to s největší pravděpodobností ukončíme a pokud nám tam něco najdou, tak budu spíše ráda, protože budu vědět, že dělám to nejlepší pro miminko.
Já to prostě vnitřně cítila, že něco není OK. Jsem smířená. Klidná. Pokouším se dovolat do Prahy, abych se objednala na ty konzultace. Ale myslím, že vím jak to dopadne, když už mi to řekl i můj doktor.
Přeju vám děvčata, aby u vás vše dopadlo na výbornou. Toto je rozhodnutí, které jsme udělali my s mužem, podle našeho svědomí a nemyslím tím, aby jste se takto rozhodly i vy.
Jo a doktor říkal, že riziko že by se to příště opakovalo je zanedbatelné. Že se mu nikdy nestalo, aby se to u jeho pacientek stalo zase. Vím, že nikdy neříkej nikdy, ale já v to pevně věřím a doufám.....

misicka455
13. júl 2009

Klarat, vím že to pro vás to rozhodnutí nebylo jednoduché, ale určitě víš proč jste to udělaly. Andílkovi bude v nebíčku dobře a bude na vás dohlížet při dalším uspěšném těhu. Buď silná holka, posilám moc moc síly. Napiš pak jak jste dopadly na té konzultaci a jak to bude dál 😉
Já teprve jdu za 4 dny na odběr, mám strach a zárověň už chci vědět jak jsme na tom.

smajli
13. júl 2009

klara,citala som ta od zaciatku...aj som ti na zaciatku pisala... velmi ti drzim palce,aby ste to zvladli v najvacsej pohode a s co najvacsim vnutornym pokojom zo svojho rozhodnutia. Len mierne podobne rozhodnutie som pred troma rokmi spravila... spolocne mame len to,ze som to rozhodnutie spravila,lebo sa doktorom prve tehu nezdalo byt uplne ok... este v 5tt ze nerastlo... a mne bolo tak hrozne zdravotne zle,ze slo aj o moj zivot... tak sme to riskli a s uplnym vyrovnanym vnutornym pokojom som si vtedy v 25-tke povedala,ze to potom o rok dva skusim znova a ze to bude ok,ze v to verim a zatial klop klop klop tomu tak je... hoci mam 29... ,ale som spokojna,vyrovnana,nelutujem a nepochybujem nad spravnostou svojho rozhodnutia...
tak to iste zelam aj tebe a budem ti drzat obrovske palce na vsetky dni co ta najblizsie cakaju a potom vela sil a dzrat ti palce budem aj na dalsie tehu...nech je zase lahko dopriane (nech sa skoro podari,ked uz budete chciet...) a uz v pohode a ok nech vsetko prebieha...
este ti pridu tazsie chvile...aj si poplaces,jak to bude prebiehat,ale ked si so svojim rozhodnutim uplne vnutorne vyrovnana,ako som bola aj ja...,tak sa z toho dostanes,budes plna sil a elanu do dalsieho tehu,aj ked sem tam pochybnosti abo obavy z toho,co bude,ci bude a ako bude buduu...,ale budes silna,ze to zvladnes... a budes verit,ze toto bola skuska osudu,aby si bola silnejsia a druhykrat to vijde,lebo musiii ...
proste verit v to,ze sa to podari,ked pride ten spravny cas...
tak drzim obrovske palce a budem rada,ked sa mi podari potom niekedy tuna na teba natrafit,ze si stasne tehu a ze budes mat babo bez mracikov na cele,ze bude vsetko ok a ze sa stastne dockas baba :o))))))))))
tak sa drzte :o))))) 🙂 🙂 🙂 🙂 nech ti tieto smajliky pomozu udrzat pozitivne myslenie a klud na dusi 🙂 🙂 🙂 uvidis,raz bude vsetko ok :o))) len cesta k tomu nie je jednoducha,ale bude to ok,ver mi :o)))))))))))

s.petulka
13. júl 2009

Ahojky Holky jsem tady poprvé mám 24 roku před 14 dny mi vyšel špatně UT měla jsem vyšší NT 3,5mm na Downa a krev mi vyšla pozitivně. 22.7 jdu na odběr plovové vody.Jsem stoho celá špalná jsem na zhroucení holky má stím někdo podobné zkušenosti mám strašněj strach

misicka455
13. júl 2009

Ahojky petulko, nám vyšlo NT 3,4mm a v krvy nám vyšlo blbě T13 a T 18. My jdeme na odběr 17.7 a pak jen čekat. Je to šilený je to na nervy, ale ještě neházej flintu do žita 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre