NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

baxovci
1. okt 2015

@fatima30 budem na teba myslieť!! držte sa!!

fatima30
1. okt 2015

@baxovci
dakujem ☹

vlafoj
1. okt 2015

Ahojte, my sme mali v tehu hodnotu NT 3,8 mm, k tomu cysty na mozgu a rozsirenu oblickovu panvicku, takze riziko na Downov syndrom bolo vysoke, po amnio sme ale mali vysledky negativne a 19.9. sa nam narodil zdravucky krasny syncek. 🙂 Takze maminky, nestresujte sa zbytocne, kym naozaj nie je vazny dovod a vsetkym moc drzim palceky, aby vasi drobci boli zdravucki... 🙂

skriatok9
1. okt 2015

@poloprudska Dobrý večer a ked bola maličká ešte v brušku ako rástla?nezaostávala?Mne dnes povedal dr.na sone že sa mu zdá bábätko menšie,síce iba o týždeň ale aj tak...vraj to môže byť aj tým že mu tá jedna cieva chýba a nedostáva sa mu takej výživy.....

nevesta1974
1. okt 2015

Zienky, mne na genetike napisali do papierov ( odmietla som amnio), ze ked sa babatko narodi este na novorodeneckom mu vezmu krv na genetiku a vysetria na vsetky tie choroby co sa daju vysetrit z plodovej vody. Robili to aj Vasim detickam? Pytam sa maminiek, ktore uz maju babatka a potvrdeny ich zdravotny stav. Dakujem za odpovede.

mircalla
1. okt 2015

@fatima30 vek celkove vysledky urcite ovplyvni....do vysledku screeningu sa rataju NT, krvne testy (teda nielen NT) a vsetko sa preratava vekom.....drzim palce

khkt
2. okt 2015

@fatima30
@enigma5
Ahojte, veľmi vám obom držím palce v stredu na amnio, nech to dopadne dobre a hlavne nech sú dobré výsledky. 🙂
Ja som mala tiež zlé výsledky z kombinovaného testu, síce NT iba hraničné 2,5, zlý prietok cez ductus (meraný keď sa bábo hýbalo, doktor ho chcel skontrolovať ale zabudol 😠 ), ale z krvi PAPP-A menej ako 0,4 MoM a beta-HCG 5,4 MoM, čiže riziko DS 1:6. ☹ Tiež vysoké riziko preeklampsie a rastovej retardácie plodu. Amnio som odmietla, v stredu nás čaká morfologický ultrazvuk v 20. týždni aj s pátraním po známkach Downovho syndrómu. Dúfam, že to dopadne dobre ale strach tu stále je...

nevesta1974
2. okt 2015

@khkt ahoj, vidim, ze si tiez z KE....vysledky to neovplyvni, ale mozem sa opytat kto a kde Ti robil doterajsie vysetrenia a kam ides na morfo.usg v 20tom tyzdni? Bola sa aj na genetike? My mame riziko Downa 1:12 a tiez som odmietla amnio, ale dala som si vziat krv na Trisomy test a teraz cakam este na vysledky ani z triple testov nemam, len z kombinovaneho co robia v prvom trimestri

khkt
2. okt 2015

@nevesta1974 Ahoj, skríning v 1. trimestri ktorý dopadol tak zle mi robili v myslave, na morfologický ultrazvuk idem k Dr. Dankovčíkovi. Na genetike som bola v novej nemocnici, ale veľký prínos to pre mňa nemalo. Trisomy test je Prenascan alebo niečo podobné? Tiež som o tom uvažovala, ale je to pre nás momentálne dosť drahé. Tripple testy v 16 týždni mi vyšli našťastie s negatívnym výsledkom, ale HCG mám stále vysoké. ☹ Vraj vysoké HCG môže súvisieť so zlou funkciou placenty.
Držím palce, nech vám prídu dobré výsledky. 🙂

nevesta1974
2. okt 2015

@khkt presne rovnako ako Ty, tiez som bola v Myslave a uz som dohodnuta k Dankovcikovi ( preto ma to zaujimalo). Trisomy test je ako Prenascan na urcenie trizomii teda Down, Edwards a Pattau ( snad som to dobre napisala) ale je lacnejsi a ponukli mi ho na genetike, preto ma zaujimalo ci si bola. Daj mi pls vediet ako ste dopadli u Doc.Dankovcika, ja mu velmi doverujem, pri predch.tehu som chodila k nemu. Drzim palce, budem na Vas mysliet

khkt
3. okt 2015

@nevesta1974 Počula som už o jednom prípade, keď v Myslave Dr. Juhás vystrašil mamičku a dieťatko bolo nakoniec úplne zdravé. Mne sa pri ultrazvuku očividne ponáhľal a tvrdil, že všetko je v poriadku. Ale zasa som mala veľmi zlé výsledky z krvi. ☹ Takže vysoké riziko mám asi hlavne kvôli tomu.
Kedy si objednaná k Dr. Dankovčíkovi? Ja som u neho ešte nebola, ale tiež som počula naňho chválu. 🙂

nevesta1974
4. okt 2015

@khkt na 19.10., ked si este nebola over si radsej dopredu telefonicky ktore dni robi on a pytaj sa ku nemu( teda ak chces len jeho), lebo robia tam aj ini lekari, podla jeho slov vsetko kvalitni odbornici za kt.ruci, ale ja som chcela osobne jeho.

fatima30
6. okt 2015

jaj baby ochorela som takze amnio az o tyzden katastrofa ako sa to natahuje 😠 😠 😠

khkt
7. okt 2015

@nevesta1974 Tak morfo ultrazvuk je za mnou, robil ho Dankovčík osobne, všetky orgány plodu vyzerajú byť v poriadku a neboli viditeľné žiadne znaky DS. 🙂 Takže dopadli sme dobre, veľmi sa z toho teším. 🙂 Hoci dobrý výsledok ultrazvuku nevylúči na 100% DS. Doktor mi odporúčal ten trisomy test, veľmi ma to láka, ale neviem, aj 350 eur sa mi zdá byť dosť. ☹
Máš už výsledky z trisomy a tripple testu?

nevesta1974
7. okt 2015

@khkt triple testy dopadli dobre, su negativne 🙂 a trisomy este nemam, mali by byt do konca tyzdna. Tesim sa z Tvojich dobrych vysledkov 🙂 , verim, ze vsetko bude ok

khkt
7. okt 2015

@nevesta1974 Ďakujem, dúfam, že vám výjdu dobré výsledky 🙂

enigma5
7. okt 2015

Zdravim, bola som dnes na to amnio. Cele to ubehlo celkom rychlo, nebol s nicim problem. Samotny vpich bol troska neprijemny, ale tak to ne kazdy vpich, nebolo to bolestive. Velmi som sa ukludnila hlavne vzhladom na prostredie, vsetci doktori a sestricky boli velmi mili. Vysledky pridu postou do 2 tyzdnov, tak uz len cakat...

nevesta1974
13. okt 2015

@khkt dnes som si bola pre vysledky Trosomy testu, su dobre 🙂 ziadna z trozomii sa nepotvrdila a budeme mat syna. Este 19.10. usg a potom si vydychnem

khkt
13. okt 2015

@nevesta1974 Gratulujem 🙂 myslela som na teba, som veľmi rada, že sú výsledky v poriadku. Držím palce ešte na ten ultrazvuk a prajem kľudné tehuľkovanie. 🙂

kakawah
18. okt 2015

Tiez ma cakaju take to veci, zatial mi vzali krv, merali NT moj vek je 42, takze cakam vysoke riziko vyskytu, na amino pojdem tak som sa rozhodla dufam ze vsetko bude ok, vlastne verim ze babo je ok

nestastnazamnia
26. okt 2015

kocky zial ja pisem negativne NT hodnoty 3,4 cm,pozitivny screening Down 1v 2,amnio pozitivna,nasledne prerusenie tehotenstva a bolest v dusi.....

dadkav
26. okt 2015

@nestastnazamnia drzim palce nech sa ta bolest co najskôr zmierni ☹ tiez sme pred vyse 3 r. mali pozitivny vysledok amnio.

nestastnazamnia
26. okt 2015

@dadkav
ako si to zvladla???ja mam pocit,ze to nikdy neprejde

nynyky
26. okt 2015

@nestastnazamnia my sme to prezili pred rokom.nt hodnoty boli 8,9. Tiez sme mali prerusenie tehotenstva :/ prajem ti vela sil sa s tym naucit zit,lebo na to nikdy nezabudnes a vzdy bude jazva v srdci .

dadkav
26. okt 2015

@nestastnazamnia mala som trosku inu situaciu ako Ty, cakala som dvojicky, jedno malo pozitivny nalez. Na prerusenie som nesla a pokracovala na reverz, u nas to bol Edwardsov syndrom nezlučiteľny so životom, takze bola otazka casu kedy to skonci. Pokracovala som na vlastnu zodpovednost, jedno babo zomrelo, druhe mame...tiez sa narodila so zlymi prognozami aj dg, avsak starostlivost o nu ma prinútila nesmutit

majdzice
9. nov 2015

Ahoj holky, byla mi naměřena NT 3,5mm (podle UZ 13+4tt, podle PM 12+4tt). Riziko T21: 1/1550, T13 a 18 1/970. Krev v pořádku, zbytek UZ v pořádku, ale přes to jsem raději podstoupila CVS, kvůli zvýšené hodnotě NT. První rychlé výsledky CVS jsou negativní, teď čekáme na kompletní výsledky. Stalo se některé, že první výsledky dopadly dobře a druhé pak špatně?

baxovci
18. nov 2015

@majdzice ahoj,drzim palce ale nemyslim si ze bude nejaky problem v tomto.vysledky mas vcelku fajn.. a to NT sice teraz je hranice 2,5 ale mna doktor ukludnoval ze davnejsie mali tabulkove hodnoty hranicu 5,0 takze sa naozaj nestresuj. A daj vediet,ci je vsetko ok po kompl.vyslekoch 😉

laluchova
25. nov 2015

ahojte, čakáme tretie bábo a pri ultrazvuku 13tt2d mi vyšlo NT 3,19 tak som z toho taka všelijako rozhodená, stale nemám krvne testy kompetne...a to je tomu už 2tt...tak neviem čo si mam o tom celom myslieť. Prve dve detičky sú zdravé žiadne problémy neboli. Tak verím že všetko dobre dopadne ...ked tu čítam tie vaše správičky...

majdzice
27. nov 2015

Ahojte, tak dnes jsem se konečně dozvěděla kompletní výsledky CVS (trvalo to téměř 4 týdny - buňkám se nechtělo 🙂. I kompletní výsledky dopadly naštěstí dobře a čekáme kluka 🙂. Také jsem dnes podstoupila kontrolní UZ, ten sice nedopadl dle slov paní doktorky špatně, ale také není úplně ideální. Byla jsem na akreditovaném pracovišti a doktorka UZ prováděla opravdu detailně a dlouho. Zatím žádne vady nenašla (jsme podle UZ začátek 18tt, podle PM o týden mladší), nicméně vizualizace UZ byla zhoršená a nebyl vidět žaludek, což se prý může stát, když je prázdný - v což doufám, jelikož na screeningu ve 14.tt ta samá doktorka žaludek viděla. Nicméně jsem kvůli tomu objednaná na další kontrolní UZ za 14 dní. Dále se také ukázaly zvětšené ledvinové pánvičky a šíroký úpon pupečníku, to prý ale taky ještě nemusí nic znamenat, že miminko se pořád vyvíjí, takže moudřejší budeme za 14 dní, a pak se definitivně uvídí na velkém UZ, kdy už by prý měly být viděny případné vady. Ne moc pozitivní zpráva je také to, že to NT (teď již NF je pořád vyšší než norma), dnes mi bylo naměřeno NF 6,9 mm, což už je zase za hranicí (ta je snad to 6 mm). Nicméně sama doktorka mi řekla, že je to zase jeden z markerů a že prostě to může, ale taky nemusí nic znamenat. Každopádně na srdíčku zatím nebyla nalezena žádná vada, tak doufám, že to tak zůstane. Mám radost z toho CVS, ale to NF mi leží v žaludku (doufala jsem, že bude už nižší...). Jinak vše ostatní na UZ zatím v pořádku. Tak nezbývá než věřit, že i u nás "netabulkových" to nakonec dopadne snad dobře...

baxovci
27. nov 2015

@majdzice ahoj, držím palce o dva týždne!! neboj, dobre to dopadne, panvičky sa vyvíjajú, aj po narodení. my máme jednu zväčšenú ale len sa to sleduje ;) hlavne, že trizomie máte negatívne, srdiečko je v poriadku a ostatné chlapček dotiahne do úspešného konca, uvidíš 🙂 daj vedieť ako ste dopadli, my sme boli v 20tt. v brne na klinike a úžasný prístup mal pán doktor.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre