NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

andrea458
16. mar 2016

@orsi_h volala som tam vsetko v norme a mam prist az na ten 16tt takze sa neviem dockat

andrea458
16. mar 2016

A dakujem vsetkym za podpiru ste zlate 👍

veru_veru
2. apr 2016

Ahoj holky, připojím se. Včera, v 12+2 (dle UTZ 13+0), špatné výsledky UTZ vyšetření. Výsledky krve ještě nevím, ale UTZ byl natolik špatný, že už v pondělí jdeme na genetickou konzultaci poté na odběry choriových klků. NT 3,45 (to je nejhorší hodnota, kterou neměřili, jinak to měřili několikrát a bylo to vždy kolem 3, miminko vůbec nespolupracovalo, špatně se to měřilo), k tomu zpětný tok v ductus venosus. Dohromady to dalo riziko 1:4 na Downa. Jsem z toho strašně špatná, manžel se drží, pořád věří, že to může být ještě dobré, já mám strach... 😢

antonn
2. apr 2016

Je mi líto co prožíváte. My to máme už za sebou. Screening u nás dopadl ve 12. týdnu pozitivně s hodnotou NT 4,1. Ještě ten den jsem šla na CVS. Genetika naštěstí dopadla dobře a následně i všechny UZ v 16.,20., a 31. Týdnu. Minulý týden jsem porodila krásného a snad mohu říct i zdravého chlapečka. Od samého začátku jsem tomu vnitřně nějak nevěřila, ale je pravdou, že mi to i tak zkazilo zbytek těhotenství. Člověk už pak nemá klid i přes dobré výsledky. Přeji Ti hodně sil, nic není ztraceno a musíš bojovat! Držím pěsti! jen nechápu, jak ti mohlo vyjít riziko 1:4, když ještě nemáte výsledky krve...to je nějaké divné, mělo by to vycházet ze všech hodnot.

baxovci
3. apr 2016

@veru_veru neboj saaa, tá hodnota nie je taká strašná (ja som mala 5,1!!) tiež ma hneď hnali na odber plodovky, ktorá vyšla negatívna. Silno držím palce, nech je odber dostatočný a výsledky negatívne !! a keď vám bábo nespolupracovalo, mohli sa aj v tom meraní urobiť odchýlky a vôbec to nemusí byť taká hodnota. Úplne ťa chápem, mne v 11+5tt. urobili akože taký zlý utz, že ma rovno objednávali na potrat... máme zdravú babulku!! treba veriť, ešte je veľmi skoro na stresy, drobček je maličký a tieto NT hodnoty sú veeeeľmi citlivé na každú prkotinu (nádchu, vek, +- nepresný tt. atď). 😉 držte sa!

baxovci
3. apr 2016

@antonn gratulujeeeem!! užívaj drobečka!! 😎 a mám nato rovnaký názor... 😒

veru_veru
3. apr 2016

@antonn
@baxovci Holky, moc děkuju. Dělá mi radost každý takový to příspěvek. Přečetla jsem docela velký kus této diskuze, vím, že to dopadlo dobře i u holek které měly mnohem NT víc. Já už jednou něco podobného prožila, starší syn měl NT 2,3, měřeno u mého necertifikovaného doktora (tehdy jsem nevěděla, že je to důležité vyšetření, až pak jsem se dozvěděla z internetu, že ta hodnota je hraniční, ale už bylo pozdě, abych šla na nějaké pořádné pracoviště, aby to změřili pořádně), ve 20 tt. pak na certifikovaném pracovišti podezření na vadu srdce. Celé těhotenství jsem měla strach, že můj dr. ten NT screening zvoral, že ty hodnoty byly ve skutečnosti horší a že malý má srdce nemocné. Narodil se zdravý, už jsou mu 3 roky. V porodnici jsem ho pořád pozorovala, pořád jsem se musela ujišťovat, že je opravdu normální, zdravý chlapeček. Teď ve druhém těhotenství jsem si vůbec nepřipouštěla, že bych mohla prožívat něco podobného znovu, šla jsem na certifikované pracoviště, aby to tedy změřili pořádně. No, změřili a výsledek takový špatný. Osobně si myslím, že to NT až tak vysoké nemáme, myslím, že kolem 3. Měřila to asi 20x, jen jednou to vyšlo 3,5, miminko opravdu ani trošinku nespolupracovalo, sama jsem viděla, že pořádně nebyla vidět ta hranice, obraz rozmazaný, jak dělalo různé mikropohyby, bylo pořád zakloněné nebo předkloněné, málokdy rovně, sama říkala, že jí to vychází hůř, ale že to tak nemusí být, že ji to prostě nejde změřit). Pak teda v jeden okamžik byl rovně, tak to cvakla ty 3,5, ale mám doma ten obrázek a vůbec není jasně vidět ta hranice, podle mě to z opatrnosti spíš nadhodnotila. Snažila se celé 2 hodiny! Pořád znovu a znovu proměřovala všechny ty markery, koukala na srdce, mozek, bříško. Kvůli tomu NT bys tedy snad ani tolik nebála, ale ten zpětný tok v ductus venosus je další marker a taky zrovna takový blbý (špatné okysličení srdce a nervové soustavy 😢 ). Nezjišťovali vám někomu taky toto? Proto se moc bojím a proto to riziko vyšlo takové. Mám ho bez krve. Říkala, že kdyby ta krev dobře vyšlo, že by mi to to riziko snížilo, ale pořád by to bylo hodně, takže nemá vůbec cenu na nic čekat. Když ten nález je jednou takový, nemůže nedoporučit CVS.

baxovci
3. apr 2016

@veru_veru ono je otázka ako sa rozhodneš, ak by bolo zle, my sme boli rozhodnutí pre to horšie, čiže som šla na všetky vyšetrenia. najmä dosť nebezpečný odber plodovky v 12tt. ale zasa výsledok bol 100% ajkeď bolo málo DNA na komplet rozbor. neviem nakolko % je odber tych klkov? čo sa týka toho toku, ja neviem, či to je presne toto čo našli vám, ale my sme mali opačný tok krvi cez srdiečko, v jednej komore bola dierka v cez ňu to šlo opačným smerom (nechápem ako sa toto dá, tak mi to vysvetlil môj doktor, dierka zrástla, teraz je srdiečko úplne OK) ;) proste teraz je veelmi skoro na nejaké závery, drobček môže všetko dohnať, podstatný bude teraz výsledok tých klkov a v 20tt velký utz kde by mal drobček mať už všetko na svojom mieste a v správnej veľkosti 🙂 dovtedy treba malému držať všetky palce!!

baxovci
3. apr 2016

@veru_veru a ku tomu NT: tá hranica je aktuálne na 2,5cm (v minulosti to mali až na 5!!) tak asi preto ti v prvom tehu doktor nič nepovedal 🙂 a i tak je toto NT diskutabilné, veď vidíš sama, že 2 hodiny skúmali a ajtak je to vyšetrenie na prt. zasa fajn, že budete sledovaní, ale aj ten stres je dosť na psychiku :(

veru_veru
3. apr 2016

@baxovci Strašně, strašně moc děkuji za odpověď. My máme něco jiného, je to zpětný tok v žíle, kt. vede krev z placenty do srdce miminka. Ale je to taky marker DS, jako jste měli vy, jen jiný. Tedy vlastně hodně podobný nález - zvýšené NT a jeden další marker. A máte zdravé miminko, to je úžasné. To je asi nejlepší zpráva, kterou jsem četla za víkend. Výsledky těch klků by měli být hned druhý den (ty předběžné), kompletní pak do 2-3 týdnů... Dám sem pak vědět, ať už to dopadne jakkoli. Ještě jednou děkuju.

veru_veru
3. apr 2016

@baxovci Ano, jsem ráda, že budeme sledováni na jednom z nejlepších pracovišť. Na druhou stranu je to stres opravdu strašný. Včera jsem pořád bulela, dneska už jsem nějak smířenější, ale strach mám pořád. Kdybych bývala nic nevěděla, byla bych teď šťastná. Jenže nic lepšího/spolehlivějšího není, co se dá dělat...

baxovci
3. apr 2016

@veru_veru neboj, dobre to dopadne, my sme tých nálezov mali podstatne viac, a každú kontrolu niečo iné.. veď skús pozrieť v tejto diskusii náš príbeh, keď budeš mať slabú chvíľku 🙂

veru_veru
3. apr 2016

@baxovci Děkuji, podívám se, těch po těch odběrech budu muset ležet, tak budu mít spoustu času na čtení (a přemýšlení bohužel 😖 ). Ale opravdu hodně moc děkuji, vy jste důkaz, že nic není 100%. Ještě jednou gratuluji ke zdravému děťátku.

antonn
3. apr 2016

@veru_veru je o nervy čekat na to vyšetření. Škoda, že ti to neudělali hned 😕 zítra buď silná a neházej flintu do žita. Ty první výsledky jsou nejdůležitější, pak už bych se vůbec nebála! Držím pěsti miminku, aby bylo zdravé a Tobě ať to prostě nějak dáš, je to těžké. Držte se!

veru_veru
4. apr 2016

Tak odběr klků mám za sebou, šlo to výborně, nabralo se dost na kompletní analýzy, nic mě nebolelo, jen to bylo trochu nepříjemné, znovu bych to teda absolvovat nemusela, ale nic hrozného.

@antonn děkuju!

@baxovci jen jsem ještě chtěla napsat, že včera večer přišla zpráva a mám úplně to samé, jako jste měli vy: tj, zvýšené NT a nedomykavost chlopně se zpětným tokem krve... Tak věřím v dobré.

Na genetické konzultaci byli moc milí, genetička mimo jiné říkala, že ty moje hodnoty jsou špatné, ale je to taky proto, že není k dispozici kompletní screening, že kdyby byly dobré výsledky krve, spadla bych možná i do negativního výsledku, někam na hranici (třeba i 1:500, což se mi zdá super).... Ale že stejně při tomto výsledku odběr doporučuje, což chápu, že nemůže nic jiného doporučit. Doktorka, co mi dělala CVS a u které jsem byla na tom screeningu, tak mi říkala, že pokud vyjde zdravý karyotyp (výsledky genetiky ok) a UTZ v 17. a 21. TT taky dobré, že bych měla stejná rizika jako jakékoli jiné těhotenství. A toto mě strašně potěšilo a hodně jsem se uklidnila. První výsledky snad už zítra...

antonn
4. apr 2016

@veru_veru no právě! Přijde mi to právě uhozené dělat závěry bez kompletních výsledků. Samozřejmě budeš mít jistotu, ale nervy na pochodu...no, ale když jsme do toho screeningu šly, musíme bohužel čelit všemu. Veru, myslím, že to bude dobré. Zítra to bude nejdůležitější! Dokonce si myslím, že pokud absolvuješ všechny ty genetiky a uz, máš větší šanci porodit zdravé dítě než ty, které to neabsolvují..."jen" ten stres! Zítra na Tebe budu myslet! Kdy tam budeš volat? Kolem druhé?

antonn
4. apr 2016

@veru_veru a to srdíčko se může umoudřit, je ještě brzo! Přeji Ti zítra jen samé dobré zprávy!

veru_veru
5. apr 2016

@antonn no ono kdyz je to na tom utz takove, tak je to asi prilis podezrele na to, aby si dovolili nic nedelat.Ja to chapu, ze se v dnesni dobe jisti.Ale manzel je doktor a mje trochu nastvany, ze je to umele vytvorena indikace, že z toho rejzujou prachy no. Ja se zas te doktorky musim zastat, že ona to taky rikala, že to neni kompletni, ale ze ty markery jsou tam dva a jedna hodnota hranicni, proto mi doporucuje Cvs urcite. Jinak ano, ta nedomykavost casto mizi, tak snad tam uz nic jineho nenajdou. Budou volat oni, spis asi az odpoledne.,

veru_veru
5. apr 2016

Holky a všichni, kdo jste nám drželi palce a všechny zoufalé maminky, které to budou třeba jednou číst: první a nejdůležitější výsledky jsou DOBRÉ!!! Víme 100%, že není Down (riziko jsem měla více než 1:4!), Edwards ani Patau, ani žádná mutace pohlavních chromozomů (Turner a tak). Ještě další 2-3 týdny budou dělat rozbory dalších chromozomů, mohlo by se něco najít, ale vše už je mnohem vzácnější, než ty výše uvedené. Nadále budeme podrobněji sledováni a též i na kardiu, protože máme tu nedomykavost chlopně. Ale vše se může samo upravit. A je to 100% holčička. :srdce:

antonn
5. apr 2016

@veru_veru skvělá zpráva!!!moc gratuluju k holčičce! Neboj, už nic nenajdou 😉 a srdíčko bude také dobré. Mám z Vás radost!

veru_veru
5. apr 2016

@antonn děkujůůůůů! 🙂

baxovci
5. apr 2016

@veru_veru no vidíííííííííííííííííš!! strašne teším aj za vás! aj slzička mi vypadla od radosti 🙂 tak si teraz hlavne v kľude užííívaj, neboj, bambulka všetko dobehne, tak ako tá naša... to srdiečko sa spraví ;) všetko už bude OK !!!! 🙂

zonjushe
5. apr 2016

@veru_veru ja som mala riziko 1:6, nedomykavost chlopne ale srdiečko sa umúdrilo a synček je úplne zdravý 😊

andrea458
11. apr 2016

Ahojte ja mam z 12tyzdna vysledky dobre a vo stvrtok som bola na odbery na 16tyzden a dnes mi volala sestricka ze zajtra mam prist na konzultaciu k lekarovi ze vysledky niesu dobre ani spat nebudem nic konkretne mi povedat nemohla jajjaj 😡

krasnohor
12. apr 2016

@gaby21 chcem sa opytat ake vysoke NT ti namerali? Nase NT vyslo 14 mm. vdaka za odpoved. viem, ze to bolo davno, ale tvoja odpoved by mi velmi pomohla.

gaby21
12. apr 2016

@krasnohor Ahoj, no som musela trochu zalistovať pár strán do zadu, NT 3, 95. norma je myslím do 2,5

veru_veru
12. apr 2016

@andrea458 To jsou výsledky triple testů? Ty prý vychází často falešně pozitivně, neplaš předem... Držím palce, taky si bohužel nemůžu těhotenství v klidu užít. ☹

andrea458
12. apr 2016

@veru_veru ahoj nebudem sa plasit co ma byt bude mam pozitivny screening na DS 1:180 a v 12tt som mala negativny

veru_veru
12. apr 2016

@andrea458 A dnes už jsi byla na té konzultaci? Co ti doporučili? Možná tě uklidní - já měla prvotrim. pozitivní, Down více než 1:4, na UTZ špatně více věcí, byla jsem na CVS a Down je 100% vyloučen (ještě nemáme zdaleka vyhráno, ale víme jistě, že Down ne).

andrea458
12. apr 2016

@veru_veru ano bola som poslali ma na 4D ultrazvuk aspon zatial

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre