NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

jasovky
16. júl 2009

Grelu: dakujem a v kutiku duše tomu verím, ze to bude v poriadku a modlím sa za to 🙂

jasovky
16. júl 2009

Misicka: je to tak, amnio trvala pár minut ...keby aj vysledky boli tak rýchlo 😒 Držím Ti na zajtra palce 😎

medvide1
16. júl 2009

Ahoj holky mužu mit dotaz dnes sem byla na screeningu v I trimestru jsem v 11 tydnu a dr mi napsal kombinovane riziko T21 z vysledku v I trimestru:1/9 300 v terminu,a pak riziko T21 a priori dle věku 1/1 350
nevite co to znamena??je to dobre??řikal že kustka neni pže male je otočno jinam a na te pateři ta šije je v pořádku

misicka455
16. júl 2009

Médi už jsem ti odpověděla k nám do tématu 😉 Je to dobré 😉Máš to jen podle utz a nebo jsou výsledky i z krve?

Jasovky a bolí to?

medvide1
16. júl 2009

misi jen dle uz vysledky jeste nejsou a vyhodnocuju je až i podle tech v tom 16 tydnu

moncicik
16. júl 2009

Ahojda už jsem tady psala že NT jsem měla 3,4 ,riziko MD 1:7 a srdeční vadu.
Odběr cvs dopadl dobře a dnes přidám že jsem byla na velkém utz.ve 20 týdnu a podezření na srdeční vadu vyloučeno.holčička je zdravá 😀

Jen chci tady holkám říct že,ten pocit zjištění že něco není v pořádku je strašný ,odběr se dá přetrpět ale čekání je to nejhorší a pak i při takřka špatných výsledcích když je vše v pořádku ...stojí za to si říkat ,,to zvládnem já i mimčo,, 😉

HODNĚ SIL VÁM I DĚTIČKÁM 🙂

jasovky
16. júl 2009

Moncicik: To je perfektná správa...
Mišička: Dá sa to vydržat, vpich citis a potom vieš , že sa nieco deje...u zubára to je podla mna horšie...Je to v pohode, neboj...Pred i potom ta zultrazvukuju, ukáze , ze je bábo v poriadku...toto čakanie je milion x horšie , bolí duša, neviem ako to dopadne a bojím sa dna D /u mna 6.8./... ☹

misicka455
16. júl 2009

Moni moc grazuluji kéž bych měla stejné zpravy jako ty 😉

amynka
17. júl 2009

Ahojte holky, mám na vás prosbičku, nevíte náhdou co to znemaná, když máte po tripletestech zvýšenou hodnotu hcg a oni vás pošlou na podrobný screening. Riziko downova syndromu mám 1 z 4000 a riziko NTD mám 1 z 3800, ale ve správě mám poznačené že Totak hodnota HCG ja 2,53 MoM a proto mě tam posílají. Máte s tím některá zkušenost? Moc moc děkuji za info

bubatko
17. júl 2009

amynka, ja som mala zle hcg, este vyssie ako pises Ty a riziko T21 (Down syndrom) som mala 1:120. Amniocentezu som odmietla, pripadalo mi tak trochu nefer skumat, ci mi moje dieta za to stoji (nic v zlom, ja som len vtedy mala taky zly pocit z toho, ist na amnio, ale urcite vacsina to vidi inak 😔 ). No a narodil sa mi zdravy chlapcek, teraz ma uz 3.5 roka a je to borec 🙂 Hcg same o sebe vobec nic neznamena, viac uvidis na velkom ultrazvuku (morfologickom), ktory by si mala mat cca v 20tt. Mne ten ultrazvuk dopadol vyborne, tak som sa trochu ukludnila, ale to vies, istotu nemas nikdy... drzim palce, podla mna to Tvoje hcg vobec ale vobec nic neznamena, ked celkove rizika Ty vysli take krasne, ze 1 x 4000, to je super

bubatko
17. júl 2009

oprava - Ti vysli, nie Ty 🙂

klara.t
17. júl 2009

Ahoj holky, tak jsme dneska byli na vyšetření, dá se říct na velkém UTZ. Prohlédli miminku celé tělíčko, všechny orgány a i tu hlavičku co se doktorovi nezdála. Prý se jim zdá zdravá, holčička moje. Nenašli vůbec nic. Pak jsme šli k dětskému kardiologovi, který dlouho zkoumal srdíčko a také nic nenašel. Takže pokračujeme. Musíme jet 18.8. na ten plánovaný velký UTZ do Prahy a 31.8. pro jistotu zas na dětskou kardiologii do Ústí, kde to vše ještě znovu zkontrolujou. To NT už není vidět. Už zmizelo, ale to mizí vždy. takže začínám věřit, že se to povede, ač už jsem počítala s přerušením. No zázraky se snad dějí.Tak držím palce i vám. 🙂

misicka455
17. júl 2009

Holky tak vám ještě popíšu ten odběr. 😀 😀 😀 😀 Tak nejprve jsme přišly k doktorce kde nám bylo vysvětleno co nás čeká, co nám našly na tom NT vyšetření , udělala nám rodokmen jaká je šance, že se něco najde, vyplnily milión papírů. Pak jsme šly čekat do jiné čekárny na ten odběr. Zavolaly nás rychle, sestřička teda žádnou příjemností netrpěla hned mě hodila na lehátko, ruku pod hlavu pak jsem měla skrčené nohy tak mi je narovnala div mi je nezlomila, no to bylo něco na mě na citlivku nervozní ještě, že semnou byl manžel velká opora celého dne 😉 Potom přišla doktorka, vzala utz a říkala že bude prcka prohlížet to bylo super, ale máme strašně leniví dítě ne a ne se otočit, pořád na nás ukazovalo zadek a záda . Jinak jsme viděly hlavičku , srdíčko a ručičky a jednu mělo u pusiny.Pitomí bylo, že když byl zádama nemohla se mrknout na ty kůstky jestli už máme, takže zase víme hovínko. No to NT sice s těží naměřila a je o něco menší než před těma 14 dnama.No pak přišel samotnej zákrok moc přijemný to nebylo , ale vydržet se to dalo. V pravo na břichu mě napíchly jehlou až k plodové vodě, vše bylo vidět na utz a odebíraly asi dvě velký zkumavky. Nejhorší bylo když to napichovaly a pak vyndávaly hnusnej tlak v břiše.Pak mě naraky krve a asi deset min jsem ležela , vyfásla magnézko a mohly jsme jít.
No a výsledky tedy kvůli teplu budou v pondělí.

misicka455
17. júl 2009

Klarat tak to je super 😉

amynka
17. júl 2009

bubatko: moc ti děkuji za info, jsi zlatá. Máš pravdu v tom, že bát se asi budu až do samého konce, ale stejně budu muset počkat na ten další ultrazvuk ve 20týdnu a aspon nás pořádně zkontorolují. Zase si říkám, že pokud se má něco najít tak at je to co nejdříve, i když ty nervy jsou děs.Tobě gratuluji ke zdravému chlapečku, snad budu mít i já( a vlastně všechny z nás tady) takové štěstí jako ty. 😎

jasovky
18. júl 2009

Klarka, to je super, velmi sa s tebou tesim 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

bubatko
19. júl 2009

amynka, drzim palce na ten ultrazvuk aby tam boli len dobre spravy 😵 ja som si svoje nervy zazila cele tehotenstvo, nic ma nemohlo dostatocne ukludnit. lebo tie krvne testy boli fakt dost zle, ale vidis, dopadlo to uplne skvele, tak Ti uprimne zelam to iste (aj ostatnym kockam ktore su tu) 🙂

misicka455
20. júl 2009

Holky tak nám ty orvní výsledky dopadly dobře jsem ůplně mimo a štastná 😵

klara.t
20. júl 2009

Tak to moc gratuluji!!! Vyloučili ti teda ten Downův syndrom? Snad i zbytek testů dopadne dobře. Už vám našli tu nosní kůstku?

misicka455
20. júl 2009

Jo vyloučily nějakých 5 chromozomů nebo co 😉

Ne mimčo se minule nechtělo otočit tak jsme kůstku neviděly, jdu 3.8 na utz tak doufám, že už tam bude 😉

jasovky
21. júl 2009

Ahojte, som v 16.tt a ultrazvuk dopadol super, bábo vyzerá byt v poriadku...o týzden mám vysledky z AFP testov a 6.8. z amnia...uz trosku verím, ze by to mohlo znamenat lepsí koniec 🙂 Sme velmi stastní a zacínam sa aj radovat a tešiť...ale este sme nevyhrali... 😉

misicka455
21. júl 2009

Jasovka tak to je super, tak nakonec se nám to povede 😉

klara.t
21. júl 2009

To je super. Věřím, že všechny nakonec budem plakat štěstím, až se nám ty naše dětičky vyklubou na svět a dokážou nám, jak jsou zdravý. 🙂 🙂 🙂

jasovky
21. júl 2009

MIšicka. To je super správa, to by bolo perfekt, kedy si mala Klárka pravdu, zbytocne sme plakali a stresovali sa... 🙂 Ale este sme nevyhrali, u mna je dolezity vysledok z amnia a ultrazvuk v 20.tt 😝

jasovky
21. júl 2009

Klarka,,,inak pozerám, ze más termin 12.1....moja dcerka sa v ten den narodila... 🙂

klara.t
21. júl 2009

No v průkazce mám 13.ledna a to má narozeniny můj taťka. Moc bych si přála, aby to vyšlo na ty jeho narozky a hlavně aby byla zdravá. Taky vím, že ještě nemáme vyhráno. Teď ve čtvrtek jdu na běžnou kontrolu, budou mi brát krev na ty tripple testy, tak doufám, že budou OK. 24.8.jdem do Prahy na velký UTZ a pak za týden na dětskou kardiologii. Doufám, že vše bude ok. Věřím tomu. Začíná mít větší a větší naději, i když vím, že stát se může cokoli a jsem na to stále dá se říct připravená, ale nepřipouštím si to. 😅 Teď v pátek mám narozky, všichni se ptají co bych chtěla za dárek a jediný dárek co bych chtěla je zdraví pro tu naší holčičku 🙂

jasovky
22. júl 2009

Všetko najlepšie k narodkám, dopredu síce... 🙂 🙂 🙂 a urcite budes mat krásne zdrave dievčatko...zo srdca Ti to želám...

misicka455
22. júl 2009

¨Klara a ty jsi byla na odbru plodovky?

klara.t
22. júl 2009

ne, já byla na odběru choriových klků. To vyšlo OK. Vše negativní, i mi navíc dělali test na cystickou fibrozu - jsem je poprosila, pže tátuv bratr zemřel na těžkou vadu plic a nikdo z rodiny si nepamatoval, jak se ta nemoc jmenovala (už je to skoro 30let). Tak jsem se bála té CF. Je to drahý test a moc se nedělá, pže riziko je malé. Nakonec do zprávy napsali, že se podle nich dělal zbytečně, že bych stejně mohla být max přenašeč, když to táta nemá a to by musel být i můj muž přenašeč, aby jsme to přenesli na mimi. A to se stejně přenese jen ve 25% případů. Takže riziko skoro nebylo, ale po dohodě několika doktorů mi to udělali. Naštěstí, já jsem to potřebovala pro klid duše.
Mysicka455: v jakém jsi týdnu?
Holky kdy jdete na velký UTZ? Mě čeká až toho 24.8....to je víc jak měsíc. Šílené čekání.

misicka455
22. júl 2009

No já jen , že když mě braly plodovkou tak ty tripply dělat asi neboudou. Na utz jdu 3.8. 🙂

Já teď valím 15tt mám termím cca 1 až dva dny po tobě 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre