• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

NT hodnoty

3. októbra 2017 
@ps_sk mam hrcu v krku a pozeram ze si tatko nie mamka ako som povodne myslela.. :slight_smile: a klobuk dole a uprimne ta obdivujem ze to beries s lahkostou...tiez som nechapala ci to pises ironicky ze maly Down lebo absolutne nevidno na malom :slight_smile: prajem drobcovi len zdravie lebo stastie uz ma lebo ma Vas za rodicov :slight_smile:
18. aug o 02:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@ps_sk inak toto je aký profesionalizmus, by som ich poslala kade ľahšie... zvlášť pri Downovi, kde mňa napr.strašili, že to bude 85-90% Down (v 11tt.!!) a mám si ju ísť rýchlo zobrať, lebo neskôr (po 12tt.) musí byť už na zákrok diagnóza nezlučiteľná so životom alebo ohrozujúca život matky, čo Down nie je a aj keby som ho potom nechcela, musela by som si ho nechať... ako samé absurdity, ešte keď zvážim všetky tie nálady a hormonálne zmeny v tom období... tak čistá psychiatria, hlavne že sú doktori frajeri a vedia ti to "podať".
A inak tiež sa s vami teším :slight_smile: a želám veľa zdravia!!! a trpezlivosti. v susedstve máme jednu už tínedžerku a je z nej riadna baba :grinning: a chodí do klasickej školy, všetko majú ako "zdravé" detičky.
18. aug o 07:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lessiie No áno , ako som to tu čítal tak asi som tu jediný tato :slight_smile: Aj v nemocnici hovorili, že vôbec nevidno (až na očká) že má downíka. Úplne ľahké to nie je ani nebolo, ale máme aj 9ročnú babu a nedá sa žiť v strachu čo bude o 10 rokov, o rok a čo bude vôbec zajtra či sa jej niečo nestane. Tak prečo sa zbytočne niečim trápiť čo nie je teraz a tu. Má len jednu hlavičku a všetky pršteky takže tiadny stres :slight_smile:

@baxovci na morfologickom nám povedali, že v tom 12-13tom týždni nie je možné presné určenie vývojových chýb z UZ (srdiečko a spol.) jedine amnio je 99% ostatné aj na základe NT sú len štatistiky (nám sa štatistika trafila), ale pri amniu hrozí potrat takže to sme zrušili.

Ďakujem všetkým za priania a nech sa nikto nestresuje s výsledkami NT hodnôt lebo potom to bábätku neprospieva. Hocičo sa môže stať aj pri pôrode aj po.
18. aug o 09:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
@ps_sk drzim vam palce.tesi ma ze ste sa takto rozhodli.aj u mna keby sa potvrdil DS dietatko si necham.maly je nadherny.cmuk
18. aug o 11:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@ps_sk ak sa mozem opytat,ake ste mali NT hodnoty? A co ste absolvovali, ake vysetrenia, okrem UZV v 12 tt?
18. aug o 20:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@avion ja mam v 13tt merania NT 3.9 ostatne vsetko v poriadku, tak cakam co bude dalej bo mam 33 rokov...:frowning2: viete niektora nieco blizsie mala ste podobne hodnoty
20. aug o 11:43  •  čaká bábätko, termín má vo februári 2018 (27. tt)  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bambucinka mne namerali 3.9 moja a verim tkmu, ze vsetko bude dobre
20. aug o 11:46  •  čaká bábätko, termín má vo februári 2018 (27. tt)  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maryam troskj si ma upokojila, bo to co tu citam, tak maminky manu male odchylky, ja ma 3.9mm, ale verim tomu, ze miminko je zdrave, za par dni nas cakaju geneticke testy, tak verim, ze bude vsetko ok:slight_smile:
20. aug o 12:01  •  čaká bábätko, termín má vo februári 2018 (27. tt)  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@malina18 4.5 som mala.chvalabohu mam zdraveho syna
20. aug o 12:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lumimka NT sme mali 3.7 na ultrazvuku, potom sme absolvovali návštevu genetika kde povedal že dovi dopo dajte si chloriove klky , trisomi sú zbytočné lebo neodhalia všetko (inak grant trisomy testov). Tie sme odmietli aj amnio, lebo je taktiež riziko potratu/poškodenia plodu. Potom sme boli v 20tom týždni na 2ch nezávislých morfologických ultrazvukoch (hlavne kvôli srdiečku a PEC a podozreniu na ráštepy atď.) kde sme sa dozvedeli, že všetko je v poriadku, ale genetiku nevedia na 100% vyvrátiť ,ale žiadne markery na to nesmerovali. Teraz sme po pôrode absolvovali testy kde potvrdili chromozóm 21 navyše a podrobnú diagnózu budeme mať vo štvrtok.
21. aug o 13:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ps_sk ďakujem. Nás mal na gen.komzultacii Dr. Ondrejčák (sme z BA).Samozrejme odporúčal prenascan. Po negat. vysledkoch ani amnio neodporucal.
28. aug o 08:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Update u nás-morfo.uzv v 21 tt neukázal žiadne patologické zmeny plodu, extra sa zameral na srdiečko a vyzerá byť v poriadku(Dr.Holáň). Tešíme sa..taký malý balzam na dušu.
3. okt o 17:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@lumimka držím palce bude dobre
3. okt o 17:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lumimka Gratulujem k dobrym vysledkom z utz. Neskoro som si precitala tvoje prispevky a hlavne ten kde sa pytas ci mas ist na amnio. Ja som napriklad na amnio bola pre pokoj v dusi. Nemohla by som zit a "uzivat" tehu s tym ze mozno sa mi narodi chore dieta. Pri jednom takom som si "uzila" detstvo takze viem presne co to obnasa.
3. okt o 17:39  •  čaká bábätko, termín má vo februári 2018 (29. tt)  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok