NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

melonik
31. aug 2009

caute baby tak UZV dopadol perfektne vsetko vyzera byt v poriadku nic nam nenasli ziadne odchylky v nicom,mame skoro 4OO g,este viac ako by malo byt a dozvedela som sa ze to bude chlapcek tak sa tesime,vyslo nam to do paru nakolko uz mam dcerku,aj EKG robil malemu a vsetko bolo dobre.Strasne moc sa tesim a konecne si zacnem uzivat tehotenstvo.Misicka....aj ja budem zajtra na teba mysliet neboj nic urcite aj ty budes mat vsetko dobre.zajtra potom daj vediet ako ste dopadli,ale som si ista ze bude vsetko ako ma byt

misicka455
31. aug 2009

Melonik tak velikanská gratulace 🙂 🙂 🙂 🙂

gaby21
31. aug 2009

JA podstupim NT vysetrenie znova, mne vyslo velmi vysoke, nasledne odber choriovych klkov, vysledok, vady uplne nezlucitelne so zivotom, ked som prisla na potrat plodik bol uz mrtvy, takze presne viem preco a netrapim sa ako ine baby a nekladiem si otazku, ze co to mohlo sposobit, takze myslim ze toto vysetrenie je nevyhnutne a ODPORUCAM!

jasovky
31. aug 2009

Melonik: Gratulujem a teším sa dobrým výsledkom a samozrejme aj chlapcekovi, budeme mat podobné problémy a radosti 😉

melonik
1. sep 2009

baby dakujem,misicka...myslim na teba neboj urcite bude vsetko ok drzim palce

jaruska74
1. sep 2009

ahojte chcem sa opytat ked vysli NT testy dobre, tak je mozne ze triple testy este vyjdu zle?

misicka455
1. sep 2009

Ahojky holky, tak je to tady teda já jsme nervozní. Jedeme ve tři hodiny , vyšetření máme na čtvrtou 🙂

Jaruska jasně, že mužou 😉

melonik
1. sep 2009

jaruska.....mne vyslo NT pri prvom tehotenstve dobre ale AFP testy som mala zle,teraz som to mala zase opacne,mala sa mi narodila zdravucka a teraz cakame chlapceka a ten vyzera byt tiez zdravucky a verim tomu ze aj je,vcera nam robili morfologicky UZV.Takze neboj sa nicoho aj ked ti tie testy nevidu nahodou dobre,nic sa nedeje,niekedy vychadzaju falosne pozitovne.Misicka....drz sa myslim na teba

klara.t
1. sep 2009

Myšičko, držím palce. 😵

misicka455
1. sep 2009

Tak se jdu oblíc a jedem 😉

grelu
1. sep 2009

misicka...drziiiiiiim palce 🙂

melonik
1. sep 2009

klara.t..........robili ti na morfologickom UZV EKG teda malej nie tebe?

klara.t
1. sep 2009

nevím, pustili si na chcilku nahlas srdíčko a koukali na takovou tu vlnu. V praze řekli, že je to ok, ale na té kardiologii doktorovi příjde, že chlopeň nedomyká. Tam už jsou odborníci přes srdíčko a prohlíží to asi podrobněji. Doufám, že se to ještě upraví. Uvidíme toho 14.9.

klara.t
1. sep 2009

nahlížím, nahlížím a myšička nikde. Doufám, že proto, že někde slaví a dává si do nosu! Snad vše dobře dopadlo.

misicka455
1. sep 2009

Ahojky holky, tak jsme zpátky Kde začít Takže výsledky od minule malinké zlepšení takže nám prdelku nechají Levá komora je pořád menší a zužená, ale paní doktorka říkala, že to vypadá dobře a že se vyvijí což je hlavní a že není v žádném místě zužená a že se snad už nezuží a kdyby , že už si stím lékaři poradí Takže závěr je takovej , že si nás budou hlídat ale vypadá to nadějně. Mám velkou radost _Nakonec to vypadá, že porod bude v Brně jen porodnici vybereme až podle přištího utz. Takže 1.10 další kontrola , snad to bude jen a jen lepší 🙂

klara.t
1. sep 2009

Moc gratuluju misicko, fakt mám velkou radost. 😀 😀 😀 Je to perfektní, důležité je, že se srdíčko dál vyvíjí. 😵

grelu
1. sep 2009

misicka...to je super🙂)...naozaj som rada, ze to dobre dopadlo 🙂

melonik
1. sep 2009

misicka....tak gratulujem a tesim sa s tebou

jasovky
1. sep 2009

Mišička: Teším sa s tebou 🙂 🙂 🙂 Moc moc Ti gratulujem....

melonik
2. sep 2009

klarka...a ktory doktor ta zavolal aby si isla na kardiologiu obvodny albo ten co ti robil morfologicky UZV,pytam sa zato ze mna nikam neposlali tak teraz neviem.Dneska som bola na poradni mam plus 3 kila,tlak dobry aj srdiecko nam pocuval a som zavreta takze vsetko v pohode,do najblizsej poradne idem az 7 oktobra a budu mi robit ten test na cukrovku.

jaruska74
2. sep 2009

mna na EKG poslal gynekolog

klara.t
2. sep 2009

No ke kardiologovi jsem se dostala takto. Zhruba v 15.týdnu, když už jsem měla výsledky genetiky jsem šla k obvodnímu gynekologovi, probrat s ním ty výsledky a zjistit co dál. V podstatě u mě převažovalo rozhodnutí to ukončit. Jemu se na UTZ nezdála hlavička miminka (ale měl starý přístroj, tak říkal že to možná vidí blbě), tak jsem si myslela, že to fakt ukončím. Jenže to doporučení musí udělat na vyšším pracovišti, tak jsem se objednala do Ústí (s tím, že se na mimi kouknou, a potvrdí že to není dobré). Tam udělali UTZ a řekli, že se jim mimi zdá zdravé, že rozhodně nedoporučují přerušení. Poslali mě přes chodbu ještě na tu kardiologii pro jistotu a tam mě prohlédli a řekli, že zatím vše je OK, ale definitivní závěr mi dají v 20.týdnu. Proto jsem tam teď jela. Jenže opět ten definitivní závěr neudělali, prý až za ty dva týdny. Ale že tam nic závažného není, jen chtějí ještě zkontrolovat tu chlopeň.

tereza.starobova
2. sep 2009

Mišičko gratuluju. Parádní zpráva. Já už mám kompletní výsledky z genetiky a jsou OK.

misicka455
2. sep 2009

Díky moc,

tak to je super, že genetika vyšla dobře 😉

klara.t
2. sep 2009

Tak tu opět máme nové info, tak to tu shrnu:

Klara.T (já): NT 4,6, nosní kůstka přítomna, odběr chor.klků - genetika v pořádku, krev v pořádku, UTZ v 16 týdnu v pořádku, velký UTZ v 20.týdnu v pořádku - holčička prý zdravá, kardiologie-podezření na nedomykavost trojcípé chlopně, ale málo významné, nyní v 21.týdnu

Misicka55: NT 3,5,nosní kůstka zatím nenalezena, odběr plodovky, genetika v pořádku, krev špatně, UTZ v 17.týdnu - asi vada srdíčka, holčička, nyní v 21.týdnu, srdíčko mírné zlepšení

Jasovky: NT 6 (jednou i 6,2), odběr plodovky, genetika v pořádku, krev v pořádku,UTZ v 16.týdnu v pořádku, nyní 21. týden, velký UTZ v pořádku, chlapeček prý zdravý

s.petulka: NT 3,5, krev pozitivní, odběr plodovky, potvrzen Downův syndrom, ukončení

tereza.starobová: NT (nejvyšší 4,1, pak klesalo), nosní kůstka zatím nenalezena, krev špatně, odběr chor.klků, chlapeček, 16.týden, genetika v pořádku

melonik: NT lítalo nahoru dolu, maximum 4mm, krev OK - nízká rizika, možná na odběry na genetiku, 21.týden, UTZ v pořádku, chlapeček

evuna: NT přes 3, nosní kůstka skoro nalezena, krev vyšla špatně, nyní v 18.týdnu, chlapeček, amniocentéza - čeká na výsledky, UTZ špatný (kratší nohy, špatná střeva, možná cystická fibroza)

misicka455
2. sep 2009

Klarat my už tu nosní kůstku máme 😉

klara.t
2. sep 2009

jj, já si všimla pozdě, že jsem to neumazala,protože jsem předpokládala, že už jí máte. Možná i trezka už má taky kůstku. Nevím nevím. Vždy tam dopíšu jen ty nejnovější info a snažím se hlídat týden těhu, ale občas něco přehlédnu. Ráda to takhle shrnu, protože se nemusíme pořád dokola jedna druhé ptát, co nás čeká, co už víme atd. Pletlo se mi to.

monikatonika
2. sep 2009

Ahoj, som v 11tt+2 a dnes som bola na prvej poradni. Ale moja dr. ma znepokojila, ze mam nieco vysoke a je tam podozrenie na Dawnov syndrom, tak ma poslala na NT vysetrenie, na ktore mam ist az za 2 tyzdne. Strasne sa bojim.

melonik
2. sep 2009

monikatonika....a kolko si mala to NT? Neboj nic aj my sme to mali zvysene a teraz vyzera byt vsetko v poriadku,hlavne skus pozitivne mysliet,viem ake to je presla som si tym.jaj zle som to pochopila,asi si mala z krvi zle tie hodnoty.

melonik
2. sep 2009

klarka..zato som sa pytala lebo mna neposlali a tebe to nezistli na morfologickom UZv,ale uz nebudem stresovat vsetko je v poriadku a hotovo.Istota je aj tak az po porode

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre