NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

lelulka
11. sep 2009

misicko děkuju moc.Jsem z toho neštastná i když vím,že je to běžné a že nejsem první ani poslední.Ale stejně.Ty hodnoty jsou o štítné žláze to už jsem si taky našla,ale zbytek těch hodnot mi do zprávy nenapsali.Stejně Vám všem děkuju za reakce

matelko1
12. sep 2009

ahojte.mozem sa k vam pridat?
cakame dvojicky a u jedneho drobca namerali NT hodnoty v 13 tt - 1,4 mm a u druheho drobca 1,1 mm.
vcera som si bola pre vysledky z tripletestov a su zle,som v 18 tt.velmi sa bojim.Dr mi dala papier na genetiku,ale ja idem najprv na morfologicky utz 19.9.moze byt pri dvojickach skresleny vysledok?dakujem

johanka33
12. sep 2009

matelko: nejsem genetika, ale laik a holky mě kdyžtak opraví, ale myslím, že je to v pohodě....horší by bylo pokud by bylo vysoké tak přes 2,00 a to ty nemáš. S tou genetikou se sychrují, protože dvě mimča nejsou jedno....mám 2 kamarádky s dvojčátky...obě byly na tripple a dopadly i tam blbě a plodovka u obou na 1* u těch dvojčat to rozpočítavájí bna polovinu takže to může zkreslit....já bych být tebou byla v klidu...pa a dej vědět jak jsi dopadla. Držímě pěsti 😉

johanka33
12. sep 2009

lelulko: drž se, ale bude to v pořádku 😉

misicka455
12. sep 2009

NT je špatně když je nad 2,5 😉

matelko1
12. sep 2009

johanka,ale aj tak sa bojim.ako moze byt zena v klude.tak vystrasia cloveka tymi tripletestami.

pazhitka
12. sep 2009

Matelko, NT screening byl super, tema triplama bych se vubec neznervoznovala, protoze dvojcata to opravdu hodne zkresluji- se divim, ze te na ne vubec poslali! Drzim palce!!

matelko1
12. sep 2009

pazhitka dakujem.snazim sa na to nemysliet,ale.....lekari dokazi zenu riadne vystresovat.

johanka33
12. sep 2009

matelko: to mi povídej, vím o tom své a jen doufám, že žádná jobovka už nepřijde 😠

pazhitka: ahoj, co ty tady? 🙂

matelko1
12. sep 2009

veru,my zeny si toho teda vytrpime.

pazhitka
12. sep 2009

matelko, ja vim, je to samozrejme lehke si rict, ze na to nemam myslet, ale tezke udelat

johanko, ahoj- ja sleduju tuto diskusi, od te doby, co jsem mela NT 2,2 mm a moc drzim holkam palce!

darling007
13. sep 2009

Matelko, ničeho se neboj, výsledky u dvojčat jsou skoro vždycky zkreslené. NT jsme měli u obou kolem 1,5 mm takže pohoda, nosní kůstka přítomna, výsledky z krve v I. trimestru OK. Ale v tripple testu mi vyšly zvýšené hodnoty, cca 3,5 MoM ale kluci jsou zdraví, na dvojčátka prostě neexistují tabulky. Určitě jdi na 3D ultrazvuk v 21. týdnu, ten ukáže hodně a je to fakt zážitek. Neboj, dětičky jsou určitě v pořádku 😉

matelko1
13. sep 2009

darling si zlata,ze si ma tak upokojila.idem na 4D utz uz v sobotu 19.9.budem sa bat.

matelko1
13. sep 2009

pri tripletestov som mala zvysene hodnoty AFP 2,86.

lucka.adis
13. sep 2009

Ahoj holky, bohužel jsem nikde nenašla diskuzi o špatných výsledcích z trippl testů, tak jsem zabrousila k vám. Snad to nevadí.
V 1.trimestru jsem byla na screeningu a všechno dopadlo na jedničku z hvězdičkou, jak UTZ tak i výsledky z krve.. teď jsem byla na trippl testech a bohužel mi tam vyšel pozitivně jeden výsledek a to o 2x zvětšené riziko Downova syndromu, takže jdu zítra na odpběr plodové vody do Brna a v Úterý nebo ve Středu budeme vědět ty nejdůležitější výsledky a zbytek za 3týdny.

Máte některá zkušenost se špatnými výsledky z trippl testu a přitom to všechno bylo v pořádku? Lucka

klara.t
13. sep 2009

Lucko.adis, těch diskuzí na špatné výsledky tripplů je tu dost. Přečti si třeba diskuze o amniocentéze, špatné vysledky tripple testů, zvýšené hcg atd.

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

Z čeho doktor usuzoval na to vyšší riziko, když jsi krev měla dobrou a v 1.trimestru (kdy se měří NT) to také bylo dobré?

lucka.adis
13. sep 2009

Biochem.screening: MS-AFP 0,80 MoM. uE3 0,89 MoM. tHCG 4,10 MoM.
Komb.riziko M.Down 1:120, věkové riziko M.Down 1:1300 Riziko NTD 1:4700

Důvod prenatálního vyšetření-pozitivní sreening, zvýš.riziko M.Down.

Toto je tam v té zprávě napsané...těžko vám vysvětlím, co to všechno znamená 😔

Jinak moc díky za odkazy, uroč na to mrknu 😉
A ohledně těch výsledků, tak z 1.trimestru jsem měla všechno o.k akorát teď ty trippl testy mi vyšli špatně a to jenom to hcg. Proto jdu zítra na tu plodovku.

gabbii
13. sep 2009

Ahoj, já měla u prvního mimča tripple test výsledek 1:42 tuším. Vše nakonec bylo v pořádku, podle mě tomu trochu pomohl špatně vypočítaný tp, jelikož jsem neměla pravidelně ms. Je to už 7 let, v té době se ještě nt screening nedělal. Sama dr říkala, ať to neberu tragicky, že jsou ty testy spíš strašáci. Nechápu, proč jsi šla na tripple test, když už máš NT screening v pořádku?

klara.t
13. sep 2009

holčiny, chtěla bych vás o něco poprosit. Poslední dobou sem do tématu píšou maminy, kterým špatně vychází tripply, a to hlavně krev. Tady je diskuze pro ty, co mají vysoké NT. Pak se nám to tu motá a odkláníme se dost od tématu. já bych byla ráda, kdyby se tu mluvilo hlavně o NT. Je to proto, protože když já sama zjistila, že máme vysoké NT, tak jsem hledala informace a když jsem to celé přelouskala, tak jsem zjistila, že o NT se píše málo a je to napsáno spoustu věcí, co s tím nesouvisí. Myslím, že když nějaká maminka zjistí, že mají vysoké NT, tak bude tuto diskuzi hltat a bude doufat, že v každém dalším příspěvku najde odpověď na své otázky a místo toho se tu bude dočítat něco, co se jí vůbec nehodí. Proto to tu občas shrnu, abych sesumírovala, kdo tu píše k tématu a jak se jeho příběh vyvíjí, abych to těm maminkám usnadnila.

Není to nic osobního proti vám holky, co sem teď poslední dobou píšete. Jen už jsem to konečně chtěla napsat. já si tuto diskuzi hlídám, abych si případně přečetla, že se k nám přidal někdo s tím samým problémem, nebo jestli sem třeba nenapíše maminka, co už porodila a mimi mělo taky vysoké NT. No a když už vidím nový příspěvek, tak si ho celá natěšená přečtu a zjistím, že je zase mimo téma. Nikomu teda nezakazuju sem psát, to určitě ne. Na to má právo každý, ale pochopte, že bychom tu rády četly věci, co se NT týkají.

klara.t
13. sep 2009

Holčiny, přelouskala jsem to asi 5 stran zpátky a doplním děvčata, která měla také vysoké NT:

Klara.T (já): NT 4,6, nosní kůstka přítomna, odběr chor.klků - genetika v pořádku, krev v pořádku, UTZ v 16 týdnu v pořádku, velký UTZ v 20.týdnu v pořádku - holčička prý zdravá, kardiologie-podezření na nedomykavost trojcípé chlopně, ale málo významné, nyní v 22.týdnu

Misicka55: NT 3,5 , odběr plodovky, genetika v pořádku, krev špatně, UTZ v 17.týdnu - asi vada srdíčka - jedna polovina je menší, holčička, nyní v 22.týdnu, srdíčko mírné zlepšení

Jasovky: NT 6 (jednou i 6,2), odběr plodovky, genetika v pořádku, krev v pořádku,UTZ v 16.týdnu v pořádku, nyní 23. týden, velký UTZ v pořádku, chlapeček prý zdravý

s.petulka: NT 3,5, krev pozitivní, odběr plodovky, potvrzen Downův syndrom, ukončení

tereza.starobová: NT (nejvyšší 4,1, pak klesalo), nosní kůstka zatím nenalezena, krev špatně, riziko Down 1:3, odběr chor.klků, chlapeček, 17.týden, genetika v pořádku

melonik: NT lítalo nahoru dolu, maximum 4mm, krev OK - nízká rizika, možná na odběry na genetiku, 22.týden, UTZ v pořádku, chlapeček

evuna: NT přes 3, nosní kůstka skoro nalezena, krev vyšla špatně, nyní v 19.týdnu, chlapeček, amniocentéza - čeká na výsledky, UTZ špatný (kratší nohy, špatná střeva, možná cystická fibroza), prý Down a CF, půjde asi na ukončení

aronek: NT 2,4 mm - hraniční hodnota, počká na tripple testy, pokud vyjdou blbě čeká ji amnio

Tercie: už je to starší příběh - měla 3,2 mm, potvrzena encefalokéla, přerušení

Iwa1: v 11t NT 4mm, amniocentéza, výsledky OK, UTZ v 17tt a 22tt OK, 3D UTZ v 24tt OK, zdravá holčička, 28.týden

klara.t
13. sep 2009

doufám, že jsem někoho předchozím příspěvkem nenaštvala, opravdu by mě to moc mrzelo, nevadí, když sem někdo napíše a my poradíme např, odkaz na další dizkuse, jen jsem tím chtěla říct, že je lepší to nerozebírat tady, ale v jiné patřičné diskuzi. Tam se toho jistě dozvíte víc a tady se alespoň budem držet tématu. fakt jsem to nemyslela zle.

klara.t
13. sep 2009

Holky, tak jsem tu diskuzi ted přelítla celou od začátku a pěkně si to vypsala. Tak to sem zase dodám. Jsou to holčiny, co psali do této diskuze a měli NT vyšší než 2,5 mm. Mám k nim ale jen trochu informací.

babucinka: v 11tt NT=2,66, narozen syn (myslím OK)
doriska: NT=2,9, krev špatně, odběr klků, UTZ ve 20tt ok, (myslím asi OK)
lula5: její kamarádka měla NT=4,5 ve 12tt, amnio OK, narozen zdravý kluk
lilinka76: dvojčata v 11+5 NT= 2 a 3 mm, narozeni 2 kluci (myslím, že jsou OK)
maryam: NT=3,5 (jednou až 4,5), gegetika OK, UTZ ve 20tt OK, narozen syn (myslím, že je OK)
mysinka: NT=3,2, špatný ductus venosus, malá NB, špatná krev, odběr klků, chlapeček (myslím ok)
pomfrita: NT=2,6, amnio odmítla, UTZ ok, zdravý kluk
campi: NT=2,75, narozena zdravá holka
jankabx: ve 14tt NT=3 mm, žádné další info
shupolienka: v 13+2 NT=3,4, krev ok, syn Jakub (myslím OK)
kitten: v 13+4 NT=3,9, riziko Downa 1:260, syn, (myslím OK)
matja: ve 14tt NT=3mm, syn (myslím OK)
lindula3: NT=2,5mm, narozena zdravá holčička
jaylee: NT=2,4 ve 13tt, žádné další info
meri: NT=2,6, zdravá holčička
anikar: dvojčata NT= 1,9 a 2,6, (myslím OK)
ankap: NT=2,62 na konci 12tt, krev OK, žádné další info
vikulik: NT=3mm, narozená zdravá holka
sestřenice od vikulik: 4,2mm, narozený (už dvouletý) zdravý kluk
achalteke: NT=3,1mm, syn (dnes 4denní - gratulace)
gaby21: NT=3,95, potvrzena trisomie 13 chromozomu, přerušení

Tyto by měli být ještě těhotné:
lucida: NT=4,6, žádné další info
moncicik: NT=3,4mm v 13tt, riziko 1:7, abnormální trojcípá chlopeň, genetika OK
lenea: v 13tt NT=2,5, zdravá holčika na cestě

no a pak my, co už jsme v tom seznamu nahoře

Tak jak jsem to tak prohlédla, tak ve velké většině to dopadlo dobře. Což mě moc těší. U maminek, které napsaly, že mimi je zdravé, jsem to napsala. U těch, u kterých v jejich info vidím, že se jim narodilo mimi, tak podle fotek se mi všechny zdají moc hezký a zdravý. Tak jsem napsala, že je asi Ok.

gaby21
13. sep 2009

Klara- vyborne zhrnutie, sa mi paci aj tvoje upozornenie na odklananie sa od temy, ja ked som mala zvysene NT mi tato tema pomohla pochopit, co sa vlastne deje kedze lekari nie su vzdy dost trpezlivy, aby presne vysvetlili podstatu vysetrenia a do akych nasledkov to moze vyustit. Ja som uz znova tehotna, ale aj tak stale sledujem osudy ostatnych dievcat, pretoze presne viem, co prezivaju a som velmi zvedava ako to vzdy vsetko dopadne a somozrejme vsetkym drzim velmi palce a kazdy dalsi neuspech mi tlaci slzy do oci. Vela stastia vsetkym tehulkam!

klara.t
13. sep 2009

Gaby, ani nevíš, jak mě tvá slova potěšila. Jak ta pochvala, tak tvé info, že čekáš znovu miminko. Podle termínu to vypadá, že docela čerstvě. Tak hodně štěstí. Ať je miminko zdravé. 🙂

Necháš si znovu zkontrolovat NT? Asi ano že? U tebe to bohužel planý poplach nebyl. 😢 Jak dlouho jsi vlastně počkala, než jste se začali snažit?

Pokud si to čtou některé maminky ze seznamu, tak budem rádi,když nám napíšou, jak to dopadlo.

gaby21
13. sep 2009

Klari, ja budem uz musiet absolvovat vsetky vysetrenia, vratane odberu plodovej vody ale citim ze tentokrat to dopadne fajn, nejaky vnutorny hlas mi to nasepkava a ja mu verim. Snazili sme sa hned po tretej menstruacii a vyslo to na prvy krat 😵

klara.t
13. sep 2009

Tak to je fajn, mě doktor také říkal, že se mu ještě nestalo, aby se to opakovalo znovu. myslím vysoké NT a tím pádem nějaká VVV. Že je tak malá šance, že to už by musel být fakt pech (nebo dědičná choroba). Tak si taky myslím, že to u tebe bude v pořádku. 😉

misicka455
13. sep 2009

Gaby tak gratuluji k těhu a držím palečky a¨t to tentokrát dobře dopadne 😉

gaby21
13. sep 2009

Mysi, dakujem, inak ako dobre to uz ani dopadnut nemoze, tie stresy si uz ani nechcem predstavit nie to este znova zazit, ale ako pise Klarka, bola to uplna nahoda ktora by sa uz takmer so stopercentnou istotou nemala opakovat 😒

klara.t
14. sep 2009

Ahoj holky, tak já přijela z kontroly na dětské kardiologii. Tak od mimule se mé maličké srdíčko zlepšílo. Prý tam skoro žádná nedomykavost není. Minule napsal málo významná a ted je to prý ještě lepší. Prý kdyby nevěděl co hledá, tak by to určitě přehlídnul. Tak moc malinké to je. Takže řekl, že malinká má srdíčko v pořádku, na kontrolu prý až po porodu. Tak mám velkou radost. V pátek nás čeká poradna - jen u sestry,takže žádné nové info asi mít nebudu. Ale jak se říká: žádné zprávy, dobré zprávy.

iwa1
14. sep 2009

klara.t gratulujem k dobrym vysledkom 🙂 ja som strasne zvedava, ked sa mala narodi...nejako si uz nepripustam, zeby mala byt chora 😒 tak sa nechame prekvapit 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre