NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

jasovky
25. sep 2009

Ahojte. V pondelok som bola v poradni, vsetko OK. 7.10. idem na glukozový test, to sa vypije sladká voda v lekárni a potom to spracovávate. Po 2 hodinkách vám zoberú krv a vyhodnotia , ci máte tehu cukrovku. Inak brusko mi uz nárastlo a baby este 3.mesiace a bude po tehotenstve 🙂 Inak nic nové 😀

misicka455
25. sep 2009

Ahojky, já ten test má dneska za sebou. Nebylo to tak hrozné vypít to sladké jak být na lačno a nemoct se ani napit.Byla jsem taková malátná a slabá 😒 Jinak za týden nás čeká kontrola na kardiu 😉

klara.t
25. sep 2009

Já byla v poradně v pátek, ale jen u sestry a také vše v pohodě. Malá se v bříšku mrská, někdy víc, někdy míň. Tak jsem ráda, že jí cítím. Mám z toho lepší pocit. Taky musím na ten test s cukrovkou, ale ještě nevím jaký den půjdu. No a 15.10. do poradny k doktorovi. Nabízel mi 3D a 4D UTZ, tak na něj půjdu. Doufám, že když už ho má asi 2 měsíce, že by s ním už mohl umět. No bříško mám už pěkný. Ale naštěstí ne obrovský. Teď končím 6 měsíc a mám nahoře asi 6,5 kg, tak myslím, že je to v normě.

Jak to jinak holky prožíváte? Já pořád na to vysoký NT myslím, ale nepřipouštím si nic jiného, než že je zdravá. Ještě jsem nekoupila jedinou věc, ale začnu od příštího týdne. Tchýně se zítra vrací z USA a něco prý veze, tak jsem zvědavá. S našima jedu zítra do Polska, tak tam třeba taky něco pořídím. No už bych s tím měla začít. 🙂

melonik
25. sep 2009

caute baby davno som nepisala nejako nemam cas ,ale zvyknem vas citat.Jasovky...aj ja idem na glukozu presne ako oty 7 a naraz budem mat portadnu.Aj ja mam uz dost velke brusko vsetci mi hovoria ze vyzeram ako v 8 mesiaci a pribrala som zatial 3 kila mozno uz aj 4.Klarka...Aj ja casto maslim na to nase Nt ale verim ze sme zdravy ja idem na UZV az v 3O tyzdni to sa este nacakamnaposledy som ho mala v 2O tyzdni cize 10 tyzdnov baz UZV sa mi zda vela.baby ako casto vam robi UZV doktor.Ja sa mam celkom fajn az na tie krce v lytkach a hlavne v noci.Aj vy to mate baby?

ellit
26. sep 2009

melonik, ja som mavala pri prvom tehu hrozne krce v lytkach v noci. Ale po porode to okamzite preslo. Vraj je na to dobre magnezium, ale to sa opytaj svojho lekara.

misicka455
26. sep 2009

Ahojky, tak já mám pupek taky velký tak na osmej měsíc 😀 A nahoře už mám kolem deseti, ale naštěstí mi to vše jde jen do břicha 😉

Já jsem malou viděla naposledy na tom 3d utz v 22 tt a uvidím jí až taky v tom 30tt. Sice jdem na to srdíčko, ale z malé jde fakt vidět jen srdíčko 😀 😀

Já už pomalu začinám mít potíže jako palení žáhy a když dlouho chodím tak mě bolí podbřišek. Jinak na ty křeče je fakt dobrý to rozpustný magnézko 😉

Na NT už nemyslím je to za náma tak nemá cenu si stím lámat hlavu, teˇd se modlím za to srdíčko malé. S výbavou jsme pohly tenhle týden, máme postýlku, komodu, veškeré oblečení na malou takže nám už zbejvá jen takové věci jako pro mamku do porodnice, nějaké plíny, osušky a hlavně přiští měsíc chceme jít vybrat nějaký ten kočár 😉

ellit
26. sep 2009

misicka prepac, kolko si mala hodnotu NT?

misicka455
27. sep 2009

Elit měla jsme 3,4 😉

leopolda
27. sep 2009

Ahoj.

Miši,koukám,že se tady taky dost pohybuješ.
Dívala jsem se na tvoje album a na krásný věci,které tam máš.
Já mám toho spoustu po synovi.Chtěla jsem se tě zeptat,líbí se mi ta komoda,je přebalovací?
Jak se bude malá jmenovat už víte?
Já jsem měla NT plus v pohodě,ale kvůli věku jsem stejně raději šla na amniocentézu.

misicka455
27. sep 2009

Jé děkuji za chválu věcicček pro malou 🙂 Jméno ještě nemáme nějak jsme řekly , že to zatím hrotit nebudeme, jsm e strašně nerozhodlí až hrůza 😒

Komoda je super , dobře prostorná. Chtěla bych ještě koupit takovej nástavec na přebalovák a nebo nějakou podložku uvidíme co bude lepší, ale myslím si že na to přebalení mimča v klidu stačí 😉

jasovky
27. sep 2009

Ahojte, ultrazvuk sa robí 3-4 x, ale samozrejme podla potreby. V 10.tt,20.tt, 30.tt...mne ho robili 4x a tiez ma caká v 30.tt a spominam si, ze pri malej mi robili este v 37.tt/vtedy mi povedali, ze má 4300g/ a cisársky bol dohodnutý. Mala 3900g, takze hmotnost vacsinou nebýva presná. 😉 🙂 Tie krce v lytkach som mala pri 1.tehu, ale teraz ani nie, aj ma pálila žáha , ale teraz nie.

leopolda
27. sep 2009

Miši,není hloupé se tě zeptat ,kde jste ji koupili?
Něco totiž sháním,tak bych to měla ulehčené.

Jak jsme mluvily o změně mudr.Tak já už si připadám jako kus na pásu,rychle s ním pryč a bez diskuse.
Po tom všem co jsme prožili,jsem čekala že mi nabídnou nějaká vyš...,ale jelikož nikdo nic,tak jsem si to raději všechno zařídila sama a řekla si jen o žádanky.I v tom 30tt jsem šla do Prenatalu k MUDr.Vlašinovi.

Máš nějaký tip ke komu jít?

misicka455
27. sep 2009

Ne není to blbí , máme jí z Ikeii za 1500kč 😉

Mám vyhlídlou doktorku v Lískovci tak snad přiští rok bude ještě brát.Štve mě , že mi nic neřekne a její péče taky nic moc 😒

ellit
27. sep 2009

misicka lebo mne vyslo 3, preto sa pytam ☹

misicka455
28. sep 2009

Trojka je zvyšená, ale ještě nic to neznamená 😉

ellit
28. sep 2009

takze myslis, ze mam vacsiu sancu, ze bude vsetko ok? Ja som uplne vyplasena, cakaju ma este testy

klara.t
29. sep 2009

Ellit, při NT 3 je ještě dost velká šance na zdravé mimi. Někdo bere riziko až od 3,5. Když koukneš na stranu (myslím) 32, tak jsem vypsala maminky a jejich hodnoty. Tam je vidět, že to dopadlo skoro vždy dobře.
Dojdi si v klidu na testy, aby si se uklidnila a zatím se nijak nenervuj. My se nervovaly a nakonce to vypadá na zdravá miminka. Teď mě to období stresů štve, doufám, že to malou nijak nepoznamenalo. Vždycky je dost času na to, nervovat se kdyby se něco objevilo. Předem to nemá cenu, pak tě to jen mrzí, že to bylo zbytečné nervování.

misicka455
29. sep 2009

Elit jasně , že máš velkou šanci, že to dobře dopadne 😉

iwa1
29. sep 2009

ellit nestresuj uvidis dobre bude 😉

vsetky sme tym presli.... a neiekedy je to ulpne zbytocne... stresovat mozes az potom ked budu zle vysledky ine..dovtedy to nema vyznam,len skodis babatku... 😉 😒

jaruska74
29. sep 2009

ahojte ja som mala NT v poriadku a bola som teraz na triple testy a vysli asi zle, lebo mi volali ze mam prist k lekarovi :( sa bojim co bude

ellit
29. sep 2009

tak nie vzdy NT je len to dolezite 😒 , neboj jaruska, bude vsetko v poriadku

jana3
30. sep 2009

Ahojte, pripajam sa bohuzial k Vam... Vcera sme boli na UTZ a vyslo nam NT 3 mm, dnes rano idem na krv...

klara.t
30. sep 2009

Jani, zrovna jsme tu řešili hodnotu NT 3mm. To je tak na hraně. Tak se neboj. Máš velikou šanci, že je to planý poplach. To já měla 4,6mm a vypadá to, že je vše OK. Jasovka měla dokonce 6mm a také je to OK. Ale pokud tě budou chtít poslat na odběr klků nebo plodovky, tak jdi. Jistota je jistota.

jaruska74
30. sep 2009

chcem sa spytat na co sa robi aj NT aj triple test.......ved ked vyjde dobre NT tak uz by malo vyjst dobre aj triple nie? ved to sa to iste sleduje? vyvojove vady a DS, ci nie?

misicka455
30. sep 2009

Jaruska někomu může jedno vyšetření vyjít dobře a druhé blbě 😉 Proto se uvažuje o zrušení triplů a bylo by jen to jedno vyšetření.

jaruska74
30. sep 2009

su to neskutocne stresy......som strasne zvedava co mi dnes lekar povie a kde ma posle......

misicka455
30. sep 2009

Stresy to jsou , bohužel 😒

klara.t
30. sep 2009

Já bych to nerušila, protože i když někomu vyjde dobře NT (to se dělá dříve), tak i přesto miminku může něco být a na to se příjde z triplů (nebo taky ne a zjistí se něco až při porodu). Ale to je ta horší varianta. Ale chápu, že by se tím ušetřilo spoustu peněz ve zdravotnictví.
Mě také vyšlo blbě NT a krev naopak dobře. Doufám, že stresy byly zbytečné. Ale myslím, že je lepší vystrašit 10 maminek falešnou pozitivitou, než ty testy nedělat a nechat třeba i jen jednu maminku mít těžce nemocné dítě, které by nedonosila, kdyby to bývala věděla. Ale to už bychom tu rozebíraly něco, čeho se toto téma netýká.

iwa1
30. sep 2009

ja by som to tiez nerusila, lebo NT indikuje geneticku poruchu viac menej alebo poruchu organov a triple testy zase viac dbaju na razstepy.... aspon takto to ja chapem 🙂

jana3
30. sep 2009

Inak, vy ste vsetky boli na amnio? Ja prave by som chcela odmietnut... Len neviem, ci budem mat na to sil...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre