NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

iwa1
30. sep 2009

jana ja som sla, lebo sme si s muzom povedali, ze chore dieta neustojime a potrebovala som mat istotu, ze je mala ok 😒 ale ja som mala NT´=4mm 😒

jaruska74
30. sep 2009

triple testy su posledne testy , ci sa est enejake do konca tehotenstva robia?

iwa1
30. sep 2009

na zistzenie vyvojovych chyb uz nie, len morfologicky ultrazvuk 🙂 a potom okolo 30tt sa berie zase krv, ale to uz klasika a stery z krcka ci nemas infekciu 🙂

jaruska74
30. sep 2009

a ina metoda ako amnio na to aby zistili preco vysli vysledky zle, nie je? ja sa ani tak nebojim bolesti a takych veci, ale strasne dlho sa caka na vysledok

iwa1
30. sep 2009

jaruska ja som mala vysledky na druhy den doobeda - telefonicky a potom o tri tyzdne este doplnujuce 😉 ale zato som si platila 8700 Sk....

druha moznost je morfologicky ultrazvuk...ale ten ti nedokaze zratat chromozomy 😉 tak to aj mne vysvetlili...

tretia moznost neist vobec, pokial si rozhodnuta si nechat to babo aj ked bude mat ppostih..

tieto otazky si musis zodpovedat sama 😒

jaruska74
30. sep 2009

dakujem za info iwa..uvidim teda co mi povie lekar.......este nviem co odomna chce, ale tusim kedze naposledy som tam bola na testy......ncham si poradit aj od neho

iwa1
30. sep 2009

jaruska presne tak, mne moj jednoznacne odporucal amnio a teraz vzdy v poradni povie, ze zatial som jedina, ktora mala stastie a nepotvrdili nam downa a ani ine poruchy 🙂 po mne tam mal babu, ktora mala tiez vysoke NT a potvrdili jej downa ☹

jaruska74
30. sep 2009

och......

iwa1
30. sep 2009

nic neboj, nestresuj a hlavne hlavu hore...mysli na to, ze ked je babo ok, tak mu tymto stresom nepomozes 😉 🙂

jaruska74
30. sep 2009

po tom co som mala ok NT mi ani nenapadlo ze triple testy mozu vyjst zle....

iwa1
30. sep 2009

jaruska triple testy su dost nespolahlive, takze hlavne klud 😉 to by som sa nebala 🙂 lebo ked ti netrafia tt, tak mozu byt skreslene 🙂

poupe
30. sep 2009

ahojky,ja mam NT 2,2 ve 13+2,ale rikala Dr,ze v poradku,co myslite?

jaruska74
30. sep 2009

no on ma v tom odst chaos v akom tyzdni som......ja sa riadim podla toho ked som bola na NT testy aa ten ten ultrazvuk, lebo to som bola na 3D a si myslim ze mohol byt dost presny.....

anlek
30. sep 2009

Poupe, ja mela 2,1. Kdyz se dalo dohromady muj vek, vysledky krve, tak vysledek NT screeningu vysel negativni. Jen z jednoho cisla nejde nic usuzovat. 😉 Takze je to urcite dobry, kdyz ti to rekli.

poupe
30. sep 2009

anlek,ja nebyla na specialnim NT screeningu,to NT mam ve zprave z klasickeho ultrazvuku,taky myslim,ze by me nekam poslala,budu doufat,ze je vse v poradku 🙂

jaruska74
30. sep 2009

tak skrinig mam negativny a riziko na DS mam 1: 360 takze mam ist na 3D ultrazvuk

misicka455
30. sep 2009

Já jsme taky byla na amino to ukázalo, že je vše v pořádku a za dva týdny na utz nám našly vadu na srdíčku. 😒

ellit
30. sep 2009

ja som si prave pozerala ci mame tu nosnu kosticku, lebo deticky s DS ju hned nemaju. A nastastie tam mam + , tak snad je to aspon naznak.

inak hej triple su skleslujuce a preto mozu vyjst zle aj ked je NT v norme. Inak som citala ze norma je od 1,0 a moj maly mal 0,8. To som si vsimla v papieroch teraz. Tak je to naozaj na doktorovi ako a co.

leopolda
30. sep 2009

Miši,prosím tě a ten UTZ,když objevili,že srdíčko není úplně OK,to objevili na Orlí?

klara.t
30. sep 2009

Jarusko74, žádný stres. Pokud jsi měla dobré NT, je to na dobré cestě. Tripple jsou často falešné. Já myslela, že máš vysoké NT, že to tu tak rozebíráš a ty máš špatné jen tripply. Tak to si myslím, že je to v poho. Koukni do vedlejších diskuzí - špatný screening v 1.trimestru a genetické vyšetření. Tam si myslím píšou holky, kterým vyšly špatně tripply.

Jinak já nebyla na amniu, ale na odběru choriových klků. To je v podstatě to samé, jen se neodebere plodovka, ale tkáň z placenty. Dá se to provést dříve, než amnio. Já na tom byla ve 12.týdnu. Druhý den výsledky, za 14dní zbytek výsledků.

Poupe, 2,2 je v pořádku. Proto tě nikam neposílali.

jaruska74
30. sep 2009

NT som mala 1,54 a bola aj kosticka nosova. nebol vtedy ziadny problem.......no a teraz povedal ze to riziko je akurat v takej hluchej sedej zone, ani ani...... to je riziko asi ako maju 30tnicky a ja budem mat iba 26

misicka455
1. okt 2009

Leopolda ne na Orlí ne , oběvily to v Prenatalu dr. Vlašín a tak nás odeslal k nějaké kardioložce a tá to potvrdila 😒
Dneska jdeme na kardio kontrolu tak mám strach snad bude vše v rámci možností dobrý 😉

leopolda
1. okt 2009

Miši,tak to jo.
Já jsem totiž v minulém těhotenství v Prenatalu nebyla,vše mi dělali na Orlí.
Dle nich jsem byla OK.
Tak mě to jen tak zajímalo.Dneska se drž a napiš 🙂 .Paní doktorka je dobra,taky jsem tam letos u ní byla.preventivně.

jana3
1. okt 2009

Ahojte, tak uz mam vysledky z krvi, tie vysli uplne v norme, tak sa vytesujeme...

klara.t
1. okt 2009

Tak to je dobře Jani, to gratuluju. A jak to vidíš dál? Pjdeš na amniocentézu? V kolikátém jsi týdnu?

misicka455
1. okt 2009

Ahojky, tak js me zpět z kontroly a je to v podstatě pořád stejný takže to je dobře. Srdíčko se vyvijí i když jedna strana je pořád menší a tím pádem zužená, ale rostou obě půlky což je super. Příště se budeme domlouvat na porodnici atd.... , ale pořád si nám budou hlídat , příště jdem 5.Listopadu a pak i po porodu budeme docházet na kotroly. Je tam jedna otevřená žilka na srdíčku nebo co , ale prý by se měla po porodu sama zacelit , tak to možná půjde i bez operace. No uvidíme , prostě musíme pořád čekat jak se to bude vyvíjet dál.

klara.t
2. okt 2009

Mysicko, tobě taky gratuluju. Myslím, že na to jak to vypadalo, jsou to dobré zprávy ne? Hlavně že jí srdíčko roste. To je moc důležitý. 🙂 Snad operace nebude nutná.

misicka455
2. okt 2009

Díky moc doufám, že to bude jenom lepší a lepší 😉

w_h
2. okt 2009

misicka:
ahoj misi, byla jsem na amnio cca jako ty, vysledky jste meli ok a tak ted koukam, ze mate vadu srdicka
drzim moc palce, at vam to dobre dopadne, drzte se

jana3
2. okt 2009

Po tej krvi (PaPPA a HCG) nam kleslo riziko na Downa z 1:120 na 1:800, takze jedine co je zatial zle je len to NT 3mm. Este pockame na AFP, dufam, ze tie tiez dopadnu dobre.
Na amniocentezu nejdem, aj ked z toho moj lekar nie je prilis vyteseny... Ja verim, ze to dospeje k dobremu koncu.
Teraz nas zatial cakaju castejsie ultrazvuky, na kontrolu srdcovych vad.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre