NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

tereza.starobova
14. okt 2009

Ellit jak říkáte Sebastianovi??? Máme tříletou amálku a ta mu chce říkat Bibián (oblíbený večerníček...) popřípadě Sindibád (právě čteme před spaním) chápeš, že ani z jednoho nejsem odvázaná 🙂

Komariku - tak jako Klarka, vůbec bych se nerozmýšlela a co nejrychleji šla na plodovku, My všechny co si tu píšeme jsme každá nějaký čas žily v nejistotě... to čekání a to že nevíš jestli je miminko v pořádku je šílený, to už jistě víš, začni to řešit co nejdřív, ať jste v pohodě! Moc držím palce!!!

komarik
15. okt 2009

Na budúcu stredu ideme do BA na odber plodovej vody. Potom dám vedieť ako sme dopadli.

trolicek
15. okt 2009

Ahoj, takze sa pripajam k tym, co mali vysoke NT. Pisem az po porode, 10.oktobra sa nam narodila zdrava dcerka a po porode som mala slzy na krajicku od stastia a spamätala som sa asi az po hodinke 😉
Takze aj nam v 12 tt namerali vysoke NT a to az 4,2 mm. Doktorka chcela pockat na usg v 16 tt- bol v poriadku a tiez na vysledky afp tie boli tiez v poriadku. Tak som bola este na usg v 19.tt a v 20 tt v Kosiciach u Dr. Dankovcika, ktory povedal, ze tam nic zvlastne nevidi a ze na 95 percent je babo zdrave, ale aj tak mi doporucuje amnio. Na amnio som nesla, lebo uz bolo dost neskoro a dufala som ze mala je zdravucka. Ale aj tak som stresovala cele tehotenstvo a az do porodu som trpla, ci babo bude naozaj zdrave. Vdakabohu sa malicka narodila zdravucka (bala som sa hlavne DS) a zatial vsetky vysetrenia, co nam robili v nemocnici ma v poriadku.
Takze zaverom, vysoke NT este nemusi nic znamenat, akurat nim stresuju mamicky ☹
Vsetkym vam drzim palce, nech sa vam narodia zdrave babätka.

ellit
15. okt 2009

komarik, to sa mi nezda, ze nic nevideli doteraz na ultrazvukoch
ved gyn pozera aj tvaricku pri prvych ultrazvukoch. Hrozne moc ti drzime palceky, bude vsetko v poriadku, uvidis.

teraza....Sebastianovi hovorime.....Sebi, Sebinko, ked zlosti tak Sebastian ale moja mama mu hovori Bastienko 🙂
trolicek, dala si nam vietor do plachiet. Ja som mala oproti tebe len 3, krv v poriadku, ale velmi sa bojim morfologie. Ale tak verim, ze je vsetko v poriadku.
Tak vam prajem vela zdravicka a pridaj si svoju dcerku do profilu ved je to velka bojovnicka :o))))

klara.t
15. okt 2009

Trolicek, to je perfektní. Vlévá nám to další naději. Takových zpráv bychom tu chtěli mít hodně. Moc díky za zprávu. Dej si fotky do albíčka prosím, at se na ní můžeme kouknout. To nám dá naději ještě větší. Díky.

jana3
15. okt 2009

trolicek.... dakujeme, take nieco potrebujemem pocut;)
komarik... budem na vas mysliet

cheri.l
15. okt 2009

Ahoj všem, bohužel i já se připojuji k těm, co měli zlé výsledky 😢 Měla jsem špatné krevní testy, dr. nenašel nosní kůstku a NT je 1,6 stím, že riziko DS je 1:112. Už jsem byla na genetice a v pondělí mě čeká CVS. Jsem z toho dost vystresovaná...asi jako všichni tady ☹ Všem držím pěstičky, aby vše dopadlo dobře a těm kteří už mají vyhráno, gratuluji!!!

tereza.starobova
16. okt 2009

cheri nevěš hlavu. Mě nosní kůstku taky nenašli, krev katastrofa.... riziko DS 1:3... na genetice řekli manželovi do očí, ať nepočítáme se zázrakem! (a to je mi 27 let a máme zdravou skoro čtyř letou holčičku...)
Teď jsem 22tt mám za sebou velký UTZ a na chlapečkovi nenašli nic co by bylo špatně. NT máš dobrý, nosní kůstka se může kdykoliv vykulit... takže jenom ta krev.... která mohla být falešně pozitivní jako u mnohých, mnohých tady.

cheri.l
16. okt 2009

Děkuju za podporu, taky si pořád říkám, že to není uplně nejhorší, ale strach mám stejně... ☹ Tak to gratuluji, že je vše vpořádku...V příštím týdnu dám vědět, jak jsem dopadla...

ellit
16. okt 2009

cheri drzime moc palceky, bude to v poriadku. Verim ti, ze sa velmi bojis, treba mysliet pozitivne, aj ked je to velmi tazke

cheri.l
16. okt 2009

ellit: děkuju moc...jsem ráda, že jsem našla tuhle diskuzi, dozvěděla jsem se spousty věcí...když jsem odjížděla od dr., tak jsem myslela, že je vše ztracené, ale ted vím, že je velká šance, že mimi bude vpořádku...a to díky Vám všem tady... 🙂

klara.t
21. okt 2009

Ahoj holky, tak co je nového? Žádná nemá za sebou kontrolu nebo UTZ? Mě malá od včera děsně kope. Ještě chodím do práce, ale za 3 týdny už budu doma.

ellit
21. okt 2009

ahoj klara, ja mam dneska poradnu, tak uvidim kedy ma posle na morfologiu. Teraz som v 18tt, tak uz si nepamatam v ktorom tyzdni sa posiela 🙂

klara.t
21. okt 2009

posílá se kolem 20.týdne

iwa1
21. okt 2009

ahojte babule, mi mame poradnu dnes a uz sme doma... malicka si stale sedi ako dubak KPII 😒 tak uvidime, ci si to nerozmysli do porodu 🙂

ja budem asi prva co budem rodit z vas tu nie? 😕 tak potom dam info 😀

aaadus
21. okt 2009

Ahoj, na screening v 1. trimestru jsem byla včera. UZ v pořádku, nostní kůstka nalezena, NT 2,0 mm, krev špatně, riziko Downova syndromu 1:61. V pátek jdu na odběry choriových klků do Olomouce.

klara.t
21. okt 2009

Iwa1: jj, myslím, že tu budeš rodit první. Tak pak dej info a nějaké fotečky do albíčka 🙂

Aaadus: NT máš dobrý, krev vychází špatně docela často, i když je mimi v pořádku. Tak se neboj, určitě to dobře dopadne. Na ty klky jdi pro klid na duši.

aaadus
21. okt 2009

na klky jdu, protože bych nevydržela čekat 3 týdny na amnio a další 3 týdny na výsledky. Vím, že krev vychází často špatně, ale doufala jsem, že když je mi 24, že to bude ok. Asi každá mamina, která po mimi moc touží to prožívá a bojí se.

klara.t
21. okt 2009

Jj, každá tady na diskuzi jsme si prožily obrovský strach. Já mám klky taky za sebou, neboj se toho. Není to nic strašného. V tu chvíli bych snesla cokoli, jen abych už konečně věděla na čem jsem.

Zaráží mě, že některým z nás doktoři nabídnou odběr klků, abychom nemusely dlouho čekat a některé musí čekat, než jim budou schopni odebrat plodovku. Já myslela, že to u mě uspíšili, protože jsem měla NT opravdu vysoké, ale jak vidím, tak i u méně závažných případů tam posílají. No, tím lépe. Čekání je totiž strašný. I tak si na kompletní výsledky počkáš 14 dní, ale ty první budeš mít hned druhý den.

furaha
21. okt 2009

komarik - tak zitra bys mela mít výsledky pokud správně čtu tak moc držím palce. věřím, že taková pecka hodně rozhodí

iwa1
21. okt 2009

klara.t jasne , ze dam 😉

furaha
21. okt 2009

trolicku moc dík za zprávu a Klárko tobě za fotky. doufám, že se tam taky dohrabu. dnes jsem dostala celou genetiku a je to OK. tak se mi ulevilo, těch 16 dnů co to vše začlo fakt bylo hodně uslzených. za týden jdu na ultrazvuk - v 16 týdnu tak doufám že to NT zmizelo!

komarik
22. okt 2009

ahoj,
tak sme teda včera boli v tej BA. Trošku ma sklamal prístup lekárov ale na druhej strane aj potešil. Len mi odobrali plodovú vodu a morfologický UTZ neriešili. Prečítali si všetky správy z UTZ-kov ale k tomu sa nevyjadrili. Po odbere som ešte bola na kontrole tak som sa na to pýtala. Pomerali malej veľkosť, mozog a srdiečko a vraj tie sú v poriadku. Z plodovky mi hneď vedeli povedať že ráštep chrbtice nemáme (mamina sestra na to zomrela) ale ostatné výsledky mi budú vedieť povedať až v pondelok kvôli mojim sterom ktoré mi ešte na operačke brali z úst. V stredu máme ešte prísť na ďalší morfologický UTZ a povedia záver. Na jednej strane ma potešili že nemusím ísť na vyvolanie pôrodu no na druhej sa bojím čo povedia v stredu - hlavne aké poškodenie nám diagnostikujú. Zatiaľ som rada že odber máme za sebou aj keď bol problém odobrať vodu nakoľko v 23tt je jej už málo ale na koniec sa to podarilo. Teraz sa len modlíme aby to bolo poškodenie také ktoré sa dá vyliečiť.

klara.t
22. okt 2009

Tak už jsem se v tom zase začala ztrácet, tak je tu pravidelné shrnutí:

Klara.T (já): NT 4,6, nosní kůstka přítomna, odběr chor.klků - genetika v pořádku, krev v pořádku, UTZ v 16 týdnu v pořádku, velký UTZ v 20.týdnu v pořádku - holčička prý zdravá, kardiologie-podezření na nedomykavost trojcípé chlopně, ale málo významné, srdíčko se umoudřilo, nedomykavost se sama spravila, nyní v 29.týdnu

Misicka55: NT 3,5 , odběr plodovky, genetika v pořádku, krev špatně, UTZ v 17.týdnu - asi vada srdíčka - jedna polovina je menší, holčička, nyní v 29.týdnu, srdíčko mírné zlepšení

Jasovky: NT 6 (jednou i 6,2), odběr plodovky, genetika v pořádku, krev v pořádku,UTZ v 16.týdnu v pořádku, nyní 30. týden, velký UTZ v pořádku, chlapeček prý zdravý

s.petulka: NT 3,5, krev pozitivní, odběr plodovky, potvrzen Downův syndrom, ukončení

tereza.starobová: NT (nejvyšší 4,1, pak klesalo), nosní kůstka zpočátku nenalezena, krev špatně, riziko Down 1:3, odběr chor.klků, chlapeček, 24.týden, genetika v pořádku, UTZ v 21.týdnu v pořádku

melonik: NT lítalo nahoru dolu, maximum 4mm, krev OK - nízká rizika, nešla na genetiku, 29.týden, UTZ v pořádku, chlapeček

evuna: NT přes 3, nosní kůstka skoro nalezena, krev vyšla špatně, chlapeček, amniocentéza, UTZ špatný (kratší nohy, špatná střeva, možná cystická fibroza), prý Down a CF, ukončení

aronek: NT 2,4 mm - hraniční hodnota, čeká na výsledky tripllů

Iwa1: v 11t NT 4mm, amniocentéza, výsledky OK, UTZ v 17tt a 22tt OK, 3D UTZ v 24tt OK, zdravá holčička, 35.týden

ellit: NT=3mm (ve 14+5), biochemie OK, NB+, nejde na genetiku, 18.týden

jana3: NT=3 (v 13+1), krev OK, rozhoduje se zda jít na amnio, 17.týden

Furaha: NT 3,6mm, NB menší než 1,5mm, riziko 1:35 na DS, odběr klků - negativní, 15.týden

A jedna nová story se šťastným koncem:

Trolicek: NT 4,2 (ve 12tt), krev OK, UTZ ok, genetiku nepodstoupila .....narodila se zdravá holčička

klara.t
22. okt 2009

Do seznamu jsem nepsala o těchto maminkách, co si tu s námi píší, protože ony neměli špatné NT, ale něco jiného.
cheri.l: nt 1,6mm, krev blbá, NB nenalezena, riziko DS 1:112, půjde na odběr klků
komarik: znaky DS, NT ok, čeká na výsledky genetiky
aaadus: NB+, Nt 2mm, krev špatně, riziko DS 1:61, půjde na odběr klků

grelu
22. okt 2009

komarik...malinke moze byt uplne zdrave...to ze ma nejake znaky DS este neznamena, ze bude postihnute 🙂

ofina1
22. okt 2009

Ahoj holky tak se k vám taky připojím ☹ mám špatné výsledky z triple testů 1:160 na DC byla jsem na NT screeningu v 1. trimestru a tam bylo všechno v pořádku. V pondělí jdu do brna na velký ultrazvuk ve 21 týdnu ale strašně se bojím ☹ na plodovku bych nechtěla jít je tam docela velké riziko , ale přesto se bojím ☹
pracuju s mentálně postiženými a asi bych to nezvládla vím, co to všechno obdáší a jaký je to život neživot. Jo je mi skoro 28 let.

matelko1
22. okt 2009

ahojte baby.
ofina vela babam vychadzaju zle vysledky z tripletes.ked si mala v 1.trimestri dobre vysledky,tak sa neboj,urcite bude vsetko ok,tie su vraj viac spolahlive ako tie z triple.mne tiez vysli zle z triple a bola som na 3D utz a vsetko je ok.

mabe
22. okt 2009

Ahoj holky, dneska jsem zjistila zvysenou hladinu AFP, takze moznost 1:320 rozstepu. Sakra, jsem z toho mimo. Vim, ze ty testy vychazi falesne pozitivni. Ted musim na ko na genetiku. Ten NT screening me vysel negativni uplne suprove. Nic na UTZ nenasvedcovala jakekoliv vade. v pondeli jdu na tu ko.

matejko, dekuju za prispevek. to cloveka povzbudi.

ofi, ja jdu taky v po na velky UTZ a zaroven ke geneticce, musime verit, ze bude dobre. 😉 me je 30.

komarik
22. okt 2009

ofina1, mabe, tak sme na tom skoro rovnako. Ja som bola aj na odbere plodovej vody (nič to nie je). Výsledky budeme vedieť až v pondelok. Ale na budúcu stredu máme rozhodujúci ultrazvuk a toho sa bojím najviac. Ak vám poradia odber plodovej vody - neváhala by som. Z nej vám DS vylúčia na 99%.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre