NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

mabe
22. okt 2009

komarik, ja mam riziko rozstepu a to jsem cetla, ze plodovka se nedela. nebo mam spatne info. jinak at to dopadne ok.

grelu
22. okt 2009

mabe...razstepy mozno potvrdit amniocentezou, ale aj podrobnym ultrazvukom, kedze tie su viditelne...v tvojom pripade by som na amnio asi nesla...staci uzv

drzim vam palce baby .-)

matelko1
22. okt 2009

ja som bola na 3D utz,morfologiu plodov,tam doki vsetko meria.na genetiku som nesla.
bola som v brne na 1.screeningu v 1.trimestri a tam som mala vsetko ok.citala som,ze ten 1.screening je viac spolahlivejsi ako druhy.

mabe
22. okt 2009

gralu, diky za radu. ja bych asi nechtela jit na amnio, bojim se.

komarik
22. okt 2009

mabe, grelu, mne včera 2 hodiny po odbere plodovky doktor povedal že už z nej vylúčili rázstep chrbtice na základe nejakých asi fetoproteínov (alebo nejaké také slovo použil - už si to nepamätám)

ofina1
22. okt 2009

Mabe taky se moc bojim jit na amnio a kdyz jsem sito tak propocitala tak sance ze bude mimi postizene je mensi nez kdyz pri amniu potratim , tak vubec nevim co budu delat jasně že více budem vědět až po ultrazvuku ☹ ale jsou to nervy
komarik a ty jsi byla na screeningu v 1 trimestru ?

komarik
22. okt 2009

ofina1, áno bola, hodnota mi vyšla 1,4mm - čo je úplne v pohode. Aj tripple v 16tt som mala negatívne.

mabe
22. okt 2009

ofi, to me povidej ,ale verim, ze to bude ok. ja na plodovku nejdu.

jana3
22. okt 2009

Ahojte,
My sme boli v utorok na UTZ, zatial je vsetko OK, ale Dr povedal, ze je este moc skoro z toho robit zavery.
V stredu som bola na triple testoch, vysledky budu az v pondelok... tak uvidime...

furaha
24. okt 2009

no, ale další krůček dopředu jani. tak dál držím palce

furaha
26. okt 2009

tak co komárik? furt držím palce

jana3
26. okt 2009

takze mame vysledky triple testov... a su v poriadku 🙂
som strasne rada, ale stale sa neviem rozhodnut ci ist na to amnio, alebo nie 😒

furaha
26. okt 2009

Jani - já jsem na amniocentézu nechtěla, nabízeli mi jí, protože je mi 35 let. Nakonec se objevilo to NT a mastila jsem rovnou na odběr těch klků. K amniocentéze mi Dr řekl, že za posledních 15 let měli jednu komplikaci - a že taky záleží na tom, kdo to dělá - jestli jde o krajskou nemocnici, kde to dělají jednou za půl roku nebo centrum, kde jich dělaj několik denně. Bála jsem se a holt jsem vyrazila, v té hrůze, že je něco špatně už mi to bylo i jedno. Nakonec mě to umrtvili, vpich je rychlý a to vrtání v té placentě bylo nepříjemné, ale opět, trvalo to chvilku - tobě by jen nasáli vodu. Pak jehlu vytáhl, skontroloval dítko a šla jsem hned domů. Byla jsem na sebe opatrná, ale nic mě nebolelo, ani bych nepoznala, že jsem na něčem byla. Takže pro mne pohoda. Hodlají mě dál bedlivě sledovat, tak jsem ráda, že kus problémů je vyloučených. Ta nejistota je hrozná. Nicméně rozhodnout se musíš ty - asi taky podle toho, jak moc jsi vystrašená, že je něco v nepořádku.

komarik
26. okt 2009

furaha, stále nič nevieme. Nevedeli oddeliť moje DNA od buniek dieťatka. Až dnes sa im to podarilo takže výsledok bude v stredu. Bojím, bojím.....

furaha
26. okt 2009

no to mě mrzí komarik. to je na hlavu. mně se ty výsledky taky zpozdili - místo 24 hod to bylo asi za 45 hod a já málem zešílela a už házela flintu do žita (řekli mi, že tam něco konzultujou a prověřujou). to čekání je děs. tak to snad bude dobrý, no držím palce a dej vědět. ufff

furaha
26. okt 2009

ale natahujou tě fakt pěkně, to už musíš být trochu otupělá, tak intensivní emoce snad nejde tak dlouho ani vydržet ☹

komarik
27. okt 2009

no to máš pravdu. Naučila som sa na to nemyslieť ale občas ma to napadne. Musíme len čakať, nedá sa nič robiť. Najhoršie to je večer a v noci.

klara.t
27. okt 2009

Holky, mě sice nikdo nenatahoval, výsledky byly hned druhý den a na odběr jsem vlastně také čekala jen jeden den, ale vím, jak se cítíte při tom čekání. Je to děs a hrůza. Takže hodně sil!!

ofina1
27. okt 2009

Tak holky včera jsme byli na podrobném ultrazvuku a tam bylo všechno v pořádku jen miminko nechtělo spolupracovat takže doktorka nemohla hlavu pořádně proměřit a vidět. A tak se máme do pátku rozmyslet jestli na amnio jít nebo ne jsem zoufalá ☹ manžel si to moc nepřeje, ale já nevím nikomu to nechcei říkat ani rodičům ne nechci je tím stresovat už stačí že jsem z toho vystreslá já ☹
co by na to ?

komarik
27. okt 2009

ahoj ofina1, a nemôžeš ísť ešte raz na morfologický UTZ? Možno by už bábätko spolupracovalo. Mohla vás doktorka objednať ešte aj na druhý deň.
Ak sa vám to už nebude dať zrealizovať tak rozhodnutie zostáva na vás. Ak sa vám amniocentéza tak nepáči tak na ňu nechoďte. Veľký UTZ ťa čaká ešte v 30tt a tam možno pomeriate aj hlavičku.

jasovky
27. okt 2009

Ahojte, dlho som sa neozvala. Akosi nebolo casu a nic nové 😉 Dnes doobeda som bola na ultrazvuku v 30.tt. 🙂 malý Janíčko vyzerá byt v poriadku, je uz riadny chlap, má 2000g !!! Pocula som srdiečko , vsetko je OK !!! Všetky pozdravujem a tiež si myslím, ze vysoké NT / u mna 6 - 6,2 mm/ nemusí nič znamenať. 😵 😵 😵 Inak sa nám to kráti.

furaha
28. okt 2009

ofina - hele, červík už je a to je blbý - tady je těžké radit, ta pochybnost tě už asi bude trápit. triply má ale špatný kde kdo, tak já bych si asi nechala přeměřit tu hlavu a doufala... pokud by ses rozhodla pro amnio - tak já mám s pícháním do břicha dobré zkušenosti

jasovky - to je fakt bomba - hrozně mě vaše příběhy uklidňujou. já jdu zítra na ultrazvuk a doufám, že nic nenajdou a pak si nechám říct pohlaví a začnu zase trochu žít. doufám doufám doufám !

furaha
28. okt 2009

tak komárik, dnes máme zase den D - tak ať je to dobrý!

iwa1
28. okt 2009

fuhara drzte sa 😉 🙂 bude to dobre 😀

ellit
28. okt 2009

komarik, furaha....ako ste dopadli?

furaha
28. okt 2009

moc díky za účast, potěší! já jdu až zítra - tak večer dám vědět

furaha
28. okt 2009

tak kde je tak komarik??? snad si užívá dobré zprávy...!

jana3
28. okt 2009

Ahojte, tak my ideme zajtra na amnio... Tak mi drzte prosim palce...

furaha
28. okt 2009

jani tak moc držím palce a vůbec se neboj. pak se ozvi - v pátek budou výsledky?

jana3
28. okt 2009

vysledky budu asi az v utorok

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre