NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

ofina1
4. nov 2009

Jani tak to jsem ráda že to mám podobně já jsem taky první dva dny ležela a ted už doma i něco dělám vařím a trochu uklízím, ale jen opatrně a od pondělí doufám půjdu do práce a prostě už normálně 🙂

a jdeš na kontrolu ?

jana3
4. nov 2009

Bola som vcera na sone, a vsetko bolo ok.

ofina1
4. nov 2009

OK díky a ať je vše v pořádku 🙂

ellyma
4. nov 2009

ahojte. chcela by som sa poradit. dnes mi robili prvotrimestralny skríning a doktor nas velmi nepotesil. stanovil hodnotu NT na 6,21mm..nosovu kost nevidel a povedal mi ze pravdepodobnost ze babatko bude mat downow syndrom je 1:2. som v 12tg, odporucil mi bud ist na potrat hned, alebo urobit odber choriovych klkov a amniocentezu a potom sa rozhodnut co dalej. no mala som pocit akokeby uz aj vedel ze vysledky z amniocentezy budu zle.. skusili sme este ineho doktora, ten stanovil NT na 6,75mm ale nosovu kosticku nasiel!! a zaroven zmeral aj FMF uhol (ten je hranicny 84,75). nemate niektora podobnu skusenost? cas hra proti nam... ☹

tereza.starobova
4. nov 2009

Ellyma každopádně bych neváhala ani vteřinu a šla na odběr chloriových klků co nejdřív! NT máš skutečně vysoké... když budeš číst diskusi zpátky, uvidíš, že to nemusí nic znamenat, ale je to rizikový ukazatel, že by něco nemuselo být v pořádku. Většina z nás co tu chatujeme, amnio nebo odběr klků absolvovaly... odběr není ani zdaleka tak hrozné, jako žít ve stresu, že miminko není v pořádku.

aaadus
5. nov 2009

ellyma já jsem na odběr choliových klků byla, na amnio bych nevydržela čekat. Dá se to vydržet, každý to snáší jinak, hodně prý záleží na psychice. Já jsem sice neměla NT vysoké, ale špatně mi vyšla krev a tím pádem jak to dali dohromady tak mi vyšlo riziko Downova syndromu 1:61. Naštěstí je vše v pořádku a čekáme zdravého chlapečka. Oni mě totiž hned poslali na genetiku a tam mi vše vysvětlili a objednali na ten odběr klků (dělá se do 13+6, takže to určitě stihneš se objednat). Určitě ti všechno dobře dopadne. Já vím, jsou to nervy, já jsem celé dny probrečela a myslela na nejhorší. Budu ti držet palce.

klara.t
5. nov 2009

Ahoj Ellymo, je mi líto, že jsi začala patřit mezi nás, co měly vysoké NT. Zatím se nevzdávej naděje. Např. jasovky měla 6 mm a čeká zdravého chlapečka. Ale tyto hodnoty už jsou opravdu vysoké a ukazují na velké riziko, že se něco děje. Proto bych být tebou co nejrychleji šla na odběr choriových klků. Já na nich také byla (nt 4,6). Nic to není. Pro mimi zvládneš všechno. Jít hned na potrat je hrozná rada - nikdy by sis nebyla jistá, jestli mimi nebylo zdravé. Proto jdi na ty klky. Já na nich byla asi v 12+2. to už se to může dělat (amnio až po 16.týdnu pokud se nepletu).

furaha
5. nov 2009

elly - mně ty klky zařídili na druhý den a výsledky mají být další den. Tak ať doktor zvedne telefon a utíkej. souhlasím s Klárkou - pár dní už tolik nezkazí a budeš vědět, za jakých podmínek jsi se rozhodovala. Moc držím palce.

ofina1
5. nov 2009

Elly : přidávám se k holkám být tebou tak se jdu hned objednat na ten odběr klků já byla na amniu a taky se to dalo vydržet není to tak hrozné 🙂 přeji hodně štěstí 🙂

furaha
5. nov 2009

a přečti si Klárčino shrnutí na straně 38 - uvidíš, že NT samo o sobě není konec. ty ho máš vysoké, ale stejně je naděje! koukni na jasovky

tereza.starobova
5. nov 2009

Elyma bolesti se neboj. Já byla na odběru klků v srpnu a nejhorší na tom pro mě bylo to, dívat se na tu odběrovou injekci. Místo ti znecitlivý, je cítit jenom tlak ale bolest ne. Je to hotový během dvou minutek. Zůstane ti na bříšku vpich a den, dva ucítíš v tom místě tlak, ale bolest ne. Ještě jsem neslyšela, že by někdo potratil při úkonu. Většinou když se to stane, tak protože holky potom nedodrží klidový režim a podcení to, že maj vpich do placenty... Neboj se ničeho, je to chvilka, jedna noc stresu, ale víš na čem jsi. To je k nezaplacení

moheda
5. nov 2009

Ahoj, já jsem už ve 14. týdnu, takže na odběr klků je pozdě, budu muset čekat na amnio až do 9.12.2009. Podotýkám, že mám také vypočítané riziko na Downa 1:2. První dva dny jsem byla vyřízená a potom jsem si řekla, ža mi může celá statistika políbit ...... a už je mi lépe. Jsem přesvědčená, že budu mít zdravé dítě. Takže hlavu vzhůru.

iwa1
5. nov 2009

ahojte babule, mi sme nes boli na poradni..vsetko ok, len mala je koncom panvovy stale, takze uz 20-teho nastupujem do nemocky, kvoli naplanovaniu porodu 😒 tam rozhodnu ci cisarsky alebo normalny porod zadockom 😒

boze uz sa to krati, ved to su len dva tyzdne 🙂aj sa tesim aj sa bojim a hlavne dufam, ze mala bude ok 🙂

furaha
5. nov 2009

iwa hlavne at je mala zdrava a dobre to dopadne! je to nepříjemná zpráva, ale pokud bude ta nejhorší tak to bereš ne?! 🙂

mabe
5. nov 2009

iwi, drzim palce, at to probehne bez problemu. jee, uz budes mit malinkou u sebe. 😉 jinak ja porad cekam na vysledky, uz je to 10 dni, napinaji me. 😕

moheda
5. nov 2009

I já přeju, aby to dobře dopadlo a porod byl O.K.

iwa1
5. nov 2009

fuhara keby to bola ta najhorsia sprava tak beriem vsetkymi dvadsiatimi 😀 😀

mabe dakujem, neboj aj vam to zbehne a aspon potom podam spravu, ze ci je vsetko ok...teda stale verim, ze sme vynimka z pravidla 😀 😀

moheda dakujem 😉

ellit
5. nov 2009

ahojte, tak to co je za doktora ktory hned posiela na potrat. A co ak je matka rozhodnuta donosit dietatko aj s nejakou poruchou. Ale ja verim, ze je vsetko v poriadku.

dneska sme boli na tolko obavanej morfologii a vyzera to vsetko v poriadku. A krasne sa nam ukazalo babatko, tak uz vieme, ze nas Sebastianko bude mat partaka 😀 , maleho Samuela

ellyma
5. nov 2009

Ahojte..prv, som rada, ze ste sa niektore ozvali..verte, ze ste ma dost podporili, co si ozaj vazim.
Baby, viete ako dlho sa caka na vysledok z choriovych klkov? Na odebr klkov som uz objednana..kedze to robia iba v stredu (aspon tu v KE), tak som objednana na ten najblizsi termin na 11.11. (tak trimte palciska) 😀 , pretoze ja sa nedam len tak ukecat, ak je mozne urobit dalsie testy.

Ak Jasovka este chodis na tento portal, napis navyse viac riadkov, ako to bolo u teba..

aaaa, este odkaz pre mohedu, nestracaj nadej a bud silna...musime verit, ze vsetko bude v poriadku..myslim na teba

tereza.starobova
5. nov 2009

Elit gratuluju! Iwo přeju ať všechno proběhne rychle a hladce 🙂 Holky já jsem se dneska probudila s takovejma šílenejma bolestma, že už jsem si fakt myslela že pojedeme. Máte někdo takhle "brutální poslíčky"? taky teď když ležím na zádech, tak mám pocit, že mi kluk to břicho rozkope. Amálka teda nebyla takhle divoká...

furaha
5. nov 2009

elit - 😅 !!!
moheda - výsledky klků jsou dle pracovistě - nejdříve ten samý den, nejpozději za 3 dny
terko - já se těším až bude kopat - tak teď teda nevím 😕

furaha
5. nov 2009

výsledky klků byly pro elly... moheda - ta amnio nešla zařídit dřív? jsi statečná, drž se. já se s čekáním srovnala obráceně - že jsem připustila i nejhorší variantu. Klaním se ti a moc držím palečky

moheda
6. nov 2009

Já jsem volala na genetiku, jestli by mě nevzali na plodovku dříve, že měsíc je pro mě hrozně dlouhá doba, čekat . Oni mi řekli , že ideální doba i kvůli výsledkům je 18 - 19 týden. Tak vidíte- co člověk, to jiný názor. Nějak to vydržím, ale je fakt, že i když si říkám, jak musím být statečná a bla bla bla bla, tak to stejně v podvědomí hrozně hlodá. Jnak gratuluju všem, které jste se dozvěděly pozitivní zprávy - musí to být nádherný pocit. Gratuluju. Moc moc. 🙂

iwa1
6. nov 2009

tereza je to normsalne, ja mam úposlickov akoby som cakala mrchu a dost bolestivych, daj si teplu vanu a magnezium- mne to pomaha 😉

klara.t
6. nov 2009

Holky, dneska jsem naposled v práci, pak si beru zbytek dovči a 30.11.mi začíná mateřské. To je krásný pocit. Příští týden ve čtvrtek mám velký UTZ v 31+1. Tak doufám, že také napíšu dobré zprávy.
Ellit - gratuluju
IWA1 - hodně štěstí u porodu, konečně budeš mít drobečka v náručí
Moheda - to musíš do plodovky vydržet a snažit se nemyslet - i když je to šíleně těžký, já vím
ellyma - mě druhý den po odběru klků volali výsledky DS a dalších tří nejčastějších syndromů (naštěstí negativní), za 14 dní ten zbytek. Tak snad do konce příštího týdne budeš vědět více. Drž se. Jasovky tady toho napsala už hodně. Jukni na shrnutí na 38.straně, já to tam shrnula, aby se nemuselo vždy vše číst. Prostě mimo toho NT jí vše vyšlo dobře - krev, i všechny UTZ.

furaha
6. nov 2009

klárko - vidíš - je to moc pěkné - pamatuju si, když jsem hledala na netu a našla jiné chaty, kde jsi v tom byla sama a ještě ses málem musela obhajovat - tak jsem si říkala já chci vědět jak tahle holka dopadne - ale bála jsem se - říkala jsem si, to NT je asi fakt konec - a četla jsem úplně s úzkostí, že tam najednou někde bude ta pecka, že teda končíš... no a dnes už je to úplně jinde... fakt krása

moheda - no tak asi jo - já myslela, že už to jde v 16 týdnu - ale tak asi vědí, co říkají. no já byla v 16 na ultrazvuku - a už měřil kosti, hlavu, viděl profil hlavičky, ledviny, i 4 komory srdíčka - to taky napoví. ale víš, bojím se ti hýbat tvým klidem. možná je nejlepší čekat až na to amnio a do té doby to neřešit, protože amnio je rozhodující, ostatní jen poukazuje na něco... ufff - je to humus - i rozhodování na co jít a na co ne. tak dělej, co je pro tebe nejlepší. a klidně řekni ať už držím papuli.

furaha
6. nov 2009

teda na UZV jsem byla už v 15+6 ! (to je ta má nedočkavost) - ale dítko mám asi o týden větší (dle CRL)

klara.t
6. nov 2009

JJ, já založila diskuzi ještě na babinetu (pod jiným nickem než tady a na livingu (to je o bydlení, ale v sekci ostatní témata jsem to založila, protože jsem si říkala, že se tam pohybují jiní lidé než jen maminky a mohly by znát další případy - tam se to zvrhlo v hádky a pak v diskuzi o výbavičce - no děs.)
Já si tenkrát přišla, že jsem jedniná, komu se to stalo.

jankako
6. nov 2009

ahojte babenky.Stále mi vrta v hlave jedna vec.ked som potratila,všetci lekár svorne tvrdili,že to je dobre že to odišlo,lebo by sa určite narodilo chore,čiže príroda to tak zariadila aby nežilo...Ale,čo tie,ktorym sa tie chore detičky narodia??????Tak kde je pravda...????

furaha
6. nov 2009

no, vzpomínám si. já zadávala do vyhledávače šíjové projasnění, nuchal translucency, případně ještě slovo zvýšené - a sem mě to prostě nenavedlo - ale na ty tvý chaty jo a tam pak byl odkaz. tak aspoň k tomu to slouží 🙂 právě jsem si říkala, ta holka je v prdeli a oni ji ještě napadají ... tak super že to funguje tady a že děláš to shrnutí, to nováčkovi fakt pomůže

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre