NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

furaha
10. nov 2009

nu vida Jani. to je moc fajn. bude to dobré 🙂

ofina1
11. nov 2009

Jani to jsou super zprávy
my budeme mít výsledky v pátek tak už stresuju snad bude vše OK

iwa1
11. nov 2009

jani, tak to teda hej...ved 20teho ideme uz na prijem, lebo malicka ostala koncom panvovym 🙂 a uz mam toho dost...uzivajte si druhy trimester 😅

klara.t
12. nov 2009

Ahoj holky, tak dneska jsme 31+1 a jdem na ten poslední velký UTZ, kde nás pořádně zkontrolují. Tak nám držte palce, ať je všechno v pořádku. Vždycky tam jdu se staženým zadkem, ale věřím, že je šmudlinka zdravá. Odpoledne se ozvu.

ofina1
12. nov 2009

Klarko budeme ti držet pěsti 🙂

jana3
12. nov 2009

klarka, myslime na Teba...

ja si toto tehu zatial moc neuzivam... na zaciatku mi bolo zle, ked uz mi zacinalo byt trochu lepsie, prislo to NT, ked prisli dobre vysledky z amnio, tak malej sesternica dostala kiahne a ja som ich bohuzial este nemala, tak trpnem, ci sa vyhadzem, alebo nie 😒

Ja idem na sono asi v pondelok, tak tiez na nas myslite... Inak, vy vsetky so zvysenym NT ste boli aj na kardiologickom sone? Ako to prebieha? Je tam nejaky rozdiel medzi normalym a tym u kardiologa?
Dakujem

klara.t
12. nov 2009

Ahoj, tak už jsme doma. Dopadlo to dobře. Malá je v pořádku. Má vše co má mít. Rozměrově je na tom dobře, vše v limitech. Váží 1791 g. To je porvé co jí "zvážil". Teď mi dochází, žejsem se nezeptala kolik měří. No to je jedno. Důležité je, že je v pořádku. Příště jdu 10.12. a to budou už natáčky srdíčka. Termín mi posunul z 12. na 8.ledna.

Jani, já myslím, že všichni na kardio nechodí. My ale byli. Je to úplně stejné jako ultrazvuk na gyndě. Prostě ti tou sondou šmrdlá po břiše a srdíčko miminka si na obrazovce zvětší a zkoumá. Když dělali kardio mě (mému srdci), tak šmrdlal jen o kousek víš 😀

iwa1
12. nov 2009

klara tak supeeeer vysledky, ja sombola tiez dnes v poradni, mala je stale koncom panvovym, a vazi cca 3,5 kg 😀 malicky tucko 😀 😀 ked zacneme rodit, tak mame ist okamzite do nemocky 🙂 lebo az tam rozhodnu ako pojdeme rodit, ci cisarskym lebo normalne(EPI som si uz pre istotu zaplatila 😉 ) takze zachvilku sme tu, lebo mi uz aj bruseno kleslo dost 😀

klara.t
12. nov 2009

tak to my už jsme hlavičkou dolů, ale to jsme byly už před měsícem, kdy jsem byla na 3D. Nepamatuješ si, kolik prcek vážil, když jsi byla v 32.týdnu?

iwa1
12. nov 2009

v 32tt mala cca 1800 g 😉 takze malicka ma taku akurat vahu 🙂

http://www.tehotenstvo.academy.sk/index.php?cli...

skus pozriet tu..celkom sa triafaju, len ber hodnoty medzi, lebo tu neberu ukonceny tt ale prebiehajuci 😉

ofina1
13. nov 2009

Klari super že jste v pořádku 🙂
já mám výsledky z amnia a jsou V POŘÁDKU tak mi spadl kámen ze srdce a všem přeji aby jste měla taky dobré zprávy 🙂

klara.t
13. nov 2009

Klara.T (já): NT 4,6, nosní kůstka přítomna, odběr chor.klků - genetika v pořádku, krev v pořádku, UTZ v 16. týdnu v pořádku, velký UTZ v 20.týdnu v pořádku - holčička prý zdravá, kardiologie-podezření na nedomykavost trojcípé chlopně, ale málo významné, na další kontole - srdíčko se umoudřilo, nedomykavost se sama spravila, UTZ v 31+1 v pořádku, nyní v 32.týdnu

Misicka55: NT 3,5 , odběr plodovky, genetika v pořádku, krev špatně, UTZ v 17.týdnu - asi vada srdíčka - jedna polovina je menší, holčička, nyní v 32.týdnu, srdíčko má malou jednu polovinu - řešit se to bude po porodu

Jasovky: NT 6 (jednou i 6,2), odběr plodovky, genetika v pořádku, krev v pořádku,UTZ v 16.týdnu v pořádku, nyní 30. týden, velký UTZ v pořádku, chlapeček prý zdravý

s.petulka: NT 3,5, krev pozitivní, odběr plodovky, potvrzen Downův syndrom, ukončení

tereza.starobová: NT (nejvyšší 4,1, pak klesalo), nosní kůstka zpočátku nenalezena, krev špatně, riziko Down 1:3, odběr chor.klků, chlapeček, 24.týden, genetika v pořádku, UTZ v 24.týdnu v pořádku

melonik: NT lítalo nahoru dolu, maximum 4mm, krev OK - nízká rizika, nešla na genetiku, 32.týden, UTZ v pořádku, chlapeček, UTZ v 30.týdnu OK,

evuna: NT přes 3, nosní kůstka skoro nalezena, krev vyšla špatně, chlapeček, amniocentéza, UTZ špatný (kratší nohy, špatná střeva, možná cystická fibroza), prý Down a CF, ukončení

aronek: NT 2,4 mm - hraniční hodnota, čeká na výsledky tripllů (novinky nevím)

Iwa1: v 11t NT 4mm, amniocentéza, výsledky OK, UTZ v 17tt a 22tt OK, 3D UTZ v 24tt OK, zdravá holčička, 38.týden - blíží se porod!

ellit: NT=3mm (ve 14+5), biochemie OK, NB+, nejde na genetiku, 21.týden, UTZ v pořádku, chlapeček

jana3: NT=3 (v 13+1), krev OK, 23.týden, UTZ v pořádku, genetika v pořádku, holčička

Furaha: NT= 3,6mm, NB menší než 1,5mm, riziko 1:35 na DS, odběr klků - negativní, 18.týden, UTZ v pořádku, chlapeček

Trolicek: NT= 4,2 (ve 12tt), krev OK, UTZ ok, genetiku nepodstoupila .....narodila se zdravá holčička

Ellyma: NT=6,21 (jednou až 6,75), nostní kůstka nejdřív nenalezena, později nalezena, riziko Down 1:2, 13.týden,

Moheda: NT= 2,6, krev pozitivní, riziko Down 1:2, 15.týden,

klara.t
13. nov 2009

Ofina1, mabe a spol.: vás do souhrnu nepíšu, protože jste měli dobré NT. Vy jste tu řešili vlastně špatné výsledky z krve, ne NT o kterém je tato diskuze. Ale vím, že mabe i Ofina1 mají za sebou genetiku a ta vyšla v pořádku. 🙂

iwa1
13. nov 2009

klara.t este ze tu si 😉 pekne to vzdy zhrnies....boze ja sa aj tesim, aj bojim, ale moja prva ptazka bude hned ci je zdrava 😕 🙂

klara.t
13. nov 2009

No raději bych tu nebyla 😒 Kdo by byl rád, kdyby patřil do této skupiny. Ale hold už je to tak. Já se také už moc těším, ale musím ještě počkat. Ty už to naštěstí budeš mít brzy. Já se zatím ještě porodu nebojím, ale až se to bude blížit, tak se určitě začnu bát. Ani nevím, jestli se budu bát porodu nebo spíš toho, jestli je malá opravdu zdravá! Prostě to vědomí, že něco nebylo v pořádku v nás pořád je co? Ale musíme věřit, že jsou ty naše kočičky zdravý!

iwa1
13. nov 2009

klara.t ja sa porodu nebojim, mna trapi presne to ci si napisala, ze rada by som si odpustila patrit do toho zhrnutia 😒 a ci mala bude zdravucka...vzdy to nejako vo mne je ☹

furaha
15. nov 2009

neměla by tu ellyma už být s výsledky??? myslím, že šla na ty klky. ofina - super zprávy - moc gratuluju a ať už je to pořád dobrý!!!

moheda
15. nov 2009

Ahoj holky, tak mě čeká za 10 dní amniocentéza. Budu v 17. týtnu těhotenství. Celkem jsem se zklidnila, ale jak se to blíží, začínám mít strach. Těším se ale na to, že konečně budu vědět, na čem jsem. Všem , které to máte za sebou - s úspěšným koncem- moc blahopřeji. Tak se držte!!!!! 🙂

furaha
15. nov 2009

moheda - já jdu den po tobě na velký UTZ - tak na tebe budu taky myslet. amnio se neboj to nic není a na večer si zařiď nějaké rozptýlení - ta noc před výsledky pro mne byla fakt děsná (pak jsem navíc měla 2 - neb se zpozdily výsledky)

furaha
15. nov 2009

tak jsem skoukla tu elly - měla jít na klky ve středu 11.11...

furaha
15. nov 2009

tak jsem myslím ucítila první dva kopance! 🙂

klara.t
15. nov 2009

Furaha: tak to gratuluju, počkej až se to rozjede, to uvidíš jak se ti hýbe i břicho!

No to už by měla Ellyma znát výsledky, snad to nevěstí špatné zprávy.

Držím vám palce, jak na amniu tak na UTZ. 😵

furaha
15. nov 2009

klárko dík . no, je to něco. ležím tu na zádech a bádám nad tím - takové velké bubliny se mi tam občas vyboulí. cha cha. zároveň mě ale hned zas stihla přepadnout hrůza že by se mohlo něco stát... no jak jste psaly, červík holt bude pořád.

klara.t
16. nov 2009

Neboj, to ti asi fakt začínají pohyby. Ale nelekni se, když to třeba nebudeš cítit. Někdy má mimi prostě spací den. Z počátku to nemusíš cítit třeba 3 dny i dýl. Pak už to budeš cítit každý den. Ale i mě se občas stane, že o ní půl dne nevím, i když už kope pořádně. V koutku duše si vždy říkám, jestli se něco nestalo, ale pak se zase začne vrtět. Tak pohladím bříško, popřeju jí dobré ráno a jsem zase víc v klidu. 😀

zanet2009
16. nov 2009

ahoj holky!
snad nevadí, když se poptám na pár věcí:
na NT screening asi dr. neposílá každou těhulku,co? Je ale i možnost si NT vyšetření sama zaplatit? popřípadě kam se mám obrátit?

iwa1
16. nov 2009

zanet mal by ta poslat a je to neplatena sluzba... 😉 mozes si zaplatit u ineho dokiho a tuna v Bratilsve to vyslo cca 100€...tak sa opytaj svojho dokiho, lebo termin sa ti blizi, mne toto vysetrenie robil v 11tt 😉

ofina1
16. nov 2009

Ahoj Zanet
NT screening ve 12 týdnu si musíš zařídit i myslím objednat sama. Nás to stálo 1650,- ale každý to má asi jinak. Je to na vrozené vývojové vady. a hlavně na downův syndrom.
nevím odkud jsi ale na moravě to dělají v Brně, Olomouci , Zlíně.

cheerlady
16. nov 2009

iwa 100eur??? 😲 ja som bola na sikromnej klinike GPN a vyslo ma to 23eur 😕

iwa1
16. nov 2009

no kolegyna bola u ondrejcaka a stalo ju to cca 100 € , mna to nestalo nic nakolko moj mi to robil v ramci beznej poradne 😉

cheerlady
16. nov 2009

tak to je ina palka fakt! 😲

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre