NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

albireo
4. máj 2008

ad evitkamalicka. normalne som si po sebe precitala posledny prispevok,ked som videla tvoju reakciu🙂
takze ,stale si stojim, za tym.ze medzi 8-13tt sa (aspon tu v Dansku) za zelanie matky robi tzv. kombinovany screening chromalnych vad, hlavne m.Down. Kombinovany znamena ze obsahuje biochemicke vysetrenie krvi matky (double test)a nasledny usg so zameranim na nuchalnu translucenciu( NT)
S tym AFP....mno, v hanbooku o prenatalnej starostlivosti je sice napisane,ze beru AFP a PAP-A ,ale tvoja namietka moze byt opravnena, mohli tam urobit chybu a miesto beta hCG napisat AFP. moja chyba,ze som pisala rychlejsie ako premyslala. Ci sa pomylili alebo nie, sa dozviem az o 2t ,kedy na spominany krvny test idem a snad budu vediet co vlastne odoberaju🙂
a mas pravdu, klasicky sa v u rizikovych zien eg. vek +35 robi aj triple test( AFP +nekonjugovany estriol+beta hCG) v druhom trimestri.
tak pekny den🙂

evitkamalicka
4. máj 2008

albi aj tu sa berie krv pred tym NT, ale to nie su AFP testy, tie AFP sa robia az okolo toho 16tt, lebo alfaprotein pecen dietatka este tak skoro neprodukuje

evitkamalicka
4. máj 2008

albi ja mam v tehuknizke pisane ze pri tom NT sa berie krv na beta HCG

albireo
4. máj 2008

tak zahada, vyriesiena. dakujem evitkamalicka za opravu🙂 Niekedy pisem rychlejsie ako premyslam. V knihe je s velkou pravdepodobnostou chyba.
Na jednej strane je pre mna ostuda, ze prepisem nieco,nad cim sa nezamyslim ( a to som si este pred cca rokom bola kinetikou hormonov v roznych obdobiach zenskeho zivota hodne ista), dobra vec je ,ze teraz mozem napisat nasmu rodinnemu dr., poukazat na moje zistenie a on bude mat hrozne velku radost,ze som knihu nehodila do kuta ,ale ze ju v zaujme ucenia sa danciny naozaj citam.

babica1
4. máj 2008

baby ... www.3Dultrazvuk.sk..... všetko o NT a odberoch.... 😉 😉 😉

adulkababulka
21. júl 2008

tak tu citam prispevky a zda sa mi, ze moja hodnota NT je zas akasi nizka. som v 12+2, podla uzv 12+6 a NT mame 0,7 co myslite, je to ok?
Este som si nasla stranku, kde su vypisany vsetci lekari, ktori maju akreditaciu na merani NT, a moj lekar tam teda nieje ☹ mam to povazovat, ze NT mohlo byt merane nepresne?

evamik
21. júl 2008

Adulka, tak já měla 0,9 a taky mě to překvapilo...

laola
21. júl 2008

já měla 0,75 a bylo to ok...

evamik
21. júl 2008

Lao, Ty jsi měla takhle málo? To si vůbec nepamatuju!!! 😕

laola
21. júl 2008

Čoveče, teď jsem na to mrkla - takže NT - 1,30 mm = 0,75 MoM . Možná jsem spletla ty hodnoty...

evamik
21. júl 2008

No, tak nic, chybička se vloudila... 😀

laola
21. júl 2008

to je právě to, každá asi mluvíme o jiných jednotkách 😀 No vždyť mě znáš - tele 😀

evamik
21. júl 2008

Lao, to se zase nepodceňuj! 😀

campi
21. júl 2008

Ja mam 2,75 mm a to se blizi k rizikovy hranici 3,00. Kdepak jste tuto diskuzi vyhrabaly?

evamik
21. júl 2008

Campi, ale ještě jí to nedosahuje... A někdo prý bere rizikovou až tu 3,5.
Já nevím, Adulka to vyhrabala... 🙂

adulkababulka
21. júl 2008

jj, ja som to vyhrabala 🙂 prisla som rano z NT vysetrenia a hned som hladala info 😉

jankabx
22. júl 2008

Ahojte. Som teraz v nejakom 15.týždni a minulý týždeň som bola na sone. NT namerali 3mm. A ako tu čítam, je to horná hranica, takže mám veľký strach... Zajtra mám ísť do poradne. Dosť sa bojím. Mám už jedno trojročné bábo - dievčatko, ktoré sa narodilo zdravé... A nepamätám si, akú hodnotu mala ona. Dosť sa obávam... Krvné testy sú ešte predo mnou. ☹

adulkababulka
22. júl 2008

jankabx - a co na to povedal lekar, ktory Ti to sono robil?

je aj nejaka dolna hranica na to nt?

adulkababulka
22. júl 2008

sakra, tam pisu ze zdrave plody maju NT 1 - 2,5 mm. a moje mimi ma len 0,7 mm 😕 nieje to podozrive? ☹

lante
22. júl 2008

adulkababulka: Aj mne keď merali drobčekovi NT nemal 1mm, mal tuším 0,8 ale doki povedal, že správne hodnoty teda tie čo znamenajú že je to ešte v norme sa menia s každým dňom, lebo plod rastie každý deň. 😉

A Vili je teda riadne šidlo a určite nie down 🙂

adulkababulka
22. júl 2008

lante - 🙂

lehna
22. júl 2008

ahojte,
nám naměřili NT 0,8mm

adulkababulka
22. júl 2008

lehna - a lekar povedal ze to je ok?

mne lekar povedal ze cim nizzie tym lepsie... teraz ma zaraza, ked na nete citam ze to ma byt od 1 mm do 2,5 ☹

lehna, ako Ti vysly vysledky krvi? dobre? 🙂

smilers
22. júl 2008

ono taky hodne zalezi, kdy Vam ten NT screening delali, jak rika lante, plod roste kazdym dnem🙂

jankabx
22. júl 2008

adulkababulka - lekár mi na to nič nepovedal, že by niečo bolo zlé. A robil to prednosta kliniky v nemocnici, aspoň myslím, že má takú funkciu. V Martine. Zajtra idem ku svojej doktorke, tak sa jej popýtam viac... Ale mám strašne veľké obavy. A neviem, koľko je dolná hranica...

campi
22. júl 2008

janko: zeptej se doktora, ale ono se to prý liší podle týdne těhotenství. Já měla hodnotu 2,75 v 13+1 a doktor řekl, že je to rizikový a za 14 dní jdu na mimořádný screening, aby pořádně prozkoumali srdíčko a tak. A taky závisí na více faktorech, vývoj orgánů, krev apod.

jankabx
22. júl 2008

poznáte nejakú babuľku, ktorá mala zlé výsledky a aj bábätko má postihnuté? Alebo niekoho, kto išiel kvôli zlým výsledkom na interupciu?

lehna
22. júl 2008

Adulka,doktor říkal, že je to v pořádku, nosní kůstka tam je taky, a výsledky krve taky v pořádku, genetické vady nám nehrozí. Takže sjme v klidu. ZA dva týdny mi ještě moje doktorka vezme triple testy.

jankabx
22. júl 2008

ja som taký negativista

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre