NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

furaha
8. dec 2009

monulicka - tak hodně štěstí! držím palce.
jinak já byla na prvním podrobném UTZ v 16 týdnu - a už viděl 4 komory srdíčka, močák, bránici, všechny kosti poměřil... už v tu dobu říkal, že je velmi pravděpodobně vše vpořádku. A když dítko nespolupracovalo, musela jsem se převalovat 🙂

furaha
8. dec 2009

slovenka - tak ať to dobře dopadne! ta nejistota je hrozná, vím. já měla NT 3,6 i špatné triply - a vše se zdá být ok. ale já šla hned po NT na odběr klků, takže ty triply mě už moc nerozhodily. No držím palečky. Já měla riziko 1:35 a šla jsem holt spát s tím, že na 1 nemocné dítko jich bude 34 zdravých! tak do pytle, ne?!

matelko1
8. dec 2009

slovenka tak nech to dobre dopadne.budem drzat palce.daj potom vediet ako to dopadlo.

monulicka
9. dec 2009

Zienky, tak o pol hodky odchadzam na ten 3D/4D uzv, fu fu drzte palce, nech na nieco ukaze a nech su to dobre spravy.....

matelko1
9. dec 2009

monulicka jasne,budeme na teba mysliet....a s dobrymi spravami sem 🙂

slovenka262
9. dec 2009

Ahojte dievčence, ďakujem za podporu. Je naozaj dobré vedieť, že v tom nie som sama ... a každé Vaše povzbudenie alebo správa s dobrým koncom psychike naozaj pomáha 🙂 Dnes nám teda prepočítali riziko na DS, dali dokopy výsledky z 13tt + výsledky z triple testov a riziko 1:100 sa zmenilo na 1:75. Urobili nám ultrazvuk a zároveň aj odber plodovej vody. Bolo to nepríjemné, ale dalo sa to vydržať. A bolelo to skutočne len chvíľku. Takže teraz máme pred sebou 2týždne čakania. Výsledky na rozbor posielajú zajtra ráno. Ak k tomu pripočítam 2týždne, vychádza to akurát na 24.12. ☹ Takže sa to dozvieme asi až po sviatkoch ☹ Ako to bolo vo vašom prípade? Čakali ste na výsledky presne dva týždne? Rada by som to vedela už pred Vianocami ... dobrá správa by bola tým najkrajším darčekom ... aj keď to už neovplyvním. Zostáva len čakať a dúfať.
Monulicka - sme zvedavé a držíme taaaaaaaaaaaak moc palce!!!

mojalili
9. dec 2009

SLOVENKA262 _ drzim ti moc palce, nech ti to lekar oznami este pred Vianocami a nech je to ten najlepsi a najkrajsi dacek na Vianoce - dobrá sspráva.

Hm, my sme mali v 12 + 2 tt NT hodnotu 1,2 mm, tak myslim,ze je to velmi dobre, co mi hovoril lekar... Ale 1/2 hod sme museli cakat, kym sa uraci babatko prehupnut nabok, aby sme to mohli zmerat. Spinkalo si pekne... 😀

furaha
9. dec 2009

slovenka - hm, to je na nervy. já jsem čekala 15 dní - a připravovali mě na to, že to může trvat i déle - že je to nejdřív! za 14 dní... ale do 2 dnů jsem měla výsledky základního screeningu - jsou to trisomie - myslím 13, 18, 21 (down) a poruchy na pohlavních chromosomech (XXY, X, atp) - dělají to nějakou metodou PCR - vlatně diagnostiku na tyhle poruchy dělají dvakrát za tu cenu, že nejčastější poruchy víš dříve a tu kompletní za 14 dní - (tu analýzu dělají jinou metodou). Čili - já bych se v tvém případě pídila, jestli si to PCR můžeš zaplatit jako nadstandard...
i kdyby ne - tak bych tě ale chtěla podpořit, nemáš ty výsledky tak špatné, triply jsou často falešně positivní - tak neklesej na mysli. (to se mi to mluví, co?!)

monulicka
10. dec 2009

no ahojte zienky,
tak sme na tom rovnako ako predtym.....t.j.nemame istotu. Babo bohuzial vobec nespolupracovalo, bolo otocene chrbatikom a rucicky na tvari, tak sme nic nevideli. Potom sa sice otocilo, ale len na chvilku. Dr.bola vo vyjadreniach zdrzanliva, merala mu kosti, obvod a priemer hlavy, pozerala jak je vyvinute srdiecko...hovorila, ze je vsetko v norme, ale ze nemoze nic potvrdit ani vyvratit. Hovorila, ze babo je este moc malinke, tak napr. aj srdiecko nemoze moc pozriet, ze ci tepny idu spravne kam/odkial maju....skoda

Dr. nam kazdopadne odporucila tu amnio, ale kedze to ideme do Ruzinovskej nemocnice, co neni sukromna nemocnica, neviem ci je tam moznost priplatenia si..... brala by som to za akukolvek cenu.
Doma sme si s mm pozerali DVD zaznam a babo tam na sekundu bolo otocene profilom....sa mi zdalo, ze nosik ma pekne klenuty a nie splasteny....ale ruku do ohna by som za to nedala
Bohuzial malo zovrete rucicky, tak sme mu nevideli do dlani...DS tam maju taku vyraznu ciaru napriec.
Babo bolo dost aktivne, Dr.povedala, ze je to dobry znak, ze to nie je ziadny lenoch.....ale v nicom nemame istotu. ☹

ploutvicka
10. dec 2009

ahoj holky.... ja sem byla zase od pondeli ve nemocnici protoze jsem zacala desne krvacet, ted me pustili protze jedeme zitra na ten NT do Prahy,,doscela se bojim.... jinak dle utz mam hematom a trochu odchlyple plodove vajicko :( musim jen lezet,, te cesty do rpahy se dost bpjim ale snad to bude dobre.... kdyz uz sme prezili sem musime drzet dal.... drzte esti at to NT je dobre,, v utery na tz dr zase sijove projasneni nijak nevidl.. jsem z toho uz magor....

jinak Monulicko, moc drzim pesti aby ti vysledky nakonec dopadly dobre a myslim an tebe,,,,§

slovenka taky ti preji jen dobre zpravy a myslim an tebe,, opravdu nas v tom je docela dost,,, tak kdyz se dame do hromady urco bude pak lepe 🙂) musime tomu verit,,,,,

ofina1
10. dec 2009

Slovenka : výsledky se většinou dělají nejdříve za 14 dnů a to si myslím, že ti to neurychlí protože usí dělat nějaké kultivarya to musí " vyzdrát ☹ ale můžeš si zaplatit tu metodu PCR a ta je do 24 hodin my jsme za ní paltili přes 2000 ale stálo to za to .

Monulicka : tak jste na tom asi jak my nám taky nechtělo mimčo spolupracovat a taky se nám nechtělo otočit. záleží teda na Vás jak se rozhodnete. Určitě to bude v pořádku, ale pro váš klid je jediná možnost amnio a ze své vlastní zkušenosti ti říkám, že to není vůbec hrozný . Jen je asi důležité dodržovat potom klidový režim. držím moc pěsti a ozvi se jak to dopadlo 🙂

gudulo
10. dec 2009

ahojte, dlho vas citam, prajem vam vsetkym zdrave babatka a kludne tehulkovanie

ja do tejto temy v podstate nespadam, nase NT bolo dobre 1,9 ale mala som zle vysledky krvi, ktora sa berie po merani NT, v juni sa nam narodilo dievcatko s DS

monulicka - tu ciaru by nebolo vidiet na ultrazvuku, je tam iny znak, ktory sa na rucke u deti s DS hlada

v podstate je cez 20 znakov,ktore poukazuju na to, ze dietatko moze mat DS a ktore sa hladaju pri morfologickom usg
velmi zalezi ku komu na ultrazvuk idete a ci sa jedna o morfologicky ultrazvuk, kde pozru babo komplet - vsetky organy alebo je to "iba" ultrazvuk na ktorom vam ukazu babo aj ked je 3D

monulicka
10. dec 2009

Gudulo a ake ti vysli krvne vysledky, ak sa smiem spytat? Kolko ty vyslo riziko?

gudulo
10. dec 2009

monulicka IP

lenka_66
10. dec 2009

monulicka , srdiecko je komplet vyvinute az v 20 tt.preto ho nemoze skontrolovat.radsej ziadaj triple testy aj s usg v jeden den.pozor daj nech ti do ziadanky na krv napisu dlzku tt presne podla usg a nie podla PM.mna tiez strasili DS a len amnio chceli.kedze mam aj ine choroby pre mna by amnio bolo riziko. no a toto mi poradila kamoska geneticka a teraz mam zdraveho syna.podla NT som mala riziko 1:145 a po takto urobenych triple testoch 1 : 33 000

hanulka.zb
10. dec 2009

ahoj holky, dnes jsem tady poprvé. Byla jsem na vyšetření v prvním trimestru. Ultrazvuk vyšel dobře, ale jen
výsledky krve jsou o něco zvýšené a proto jdu příští týden na odběr plodové vody. Výsledek je: nosní kost
přítomna, NT JE 1,90 mm, RIZIKO t 21 je 1/1350. Vizualizace dobrá. Myslíte, že je riziko DO. Syndromu.

ploutvicka
10. dec 2009

hanulko myslim ze tve hodnoty josu perfektni, nemej strach, bude to dobre

furaha
10. dec 2009

monulicka - no to je radost ... tak alespoň máš video. je to těžké takhle před vánoci. no zkus naléhat, že si zaplatíš a jestli to fakt nejde - mohou odeslat vzorek i do jiné laboratoře. já to měla přímo jako součást informovaného souhlasu...

ploutvicko - no to to teda máš taky těžký. tak dej vědět jak to NT dopadlo, budu držet palečky. kam (do jakýho zařízení) jdeš?

gudulo - máš rozkošnou holčičku - tak ať se jí daří a dělá ti radost! s láskou a dobrou péčí se dá dojít hrozně daleko. je to fakt beruška.

hanulka - riziko je vždy - jen míra se liší - s tvýma výsledkama bych byla docela v klidu. (úplně v klidu asi není nikdo). ale s tvými čísly by to byla spíš hodně špatná náhoda, velká smůla.

ploutvicka
10. dec 2009

furaho dekuju, jedem do Motola primo..... nevim zda se boim vic toho NT nebo te cesty z Mostu :_((( smojimi problemy.. hematomy a tak.. no snad to zvladnem

klara.t
10. dec 2009

Holky, procházím si oblíbené odkazy na svém pc a našla jsem nějaké odkazy, co jsem si poukládala na začátku mého pátrání o našem problému. Už jsem je chtěla smazat, ale hodím to sem, kdyby jste si o tom některá chtěla přečíst.

http://www.forumzdravi.cz/clanek-123-screening-...
http://www.forumzdravi.cz/clanek-247-screening-...
http://www.forumzdravi.cz/clanek-329-amniocente...

http://www.studiolift.com/fetal/site/FMF-czech.pdf

iwa1
11. dec 2009

monulicka priplatit za zrychlene testy sa da..robia ich v zeleznicnej nemocnici, tak si tam zavolaj a dohodni sa s nimi...inak robia aj odbery a nemusis tam byt hospitalizovana ako v ruzinove 😉 ja som tak bola a vysledky sme mali hned na druhy den po telefone..oni volalai mne 😀

jana3
11. dec 2009

slovenka: Tak teraz hlavne oddychuj a nestresuj sa...
monulicka: A ty kedy ides na tu amnio? Inak neboj, lekar sa Ti nikdy stopercentne nezaruci, ze budes mat zdrave babo. Podstatne je, ze nenasiel nic, co by nasvedcovalo, ze je chore 😉
ploutvicka: Drzim prsty....
gudulo: Vam ten DS potvrdili aj pomocou UTZ? Resp. bolo vidno aspon niektore znaky, trebars aj neskor ako v 20tt, alebo ste mali prekvapko? Inak drzim prsty... 😉

flamenga
11. dec 2009

gudulo krásne dievčatko 😵

romy01
11. dec 2009

Ahojte dievcence
Ja som bola na utz teraz v stredu a NT mam 1,3 - co ma potesilo, ale na sprave je este kopa kadejakych skratiek, ktorym nerozumiem a zda sa ze NB - teda nosovu kosticku ani nekontrolovala. Nebrali mi ani krv ale podla toho co som sa docitala tu sa to riziko asi bez krvi neda vypocitat, ze ? Brali vam krv pred alebo po utz? Ja ma buduci tyzden poradnu tak sa jej chcem na to opytat, myslite ze si to mam ziadat ?

ploutvicka
11. dec 2009

ahoj holky,

vy ste vsechny tak desne moc drezly pesti.... ze NT je 1,8
NB coz je myslim nosni kustka je 2,3
mimis ma 55 cm
a mudr nevidi zadne VVV
brali mi krev a v patek budou vysledky celkoveho screeningu

ma dost radost tak snad to nakonec dopadne dobre....

klara.t
11. dec 2009

Klara.T (já): NT 4,6, nosní kůstka přítomna, odběr chor.klků - genetika v pořádku, krev v pořádku, UTZ v 16. týdnu v pořádku, velký UTZ v 20.týdnu v pořádku - holčička prý zdravá, kardiologie-podezření na nedomykavost trojcípé chlopně, ale málo významné, na další kontole - srdíčko se umoudřilo, nedomykavost se sama spravila, UTZ v 31+1 v pořádku, nyní v 36.týdnu

Misicka55: NT 3,5 , odběr plodovky, genetika v pořádku, krev špatně, UTZ v 17.týdnu - asi vada srdíčka - jedna polovina je menší, holčička, nyní v 36.týdnu, srdíčko má malou jednu polovinu - řešit se to bude po porodu

Jasovky: NT 6 (jednou i 6,2), odběr plodovky, genetika v pořádku, krev v pořádku,UTZ v 16.týdnu v pořádku, nyní 37. týden, velký UTZ v pořádku, chlapeček prý zdravý

s.petulka: NT 3,5, krev pozitivní, odběr plodovky, potvrzen Downův syndrom, ukončení

tereza.starobová: NT (nejvyšší 4,1, pak klesalo), nosní kůstka zpočátku nenalezena, krev špatně, riziko Down 1:3, odběr chor.klků, chlapeček, 24.týden, genetika v pořádku, UTZ v 28.týdnu v pořádku

melonik: NT lítalo nahoru dolu, maximum 4mm, krev OK - nízká rizika, nešla na genetiku, 36.týden, UTZ v pořádku, chlapeček, UTZ v 30.týdnu OK,

evuna: NT přes 3, nosní kůstka skoro nalezena, krev vyšla špatně, chlapeček, amniocentéza, UTZ špatný (kratší nohy, špatná střeva, možná cystická fibroza), prý Down a CF, ukončení

aronek: NT 2,4 mm - hraniční hodnota, tripply OK, čeká zdravého chlapečka

Iwa1: v 11t NT 4mm, amniocentéza, výsledky OK, UTZ v 17tt a 22tt OK, 3D UTZ v 24tt OK, zdravá holčička, narozena zdravá Simonka - 3980g, 51cm!!!!!!!!!

ellit: NT=3mm (ve 14+5), biochemie OK, NB+, nejde na genetiku, 25.týden, UTZ v pořádku, chlapeček

jana3: NT=3 (v 13+1), krev OK, 27.týden, UTZ v pořádku, genetika v pořádku, holčička

Furaha: NT= 3,6mm, NB menší než 1,5mm, riziko 1:35 na DS, odběr klků - negativní, 22.týden, UTZ v pořádku, chlapeček

Trolicek: NT= 4,2 (ve 12tt), krev OK, UTZ ok, genetiku nepodstoupila .....narodila se zdravá holčička

Ellyma: NT=6,21 (jednou až 6,75), nostní kůstka nejdřív nenalezena, později nalezena, riziko Down 1:2, krev špatná, odběr klků - potvrzen DS, přerušení

Moheda: NT= 2,6, krev pozitivní (PAPP-A 0,13; betaHCG 2,13), riziko Down 1:2, amniocentéza - potvrzen DS, přerušení

slovenka 262: NT=3mm, NB+, pozitivní tripply - riziko 1:100, pak přepočteno na 1:75

ploutvicka: NT=5,2 (ale v 10+5!!!), pak 3,3mm, nyní 1,8mm; NB+, UTZ - žádné VVV

moncicik: NT=3,4mm (v 13tt), krev špatně, riziko DS 1:7, na UTZ špatné srdíčko, odběr klků - negativní, tripply negativní, narodila se zdravá holčička

klara.t
11. dec 2009

Je a nebo bylo nás v poslední době 18 maminek, s vyšším NT než 2,5mm (aronek tedy 2,4). Z toho byl potvrzen ve 4 případech DS ☹ Dost nás teprve čeká na porod, kde se dozvíme s určitostí, jak na tom jsou ti naši drobečci, ale myslím, že naději máme po všech těch vyšetřeních dobrou. Tak si holky držme navzájem palce!

Ploutvičko, v jakém jsi nyní týdnu? Slovenko a ty? A taky to nevím u Aronka. Tak prosím prosím napište nám to.

ploutvicka
11. dec 2009

klaro ja jsem ted podle utz 12+1 🙂

gudulo
11. dec 2009

jana3 - na morfologickom ultrazvuku bolo vacsie NF, vada srdiecka a aj na oblickach (ta sa do porodu upravila) z ostatnych vonkajsich znakov mala nemala ziaden co by bol vidiet na usg

flamenga - dakujem, mala je zlatucka

klara.t
11. dec 2009

gudulo, co je to NF?

ploutvičko: díky....jen tak mimochodem, to NT máš ted opravdu moc hezké. Mě ho měřili v 11+6 a měla jsem 4,6. Myslím, že to co ti naměřili předtím se nemůže moc brát v potaz, pže to podle mě měřili moc brzy.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre