NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

ploutvicka
17. dec 2009

ahoj, tak uz sem se dovolala o vysledky...
mam pry snizenou hodnotu PAPP-A na 0,46..... takze mi nabidli AMC po novem roce, neboli po 16 tydnu..
tak jsem tochu vystresla, asis emi chce brecet a sem zase cela nejistoty

ploutvicka
17. dec 2009

mudra rikala ze hranicni hodnota je 0,5
ja sem nanetu v jednom clanku nasla 0,4
tak si vyberte

iwa1
17. dec 2009

monulicka gratulujeeeeem 😀 poznam ten pocit, je to uzasne 😉

ja som bola v poradni s malickou a je zdravucka...uf uf..a krasne priberame, za dva tyzdne 510 g 😀 😀

babule prajem vam vsetkym tieto krasne pocity a uvidite, ze ked sa malicke narodia, tak budu ok 😉

ploutvicka
17. dec 2009

porad tu procitam ty statisiky a porad tu nejaka nadeje je ale ja sem proste naprosto v haji...veskery honoty mam pora na hranici.... prestavam to zvladat :(( ted budenejhorsi to cekani

iwa1
17. dec 2009

ploutvicka hlavu hore, som zivym prikladom toho , ze moze byt dobre a nadej stale je...inak malickemu len uskodis, ked nebudes v pohode ☹ takze mysli na to, ze ked je ok, tak mu len skodis... tak mylsi na to, ze je ok a pockaj ..potom sa mozes rozhodnut 😉 ja viem, ze sa to lahko pise, ale presla som si tiez tymto hnusnym cakanim a prave toto ma zachranilo, aby mi nezacalo sibat 😉 🙂 povedala som si, ze stresovat a plakat mozem aj potom ako budem vediet vysledky 😉

tereza.starobova
17. dec 2009

ploutvicko opravdu poslechni holky a snaž se to neřešit dokud nic nevíš jistě... Já měla PAPPA 0,09. V podstatě žádnej... genetička mi říkala, že mám krev jako chlap nebo netěhotná žena (je to těhotenský hormon...) Nikdo do dnes nepřišel na to proč jsem ho měla tak tragicky nízkej (varianty byly preeklampsie nebo těhotenská cukrovka - ani jedno u mě nepootvrdili) Na miminku nic špatného nevidí... doktor říká, že jsou případy, kdy žena v těhotenství tento hormon prostě nevytváří a šmitec. Netrap se a mysli pozitivně, všechno bude v pořádku 🙂

ploutvicka
17. dec 2009

holky dekuju za podporu... ja vim ze jeste neni nic na 100% ze musim pockat na tu plodovku.. pockame do toho ultrazvuku v 17tt a po nom se rozhodnem jesi plodovka nebo ne...a pak bude jasno... ale stejnak mam strach a nervy v kyblu amuj asi taky vyhrotilo se to v hadku a letici talir, coz mi moc nepomaha,, tad esmnou nemluvi i kdyz a sem rekla ze se hadat nechci ze nemuzu za to ze jsem z toho v prdeli a a on je zase kouslej.. je takovej ja to vim ani s tim nezmuzu :(( musim ho nechat zase vychladnout..

a se cele tehu jen bojim. od zacatku ze potratim kvuli tomu krvaceni a stridave s tim ze je mozna mimo nemocne.. misto toho nejhezciho obdobi prozivam to nejhorsi :(((
teda se zase bojim potratu diky te hadce

jasovky
18. dec 2009

Ahojte baby...Moc vas pozdravujem, vcera som bola na ultrazvuku, cakáme riadneho chlapa, v 37.tt má asi 3900g 😵 ...vsetko vyzerá byt OK, pribrala som asi 13kg, pocitam, ze to odrodím...PRAJEM krásne Vianoce v kruhu rodiny a vela radosti... 😉 🙂 😝

romy01
18. dec 2009

ahoj pluotvicka.
Sme v rovnakom tt a tak sa ta chcem opytat ako u teba postupovali s vysetrenim ? Lebo mna len poslali na utz a namerali NT 1,3 - co ma upokojilo ale na krv ma neposlali a teda nemam ziadne vysledky, co ma hneva, lebo by som bola spokojnejsia, keby som mala aj toto vysetrenie a bolo by OK. Kedy si bola na krvi - pred alebo po utz ? a ake si mala NT ked si mala PAPP na spodnej hranici ? Planujes ist aj na tripple testy alebo pojdes rovno na amnio ?

klara.t
18. dec 2009

Romy, na krev tě jistě pošlou. Bývá to myslím kolem 16.-17.týdne. Dělají to všem maminkám. Ploutvičce to udělali dřív, kvůli tomu NT co jí naměřili.

tereza.starobova
18. dec 2009

Jasovky to bude kluk jak buk 🙂 držím palce ať tě chlapeček neodvolá od stromečku a nechá tě alespoň dojíst kapra 🙂 Vám taky krásné Vánoce

ellit
18. dec 2009

ajojte, mozno mi budete vediet poradit. Moja sestra je tiez tehu a vysli jej zle vysledky AFP a dneska bola na morfologickom vysetreni a lekar jej povedal. ze ma babo nejaky problem so sijovou kostou..., ze je prilis mala, rozumiete niektora tomu?

kessiee
18. dec 2009

elit, sijova kost je prilis mala?? tomu velmi nerozumiem... a kolko mm babätku namerali? ja si len pamätam, ze hrubka sijoveho prejasnenia je u zdravych babätiek od 1 do 3mm. aj je sirsi, znamena to, ze je v zatylku plodu nahromadena tekutina. moze znamenat dawn syndrom, chyby srdca...

ploutvicka
18. dec 2009

ahoj romy, ja sem mela NT 1,8, jenze me hlidaji vice protoze uz sem jeden problem v prvnim tehu mela tak mi udelali i biochemicky sreen. sem pod dohledem na genetice.. kdyz ti vyjde tak pekne NT tak snad v tom tydnu krev neberou.. to co ti budou brat v 16 tt jsou myslim uz tripple testy...
ja s tim NT mela docela potize vis, nez se to srovnalo..

ja se rozhodla ze pockame do ultrazvuku v 17tt a podle nej se rozhodnem zda jit ci nejit na amnio. dr to doporucuje, ja se bojim desne kvuli tomu krvaceni

no musim se ted na mesic hodit do klidu auvidime co bude pak nasledovat.. ale bude to tezke

aidin
18. dec 2009

Ahoj, jsem tu dnes poprvé, Právě jsem se vrátila z UZ a je mi hodně těžko. Je mi 41 let a čekám 3.dítě. První dvě byly v pořádku. Dnes mi vyšla hodnota NT3. Vím jsem starší matka a otci je 53 let a riziko Dawnova syndromu větší. Končím 11.týden a moc potřebuji slyšet, že tato hodnota ještě nic neznamená.Jen varování.

misicka455
18. dec 2009

Aidin tato hodnota nic neznamená my měly 3,4 😉 a DS nemáme 😉

misicka455
18. dec 2009

Jasovka tedy to je pěkný macek a to já šilím, že naše už má tři kila 😀 😀 😀

aidin
18. dec 2009

misicka455, moc Ti dík. Tohle jsem potřebovala slyšet, mít naději. Mimi nebylo plánované, ale neumím si představit, dobrovolně se ho vzdát. 🙂

romy01
18. dec 2009

ploutvicko, ved aj tvoje NT vypada pekne. Nicoho sa neboj. V 16 tt som uz objdnana na krv - to je ten tripple test a potom v 18tt mam poradnu, tak predpokladam ze tam budem mat uz vysledky tripple testu a dokina mi povie co dalej. Ale aj tak som z toho trosku zaskocena, ze mi nedala urobit ten rozbor krvi to PAPP a tak. Predsa len tiez uz nie sme najmladsi a otehotnela som po umelom, takze len dufam ze to ozaj bude OK

ploutvicka
18. dec 2009

aidin, nestresuj predcasne jako ja .. ja sem mela namerenou hodnotu v 10+3 5,2 o den pozdeji 3,3 a pak ve 12+0 uz 1,8 jen si to nech pohlidat

ploutvicka
18. dec 2009

nojo romy ja silim pac me porad od uplneho zacatku nekdo strasi,, v 6tt me chteli poslat na potrat ze to je mola - absence plodu v plodovem vejsi.. to se vyresilo do tri dnu.. pak porad to krvaceni.. am tam hematom amam stim porad problemy... pak mi dr v 11tt rekla ze je to spatne ze mam NT 5,2 atd.. tak sme frceli do motola a tam ve na zacatku 13tt namerili uz tu mensi.. tak me nakonec na biopsii choriovych lku neposilali,a le zase ta krev.. asi bud ada ze ti to nebrali... jsu to mozna dost zbytecne stresy...... je mozen ze to nic neznamena ale nebo taky ano.. aprave kvuůi celemu memmu prubehu tehu me takhlidaji aporad testuji.. skutcne si to tehu uzivam.. jen ne moc prijemne.. sem uz dvamesice prikovana takrka k posteli nemela bych vubec nic delat,, tak se snazim opravdu delat co nejmin🙂

ploutvicka
18. dec 2009

romy koukam zemse i zhruba stene dlouho tehotne 🙂)), kd si presne byla na tom NT?? a kolik ti merilo miminko?

ploutvicka
18. dec 2009

romy 🙂 jesi chces muzem si psat pres mail nebo icq ..jak se ti chce 🙂

romy01
18. dec 2009

ja som bola na NT tu v Martine, u mojej dokiny ale ona to nerobi, chodi tam na to sono ina lekarka.
Inak aj ja som mala hematom - len maly 9 x 2 mm co nie je nastastie nic vazne a teraz na sone mi potvrdili, ze je to prec. Tiez som sa moc bala. Vtedy mi kazali lezat a chodit maximalne na wc. Keby sa to zhorsilo, poslali by ma do nemocnice, ale nastastie som to nejak vylezala. Nestresuj sa. To tvoje NT je OK. Inak nechystas sa na tie tripple testy ? Na tie ma doktorka objednala automaticky.

romy01
18. dec 2009

a odkial si ?

ploutvicka
18. dec 2009

romy ja nevim kam me pslu tam pujdu necham to na te geneticce...
jsem s Mostu velmi aleko od vas...v jakem tydnu jis byla na tom NT? a jak velek bylo mimi? cci to jen porovnat s nami

ploutvicka
18. dec 2009

ja jsem zase samy preklep :((

romy01
18. dec 2009

bola som na 11 tt + 6 dni a miminko malo 5,99cm ale neviem ze ci to bolo len telo a hlavicka alebo aj s nozickami. Myslim ze to je len velkost tela s hlavickou. Inak podla velkosti mi vypocitala, ze babo ma 12tt+1 den, ale kedze som bola na IVFku tak vieme presny datum kedy doslo k oplodneniu. Inak mam fotku miminka v albume - bolo hodne aktivne - furt sa tam kotulalo a rozhadzovalo rukami a nohami - sranda

klara.t
18. dec 2009

Romy01 a ploutvičko, asi bude lepší, když si budete psát třeba soukromé zprávy, nebo přes to icq či mail. Obě dvě totiž jak to vypadá do této diskuze o NT nespadáte. Ty jsi ploutvičko nakonec NT měla v pořádku. Ona se pak diskuze stáčí k špatným výsledkům z krve a přidávají se sem další a další maminky co měli sice NT dobré, ale krev špatnou. Na to jsou tu jiné diskuze. Omluvám se, že to píšu sem takto veřejně, ale soukromé zprávy asi nečteš. Jednou jsem ti tam také psla ploutvičko, že jsem z Mostu 😀
Občas to tu hold musíme usměrnit správným směrem, abychom se neodkláněly od tématu. Snad to nevadí, že to takto píšu. Už jednou jsem to takto udělala a pak mi jedna mamina přes soukromou zprávu vynadala, jak jsem jí ztrapnila. Tak kdyžtak pardon. Nemyslím to ve zlém.

ploutvicka
18. dec 2009

ju to bylo vetsi jak moje byla jsem o den dyl a meli sme 55 mm hi no je to o kousek 🙂snad to nic neznamena :( ze mame prcka

ju klaro ja vubec nevim ze mi prisla od tebe nejaka soukr zprava ja to tu moc neznam :( nevim jak to chodi...

nu ja myslela ze se tu resi NT sreen jako celkove ale esi to teda vadi.. tak ok v pohode

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre