NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

mircalla
3. feb 2010

no uz 20.1. brali krv....

marketecka
3. feb 2010

fatimuska - velká gratulace!!!! já to věděla, že to dobře dopadne 🙂 ... tak možná budu mít fakt tu holčičku, abych "srovnala" statistiky... uvidíme do dvou týdnů... to půjdu i na ten ultrazvuk srdíčka kvůli tomu NT 2,63 mm, takže bych měla být chytřejší.... do té doby se ale asi fakt zblázním a přiberu 100 kg... nějak mi po tom odběru plodovky vyskočilo bříško (spíš už břicho) 😲

jonas17
3. feb 2010

fati, gratulujem! už si to začni užívať! ja mám tiež krv v poriakdu, bola som na odber a konzultáciu s hematologom, sa teším.už aby bol čas pôrodu a na svete zdravé bábätko!

furaha
4. feb 2010

fati a elo - paráda, tak gratuluju a přeju už jen příjemné zprávy

delucia
4. feb 2010

Ahojte dievcata, specialne zdravim furahu.... Dakujem za podporu furaha! 😉
Ako pises, tak nedopadlo nam to dobre... Vratila som sa z nemocnice... Diagnoza: Missed Abort. Bola som v 18tt, ale babatko sa prestalo vyvijat uz v 13tt - zlyhanie srdca. ☹
Je to smutne, ale verim, ze coskoro sa nam podari otehotniet a vsetko uz bude len dobre... Uz nikdy nechcem zazit to, co za posledneho 1,5 mesiaca....

sarlotta
4. feb 2010

delucia ouuvej ☹ 😔 to je mi moc líto, vím jak se cítíš, ale takhle pozdě je to šílené. Bude líp, i když teď to tak nevypadá. Kdybys chtěla pokecat v zamlklinkách, tak přijď 😉

fatimuska
4. feb 2010

delucia je mi to veľmi ľúto a držím palčeky to všetko zvládnuť

furaha
4. feb 2010

delucia - to je mi moc líto. no, vytušila jsem to. děťátko asi bylo moc nemocné, naměřili to obr NT a pak brzy zemřelo. je to moc smutný. no a to co si my ženský pak zažijem je akorát bolest a hrůza. jsem ale ráda, že se chystáš na další mimi - tak ať se brzy zadaří!

mircalla
4. feb 2010

delucia, je mi to moc luto. vzdy som strasne smutna, ked taketo citam. uprimne
ja mam PAPP 1.930 je to ok? vraj nie je dobre pod 0,5...neni toto moc vysoke? dala mi to len sestricka po telefone, tak neviem

sarlotta
4. feb 2010

mircala to je úplně v pořádku 😉

mircalla
4. feb 2010

ufff dikes

zato hcg mam totalnu haluz....podla mna to ale nemoze byt ta ista hodnota, co merali, co tu citam na nete, alebo je to v inych jednotkach...napisali mi len toto

PAPP 1.930

S FB HCG 61.8

To druhe neviem co je za udaj a vobec nenapisali ani jednotky, ale snad to nie je ta hodnota HCG v mom, co tu baby udavaju, ved ta by nemala byt viac ako dakych 2.5, toto by bol totalne haluzny vysledok. sestricka mi napisala, ze to nema referencne hodnoty a vsetko sa hodnoti ako celok spolu so skrinningom na AFP, takze som strasne mudra....dokonca ani moj lekar v car nechape co to je za hodnotu a ake su to jednotky, ze nech mi daju presne info

eloana
4. feb 2010

miracala---PAPP-A-mas-v-pohode
nema-ta-HCG-byt-6,18???---to-by-odpovidalo--ja-mela-6,06mom

mircalla
4. feb 2010

netusimmmmmmm mozno to bolo nieco na /100 alebo /10 jednotky mi nedala

mircalla
4. feb 2010

je dost mozne za za tym udajom bola jednotka/100 alebo /10, obe by bolo realne...tazko povedat, ked mi dala len cislo.....co bolo za nim nemam sajnu
asi z nej viac nevymacknem, ta len cita papier, neriesi, bolo lepsie si pockat na poradnu

eloana
4. feb 2010

🙂-tak-to-netusim-tez
neres-to-kdyby-byl-nejaky-problem-tak-by-ti-asi-rekli

mircalla
4. feb 2010

asi hej, 61.8 je totiz fakt nerealna hodnota, to som sa ani nedocitala, ze to je mozne. musi tam byt nejaky zlomok, tazko povedat, ked to nevidim. ona vobec neriesila, ze to je daco zle....

eloana
4. feb 2010

toto-se-dela-k-casne-diagnostice-VVV-takze-kdyby-tam-byl-problem-hnali-by-te-na-dalsi-vysetreni......
takze-to-bude-v-pohode🙂

mircalla
4. feb 2010

no tak moj doky z CAR z brna tam volal (tam je skratka neskutocny pristup, ja ich uplne milujem), a vraj ta hodnota nie je prepocitana, ze nechape, preco to neprepocitali. vraj to urobia u nich v labaku a pytal sa ma na vahu...

jana3
4. feb 2010

delucia: moc som na Teba myslela... A drzim prsty, nabuduce to urcite dopadne lepsie 😉

krista
8. feb 2010

klariks • 13tt • Dnes v 17:48
Ahoj těhulinky, máte některá zkušenější zkušenost s touto hodnotou? Byla jsem dnes na ultrazvuku v I.trimestru...výsledek negativní, ale chtějí mě ještě jednou vidět právě kvůli hodnotě NT 2,50...mám mít z toho strach?přečetla jsem si, že se tato hodnota zvyšuje v závislosti na CRL-temenokostrční vzdálenosti, ale přece když tam půjdu v 17 týdnu bude CRL větší a tím pádem i NT nebo ne?
A ještě prosím placenta vpředu nízko znmená přesněji co. Díky moc za rady...

furaha
8. feb 2010

ahoj kristo, ta hodnota je hraniční (přesně 2,5 je hranice). v 17 týdnu nebudou měřit NT, ale znovu podrobně skouknou mimi, jestli je vše OK. máš pečlivého doktora. já bych moc nestresovala, ono se to lehce říká, ale koukni zpět pár stran, je tady statistika lidí, jaké měli hodnoty a jak se to dál vyvýjelo.
já měla 3,6 a šla jsem na genetické testy (odběr choria), v 16 týdnu kontrola srdce a orgánů - tu obvykle dělají až ve 20 t. Takhle jí dělali v 16 a ještě jednou ve 20t. To NT po 13 týdnu mizí (tekutina za šíjí se vstřebá, měří se to jen do 13t), nezmizí to jen ve velmi závažných případech.
ta placenta se bude ještě posunovat - opět - budou sledovat, aby nezakryla hrdlo děložní a ty jsi mohla normálně porodit - koukni na téma placenta praevia - někde tu je.

misicka455
8. feb 2010

Ahojky, jasan je tu tolik lidí co mělo hodnotu o hodně vyší a mimčo v pohodě. 😉

klariks
9. feb 2010

furaha a misicka 455, díky holky za vaši podporu, to jak jste odpovídaly Kristě - přeposílala to za mě z jiné diskuze...já se unáhlila a založila podobnou, tak se omlouvám, teď už vím, kde odpovědi hledat, jste zlaté 🙂 tak jsem hned klidnější...ještě se zeptám, na ty triple testy chodí všechny? Nebo když jsem byla na Oscarovi - tedy UT v I.trimestru nepůjdu už na ty triply? díky

eloana
9. feb 2010

Ahoj Klariks--Ja mam oba tyto testy delane v gennetu-tam to delaji jako integrovany test.
Takze vyseldek byl -screening v pohode,tripply- pozitivni----ale celkove to dalo negativni atypicky screening
takze mi delali akorat navic ultrazvuk v 19tt a v 21tt ten genneticky
vyse tady o tom pisu....

kazdopadne pry nema smysl jit nekam na screening a pak jit jinam (asi ke svemu gynekologovi)na tripply
je pravda,ze tento prvotni test je spise zamereni vice mene na down,ale nejen to
a tripply jsou vice na rozstepy.
Ale mrkni do diskuze falesne trippel testy -spouste holkam pak tripply akorat zamotaly hlavu
byvaji casto falesne na obe strany

klariks
9. feb 2010

Ahoj Eloana, mrknu hned 🙂 takže to je jen na tobě, jestli na ně jdeš? já myslela, že mě tam prostě doktor pošle...no uvidím, kam mě po další návštěvě nasměruje 🙂

eloana
9. feb 2010

🙂tyto testy jsou vsechny dobrovolne,ale nikdo se te vetsinou nepta zda je chces nebo te ,ze by te nekdo informoval proc ti krev berou.....
ve vetsine pracovist delaji jen tento screening I.
v gennetu to delaji dohromady --sami mi rekli at mi ani gynekolog tripply nebere,ze si to udelaji sami.
je to na tobe

klariks
9. feb 2010

tak díky za info 🙂

eloana
9. feb 2010

jinak kdybych se mela rozhodnout znovu-a mela jen screening I.ne ten integrovany test
tak bych asi na tripply ke svemu nesla nebo bych se s nim tedy domluvila,jestli toto staci.
ve 20tt stejne posila na geneticky ultrazvuk,takze stejne rozstepy jsou vice mene patrne tam

sarlotta
9. feb 2010

holky v Prediku taky dělají kombinovaný test. Ptala jsem se doktora jaký má názor na falešnou pozitivitu tripllů a on mi neřekl, jen že oni to doporučují a pak to srovnávají a udělají výsledek z obou + NT + velký utz ve 20tt.

el no rozštěpy ale nejsou až tak vidět na utz...to je opravdu těžké najít na utz rozštěp patra třeba.

eloana
9. feb 2010

jasne ,ale rozstep patra neni nic, tak hrozneho. rozhodne to neni duvod na preruseni tehotenstvi.
Ano srovnani vysledku je dobre ,ale pokud ti to delaji v ruznych laboratorich -srovnat to bohuzel nejde
nebo neni to presne .kazda laborator ma trosku jine parametry -bylo mi receno

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre