NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

klara.t
20. feb 2010

jana3: klidné dítě jo? takové bych chtěla! ale nemám.zrovna přemýšlím, kde dělám chybu, protože chce furt prso. Klidně 2 hodiny v kuse. jen ho vyndám, děsně řve! takže jí mám na ruce a píšu druhou rukou.

Ten přehled jsem chtěla udělat, ale už to přenechám na někom jiném. už na to ten čas nemám. Tak prosím někdo to příště dopište.
Píšu tam ty, co mají NT od 2,5 (někdy i 2,4), ne ty, s nižším NT, kterým vyšla špatně krev. Proto tam nejsi fatimusko, ani mircalla, eloana, dii, jonas17 atd.

jana3
20. feb 2010

Klara.t: dakujeme, o to viac si to cenime 😉
a k tomu pisaniu jednou rukou... u nas to bolo rovnako 😉
drzim prsty...

furaha
21. feb 2010

fatimuska a marketecka - tak gratuluju! je to krásný pocit, že?!

albyses - díky za příběh - naděje je strasně důležitá, díky bohu za každý takovýhle příspěvek! ať se vám daří!

furaha
21. feb 2010

Klarko moc díky za přehled a vůbec - za všechny tvé reakce, když mi bylo zle. Teda, už se to zdá daleko, ale byly to hrozné doby. tady jsem našla naději.

klara.t
21. feb 2010

Nemáte zač holky, dělám to proto, aby jste si nemusely zažívat to co já a měly naději hned od začátku. 😀 😀 😀

eloana
21. feb 2010

klara -jasne.
jinak s prsem si nic nedelaj-ja to mela taky -bud byla u prsa nebo v kocarku nic mezi 😀
kojila jsem do 2 let.a do dnes kdyz usina drzi si prso. Ale brachovi ho pry pujci-to jsem zvedava 😀

marketecka
22. feb 2010

Klara.t: přehled naprosto špičkový, moc mně pomohl - už předtím... díky

furaha: nádhera - mám pocit, jako bych se vyloupla z šedi nejistoty a celá rozkvetla 😵 , fakt si to užívám

andzi
22. feb 2010

Ahojte, mám otázku. Keď vám merali NT, robia ultrazvuk vaginálne alebo cez bruško?

sarlotta
22. feb 2010

andzi přes břicho 😉

furaha
22. feb 2010

marketecka - no - a ješte jsem kvetla, když jsme se přehoupli přes 24 týdnů. už se prostě narodí a hotovo 🙂

andzi - já to měla vaginálně. ale nejsem zrovna štíhlice, tak možná proto

andzi
22. feb 2010

No tak som sa konečne objednala na NT, ideme do GPN v Ružinove. Bola ste tam niektorá? Aké máte skúsenosti s týmto centrom? Bojím sa. Môj lekár mi minulý týždeň robil sono, ale nepovedal mi nič o meraní šije, tak teraz neviem, či sa to robí každej tehotnej. Tak tam idem z vlastnej iniciatívy a musím si za to zaplatiť.

sarlotta
22. feb 2010

andzi, to je normální, že se to platí, je to nadstandard. Ale dobře jsi udělala je to nejpřesnější vyšetření v těhu, výsledky budeš mít hned z utz a druhý den z krve 😉 Ničeho se neboj, je to fajn a vem sebou partnera, je to krásný utz. 😎

klara.t
22. feb 2010

můj doktor mi teď na kontrole po šestinedělí říkal, že měřit NT není povinností českých gynekologů. NT mohou měřit jen mudři, co na to mají nějaké školení a certifikát. On se prý ale na to vždy dívá a když se mu to nezdá, tak pošle maminku na vyšší pracoviště, kde to nechá přeměřit.
Tak to bylo i u mě. Nic jsem neplatila, do té doby jsem ani nevěděla, co to NT je. On mi prostě dělal kontrolní utz ve 12.týdnu a vyššího NT si všimnul, hned mě poslal do naší okresní nemocnice, kde ten údaj ověřili a ti mě poslali do ústí na genetiku, kde tu hodnotu také potvrdili. Odtamtud jsem šupajdila do Prahy do prenatálního screeningového centra na odběr klků. Ani tam jsem nic neplatila....

andzi
22. feb 2010

klara.t, som trošku mimo obraz, lebo som nová v tejto téme, ale ak sa môžem opýtať, tvoje dievčatko je zdravé?

shaarka
22. feb 2010

andzi neboj, bude to v pohode. mne robili uzv vaginalne velmi dlho, lebo mam na bruchu kopu tuku a este aj placentu vpredu 😀 je to fajn vysetrenie, lebo to zmeranie sije je dost presne, a okrem toho Dr. vidi mnoho inych veci, podla ktorych sa da rychlo urcit, ci je plod zdravy alebo ma nejaky problem. drzim palce 😵

klara.t
22. feb 2010

Ano, je zdravá, viz ten přehled na minulé straně nebo fotky v mém albu.

andzi
22. feb 2010

shaarka, ďakujem! 🙂 Aj ja verím, že to bude fajn, vaginálny utz mi problém nerobí, aj ja mám riadnu šunku na bruchu, ale je mi to teraz jedno, to neriešim. Len aby bolo bábo zdravé. Teraz mi skoro oči vypadli - že 30tt, si ešte pamätám, ako sme spolu snažilkovali v grafoch....ten čas letí ako divé vtáky. 🙂 Držím palce.

andzi
22. feb 2010

klara.t, tak to je super, si šťastná mamina. Gratulujem. 🙂 🙂 🙂

ploutvicka
24. feb 2010

Ahojky zdravim, Klarko mala Adelka je proste nadherna :D k sezrani 🙂) vsimla jsem si na fotkach kocarku coje to prosim za kocarek?

jinak u em to bylo podobne jak u klary..moje dr si vsimla vyskoe hodnoty ale posla me teda hned ¨do prahy do Motola na genetiku kam sem pak celou dobu dojizdela.. sem rada ze tomame za sebou a ted uz jen vydrzet do konce 🙂)))

klara.t
25. feb 2010

Je to firkon verano. Jsem s ním maximálně spokojená, doufám, že budu i nadále.

furaha
25. feb 2010

nu tak já jsem dnes byla u Dr. a jsem otevřená na 3 cm. Jsem v 32+6. dostala jsem magnesium a klid na lůžku. žádná sláva.

jana3
25. feb 2010

Furaha: no tak si pekne lahni, vyloz nohy a oddychuj... este mame cas... vsak mame skoro rovnaky termin....

emimilli
26. feb 2010

Ahoj holky. Jsem tady nová a jsem ráda, že jsem konečně našla diskuzi, kde se řeší screening. Je mi 24 let a včera jsem byla na screeningu v 1. trimestru. Ze začátku se musím omluvit za delší příspěvek, ale musím se z mého strachu nějak vykecat 🙂. Nyní jsem ve 12+6 tt (dle PM 13+5). Hodnotu NT jsem měla 1,9 což, jak jsem pochopila z vašich diskuzí, je v normálu, ale PAPP jsem měla pouze 0,19. To je asi dost málo, že? Doktor mluvil tak nějak chaoticky, že jsem z toho nebyla moudrá. Nejdřív říkal, že je to špatné, pak zase s úsměvem dodal, že na UTZ mimi vypadalo zdravě, tak se nemám obávat. NB zatím není přítomna. Docela se bojím. Máte nějaké zkušenosti? Za týden jdu ještě na jedny odběry, které ještě prý patří ke screeningu. Ve zprávě, kterou mi včera dal píše jako závěr: doporučujeme doplnit kompletní integrovaný test, další postup dle výsledků testu, v případě negativity vzhledem k nízkému PaPP doporučujeme UZV ve 20 tt se zaměřením na srdce plodu. Holky jsem v koncích. Ach jo.

furaha
26. feb 2010

emi - UZV se zaměřením na srdce plodu je standardní věta - vkládá se při jakémkoliv podezření na možnou vývojovou vadu. Z informací, které teď máš bohužel nelze udělat závěr - takže chápu, že jsi na nervy. Já taky šílela, bylo to fakt těžké období. Ani tě nedokážu podpořit nějakými daty - já měla vysoké NT a ten zbytek hodnot jsem ani neřešila. Koukni taky sem "https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... . tady je pár holek, co měly nízké papp tak snad se ti někdo ozve

emimilli
27. feb 2010

furaha: Moc děkuji za odkaz. Jdu se na to hned kouknout. Zbytek testů mi budou dělat za týden, tak už mě to snad trochu uklidní. Ještě jednou děkuji.

furaha
27. feb 2010

emi - není zač. koukni potom i sem - vím, že tu jsou minimálně 2 maminy s takhle nízkým papp a všechno je ok. nemusí to být konec světa, hlavně když máš ostatní hodnoty dobré. no držím palce a neztrácej hlavu

tereza.starobova
27. feb 2010

22.2 jsem v Krči porodila Krásnýho a zdravýho Sebastiana. Je to kluk jak buk, hrozně šikovnej, neuvěřitelně přibývá, snaží se držet hlavičku... je prostě moooc šikovnej. Jenom pro připomenutí.... NT jsme měli 4,1 riziko downa 1:3 a téměř nulový růstový hormon, krev absolutně špatně a špatný průtoky pupečníkem. Po odběru klků jsem si řekla, že se mi narodí zdravý chlapeček!!! celý těhotenství jsem tomu věřila i když to bylo 9 měsíců nekonečnýho stresu a hroznýho strachu. Nepřestávejte doufat, nepropadejte panice a myslete pozitivně jak si tady můžete přečíst zázraky se dějí 🙂 i když doktoři hážou flintu do žita... Držím Vám všem palce a jsem hroooozně šťastná, že už každý můj den nebude začínat tím, že si budu číst tuhle diskuzi a hledat v ní naději

emimilli
27. feb 2010

furaha: Tak jsem si přečetla všechny příspěvky z odkazu, který jsi mi poslala a musím říct, že jsem o něco klidnější. Pokusím se nenervovat, abych miminku ještě víc neublížila. Fakt jsi mi moc pomohla. Musím prostě nějak vydržet na ty zbylé testy. Děkuji a měj se krásně.

furaha
27. feb 2010

gratuluju, úplně slzím! Nádhera a moc ti to přeju! tak ať ti dělá radost a hlavně to zdraví!!!!

emi - myslím, že Tereza je zrovna z těch, co měli velmi nízké papp

klara.t
27. feb 2010

Tereza: gratulace!!!!!! další do party, u které vysoké NT naštěstí dopadlo dobře. Tak ať hezky rostete a jste i nadále zdraví!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre