NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

jana3
10. mar 2010

k tej vizualizacii, zavisi to od viacerych veci... Napr. zle je vidno, ak je v crevach vzduch, naopak, ked je plny mocovy mechur, obraz to zlepsuje... tot som pocula, ale neviem ci je to 100percentne pravda. Ale ak Ti povedali, ze je vsetko ok, tak uurcite nestresuj🙂

andzi
10. mar 2010

Baby, ak NT vyšlo OK môže sa stať že obraz z krvi bude zlý a budem musieť podstúpiť amnio? Ja som počula, že krvný skreening býva často falošne pozitívny.

zuzaxa
10. mar 2010

Ahoj Klara, tvoje dievčatko je krásnučké prajem veľa zdravíčka!!!!
Vďaka Furahe, v pondelok ideme do Prahy do gennetu, kde ma objednali, vraj všetko ešte raz pomerajú a spravili by mi tú amniocentézu už v 14 týždni, vraj nie je problém, a mne ide o čas, a keďže sa tie zrýchlené platia i na Slovensku, je to jedno kde zaplatíme. Nádeje si nerobím, ale tú amniocentézu podstúpim, už nemám čo stratiť a takto budeme vedieť čo presne to je aj do budúcnosti.
Potom dám vedieť, všetci sme zvedaví ako tento môj prípad dopadne!!!!!
Furaha ešte raz obrovská VĎAKA!!!!

mircalla
10. mar 2010

no furaha ty si skvela, ze si jej takto pomohla🙂))

andzi nerob zbytocne uzavery, ked nemas vysledky a NT mas ok...naco sa vopred stresovat, ked neni dovod? staci ak sa musia stresovat kocky, ak dovod je.
a amnio neni povinna, je to na tvojom rozhodnuti, ja by som sla len keby bolo vysoke riziko.

zuzaxa - drzim palceky, myslela som na teba cely vikend, i ked ta nepoznam osobne

andzi
10. mar 2010

zuzaya, prečítala som si tvoj príbeh a silno ti držím palce. Možno budeš nakoniec plakať od šťastia! Keby si amniocentézu nepodstúpila, vyčítala by si si to do konca života. Na Gennet v Prahe som počula len chvály, takže si v dobrých rukách.

mircalla, ďakujem za povzbudenie, ľahko sa povie, ale nervózna som...aj budem, kým sa nedozviem výsledky. Ja by som na amnio išla, bolesti sa nebojím, ale bojím sa možného potratu.

mircalla
10. mar 2010

to je normalne, kazda sa boji, ale netreba to vidiet hned zle, bud optimista
ved NT si mala ok. okrem toho sa to vyhodnocuje cele este s tripple testami v 2. trimestri

furaha
11. mar 2010

zuzaxa - je to hlavně tvoje zásluha. budu držet palce. kdyby cokoliv, hned se v Gennetu ptej na další kroky ať nezůstaneš viset v časoprostoru a vše hned navazuje. měla bych sebou číslo na Čunderlíka, genetičku, gynekologa - ať hned můžeš konzultovat, co pro tebe mohou dál udělat a případně si nechat někoho Gennetem doporučit. ufff. hlavně ať to dobře dopadne.

micinka22
11. mar 2010

Ahoj holky..Zuzi držím palce!!! je zvlaštní že ti hned neřekli o těch choriových klcích ty se dělají právě dříve než je možna amnio..mě to dělali v Olomouci..taky je tam geneticke centrum ve fakultce..
zítra si voláme na kompletní výsledky..a pokud to bude dobry tak se hned objednám na utz k Polákovi..

zuzaxa
11. mar 2010

Kočky všetky ste tu také zlaté, ja som odjakživa zaregistrovaná na mimibazáre, ale tam je to skôr o predaji a nákupe, fóra tam nie sú také rodinné ako tu, mi to tu pripadá fakt ako jedna veľká rodina, čo si navzájom pomáha.
Všetkým Vám ďakujem, že to so mnou prežívate.Je dobré vedieť, že vtom nie som sama, mm veľa kamarátiek, ale zle sa mi o tom hovorí,ak sa rozplačem je top ešte ťažšie, takto písať o tom je mi je lepšie.
Micinka choriové klky Ti na celom Slovensku nikto nespraví, robí sa to v Čechách, u nás mi povedali vraj by to vedeli odobrať, ale nemá to tu kto spracovať.
Držkajte sa všetky!!! papa zatiaľ moje nové kamošky

eloana
11. mar 2010

Ahoj🙂
Zuzi-drzim-pesti.
Chodim-do-gennetu-a-musim-rict-ze-pres-genetiku-jsou-asi-jedni-z-nejlepsich--drive-se-venovali-jen-gennetice.

furaha
14. mar 2010

zuzaxa - tak dnes jedeš do Prahy - tak ať je mise úspěšná. Přeju ti samozřejmě dobré výsledky, i když se taky bojím. Ať jste co nejvíce v klidu, nic tě nebolí a hodně sil na zvládání všeho, co máš před sebou.

denisocka
14. mar 2010

baby,píšete tu len o NT v 12tt , či aj v 2trim. ?

denisocka
14. mar 2010

mne teraz v 19+2tt namerali
NB - 5,1mm
NF - 3,3mm

ani neviem čo je čo,ale jedno bude kostička nosa a to druhe asi to NT,len ktore ktore,ale to sme už v 20tt,tak hadam to je OK.

sarlotta
14. mar 2010

denis NB je nasal bone.. nosní kůstka 😉

denisocka
14. mar 2010

tak som rada že tam je, lebo u nás sa NT v 12tt nerobi,maju nato slabe mašiny. len dufamže je dosť "velka"

eloana
14. mar 2010

ahoj deniska-aby to neco vypovidalo -tak se sijove projasneni meri kolem toho 12tt.Alespon tak mi to bylo receno

denisocka
14. mar 2010

našla som že NB v 18tt ma byť min. 2,5mm - zvyčajne 4-5mm, takže toto máme OK

eloana
14. mar 2010

Aha -tak to netusim .Me to merili v tom 13tt a ve 20tt uz ne. v tom 13tt je ta mira do 2,5-3mm

iwa1
15. mar 2010

klara.t malicka je nadherna 😉 tiez rozmyslas kazdy den ako ja, ze o co sme mohli dojst? teda ja si este stale neviem uvedomit, ze vsetko dobre dopadlo a ze niekto nad nami drzal stastnu ruku..strasne dakujem ani neviem komu, kedze som ateista 😀 😀

ja som rada, ze po tom merani NT som neposluchla okolie a nesla na prerusenie... a teraz mam doma princeznu a je strasne dobrucka, chvalabohu sa na nej ten stres nepodpisal 😀 😀 takze tehule nestresujte a vsetko dobre dopadne 😉 😀

miru.j
16. mar 2010

Ahojte babulky, ja dnes idem k Dr Cunderlikovi na NT+krv.Drzte prosim palce.Som v 12+5.Dakujem!!!

ygreen
16. mar 2010

ahoj
já byla včera u MUDr Břešťáka (prý největší odborník na UTZ v Čechách, trhnul se z Gennetu a mám soukromou ordinaci v Modřanech). Podle MS jsem byla 13+2, podle dřívě měřeného gestačního stáří 12+2. To mi doktor přemiřil a přepsal na 12+6. CRL 65,9mm
NT 2mm, NB neměřil a nikam nezapisoval. A tím že je to velký odborník a miminko prohlížel opravdu horem dolem dobrých 20 minut, tak jsem v klidu. Prohlížel vše, bříško, žaludek, končetiny, hlavičku a asi 10 minut samotné srdíčko. Řekl nakonec že vše vypadá úžasně a bylo to.

Jen se chci zeptat, čím vyšší BMI tím vyšší riziko? Takhle ... jsem tlustá a tak chci vědět jak to počítají. Jestli jako že když je třeba NT vyšší nebo krev je nad limitem a ženská má vyšší BMI, tak se riziko vad snižuje (jako že ty výsledky zkresluje obezita?). Myslím stejně jako s věkem, kdy riziko stoupá úměrně s věkem, aniž by to něco vypovídalo o zdraví miminka.

zuzaxa
17. mar 2010

Ahojte!
Tak včera večer sme sa vrátili z Prahy, v Gennetu sú všetci úžasní, najviac vrchná sestra Ivana, tá mi vybavila doktora, že sa na to pozrie,ešte cez telefón z domu, a že ma neodbila, že bola ochotná mi pomôcť,aj keď ma nikdy nevidela, a aby sme prišli.Dala mi jej súkromný mobil, tak všetko som riešila s ňou, do konca života na ňu nezabudnem! Je pôvodom Slovenka zo Žiliny,a je úúúúúúúžasný človek, o chvíľu vysvetlím.
Tak prišli sme do Gennetu v pondelok ráno, doktor ma vyšetril, asi pol hodinu pozeral na sone, NB bola prítomná, ale hneď zistil, že pľúca nie sú v poriadku,že ide o cystickú adenomatoidní malformace plic, a tým pádom tie pľúca vytláčajú srdce na pravú stranu,a je aj problém so srdiečkom (mám tam latinské názvy), už vtedy mi povedal, že miminko je hodně zle na tom, ale srdiečko stále bije, a vylúčil Downov syndróm, že toto to nebude(lebo mne doktor Čunderlík dal najväčšie riziko na DS 1:2), o pár minút nato mi spravil odber choriových klkov, bolo to trošku nepríjemné, ale len ten pocit, akoby vákuum, ako to odoberali, ale zavrela som oči a o chvíľku bolo potom, rýchlovka!!!
A kľudový režim som po odbere vôbec nemala, troška ma bolelo brucho ako som sa zohla, alebo sa smiala, a tým že som bola s manželom a s dcérou, a chceli sme jej ukázať Prahu, pamiatky, Vltavu, hrad....nasmiala som sa viac než dosť.
Tak asi po hodinke, ako som si tam posedela po zákroku, títo moji dvaja boli zatiaľ v cukrárni, sme sa vybrali na potulky Prahou.... Krása a aspoň mi odľahčili myseľ, rozosmievali ma a nepreplakala som sama na izbe, lebo najprv som myslela, že ich pošlem samých a ja si pôjdem ľahnúť, ale neľutujem, išli sme pomalou chôdzou, neviem kde tú silu ísť stále ďalej beriem, ale asi v nich dvoch sú fakt moje všetko čo mám, a mám veľké šťastie, že pri mne stoja!!! A aj to malé snaží sa bojovať o život,srdiečko bije ďalej aj keď je na tom tak veľmi zle, asi je v tomto po mne, nedať na sebe nič znať, netrápiť druhých tým, že ja sa trápim, je to asi tou povahou, nepripúšťať si bolesť a strach, tým nemyslím, že vy ostatné ste padavky, všetky ste tu silné a bojujete o život bábätiek aj napriek zlým výsledkom, aj ja keby to nie je až tak veľmi moc zlé bojujem ďalej...
Moja Lenka bola najviac uchvátená z Metra, tak sme si kúpili 24 hod lístok a chodili kde sa dalo Metrom, veľmi sa jej páčilo, že to videla v rozprávkach, že metro....
Užili sme si to tam naplno, večer na izbe ako sme išli spať, som začala plakať, ako som zostala sama s mojimi myšlienkami, ale našťastie som rýchlo zaspala tou únavou po celom dni, ktorý stál zato.
Finančne mi vrchná sestra Ivana povedala, že to vyšetrenie stojí 650 eur, mali sme so sebou hotovosť 1100, takže aj keď je to veľká suma,rátala som približne s takou.
V utorok ráno sme išli pre výsledky a dohodli sme sa, že v utorok sa aj vyrovnáme. Už do telefónu mi povedala, že potvrdil sa Turnerov syndróm, takže by to bolo dievčatko, ide o monozómiu chromozómu X,
len ma zarazilo, že doktor Čunderlík v BA mi tento syndróm ako riziko nenapísal, on určil tri trizómie, čo je chromozóm navyše, ale to už je teraz jedno. Ma zabolelo o to viac viac, že dievčatko,že vieme čo by to bolo, moja Lenka si veľmi priala sestričku, takže by sa veľmi tešila, ale takýmito úvahami sa radšej nechcem zaoberať, lebo potom to bolí ešte viac, všetci by sme sa tešili aj manžel aj ja hlavne, keby bolo zdravé.
No a tá sestra Ivana povedala, že tým že sa to potvrdilo, ja už nepotrebujem tie ďalšie výsledky čo sa ešte z toho odberu robia ďalej, tak skresala tú sumu na 332 eur, čo som skoro onemela od úžasu, fakt maminky z Čiech závidím Vám tú kliniku, ale iba v dobrom, a zase som sa presvedčila, že ešte stále existujú ľudia, ktorí pracujú na správnom mieste, fakt úžasní ľudia!!!
A ak budem znova tehotná, určite tam pre pokoj duše prídem opäť! FURAHA ešte raz veľké ĎAKUJEM!!!!!!!!!
Dnes som hneď ráno vybavila genetičku, ktorá mi už dala súhlas na prerušenie, ale vďaka tomu Gennetu sa to urýchlilo minimálne o tri týždne, zajtra idem za mojím lekárom sa dohodnúť už na termíne zákroku, veľmi sa ho bojím, ale už nech je to za mnou.Dúfam, že mi povie, že cez víkend slúži a zoberie ma čím skôr, však dám zajtra vedieť.
Na záver odber choriových klkov sa na Slovensku nerobí nikde, vraj s odberom nie je problém, ale na Slovensku nie je pracovisko, kde by to vedeli ďalej vyšetriť, čo ma dosť bolí a rozčuľuje, že je rok 2010 a ako vo všetko napreduje veda, tak tá naša na Slovensku asi postála, ten lekár v Prahe mi povedal, že to robia od roku 1981, je to smutné, lebo asi je nás na Slovensku takých viac, ktorým by toto včasné vyšetrenie pomohlo a uľahčilo im život. Mne genetička hovorila, že ona posiela do Olomouca na tento odber, ale vraj je už neskoro, lebo už som za 13 týždňom, a opäť omyl, nie je neskoro, v Gennetu mi lekár povedal, že odber choriových klkov robia aj v 30 týždni ak je potrebný, lebo vraj sú prípady, kedy nie vždy je možná amniocentéza, málo plodovej vody....
Tak teraz som už 14+3 a bojím sa či mi ešte spravia potrat, alebo už vyvolajú pôrod, to som veľmi zvedavá, lebo som čítala, že ten 14 týždeň je už na hranici, už nech bude akokoľvek už to chcem mať za sebou, teším sa na prichádzajúcu jar, na Slniečko a na čas, ktorý dúfam, že je v týchto prípadoch najlepší lekár na dušu.
Dievčatá všetkým Vám ďakujem, že to prežívate so mnou, a som rada, že si tu pomáhate medzi sebou ako len viete, či už výmenou informácií, alebo tak ako Furaha bola ochotná mi odpísať na moju správu, že ona bola v Gennetu. ĎAKUJEM ZA VŠETKO!!!!!!!!!! Zuzana

xpetka1x
17. mar 2010

Juuj moja tak to mi je luto co vse mas za sebou... to metro muselo byt pre malu ozaj zazitok🙂 mi sme sa tiez dost na nom povozili hlavne ked sme bezali o zivot a uslo 🙂ale este ze to chodi furt
zuzana a kolko si za to platila v Prahe na genet..

andzi
17. mar 2010

zuzaxa, je mi to ľúto, ale nemáš si čo vyčítať, urobila si všetko pre svoje dievčatko, nemáš si čo vyčítať, ale pánbožko to rozhodol inak. Čoskoro budeš opäť tehuľka a dočkáš sa zdravého dieťaťa. 🙂

mircalla
17. mar 2010

zuzaxa, bola som zvedava ako to dopadne

urobila si uplne vsetko, uz nech to mas za sebou a drzkaj sa

furaha, si uzasna🙂

abbey
17. mar 2010

Veľmi ľutujeme,že to skončilo tak nešťastne a máš pravdu nesmierna vďaka za ľudí,ktorí svoju prácu robia z lásky.To naše zdravotníctvo a aj lekári ako odborníci spia na vavrínoch a nevadí im,že pokrok letí okolo nich.Držte sa a želám veľa síl a ďalej už len všetko dobré.Môžeme ďakovať neviem komu za zdravé detičky a nemali by sme zabúdať,aký je to dar a nie samozrejmosť.

denisocka
17. mar 2010

zuzaxa,čítam ťa od začiatku,drž sa

mircalla
17. mar 2010

ja tiez chodim do ciech, cele umele oplodnenie som absolvovala v brne a bola som nadmieru spokojna
tiez som si tam davala robit pre tehu urcite vysetrenia, ktore sa u nas nerobia, opat skvely pristup
u nas su vynimky, ale podla mna sme urovnou zdravotnictva a hlavne pristupom daleko za zapadnymi susedmi

tam si hlavne nemysli kazdy lekar, ze tym, ze je lekar, tak moze byt automaticky nadradeny...u nas sa tak zial mnohi spravaju...nehovori ze vsetci

xpetka1x
17. mar 2010

MARCILA A TO SI SI AKO VYBAVILA DO BRNA?, a ake testy tam robia ak smiem vediet??

mircalla
17. mar 2010

netreba vybavovat...staci prist...kdekolkovek sa moze objednat aj cudzined. akurat to nehradi poistovna
a konkretne mi to robili vysetrenie na anti-trofoblastove protilatky a aj genetiku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre