NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

furaha
17. mar 2010

ygree - nereaguju, protože nemám odpověď :-O nevím

zuzaxa - no, je mi z toho smutno, ale bohužel, nejen ta genetická vada, ale ty plíce a srdíčko, to by bylo jen trápení. Tak ti stále přeju hodně sil, protože je asi ještě budeš potřebovat. Ať to máš rychle za sebou a moc to nebolí. Dej vědět, kdy jdeš, budu na tebe myslet. je mi to fakt líto. Jsi velmi silná ženská, že to takhle zvládáš! Já se držet nechtěla, strašně jsem se litovala a přišlo mi to nespravedlivé... schovala jsem se do postele, zlobila se na všechny a odmítala fungovat.
V Gennetu to byl asi doktor Kulovaný, u toho jsem byla já, je dobrý a respektuje naše vyšílené pocity. to je v takové situaci také moc důležité.

miru.j
17. mar 2010

Ahojte babulky,vcera som absolvovala prvotrimestrovy skrining. NT 1,7 NB 3,4. Dnes su uz aj vysledky s odberu,hodnota je 1:265. Mala by som sa obavat,alebo je to ok? Prosim o odpoved.Dnes som v 12+6. Dakujem!!!!!!

zuzaxa
17. mar 2010

Furaha bol to on, ty si to ako uhádla!!!! Robil mi to v spolupráci ešte s jednou lekárkou, a boli fakt veľmi zlatí.
Ja som sa bála, tak som silno zavrela oči, nič som nevidela, a doktorka hovorí no ako? a ja ticho, som si myslela, že to sa oni medzi sebou rozprávajú, že ako to on vidí na sone alebo tak, a začali sa smiať či žijem,keď neodpovedám, a už bolo zatým, si mysleli, že či som neskolabovala, otočili to na srandu, asi videli, že sa bojím.
Ten doktor má pondelok voľno do 11 hodiny na agendu, a našiel si čas na mňa a venoval sa mi.
Xpetka stálo to 332 eur, som to tam napísala, ale najprv povedali 650, lebo ak sa nepotvrdí chromozomálna porucha, idú ďalej na iné ochorenia, ktoré sa PCR metódou (použitím markerov) dajú zistiť, no a tie potom trvajú do 7 dní alebo do 14 dní, no a tá sestrička povedala, že pre mňa už nemajú význam tie ostatné výsledky,keďže sa potvrdil syndróm, tak načo by som platila 650.
Bola fakt úžasná, si myslím, že u nás by už z princípu ak povedali vyššiu sumu, zostali by pri nej, ale neviem možno by sa našlo pár výnimiek, nechcem nikomu krivdiť.
Mircalla fakt ten prístup je veľmi dôležitý.
Ale u nás sú aj ľudia mimo zdravotníctvo čo sú namyslení, sa s tým stretávam i ja, vieš mladá mamina, dcéra bude mať sedem rokov aj na Základnej škole kde chodí sú rôzni ľudia i medzi rodičmi, vidia mladú tak si myslia, že čo ja chcem,že dcéra sa mi narodila v 20, a pritom ja mám tiež dva tituly, zvládla som školu i dieťa a to som mala denné štúdium, sa diaľkovo nedal môj smer, ale je mi to trápne, nezakladám si na nich, ani jeden nemám na občianskom. No ale máme v triede jednu staršiu mamu čo je doktorka v nemocnici, a Ti poviem, dcéru má tak zle vychovanú, že mojej už ukradla tri malé zvieratká,gumu a naposledy skoro pero, ale našťastie som jej s ihlou vyrila doňho meno, a usvedčila som ju krpaňu jednu, taká vychcaná je, ale všetko sa podpísať nedá, a ak to aj máme podpísané a ona to zoberie domov a už to viac nedonesie, tak ako ju usvedčíme, keď jej mama to má v paži, a nesleduje si decko čo nosí domov, že to nie je jej. Ale všetci vedia, že Tamarka je nadané dieťa, aj učiteľka to rozpráva deťom v triede, čo z toho keď ju mama nenaučila základné veci do troch rokov, že cudzie veci si nikdy nesmie prisvojiť, však už deti na piesku by to mali vedieť, požičaj a vráť!
Vieš a potom také deti vyrastú a stretneš ich medzi dospelými a nevieš nájsť s nimi spoločnú reč...

fatimuska
17. mar 2010

zuzaxa je mi ľúto ako to dopadlo, veľmi silno držím palčeky do ďalších dní, držte sa

ericica
21. mar 2010

zuzka 😢 😢 😢 😢 no nemam slov a som stale s tebou....ozvi sa mi ked pojdes do nemocky.....erika

janinna11
21. mar 2010

Miru.j NB 3,4?? Velmi nerozumiem, lebo NB je nosni kustka, a znaci sa + ked je rpitomna, ziadny rozmer.... aspon ja som to tak mala

janinna11
21. mar 2010

Zuzaxa tak to ma mrzi, ale neboj, cas vsetko zahoji a o rok alebo o dva sa budete tesit z cakania na zdravucke babtko a aj s malou 🙂 a o pra rokov pojdete do prahy na metro vsetci styria 🙂
A co sa tyka kliniky v Prahe, ja chodim do plzne na genetiku a nemozem sa stazovat, fakt - skveli ludia, uplne ine ceny ako na SK, a ta o chota a mile slovo su k nezaplateniu 🙂

zuzaxa
22. mar 2010

Ahojte!
Tak zajtra idem do nemocnice, a v stredu sa to udeje, veľmi sa bojím, dnes som presne 15 týždeň, takže najvyšší čas.
No a aby toho nebolo málo, tak dnes som bola s dcérou u doktorky a má angínu, a tatino je onkologický pacient sa zhoršuje stav, sa to sype na nás, akoby to nemalo konca!!!
Aspoň to počasie už nie je také deprimujúce, konečne SLNIEČKO!
Tak ako sa vrátim z nemocnice sa Vám všetkým ozvem!

Janinna díky si zlatá, na to metro pôjdeme ak sa nám podarí opäť čakať bábo znova pre istotu na vyšetrenia, sú tam fakt veľmi milí!! Držkaj sa aj s bruškom, prajem veľa zdravíčka a šťastíčka!!!!!!

ploutvicka
22. mar 2010

Ahöj zuzaxa,,

celou dobu sleduju tovje trapeni a moc sem ti drzela pesti, aby to nakonec dopadlo dobre a ted tu sedim a bulim nad tim, co jsi psala, jednak nad tim, ze to bohuzel dobre nedopadlo,a jednak na d tim, jak me dojalo to, jak se o tebe v tom Gennetu starali,, mela jsi obrovske stesti, ze jsi narazila na takove hodne lidi...

velmi me mrzi, ze tva holcicka je tak moc nemocna :( ale je velmi dobre ze se na to prislo tak brzy a ty to budes mit brzy za sebou... budu na tebe moc myslet a preji ti, aby ti ta slunecni energie, co je venku ted dodala hodne moc sil a t yjsi se ze vseho brzy dostalal abylo zase dobre, i kdyz moc dobre vim ze to neni jednoduche.. necim podobnym jsem si prosla predloni, ted bychom nekdy lsavili rok :( ale ted uz je na ceste dalsi miminko a to je snad uz zdrave.. ale prvni polovinu tehu sme stravili tim, ze sme jezdili po genetice a cekali co bude,, nakonec to bylo dobre.

verim ze pristi miminko bude zdrave a vy se z nej budete velmi tesit..

tak se moc drz abud statecna... posilam hodne moc sil a pohlazeni

denisocka
22. mar 2010

miru čauko,mne ani NT v 12tt nerobili,nemame na to stroj,ale robili a merali v 19tt a NB bolo tuším 5,1 a NT už neviem,asi par stran dozadu som písala,ale už bolo asi 3,1 -ved sme po 19tt

denisocka
22. mar 2010

mne teraz v 19+2tt podla usg namerali /ale bola som 18+4tt
NB - 5,1mm
NF - 3,3mm
-skopírovala somz preošlej strany

zuzaxa
22. mar 2010

Ploutvička ďakujem Ti krásne, že na mňa myslíš si zlatá ako všetky členky tohto fóra NT.
Prajem Ti všetko dobré a krásne zdravučké bábätko, však ja sem budem chodiť medzi Vás a určite sa s Vami podelím aj o radosť, že časom budeme čakať zdravé bábätko aj my!!!!
A naozaj popri tom všetkom čo smutné sa nám udialo som spoznala veľa dobrých ľudí a aj medzi priateľmi som zistila, ktorí sú tí praví a stoja pri mne!

andzi
22. mar 2010

Ahojte baby. Aké ste mali hodnoty PAPP-A v 1 trimestri?

furaha
22. mar 2010

Zuzaxa - tak hodně fyzických i psychických. ať je to rychle za tebou, budu na tebe myslet. hodně jsem na tebe myslela přes víkend, tak nějak jsem doufala, že tě do nemocnice vzali už v pátek. nu jo no, snad se už věci k lepšímu obrátí!

fatimuska
23. mar 2010

zuzaxa veľmi držím palčeky, bude to teraz veľmi ťažké a bolestivé,,,ale naozaj čas je najlepší liek

pavcahola
24. mar 2010

Ahoj holky mám jíd na NT-screening do Brna - Veveří byla jste tam některá zajímalo by mě jak to probíhá.

janinna11
24. mar 2010

Andzi dolezity je celkovy scr, ci je NEG alebo POZ, niesamone hodnoty, a dokonca ja ich nemam ani v knizke uvedene.... len vysledok, ze NEG. Tak neviem, Ty to mas aj v knizke napisane??

janinna11
24. mar 2010

Pavca, ja som bola v plzni na 1. scr., myslim, z eto viac-menej vsade prebieha rovnako. To znamena, vezmu ti krv na testy a druha cast scr. pozostava zo sona - z hladania NB, cize nosni kustky, ak je pritomna, zaznacia ti to do tehu knizky NB+, a meranie NT - cize nuchalni ranslucence, sijove prejasnenie, hodnoty su v norme, pokial nie su vacsie ako 2, pripadne 2,2. Ale neviem, ako to meraju u dvojiciek, ci sa to da obom zmerat, ci su dobre otocene,,,atd, ved vies. Ale hlavne bud kludna a tes sa na dve mimca 🙂, boli planovane?? 🙂

pavcahola
24. mar 2010

Ahoj díky aspon jsem trochu v obraze my jsme byly na umělém oplodnění a pro jistotu jsme si nechaly zavést dvě a oni se chytly obě.

janinna11
24. mar 2010

Pavca neboj,urcite to bude ok, a malinke pokladiky tiez 🙂

lucinecka222
24. mar 2010

Ahojky holky,zdravím vás jsem tady nová na tady te diskuzi,dlouho jsem hledala něco takového protože se potřebuzju poptat jak to máte vy 🙂 ja jsem byla v 1 trimestru na scrining a ten mi dopadl špatně měla jsem výsledek 1:240 a tak jsem byla poslana na podrobnější vyšetření a opět na odběr krve a to mi dopadlo taky špatně ale ne nejhuř jsev šedé zoně,mate to někdo podobně?ja mam ted plodovku a bojím se že nedopadne dobře 😨 😢

marketecka
24. mar 2010

Strach má každá, ale já měla výsledek 1:100 a vše vypadá úplně ok. 1:240 je - si myslím - ještě dobré. Na tu plodovku už jsi šla?

misik1
24. mar 2010

lucinecka neboj, ja som mala1>150 a vysledky z plodovky vysli o.k. ...tam staci 1 zly parameter a uz vychadzaju take rizika..a vdiim,ze uz mas babatko a je o.k., takze aj toto bude 😉

abbey1
24. mar 2010

Ja som mala 1:20 na DS a čakáme zdravú slečnu.Mali sme len posun v termíne a už boli výsledky zlé.

lenocka84
24. mar 2010

ahojte
neviete o niektorej tehulke co by chcela cvicenia v snop-e v BA na zahradnickej? mam 5 vstupov na permanentke a nestiham uz vyuzit.

lucinecka222
24. mar 2010

marketečka:ještě jsem na plodovku nešla jdu tam ted 31 víš .-(

snad bude vše v pořádku protože by mě piclo,ja mam hlavně strach z těch vedlejších učinku 🙂

lucinecka222
24. mar 2010

smajlíka ne takového 🙂 ale takového ☹

marketecka
25. mar 2010

Luci, chápu, taky jsem měla strach... ale šla jsem tam zdravá (ne nachlazená nebo s nějakou infekcí), dodržovala jsem klidový režim 3 dny (jakože jsem fakt polehávala), celé je to sledované, ten odběr, tak mimi se nic stát nemůže... a co se týče průběhu těhotenství před odběrem, tak až na špinění v době očekávané menstruace, jsem byla v pořádku... Jestli u tebe je všechno taky ok, myslím, že riziko je opravdu minimální... ještě pokud máš zkušeného lékaře, co ti odběr bude dělat.... odběr samotný nebolí - teda mě ně - ani jsem to necítila, jen tlak.

s.petulka
25. mar 2010

Ahoj holky chtěla jsem se zeptat byla jsem na kombinovaném screningu v 12+1tt a ten mi vyšel 1.termínu 1 :6150 a dle věku 1:1350 tak mi vyšel negativní.Potom mi dělali tripple testy a ty mi vyšli pozitivně na Downa a to bylo nízké 1:158.prosím mužete mi někdo o tom více říct ??Mám strach že mimuško bude nemocné.Děkuji

andzi
25. mar 2010

janina, ja mám v knižke uvedenú konkrétnu hodnotu, AFP testy mi ešte nerobili ešte len budú budúci týždeň.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre