NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

pet.s
2. máj 2010

Holky ted jsme se málem počurala v kuchyni se ozvala děsná rána až poskočily skleničky na lince. Vůbec nevím od čeho. Všichni spí. Nic nespadlo. Že by se rovnala deska na lince? Nikdy to neudělala. Až mě rozbolelo břicho. Potřebuji čurat,ale bojím se projít bytem 😀 😀 😀

pet.s
2. máj 2010

tak už vím, spadlo prkénko, opřené za dřezem a shodilo skleničku. Fuj 😀 😀 Jo nemám koukat na horory. 😀

furaha
3. máj 2010

🙂 mě jednou v noci začaly opadávat dlaždičky v kuchyni 🙂 pets tak dnes se dozvíš, držím palce!!! jo a mé dítě mělo rozdíl mezi nohama a hlavou 2 týdny (hlava větší), taky jsem hned strašila ale dr mě uklidnil, že ok

kopa
3. máj 2010

Pet.s držím moc palečky 😵 😵 Určitě bude všechno v pořádku 🙂

Holky ještě jsem se chtěla zeptat,ve čtvrtek jsem byla v Gennetu taky na triplech a ještě jsem měla takové ty odběry na krevní skupinu...Když jsem se ptala kdy budou výsledky,tak mi řekli,že v pondělí to bude mít moje doktorka.To mysleli i ty výsledky z triplů?? 😕 😕 A jak to chodí volají mi z gyndy a nebo mám volat já? 😅

ygreen
3. máj 2010

kopa: u mě to bylo tak, že výsledky přišly na gyndu a když by byly pozitivní tak by mi z gyndy zavolali a pozvali si mě a když byly výsledky negativní, tak mi nevolali a počkali si až přijdu na poradnu

pet.s
3. máj 2010

furaha děkuji za uklidnění..volala jsem do Gennetu už v 9 hod a vyýsledky ještě nebyly.tak čekám do 14 hod.

kopa
3. máj 2010

Ygreen děkuji za odpověd 😉 Nakonec jsem si volala do Gennetu a tam mi řekli,že výsledky budou příští týden a kdyby byli špatné,tak mi budou volat jinak by mi to řekli až při velkém Utz ve 20tt.

pet.s
3. máj 2010

Tak víme výsledky, Terinka je v pořádku. 😀 Uffff.

kopa
3. máj 2010

Pet.s tak moc gratuluji ke zdravé holčičce 🙂 😵

klara.t
3. máj 2010

No vidíš. Tak moc gratuluji. Teď už si snad oddechneš a nebudeš se tak stresovat ne?

eloana
3. máj 2010

pet.s -gratulace
takze pokud ma clovek screening v pohode -triply nebrat prilis vazne🙂

pet.s
3. máj 2010

klarko.kéééž by...já si snad oddychnu až porodím.A možná ani to ne. protože pak to teprve začne.

mircalla
3. máj 2010

Pet.s - super, no vidis, som ti hovorila od zaciatku🙂
Tak uz prosim relaxuj a uzivaj si to 🙂 🙂 🙂 😉 Ziadne dalsie stresy do porodu!!!

zabicka07
3. máj 2010

Pet.s, také moc gratuluji. 😵

figurka.m
3. máj 2010

pets, gratulujem, to je super spravicka, tak si zacni uzivat tehotenstvo a tesit sa na princeznicku 😀

zacinam verit, ze aj na mna cakaju len dobre spravicky 🙂

gumimaci
3. máj 2010

Pet.s: GRATULUJEM 🙂

pet.s
3. máj 2010

figurka, to víš, že bych ráda začala,ale já jsme po minulém těhu velmi opatrná v radování. Taky jsem se radovala, že jsme ve 14tt a už se nemůže nic stát(čekala jsem pořád, že potratím). No a stalo. Jela jsem úplně klidná na NT screening, byla to jako rána z nebe.
Od té doby už asi žádné vyšetření nebude v klidu. Ted ještě čekáme na kompletní výsledky plodovky. Pak na UZ ve 20tt. A pak už zase začnou nervy, aby mi nestoupala cukrovka, aby tlak nelítal,ale už je šance, že to mimi přežije, kdyby se něco dělo.

zaneta8
3. máj 2010

pet.s-blahozelam!!! Sledujem tvoj pribeh a drzim palce!!! ZASLUZIS SI TO!

mircalla
4. máj 2010

pets - ja chapem, ze mas strach, po tvojej skusenosti
na druhej strane si myslim, ze by si si to mala aj uzivat a tesit sa, skus ten strach potaclit a nech funguju aj ine pocity....skus to 🙂 🙂
neustaly strach neni dobry, babetko potrebuje tvoje pozitivne myslienky

eloana
4. máj 2010

ahoj
pet.s -uzivej tehu🙂 ja se taky bala.
myslim si ,ze s s miminkem nehazarduji -a co se ma stat stane se. Clovek se bat musi ,ale zdrave🙂)

bardotka1
4. máj 2010

Ahoj holky,
loni v létě mě můj doktor poslal do Olomouce na vyšetření, protože je mi 36 let. NT mi tam vyšlo tehdy 4,9. Byla jsem z toho tak vyhukaná, že jsem na odběr vzorku placenty sice šla, ale vzdali jsme to dřív než byly výsledky - doktor co to s námi probíral řekl, že většina rodičů ten plod dává pryč, že tohle projasnění je vysoké.......No dali jsme... Down sice nakonec nevyšel, ale prý pravděpodobnost srdeční vady je veliká.... Do teď pochybuji jestli jsme udělali dobře či ne, říkám si, že to všechno je nějaká snůška výmysel, která snad ani nemusí být pravda, ale bohužel ty bílé pláště jakoby měly nějakou větší moc přesvědčení....... Nyní jsem zase těhotná v 8. týdnu - a samozřejm ve 12. týdnu jsem zase odeslána ...asi tedy opět do OL. Tolik se bojím, že to zas vyjde špatně to projasněné záhlaví.....Nemá někdo zkušenost, že je nad 36 let a poprvé to ve screeningu nevyšlo a po druhé ano? Snad by mě to mallinko uklidnilo. Bo představa, že zas mi to vyjde na 13. týden, kdy budou vyvolávat porod je více než děsivá!!!!! ☹ A doktor co k němu chodím mě taky štve, je to starý pán co nemá ani ultrazvuk a ještě mi teď pěkně neomaleně řekl a že co čekám, když loni jsem to dala pryč a teď je mi víc a víc.....Hleděla jsem jak blbá, až jsem mu řekla, že mi to bylo doporučeno z genetické indikace tak prý "aha, aha" ani se neomluvil..... No nic....Ale když se rozhlížím tolik starších maminek je a tak nechápu proč mi to tak řekl..... Chtěla jsem od něj odejít už při prvním těhu, ale myslíte, že vás někdo vezme?? Nikdo!! Rovnou mi řekli, že těhotnou nikdo nechce, protože to stojí peníze.......... Nedávno jsem četla, že v PRaze, snad i v Brně jsi-li těhotná rovnou si doktor říká o peníze, no byla jsem z toho pohoršená, ale nyní bych si klidně i připlatila, kdybych si mohla vybrat doktora, ale u nás je jaksi plno.......
Tak jsem se vyvykládala 🙂 Jsem tady nová a tak si říkám, že mi bude třeba lehčeji....

furaha
4. máj 2010

ahoj bardotko - tvé doktory ani nebudu komentovat, co se stalo už nezměníš. na tvém místě bych začala být akční. zavolej si do té Olomouce a objednej se na 11 týden. Z toho svého páprdy doktora vytáhni doporučení. Nebo můžeš jít do Gennetu nebo k Břešťákovi - to ti tady holky řeknou, kde ho najdeš. jsou dlouhé objednací lhůty, tak konej už teď. nenech se odesílat, sama si vybírej - máš na to právo. Jinak mě mrzí, co se stalo, je to peklo

furaha
4. máj 2010

pet s - gratuluju 🙂 hele začni meditovat nebo něco... pak jsou nemoci, auta, drogy... já už v tom frčím! 🙂

bardotka1
4. máj 2010

to víš, že už jsem objednaná 🙂Můj gynekolog prý "příští týden na ultrazvuk do nemocnice, vystavíme průkazku a pak se podívám na ten termín na screening".....v duchu jsem si myslela to víš, že je všude nacpáno a nač čekat. Gennet? Břešťák? To je ale Praha ne? No víš, ta Olomouc je také vyhlášená, dělá to MUDr. Daifalah (doktorka,, ne češka) a ono ta dělá i pod záštitou Fakultky, tak snad je v tom fundovaná...No mám to z ruky, blíž je Zlín, ale říkám si, že tam to už znám a jestli jsou výsledky špatné, tak budou kdekoliv...
Četla jsem pár předešlých rozhovorů - no s tím tripl testem nevím nevím.....Co jsem tak četla upouští se od něj - kor když se stihne screening v 1.trimestru, pak následuje myslím ultrazvuk ve 20. týdnu a toť vše...
Jen pro zajímavost mám kamarádku 38. let a její gynekolog jí jen oprašoval a uklidňoval, poslal ji až na ultrazvuk až v tom 20.týdnu !!!!!!!! V podstatě s těmito vyšetřeními vůbec nesouhlasí, prý stresují - tohle mi řekl sám osobně, když loni zastupoval mého gynekologa, bohužel to je jeden z těch co mě nechtěl....A já se velice divila jeho přístupu, no teď už se nedivím !! Total stres 😠

bardotka1
4. máj 2010

jo a ta kamarádka má skoro ročního chlapečka, který je ok. 🙂

pet.s
4. máj 2010

furaha člověče..já byla vždy takový flegmatik, až mi to lidi kolem vyčítali, vždy jsem si říkala, co se má stát, tak se stane, at dělám, co dělám.Na koupališti jsem děti naučila ve třech letech plavat a bylo. vždy se mi přišli jednou za chvíli ukázat a jinak jsem je nechala lítat. Ségra s mámou ty šílely. Říkala jsem ji, kdy se tady naposledy někdo utopil? Před 50 lety. Je tu tělo na tělu a kdyby se něco dělo, tak po nich vždycky někdo sáhne.
Ale tím, že je tohle je tak vysnažené mimino, tak to jsou fakt nervy.

Bardotko...koukn i na mě. První těhu ve 39 NT špatné, nám tedy zjistili VVV acranius, což je rozštěp lebky, vyhřezlý mozek. Těhu ukončeno ve 14tt. Druhé těhu ve 40 NT OK, Triple špatné, ted plodovka OK. Neboj. 36 není ta moc. Hele neříkej m i, že když někam pujdeš a řekneš, že nemáš nikde doktora, že jsi se třeba přestěhovala, tak tě nevezmou.
Já jsem po prvním těhu taky změnila lékaře. Chtěla jsem tady k n ejvětšímu odborníkovi, u nás neměl volno, tak jsem se jela do vedlejšího města. Tam taky ordinuje. Řekla, že jsem se tam přestěhovala. Vymyslela si adresu a chodím k němu tam. Sice musím 15 km dojíždět,ale pořád lepší než být v rukou diletanta. Adres mám stejně několik. Máme 3 byty a všude se občas zdržujeme, Jediné neschopenku jsem si nechala napsat na svoji adresu, kde jsem nejvíce.Řekla jsem sestřičce, že tam mám přítele a budu u něj.
Holka je to tvoje mimi, tak s za něj per.

furaha
4. máj 2010

no tak dobrý - hlavně ať je to někdo, kdo to umí a kdo ti taky umí dát fundovaná doporučení. jinak si myslím, že se ti to po druhé nestaně - zákony pravděpodobnosti stojí při tobě. ale bacha na ty positivní tripple testy - ve vyšším věku je jich sposta falešně positivních

furaha
4. máj 2010

pets - přesně tak, nemůžem být buchty. k těm nervům - měla jsem to taky - naprosto vysmátá - a musím říct, že i neznalá - a najednou taková darda - hned nás doktoři odepisovali. musím říct, že jsem se rychle probrala, četla co se dalo... a taky jsem se při všech vyšetřeních už klepala. když dopadl dobře utz v 16 týdnu, pak ve 20 t - vždy jsem se rozbrečela - nervama. lépe bylo až ve 24 týdnech, kdy jsem věděla, že už na žádný potrat nepůjdu a prostě když bude problém, tak se bude řešit.

pet.s
4. máj 2010

furaha..no to já taky ted řešila, co by kdyby...víš, kdyby mi bylo 20. Neváhala bych. Nechala bych si Terinku i postiženou i jakoukoliv. Ale bohužel už je mi 40,(mému muži 65) a já musím přemýšlet, co by s ní bylo až tu nebudeme. Řeším to i ted, ale přeci jenom můžu dětem, sestře a sestřence říct, aby kdyby něco, tak dohlédly na zdravé, dospělé dítě. Ale na koho hodit celoživotní péči o postižené dítě? A aby skončila někde v ústavu? To nechci.
Měla jsem kamarádku a takhle "zdědila" bráchu. Stejně skončil v ústavu. kamarádka si to vyčítá,ale celodenně o něj pečovat nemohla. byla sama s dcerou. kdo by je živil?

pet.s
4. máj 2010

furaha..teeda Jeníček je prdeček.Pěknej.Gratuluju 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre