NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

ygreen
6. máj 2010

dablik: to měla u nás holčina na tématu u obou svých holčiček a taky ji hnali na amnio a bylo to jen kvůli velikéééé placentě 😉

mopom
6. máj 2010

bardotka1: heleď, žádný strachy, 2x se to přeci nemůže opakovat, já to měla obráceně, první dítě je v pořádku a letos v únoru jsem byla ve 14 tt na ukončení těhotenství - NT 5,8...Down atd. se sice nepotvrdily, ale jak říkáš, dr. nám tam vysvětlil, že šance na zdravé dítě je mizivá, tak jsme to vzdali a to víš, že si pořád říkám, jestli jsme udělali dobře, ale heleď, rozhodnutí jsme udělali takové, protože jsme k tomu měli své důvody a hodnotit to s odstupem času je akorát týrání se sama sebe, já, když si vzpomenu na to, co nám říkali, že by naše holčička mohla mít za vady, tak jsem málem omdlela...píšu, abych Tě povzbudila, jednou sis to vybrala, podruhé se to opakovat nebude! ..uvidíš...a co se dr. týče, já jsem z Prahy a můžu Ti říci, že jsou tady taky takoví pitomci,u mně se přerušení nepovedlo, takže za 14 dní jsem musela znovu pod narkozu, dr. na Bulovce na mě začal ječet, jak je možné, že mi udělali potrat ve 14 tt a komu jsem co zaplatila, místo aby se podíval do karty, tak jsem mu řekla, že kvůli patologickému NT jsem byla odeslána, ani se neomluvil...a aby toho nebylo málo, prý mi zapomněli po tom 2. zákroku dát antibiotika a výsledek - zánět dělohy...prevíti jsou všude...člověk se může akorát tak rozčilovat, nebo se taky vypsat, že holky? 🙂
Taky bych chtěla znovu otěhotnět, tak doufám, že se z těch problémů brzy vyhrabu a zase se zadaří....
Takže bardotko1: Opakovat se to nebude...neboj...tentokrát Tě to mine 🙂)) užívej těhu

bardotka1
6. máj 2010

Ahojte holky,

mopom: jsi hodná, dík 😉 Já už jednu holku mám, také vše bylo ok, ale tehdy? Před sto lety? 😎 A věk nízky...Nic se neřešilo 😎 A Ty jsi ve 14. týdnu byla na potratu? Jako uspali Tě a vzali TI to? No já to měla ve 13. týdnu, ale vyvolávali mi to.....nepřeji to ani nepříteli, hrůza, fakt hrůza!!!! Vysvětlovali mi, že je to pro tělo a další těhotenství to nejlepší - netušila jsem do čeho jdu a tak jsem neprotestovala...... Ale abych pravdu řekla, asi se teď vlastně bojím jen tohohle zákroku a jen doufám, že když na to nepřistoupím, že mi udělají i ve 13. týdnu potrat pokud ho budu chtít...ale nevím jaké mají oni zakázy.........Teď jsem četla studii o screeningu, snad na 100 stran od doktorky v OL, kde jsem byla a kde se zase chystám......chtěla jsem najít nějakou pravděpodobnost, že když už jsem to jednou měla - to NT vysoké - že podruhé to třeba bude také nebo ne..... No a víš co? Bylo tam, že NT nad 3,5 mm má 1% maminek. No, chápeš to? Co jsme za vyjímky?!! 😉 Ale snad mě to i lehce uklidnilo, že na podruhé to už by snad musela být velká smůla 😝

mopom
6. máj 2010

bardotka: já byla na několika genetických konzultacích, samozřejmě jsem se ptala, jaká je pravděpodobnost, že mě to potká znova a řekli mi, že to, že máme doma zdravé dítě je důkaz toho, že jsme v pořádku a že když nevyšly chromozonální vady špatně, tak bohužel patříme mezi to malé procento rodičů, u kterých se to stane náhodou, třeba tím, že jsem prý mohla prodělat nějakou virozu, nebo na mě mohl někdo prsknout bacil v momentě, když se ty buňky dělí, prostě dobrý načasování ☹ a dr. na genetice mi říkali, že opravdu to byla špatná náhoda a furt mě uklidňovali, že šance na další zdravé dítě je ohromná...takže říkám, hlavu vzhůru...já první dítě rodila ve 30, takže už mi je taky přes 30, ale neboj, NT bude ukázkový..
no, vidíš, mě dělali potrat, mimčo změřili a řekli, že to ještě půjde...ale ty komplikace potom, heleď byla jsem na přerušení 1.2, dnes je 6.5 a furt se mi vleče zánět...tak se bojím, abych vůbec ještě otěhotněla...to vyvolání muselo bejt hrozný, ale zas to máš bez komplikací a hurááá jsi zase těhule...

klara.t
6. máj 2010

Holky, já se taky ptala, jaká je pravděpodobnost, že se to NT bude opakovat (měli jsme 4,6) a všichni říkali, že by se to opakovat nemělo. Že je to fakt náhoda a to už by byl fakt pech, kdyby se to znovu ukázalo. Tak doufám, že mají pravdu a už si tím nebudem muset ani jedna projít.

bardotka1
6. máj 2010

tak konečně jsem narazila na někoho, kdo má ten osud v tomhle směru přibližně stejný 🙂 NT mi vyšlo 4,9....down se neprokázal....až snad jen, že je mi 36 😎 Také jsme váhali, ale vidina velkých starostí a zklamání nás zdolala...Dlouho jsem smutnila...no a teď se spíš bojím 🙂 Mě na té genetice řekli, že mám brát kyselinu listovou, že to může pomoci předejít srdečním vadám, tak jsem půl roku na práškách -)))) Zase jsem kdesi četla, že se to má snad brát jen první 3 měsíc v těhu bo děti jsou pak moc macatí 🙂
Hmmm, on si s tím asi člověk nevybere - já zažila hrůzu předtím, Ty zas vklidu jsi spinkala, zato teď si to vybíráš do mrtě tedy!!! Opravdu lempli jsou všude, škoda slov.....Tak snad už Ti bude brzy líp a budeš ok 😉

bardotka1
6. máj 2010

klara: ááále další nešťastník ☹ Také jsi to dala pryč?? No snad nás čeká už jen klídek a úsměv na rtu...bo člověk co si někdy musí zažít.....A to určitě jsou na tom někteří daleko hůř, já vím...když ono je to těžko 😉

figurka.m
6. máj 2010

dievcata, vy ste mali prerusenie len na zaklade vysokeho NT, my sme mali NT 5,3, ale o preruseni sa so mnou nikdo nebavil, spravili sme dalsie testy, to znamena triple, a vcera som mala amnio a budem cakat na vysledky, v 20tt este velky UTZ a uvidime, pri tom mam za sebou tiez jedno prerusenie koli VVV, velmi ma prekvapilo, ze vam bolo odporucene ukoncenie len na zaklade NT

klara.t
6. máj 2010

ne, nedala. také jsem nejdřív byla rozhodnutá pro přerušení, i když genetika vyšla OK, když jsem věděla, co za nemoci ještě hrozí, ale udělali mi v 16tt UTZ a tam bylo vše OK. no a tak jsme to nevzdali. další a další vyšetření vycházelo dobře a ted rovna kojim moji milovanou Adélku (viz fotoblog). vše je v této diskuzi napsané. začala jsem sem přispívat 24.6., tak si to vše můžeš přečíst, kdyby tě to zajímalo.

figurka.m
6. máj 2010

klara, myslela som bardotku a mopom, z ich prispevkov som to aspon tak pochopila

klara.t
6. máj 2010

jj, vím, já odpovídala bardotce. ptala se mě, jestli jsem to dala pryč.

figurka.m
6. máj 2010

jaj, tak prepac 😉

vivvamp
6. máj 2010

Ahoj holky tak se zase hlásím,dneska sem opět byla u Mudr. Břešťáka(utz v 16týdnu) a vše je jak má bejt a čekáme kluka 😉 Tak ještě,aby dopadl dobře ten utz ve20týdnu.Jinak mě dneska pan doktor zase povzbuzoval,že to bude ok.Jinak je malej o 3dny větší,ale to prej neva.

ygreen
6. máj 2010

tak u Břešťáka je to skoro jistota, ne 😉

mopom
6. máj 2010

...opakovat se to prostě nebude, holky, to je jasný 🙂 u nikoho z nás!!!
jojo, taky mi řekli, ať jím kyselinu listovou, je pravda, že u prvního těhu jsem jí jedla celou dobu, u druhýho jsem to nestihla...ale to samozřejmě nebyl ten důvod...

To figurka: jojo, já šla na přerušení jen na základě patologického NT - jak jsem psala 5,8...jinak všechny testy byly ok, jen se dr. nelíbilo srdce, nějaký špatný průtok, víc mi říci nemohl, protože srdíčko bylo ještě malé a čekat do 20 tt bych nezvládla, tak proto to rozhodnutí....genetici můžou napsat doporučení k přerušení na základě velikého rizika - velká hodnota NT...mně řekli, že jakmile je to nad 5,5 tak je to už opravdu špatný a když nám tam líčili ty možné postižený, tak to byl teda rachot....
ale neboooj, výjimky jsou a budeš to Ty, už sis taky zažila to blbý, tak teď je čas na to dobrý....to je jasnýýý 🙂))

vivvamp: k dobrým výsledkům gratuluji, dobrých zpráv není nikdy dost 🙂

pet.s
6. máj 2010

mopom a bardotka..mně taky udělali na Bulovce potrat ve 14tt. Uspali mě a plod v částech potracen(cituji zprávu ze sálu 😢 )Dodnes mě to sere!!(pardon).Radši kdyby Matyášek umřel přirozeně. At to mě bolí jak chce,ale ten malý si to nezasloužil.
Mopom..no na Bulovku nemáme koukám ani jedna dobré vzpomínky.
Mě zase pro změnu dali na pokoj s maminkou po IVF, které sdělovali večer, že je těhotná a že to vypadá na dvojčata. Ona jen obrátila oči v sloup a naštvaně pronesla "Dvojčata? to mám teda radost!!" Kráva jedna. Já se celou noc před výkonem loučila s malým a tahle pipka se furt divila, že brečím. A to jsem žádala o nadstandart.Prý ho neají volný,ale večer na rcyhlo přijímali něčí dcerunku, pořád někomu volali a ona nebyla spokojená. A kam ji dali? Na nadstandart.

Hele s těmi týdny mi to taky vrtá hlavou. malý byl pořád velikostně v normě. Když jsme byli na NT, tak odpovídal 14tt. Nic neříkali, že by byl menší. Jen, že má rozštěp lebky. Najednou jsem měla ve zprávě z Bulovky napsáno, že vzhledem k velikosti plodu (12tt) indikován potrat. Nějak mi to nesedí. jenže já byla tenkrát jak ovce na porážku. Ubolená a zničená.Dodnes to mám jako výčitku, že jsem za jeho pokojný odchod více nebojovala.

pet.s
6. máj 2010

Zvýšenou dávku listovky mám brát celé těhu..říkala na genetice a to jsme diabteik, takže u mě hlídají velikost miminka pořád. Zatím jsme pořád 3-4 dny pozadu. Asi bude Terinka malá do našeho rodu.

pet.s
6. máj 2010

mopom...a myslíš, že kdyby byla vada srdíčka, tak NT může vyjít dobře. Já měla NT OK, triple špatné, plodovku OK, ale v 16tt pořád koukala na srdíčko a pak řekla, že nedokáže říct, že je srdíčko v pořádku nebo ne, že je ještě malé a navíc u mě je UZ blbě vidět. Musela vaginálně a prý už je malá hodně vzadu. Ale žaludek a ledviny viděla. Na monitoru se u srdíčka ukazovala čarvená i modrá barva.
Holky já už jsme tak ze všeho vyplácaná. Fakt jse nikdy takhle nejančila jak s touhle treperendou. ☹ A to adotivní dcera má taky srdeční vadu. Dětství jsme zvládli v pohodě. Občas kontroly,častěji nemocná,ale jinak v pohodě. Syn měl nějaké příznaky DMO, měl zvýšený svalový tonus.Když nám ho dávali v kojeňáku, tak nám nemohli říct, zda bude dobře chodit. Cvičili jsme dlouho Vojtu. Dnes je úplně OK.Dokonce chodí do sportovní školy, a je výbornej v atletice a ve fotbalu. 😀Jen má mírně postiženou jemnou motoriku, v běžném životě se to projeví jen, že špatně píše a když má třeba zatlouct hřebíček, tak se s tím dost pere. No na hodináře stejně jít nechce, tak to neřešíme 😀 😀 Když chodíme na kontroly do kojeňáku, tak personál žasne, že je to zázrak. 😀 Ale tehdy jsem si myslela, že to přináší život a špatné se stává jen někde daleko nás. 😖

bardotka1
7. máj 2010

Ahoj holky,
klara, figurka: jáá....no já jsem teď dost zaskočená těmi Vašemi příspěvkami...Moc vás obdivuji, že jste to ustály a že miminko buď již máte, či čekáte.....Tolik jsem si to vyčítala a teď mi to bude vrtat v palici o to víc!!! ☹ Po NT 4,9 mi paní doktorka řekla, že mám jít na odběr choriových klků -vzorek z placenty, tak jsem šla.... Tam, na genetice ve Fakultce v OL, si nás vzal k pohovoru ( i s manželem) zástupce primáře, který nám řekl, že je pravděpodobnost downa a těch dalších hlavních abnormalit - to jsem byla rozhodnuta ještě vzít si vzorky a že budeme sledovat a necháme to - on byl ok a řekl, že dobře. Ale pak jsem se zeptala kolik rodičů to s tak vysokým NT dává pryč a on mi řekl, že pokud nejsou vyloženě nábožně založení, že většina....že krom Downa 18,13 může vyjít dalších tisíc nemocí ........Placentu odebrali, do toho padl víkend a všechno na mě padlo - byla jsem ko, s manželem jsme to furt probírali do toho sjem vyslechli názor i bratra se švagrovou a prostě se rozhodli......Prostě jsem to vzdala.... Hledala jsem na netu a tady je teď konečně nějaká debata, kdy to lze srovnat, ale k NT jsem nic nenašla - snad je jeden dotaz a to holka měla NT 3,2.......Je to za mnou nemůžu to řešit, zbláznila bych se bo výčitky jsou stále....

Nebrala jsem to až jako pet.s, ale možná jsi se vyplakala v nemocnici a tím jsi to tak nějak v sobě lehce uzavřela...Já zas tím, jak mi to vyvolávali měla ten nejhorší zážitek co jsem, byla to taková síla, že jsem už ani nebrečela. Za to jak jsem byla doma každé téma "miminko", kdo je těhotný apod. jsem nemusela....Vlastně asi skoro až termínu porodu, a i ještě nedávno jsem si řekla no teď by malá měla měsíc....No, jo smutné. Proto vám holky co jste to ustály a držíte se, držím moc pěsti a určitě to bude dobré.... Jeden známý mě varoval, že všechno je falešné i když jen třeba minimálně - že jim předpovídali vadu a bylo vše ok nakonec a že známým zase vycházelo všek ok a byla z toho vada....Já mu sice věřila, ale tak jsem se bála, že jsem to prostě vzdala, manžel to nechával na mě - že ať se rozhodnu jakkolik, že bude stát při mě....

pet.s: ...to si nevybereš, mě jak to vyvolávali, tak mě separovali na porodní sál, prý abych měla "pohodlí", rozhodl primář.....zas mě tam vedle, je to tam celé propojené začali rodit asi 3 maminky, děti brečeli, tatínci se radovali..... 😎 No co Ti budu povídat a já v bolestech se šíleně otlačeným zadkem bo ač prý nova super postel, tak to bylo něco - člověk se nemůže pohnout 😎 hrůza - otlačeniny na své pánvičce mám ještě teď !! fakt 🙂
A těm tripplům já prostě nevěřím, nemůžu si pomoci - když je vypustíš, tak výsledky jsou ok 😉 Chápu co naděláš, když doktoři si je vymyslí, že a Ty to máš pak ustát 😠

A tož tak.... Věřím holky, že vše je jak má asi hold být i když jsme si asi každá prožila své....

bardotka1
7. máj 2010

Pet.s: jo a co já vím, tak rozhodující je v první chvíli výsledek z NT a pokud je ok, je vše ok. Ano máš víc roků, možná tě pošlou na amnio, ale to také vyšlo.... Já nevím, asi bych se nebála 😉 .

Jsem sama teď zvědavá, jestli mi třeba to NT vyjde, jestli mě dr. pošle díky věku na odběr té placenty....Protože myslím, že záleží na té jejich pravděpodobnosti 1: ??? co vyjde z krve a NT na ultrazvuku...

klara.t
7. máj 2010

Bardotko, já naprosto chápu tvé rohodnutí. Já jak už jsem jednou psala,tak jsem byla rozhodnutá udělat totéž. Mě brali klky hned třetí den po tom, co se na to přišlo. Mezi tím, jsem vše možné studovala na netu. Taky byl víkend, klky mi brali v pátek. Tuto diskuzi jsem tenkrát nenašla, protože mi nikdo neřekl, že je to hodnota NT. U mě psali diagnozu hygroma colli cysticum. K tomu jsem našla jen ty různé nemoci. Pak mi řekli, že ta první dávka syndromů vyšla dobře. Že je to negativní. To už jsem ale věděla, co je NT a studovala to dál. Žádné dobře končící příspěvky jsem nenašla. V tu dobu jsem sem začala přispívat já, mysicka 455 a jasovky. Dá se říct, že jsme tuto diskuzi rozjely a ta teď ostatním pomáhá. Dřív se tu nic moc neprobíralo. Až když jsem udělala ten souhrn, co se neustále doplňuje, tak jsem byla optimistější. Takže tenkrát jsem jen věděla, že máme mizivou šanci na zdravé dítě. Hrozně jsem se bála rizika, i když genetika nakonec vyšla dobře. Lékaři z počátku nebyli optimističtí. Můj lékař ještě objevil nějakou skvrnku na srdíčku a větší hlavičku (ale řekl, že má špatný UTZ, že to tak být nemusí). To byl ten poslední hřebíček a s manželem jsme se rozhodli to ukončit. Nemohl to už rozhodnout můj gynekolog, tak jsem se musela objednat na vyšší pracoviště. Prostě jsem si jela pro termín přerušení. Obrečeli jsme to, ale tak jsme se báli, že by malá byla nemocná, že jsme to už vzdali. No ale na tom vyšším pracovišti v Ústí řekli, že mi nejdřív udělají UTZ (bylo to 16 nebo 17 týden) a mimčo zkontrolují. Tak to udělali a řekli, že se jim zdá zdravé, pak zkontrolovali srdíčko a taky se zdálo OK. Hlavička prý byla OK. No takže mi vlastně nedovolili to ukončit a já v ten den začala mít naději. Hned na to mi vyšla dobře krev, počkala jsem na UTZ ve 20 týdnu a ten byl taky ok. Byla jsem na něm u MUDr. Břešťáka. No a tam jsem uvěřila, že je malá zdravá. No a je. Naštěstí. Takže asi záleží na tom, k jakému doktorovi jdeš. U mě bylo štěstí, že mi přerušení nedovolili, u tebe bohužel přerušení doporučili. Ale nic si nevyčítej, zpátky už to nevezmeš. Opravdu byla malá šance na zdravé dítě a bohužel, né každá má to štěstí, že to dopadne dobře.

bardotka1
7. máj 2010

aha, zajímavý příběh a vlastně nejlíp končící !🙂 Asi to byla shoda náhod a řekla bych, že u úplně prvního vyšetření nebyl ten dotyčný na pravém místě....tak mi to připadá.
Já byla u MuDr. Daifalah, tady se o ní nemluví, ale když jsem zjišťovala na netu, slyšet o ní je, musela hodně studovat, je na stejném seznamu jako Břešťák, tento týden jsem narazila na její práci na 100 stran jen na studie NT - takže asi tomu rozumí. Pracuje pod fakultkou v OL. Zkontrolovala si mě hned na poprvé na ultrazuvuku, to NT, pak si i udělala ty choriové klky - také v pátek 😎 , takže to bylo zaštítěné jednou organizací.....Papír mi samozřejmě dali oni, protože do 12 týdne se můžeš rozhodnout sama, pak musí být papír....ten už ale dali bezproblémů, jen pro ně jel manžel, už mě ani vidět nechtěli - byla to naše volba...
Víš, když tak nad tím přemýšlím, "kdybych" věděla co mě v té nemocnici stejně čeká, to že mi to vyvolají stejně, snad bych si i trvala na svém, kdo ví.... Ale já si říkala honem, honem čím dřív tím líp - usnu a bude to za mnou....No jenže trochu zrada 🙂
...na druhé straně kdo ví jestli by zas bylo 4,9....

Nicméně ty debaty tady jsou fakt bezva! 🙂 Nechápu, že jsem na to nenarazila dřív?? 😒

dablikolik
7. máj 2010

Ahoj tak jsem objednaná v úterý do genetické poradny a pak se uvidí. Jsem úplně vykolejená a nevím jak se uklidnit. Tohle dítě je vymodlené po dvouch nezdařených pokusech a po 3,5 letech snažení.

mircalla
7. máj 2010

ja tuto diskusiu sledujem pravidelne - i ked nastastie nemam tento problem, aspon dufam, ze maly bude ok, kedze vysledky boli ok...mam to ale cele precitane, vela som sa tu naucila a dozvedela....a keby som este bola dakedy znova tehu, uz budem "mudra"

tieto diskusie maju obrovsky vyznam - ja sa priznam, ze som ani nevedela, co je to NT, ani ze ma to caka, to su tu kocky vzdelanejsie....az neskor som sa to dozvedela najma vdaka tejto teme a teraz som v genetike uz docela zbehla

bol tu robeny taky prehlad - a faktom je, ze ozaj napokon nastatie len male percento pripadov s vysokym NT dopadli zle a vacsinou sa narodili zdrave babatka....myslim, ze klara je typickym prikladom alebo tereza (nespomeniem si priezvisko)

viem, ze su to hrozne nervy a je to cakanie je neprijemne, dakedy treba cakat na amnio a potom na vysledky ci na morfologicky utrazvuk ale verim, ze to u kazdej z Vas dobre dopadne

klara.t
7. máj 2010

bardotko, já si nemohu na žádného z doktorů stěžovat. ani na svého. ba naopak. on NT nemusí kontrolovat a stejně to udělal. kdyby to býval byl Down neebo něco podobného, tak bych to díky němu věděla a mohla se rozhodnout. on mě pro jistotu poslal dál a tam se nt potvrdilo. to s tou hlavičkou, že je větší, tak to sám říkal, že se mu to tak zdá, ale nemusí to nic být. na srdíčku má malá ztlustělé místečko...to je ta tečka. nic to prý není, má to hodně dětí. takže tu skvrnku viděl dobře, ale srdíčko malé zkontrolovali i po porodu a je prý naprosto v pořádku. ted už má můj doktor nový UTZ, dokonce 3D, tak už to vše lépe vidí. já doufám, že má sestra, až bude těhotná, bude mít taky tak pečlivého doktora jako já, co zkontroluje i záhlaví. já si žádný NT screening neplatila, on to dělá v rámci preventivní péče v těhotenství, ale nemá na měření NT licenci, tak to musí předat vyššímu pracovišti. takže si myslím, že na pravém místě je...........to jen pro upřesnění, musím ho trochu pochválit, opravdu jsem ráda, že chodím k němu.

klara.t
7. máj 2010

mircalla: já taky vůbec nevěděla, že se nějaké NT měří, dokud mi to nenaměřili. No teprve pak jsem to studovala a studovala. no život nás učí....

klara.t
7. máj 2010

ještě něco. já se vyznám v NT, protože se mě týká, ale třeba v hodnotách HCG, PaPP-A nebo tripplech ne, protože to mi vyšlo dobře. každá víme něco a proto jsou tu ty diskuze, abychom si vyměnili informace

mircalla
7. máj 2010

to ja uz som aj to nastudovala...preventivne🙂

bardotka1
7. máj 2010

klara - jé, já to nemyslela ve zlém s tím Tvým doktůrkem 😎 Jen jak jsem četla tu studii od té doktorky, tak tam bylo, že to šíjové projasnění se musí umět měřit a chce to velkou zkušenost.....a tím jestli nemá certifikát se to vyjasňuje, asi chtěl pomoci, ale upřimně to informací ti zrovna moc nepomohl...Hlavní je, že to je vše ok, jak má být...

No a vidíš, já mám svého gyn ze staré školy a na pitomý ultrazvuk musím do nemocnice, co na to říci, že 🙂 Takže za Tvého doktůrka bych byla víc než ráda -)

mopom
7. máj 2010

pet.s: ahoooj 🙂 neboj, vše bude v pořádku, já byla na tom screeningu na Bulovce, tam naměřili vysoký NT a hned mě objednali (za hodinu) do Gennetu k dr. Kulovanému a ten mi řekl, že je to hodně zlý a mrknul na srdíčko a už v tom 13.tt se mu nezdálo, už mě znervozněla ta jejich rychlost,že okamžitě ze screeningu do Gennetu, kde mě hned vzali na ultrazvuk a odběr klků...takže neboj, žádná panika, jasný?! Tvoje dcerka zcela jistě má srdce jako zvon, protože kdyby ne, tak už by to bylo vidět...
no, o Bulovce, ať mi nikdo ani nemluví,šílený přístup...Tobě dali na pokoj holku po IVF a k nám, co jsme byly na přerušení se k nám chovali jako k powlu...takže náhul na psychiku jako blázen...

a jinak moc díky klarce.t,která tuto diskuzi rozjela se všemi přehledy a vysvětlením, já, když jsem toho 1.2. přišla dom a šmejdila na netu,co tzn. tak tohle mi pomohlo se v tom vyznat...

klara.t: Adelka je kouzelna, tak hlavne, at jste zdravy holky 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre