• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

NT hodnoty

28. augusta 2017 
power mě doktor dělal ty triply, i když sreening byl výborný. U triplů mám vysoké Hcg a v úterý jedu do Hk do genetické poradny a tam mají rozhodnout. Oba jsme s manžou proti plodovce, zjistila jsem, že se dělá i genetický UZ tak jim to tam navrhnu
9. máj 2010 o 19:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj ono se o nizke hodnote nikde moc nedoctes -ja mela treba 0,8 mm a nikdo nic nerikal.
pak jsem mela vysoke HCG,ale plodovka se nekonala jen navic ultrazvuk
9. máj 2010 o 19:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
klara jéééé já nejsem v tabulce??? :cry: :cry: :cry: asi budu plakat :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
Nás čeká už jen ten velký UZ ve 20tt. Ted mi dva dny lítá cukr naprosto šíleně. Od zítra zase mít akčnější dny, tak snad se to srovná. :unamused:
9. máj 2010 o 20:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dablikolik - Genetický UZ? To jsem nevěděla, že to také takhle jde. Tak pak napiš, jak jste dopadli a jak to probíhá. Držím palce! :slight_smile:
9. máj 2010 o 21:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
powr - já měla u syna v 10tt 1,3 a bylo to ok.
9. máj 2010 o 22:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ygreen, já vím ,to je ok, já spíš myslela, jestli se zbytečně stresovat špatnými tripply /případnými/ , když NT vyšlo dobře.

dablikolik, ten genetický UZ je asi ten velký v tom 20. týdnu?
10. máj 2010 o 09:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj holky!
Tak jsem tu už z nemocnice :slight_smile: A ááno jsem těhotná :slight_smile: Paní doktorka byla fajn, taková mlaďoška, ptala se kolikátý dítko, tak jsem ji začala vysvětlovat proč 3.těhu a proč jedno dítko a ona hned, že ví, že si mě pamatuje! No já ji také -) Říkala, jak v to léto byla překvapená, že jsem na ten potrat šla, že už mi do toho ale nemohla zasáhnout bo už jsem prostě byla v půlce zásahu, ale že je hrozně ráda, že jsem ji tak mile překvapila, že jsem do toho opět šla. A prý jestli budu mít hodnoty ne zrovna dobré určitě si mám počkat do toho 20. týdne... Tak mě potěšila - i ruku mi podala, že se určitě uvidíme, ale že doufá, že na porodním sále -) A mluvila a mluvila o těch testech, že genetici si jen měří a počítají, ale by se měli také zajímat co pak s tou maminkou, která se rozhodne to dát pryč, že také mohou mít po zákroku komplikace, ale na ty už je nikdo neupozorní..... A z toho jak mluvila, že četla ten můj chorobopis a tak, tak bych řekla, že z genetické indikace, jako já, tam za poslední dobu snad nebyl nikdo...

Jinak plodík je prý o týden pozadu, ale to prý nic neznamená, jinak prý dobrý :sunglasses: Tak první pidi krůček vlastně za mnou - bo v břichu mě furt jaksi popíchává a trochu světle hnědý výtok - no, potom prý nebylo pamatáky, nic neviděla - tak jsem mám prostě obavy..
Tak zítra si jdu na slíbenou těhu průkazuku tedy :sunglasses:
10. máj 2010 o 13:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bardotka gratuluji a držím palece,at to dobře dopadne!
10. máj 2010 o 13:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Bardotka už som na Teba myslela, gratulujem a držím palce!!!
10. máj 2010 o 16:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bardotka..no gratuluji..-))
10. máj 2010 o 19:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj holky :wink: ,
jste moc hodné :slight_smile: , že jste :wink:
nechci jásat...ale mám průkazku :sunglasses: I doktor byl celý jakýsi hodný a v pohodě...Vyptával se co v necmonici - no neřekla jsem, že paní doktorka byla ráda mému těhu - jsem hrozná -) A řekla jsem, že miminko je trochu pozadu a on velice udivený, že naopak, že utrazvuk ukazuje, že je velké!!§ Tož nechápu - vím, jak to doktorka říkala a že to nic neznamená.... Byl překvapený, že jsem do Ol už objednaná a pochválil mě.....a dokonce mi řekl, že jestli to OL dopadne a vše bude ok pokračovat dál, že mám popřemýšlet, že by mě nechal doma, že jeho nabídka platí kdykoliv ať to promyslím, i když že ví, že to může být i nuda....což jsem mu i řekla, že mě mile zaskočil a že v práci sice mám klidnou práci v kanceláři, že odpočinout by mi asi bodlo, ale představa, že budu doma do vánoc je trochu děsivá -))) tak že budu zvažovat :slight_smile: prý ať zvažuji.
Jo a víte co?! Jak jsem si tu nad těma doktorama stýskala, tak ze sestřičky vylezlo, že v nemocnici je normes ambulance, kde kohokoliv normálně vezmou, ne jen akutní případy nebo případy od soukromých lékařů - prý klidně můžu chodit i tam - sice se tak divně dívala jestli chci jako odejít bo fakt jsem hleděla a vyptávala se :slight_smile: ale já ji zas uklidňovala, že to slyším poprvé, že fakt se jen divím :sunglasses: Ale je dobré to vědět! :slight_smile: A teď mě napadá, jestli to ten dr. přes dveře třeba neslyšel ten náš rozhovor :slight_smile: :slight_smile: :sunglasses:
11. máj 2010 o 11:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bardotka, gratulujem k tehu a drzim palceky, aby bolo vsetko v poriadku tak ako ma byt :wink:
11. máj 2010 o 12:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
děkuji Ti moc figurka.m :wink:
11. máj 2010 o 13:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj tak výsledek z dnešní návštěvy genetické poradny: Paní doktorka koukla na výsledek sreeningu ve13tt a tripl testů. Prý to zvýšené Hcg má spousta ženských a i když je tam riziko jako vždy a všude, tak by nás do plodovky nehnala a my souhlasili. Vydupala jsem si ten genetický UZ ve 20tt. a pak dle výsledků by byl odběr plodovky. Jinak nám vzali krev na zjištění karyotypu
11. máj 2010 o 16:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No z krve ti karyotyp nezjistí. Karyotyp je sada chromozomů v jádře buňky, tudíž vlastně DNA. Mohli by zjistit jen tvůj karyotyp, ale né mimča. To zjistěj jen, když odeberou plodovku nebo klky....to je vlastně účel...zkontolovat, jestli je z genetického hlediska OK. Krev ti vzali na zjištění třeba rozštěpů apod.
11. máj 2010 o 20:34  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj jj to zjisti vasi genetiku -nikoliv mimca. My ji mame delanou jeste pred tehotenstvim. Ale vetsina vad vznika stejne nahodou.
ale jak pises HCG ma zvyseno spousta zen. a urcite bych se tim nestresovala. Jak jsem psala mela jsem ho presne jako ty... a u screeningu I.zvyseno 6-ti nasobne a nikdo to prilis neresil. A ja uz na to uplne zapomnela:slight_smile:
12. máj 2010 o 08:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte :slight_smile: Ja som v 12 TT a mám lekára v Prievidzi,akurát včera som volala do ambulancie či robí moj gyn.aj skríning...neviem či ma dobre pochopila sestrička,vravela že áno.ja však po nejakých prečítaných článkoch a diskusiách viem,že nie každý ho robí (prvotrimestriálny skríning) a tak sa chcem spýtať,či mám čakať až do 14 TT kedy som objednaná k svojmu,alebo sa obejdnať k inému,ktorý určite robí tento prvotrimestriálny skríning.Prosím o radu ,som pracovne do augusta v BA a tak by som mohla vyšetrenie absolvovať ešte tu,ak mi viete poradiť,prosím napíšte na zuzka83@centrum.sk
12. máj 2010 o 17:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
NT se dělá do max 14 tt - nejlepší je odběr krve mezi 11-12tt a pak UTZ. Ale ideální je, když ti krev i utz udělají najednou třeba ve 13 tt. (Já byla 12+3). Ale jsou na to většinou objednací lhůty - tak abys našla někoho kdo tě objedná na příští týden. Možná do nemocnice, nebo do soukromého gyn centra s prosíkem.
12. máj 2010 o 17:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zula21 ja som tiez z PD, prvostrimestralny skrinnig, my robil lekar v Handlovej, teraz som sa bola registrovat k novemu do PD a ten hned dbal nato, ci mu lekara robil vysetrenie na prvy skrinig....meranie NT je do 14 tt a kedze je to uhradza zdrav. poistovnov trvala by som na tom vysetreni :wink:
12. máj 2010 o 17:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Každý gyn. teda toto prvotrimestriálne nerobí však?moj mi robil klasicky ultrazvuk na konci 9 týždna a vždy ma objedná o mesiac (tak povedal,aj mesiac predtým som bola presne 20-teho),mne už aj minule opakovali,že odbery robia v 16 TT,čo je predsa už neskoro,keby mi aj chcem potom to vyšetrenie robiť,asi si idem veru narýchlo zohnať tu v BA gyn.ambulanciu,kde mi prvotrimestriálny spravia ...dakujem za odpoved :wink:
12. máj 2010 o 17:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zula21 ja neviem ci ho kazdy nerobi, prve tehotenstvo som mala lekara v Prahe a tam mi tiez robili tento skrining, tu mi ho tiez robia automaticky, neviem ti poradit, no ja by som zrejme trvala nech mi to vysetrenie spravi , ak nie tak zmen lekara kym je cas, je to cudne, teda aspon pre mna :unamused:
12. máj 2010 o 17:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ollako, :slight_smile: dakujem za odpoved, no, ja chodím ku Köszeghymu na Unikliniku,bola som u neho v posledný den 9 tt a objednal na na 20.5. (to budem na konci 13 posledný den)presne o mesiac teda,o prvotrimestriálnom skríningu nič nevravel,len že v 16 tt robia odbery. Mám sa teda objednať inam asi to tak vidím...
12. máj 2010 o 17:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Vtedy ešte na ultrazvuku nebolo vidieť zrejme to,čo by vylúčilo že sa jedna alebo nejedná o nejakú vývojovú vadu. Ved to,že neviem,či mám čakať až do 20,alebo rovno riešiť toto vyšetrenie inde.Ale tak hádam,ked mi sestrička povedala že skríning robia,tak ho spraví tak ako má :slight_smile:
12. máj 2010 o 17:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zula ja som pri nom rodila, ale ako funguje ambulantne to neviem , ale som prekvapena, a to bude tvoje prve babatko?
12. máj 2010 o 17:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no do toho 14tt mas este cas, tak mozno by som pockala co ti povie, ci ti vezme krv a tak ak nie tak sa ho nato spytaj,ale ked ti sestricka povedala, ze to robia asi by som im koniec koncov verila, predsa mas este cas :wink:
12. máj 2010 o 17:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zula -screening nekdo mysli obecne ultrazvukove vysetreni....
screeningove vysetreni na vyvojove vady kolem 13tt -se mysli krev plus ultrazvuk -mereni sijoveho prijasneni atd....
musi na to mit lekar licenci.
12. máj 2010 o 17:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
eloana ja predpokladam, ze ked tu licenciu nema, tak na tie vysetrenia posielaju niekam kde tu licenciu maju, chapem to spravne, v Prahe mi lekar zmeral NT, a na krv ma poslal do nemocnice do Krce, no tu na SR mi to vsetko robi jeden lekar...
12. máj 2010 o 17:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
áno, prvé :slight_smile:...preto ešte neviem čo a ako :slight_smile:)...tak len sliedim po nete aspon,bo mám len jednu kamošku tehotnú,aj tá je mimo pd ale chodí k tomu istému lekárovi,ona je však už druhorodička a mala predtým potrat,jej určite robia viac vyšetrení predpokladám,takže ťažko porovnať....
Počkám a uvidím, ale ked stále dookola opakovali že odber až v16 TT,skor mi krv nevezmú...len mám doniesť vzorku moču a on vravel,že mi bude robiť vyšetrenie zospodu,na prvom vyšetrení mi robil len sono,na druhom mi setrička merala tlak a on panvu,a robil ultrazvuk ...to je všetko.a nabudúce vraj zospodu :slight_smile:)
12. máj 2010 o 17:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zula no mne panvu vobec nevysetrovali, ale je divne, ze krv ti beru az v 16 tt, mne uz krv vrali 2x, prvy - krvny obraz, HIV, krvna skupina atd, potom na skining, predpokladam, ze tem v prvom trimestri, v tehu knizke mam kolonku, ze aj na druhy skrining a ten robia od 14 tt do 16 tt to je tripple test, na ten idem 26.5 , a mame rovnaky termin porodu :wink:
12. máj 2010 o 18:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zula teraz kukam, ze si v CR a tam nechodis k dokymu? :confused:
12. máj 2010 o 18:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok