NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

mircalla
31. máj 2010

jasne, niektori sa to ani nespomenu, ale keby nebolo urcite ta dakam posle...

zabicka07
31. máj 2010

Kata 79, nebyla jsem na tom prvním stěžejním ultrazvuku u Břešťáka, ale u Caldy, což jsou kolegové u Apolináře, kteří se střídají u vážnějších případů, jak jsem tak nějak vypozorovala. Ikdyž jsem měla velmi vysokou hodnotu NT, ve zprávě záznam
o nosní kůstce nebyl, přestože jsem výslovně slyšela, jak Calda říká, že tam nosní kostička je. Takže to, že nemáš ve zprávě záznam o nosní kůstce, nic neznamená. Třeba na její přítomnost neberou až tak velký potaz, důležité je NT a to máš dobré. 🙂

kata79
1. jún 2010

holky, dekuju vam vsem za to co mi pisete, citim se o neco lepe, ale myslim, ze nejlip mi bude (moc doufam), az tak za pul roku s miminkem v naruci, kazdopadne diky vam je cekani na vysledky mnohem snesitelnejsi 🙂

nika251
1. jún 2010

Ahojte. Kata - moji chalani mali NT 2,3 a 2,1 a absolutne sa nad tym nikto nezastavil. Kosticka bola pritomna 2,6 a 2,5 ale to takto presne meria len moj Dr. Vypovednu hodnotu ma az test a NT spolu na zaklade coho sa vyratava riziko. Ale 2,1 je uplne v poriadku. A kosticku zaznamenava maloktory Dr. Ak by nebola pritomna 100% by ta na to upozornil, hlavne taka kapacita ako som pocula o MUDr. Brestakovi . Takze sa vobec, ale vobec neznervoznuj. Kosticka je velmi dolezita a jej nepritomnost by ich uz znervoznila 😉

delucia
1. jún 2010

Ahojte dievcata...

....najma "stare" prispievatelky na tomto fore ma poznate, takze vas zdravim a tym novym prajem uz len dobre spravy a konecne radost z tehotenstva. 🙂
Sledujem tuto temu odkedy sa nieco podobne stalo mne... Ja som mala strane skarede Vianoce, lebo presne 17.12.09 mi lekar oznamil, ze moje NT=8,2mm, co bola strasna hodnota, ked som si tu nastudovala tie problemove hodnoty ostatnych bab. ☹
Nakoniec som absolvovala vsetky tie tortury, aby sa zistilo v com je problem... 1.2.10 som potratila. Bola som v 17tt, ale babatko sa prestalo vyvijat a velkostou zodpovedalo 12-13tt. Lekari to uzavreli ako Missed Abort.
Ale teraz nieco prijemnejsie... podarilo sa mi otehotniet skor, ako sme to vobec planovali a vcera som bola presne v 11tt+6 a lekar mi nameral NT 1,4mm, NB+, vsetko vyzera v uplnom poriadku. 🙂
Tesim sa zatial tak potichucky, aby som nieco nezakrikla... bojim sa este tych krvnych testov v 2.trimestri, ale snad uz bude vsetko dobre a pod stromcek dostaneme ten najkrajsi darcek! 😉 🙂

bardotka1
1. jún 2010

ahoj holky,
tak já zase bohužel.....Z nemocnice mě minulý pátek pustily, s tím, že jsem na neschopence a už nešpiním. Dnes jsem byla v OL na screeningu - doktora s úsměvem na tváři mi sdělila, že nemá pro mě dobrou zprávu - projasnění je 6 mm, tj. víc než minule.... Byla velice akční, že chce vzorky z placenty , jestli nepřijedu ještě - ale je to z ruky, tak to se mi tedy nechtělo a čím dřív konec, tím líp - zatím jsem 11+5 a nechci už vyvolání zažít....Tak mi domluvila zítra ve Zlíně i odběr i ukončení, protože tam dojíždí.....Já prostě na tohle nemám....Kdo z vás do toho šel, všem držím pěsti a obdivuji vás!! ........Je mi z toho tak smutno, že si to nedovedete představit, ale to riziko, navíc kdyby to bylo aspoň míň než minule - 4,9 ?!! Ale ještě víc?? Zítra jdu na ukončení a s dětmi jsem tímto bohužel skončila... Mějte se tu krásně ať vám vše hezky vychází !

zuzu1111
1. jún 2010

ahojte baby
delucia - blahoželám....super správy....ja som si dnes bola tiež pre správu zo screeningu - NT-1,3mm a nosová kosť normálna - to som už písala minulý týždeň. Ale teraz to mám všetko v komplexnej správe. Sú tam aj hodnoty voľné beta-hCG a PAPP-A. Neviete baby, aké sú normy? Lebo mne správu dala len sestrička, tak komentár k tomu nemám. Ja mám voľné beta-hCG 27,7IU/I čo je 0,793Mom a PAPP-A-4,100IU/I čo je 0,762Mom. Je to dobré?
Tiež mám tam pravdepodobnosti tých troch vývojových vád. Je tam populačné riziko (z hľadiska veku) a potom upravené riziko (na základe UTZ a krvných testov) - pri upravenom mám trizomia 21 - 1:18087, trizomia 18 - 1:46291 a trizomia13 - 1:144510.

figurka.m
1. jún 2010

bardotka,je to urcite hrozne, ale v ziadnom pripade by som nesla na prerusenie len koli prejasneniu, ja som mala len o malo menej ako ty 5,3mm a babo je v poriadku, prosim ta porozmyslaj nad odberom choriovych klkov, je tam sanca, ze babo moze byt v poriadku, ja viem ,ze je to tazke a rozhodnutie je na tebe, drzim palceky

vivvamp
1. jún 2010

Bardotka-zavolej Břešťákovi ( +420 241 403 150) je sice až v Praze( MUDr. Miroslav Břešťák Pekárkova 261/14, 143 00 Praha-Modřany),ale je to nejlepší odborník v ČR.Taky sem chtěla jít na přerušení a on mi to rozmluvil.Nejde jen o to projasňení,ale i o nosní kůstku a obličejové úhly + krev a taky o to jak mimčo vypadá celkově,já měla v 11týdnu nt 8mm,pak se to snižovalo.Vím,že jsou to šílený nervy,ale stojí to za to.Posílám ti aspoň takle spoustu energie,zkus to,za to už nic nedáš.Držím pěsti.

furaha
1. jún 2010

delucia - no to je pecka, to mám radost, moc ti přeji ať to vše jde hladce a máš zdravé miminko!!! 🙂

bardotka - tvoje situace je pekelná a nikdo nemáme právo ti do tvých rozhodnutí kecat neb s důsledky budeš žít ty. jen mě děsí tvá zpráva, že s dětmi jsi tím pádem skončila. pokud se tak moc bojíš vyvolávání - když já jsem šílela, dr. zmínil, že by se dal zařídit malý císař. to by asi bylo za peníze nebo po známosti - ale pokud bys nechtěla další děti tak by na to možná tvoje dr přistoupila, nevím. Koupila by sis čas na další testy.

limetka80
3. jún 2010

ahojte, aj ked som zatial do vasej diskusie neprispela, casto vas citavam a nachadzam tu povzbudenia, ktore aj mne samotnej pomahaju v mojich slabsich dnoch ked strach a obavy su silnejsie ako radost ktoru by som mala prezivat...
...vsetky mate moj velky obdiv, ako to vsetko napriek nie prave priaznivym vysledkom vsetkych tych vysetreni zvladate...
...dnes som sa sem rozhodla napisat, lebo by som vedela vase nazory na vysledky mojich vysetreni, v utorok ma caka screening v 2. trimestri a moj strach sa uz da krajat, takze v 12+4 tt som bola na prvom screeningovom vysetreni /certifikovane zariadenie/, kde bolo vsetko v poriadku az na hranicnu /vyjadrenie dr./ hodnotu NT 2,62 mm, dostala som instrikcie k amnio ak by som sa rozhodla, a o tyzden som mala volat o vysledky, kedze mi brali aj krv., ten tyzden som ani poriadne nespala, nervy so mnou narabali riadne. Sestricka mi oznamila ze vysledky su ok riziko 1:880. Uz mam zname aj vysledky triple testov ktore mi tiez vysli negativne s rizikom 1:5400 a 1:930 /asi v porovnani s vekom,mam 30/. Ide o to ze to prve vysetrenie s tou hranicnou hodnotou ma tak rozrusilo, ze mam v jednom kuse strach.......... ☹ ☹ ☹

mircalla
3. jún 2010

to ako som uz niekolko krat pisala, vysledky sa beru komplexne a nielen samotne NT
ja som mala tiez trochu vyssie 2,3, vsetko ostatne vyslo pekne a podla morfo je maly uplne zdravy.
na amnio ta predsa neposielaju, nechali to na tebe a to celkove riziko mas ok....30 rokov tiez neni vela
uz si v 18tt, urcite sa objednat na ten morfologicky ultrazvuk na nejake dobre pracovisko. ja som na tom bola...pretoze som chcela, nemala som podla vysledkov indikaciu. skratka aby som mala pocit, ze som urobila vsetko
trval asi hodinu, lekar vylucil vsetky znaky DS, pomeral organy, skontrolovat hlavicku a srdiecko
vyplati sa

limetka80
3. jún 2010

ahoj mircalla, dakujem za reakciu, no to bude ten morfologicky utz. co som objednana, to ma sestricka objednala hned po vysetreni v prvom trimestri a je to v KE Dr. Dankovcik

mircalla
3. jún 2010

no tak ten je velmi dobry, takze super. v ktorom tyzdni tam ides?

furaha
3. jún 2010

limetka - no co na to říct, asi by se ti líp spalo, kdyby to NT bylo trochu nižší. jak sis ale tady přečetla, tak nakonec i vyšší hodnoty nakonec nemusely nic znamenat. riziko, že s děťátkem něco bude máme všichni - někdo hodně nízké, někdo vyšší. ty to riziko vysoké nemáš, kdyby něco nebylo v pořádku, byla by to fakt velká smůla. na tvém místě už bych se na amnio vyprdla a našla si dobré pracoviště, kde ti udělají kvalitní ultrazvuk ve 20 týdnu. tam mohou hodně poznat

furaha
3. jún 2010

🙂 vidíš - to jsem ani odpověď mircally nečetla

limetka80
3. jún 2010

@furaha dakujem

limetka80
3. jún 2010

@mircalla v utorok to bude 18+4, takze 19 tt, este mi sestricka hovorila, ze ak by mi nahodou volala ohladom noveho terminu tak mam trvat na tomto, ze to musi byt 19 tt

limetka80
3. jún 2010

no viete som doma na pn, a nemam nad cim rozmyslat tak mi chodia po rozume rozne veci, mozno niekedy sa stresujem zbytocne, no co uz som raz taka 😒 , tiez ide o to ze minuly rok som prisla o mimi v 20tt, bez zjavnej priciny... aj preto ten strach

mircalla
3. jún 2010

rozumiem tomu strachu, je to prirodzene, kedze sa ti stalo, co sa stalo, je mi luto.
ja som 2 krat potratila a tiez som sa cely cas hrozne bala, hlavne prve mesiace
ale vysledky mas dobre, uzv mas uz za chvilu, drzim palce, nech to dobre dopadne. celkovo riziko si mala negativne aj podla screeningu v 1. trimestri, aj podla tripple

zuzaxa
4. jún 2010

Bardotka to mi je ľúto, drž sa moja!!! Je to tvoje rozhodnutie, a veľmi ťažké.
Delucia gratulujeeeeeem, veľmi sa teším, už som na Teba myslela, že čo je s Tebou, som ťa tu dlho nevidela, a gratulujem aj k tej ukážkovej NT hodnote!!!
Veľmi Ti to prajem, viem čím všetkým si si prešla, určite nám podávaj všetky nové pozitívne informácie o tvojom mimi!
Papa a držkaj sa! CMUK

venika86
5. jún 2010

Ahoj holky.
Ráda bych se k Vám přidala, bohužel. 😔
Včera jsme byli na NT testu ve 20. týdnu a našemu chlapečkovi našli nějaký nález na mozku.
Přesněji dilatace post. komor - 10,5 a 13mm, cerebelum 16,5mm, vs.s rozovlněné str. echo.
Jsou tam prý nějaké větší odchylky, takže mě v pondělí čeká odběr plodové vody a také magn. resonance mozku malého v Olomouci.
Máte s tím některá nějakou zkušenost? Strašili nás, že to může mít spojistost s nějakým postižením.
Jinak je ale zcela v pořádku, co se týče šíjového projasnění i nosní kůstky, vnitřností atd.
Také to může být jen vývojový stav, který se prostě sám upravý. Jsem z toho zoufalá a nevím, co si o tom myslet.

furaha
5. jún 2010

ahoj venika, to je hrozný, objevit něco takhle pozdě. na NT jsi nebyla - to se dělá v 11-13 týdnu. asi to byl ten morfologický ultrazvuk. já tyto zkušenosti nemám a tady myslím nikdo. zkus diskusi na hydrocefalus. ty komory mají být myslím do 10 mm, ale slyšela jsem mamky, které měly děcka v pořádku i s většíma hodnotama. ale nevyznám se v tom natolik, abych ti mohla něco fundovaně říct

gumimaci
5. jún 2010

Venika, myslim, ze u vas maju podozrenie na hydrocefalus. Aj my sme boli na vysetreni na neurologii, nastastie sa nam nepotvrdil. skus pozriez ine diskusne fora. Tiez som citala ze pri takejto diagnoze nikto nevie dopredu urcit rozsah postihnutia, dokonca sa narodia deticky ok. drzim palce a pevne nervy. Baby co su tu, vedia aky to je stres prejst si vsetkymi vysetreniami ☹ 😢

mircalla
5. jún 2010

venika, mna tiez napadlo, co pisu kocky , len sa v tom moc nevyznam, tak som to radsej ani nechcela pisat.
vysetrenie bol urcite morfologicky uzv, nie NT.
drzim palce.

venika86
5. jún 2010

Děkuju moc, určitě se na to podívám.
Na NT ve 13. týdnu jsem byla, všechno naprosto v pořádku. Výsledek 1:50000 takže Ok. A teď tohle. No hrůza. Určitě se podívám na tu diskuzi, snad mi tam pomůžou.
Ještě jednou díky

sukubka
6. jún 2010

ahoj holky byla jsem na genetice 1trimestru ve čtvrtek 3.6 vyšlo nám špatně NT 3,10 a krev PAPP-A: 0,330 MoM to je špatný
a pak Volný beta HcG 0,890 MoM (k tomuto nám nic neřekli)hnedka nás poslali na odběr choriových klků které jsem podstoupila v pátek(ale po odebrání mi řekli že neví zda odebrané množství bude stačit že mi do středy dají vědět výsledky nebo mi zavolají at dojdu znovu na odběr)
Riziko na Downův syndrom 1:16 moc se bojím.

zuzaxa
7. jún 2010

Sukubka drž sa, dúfam že výsledky z choriových klkov budú OK a že odobrali dostatočné množstvo materiálu na rozbor, to prvé spočítanie chromozómov by si mohla vedieť aj skôr ako dva týždne, my sme ich vedeli už na druhý deň po odbere. To NT zase nie je až tak nad normu, tak veľmi dúfam, že to dobre dopadne. Ale musíš si tým všetkým prejsť, preto musíš byť veľmi silná!!!
Držkaj sa!!!!

sukubka
7. jún 2010

zuzaxa moc děkuji za uklidnění,doufám že mi nezavolají že ten odběr na výsledky nestačil a já budu muset znovu,to čekání na telefon je děsné!
Víš mě hrozně znervoznuje že mi vyšlo špatně NT + k tomu ty špatné výsledky krve to je vždy mnohem vyší riziko na postižení než jen samotné NT s dobrou krví

zuzaxa
7. jún 2010

Sukubka uvidíš, to NT nie je také vysoké, a krv môže blbnúť, neboj počkaj na výsledky a uvidíme!!! 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre