NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

furaha
1. júl 2010

zuza - papp je dle grafu nejhorší mezi 0,3-0,5. Hcg uvádíš v mom???? NT 1,8 také není v mom a ta honota je v pořádku. dle grafů jsi na tom dobře!

sukubka - můj měl některé velikosti o týden pozadu a jiné o 2 týdny dopředu. nikdo to neřešil.

furaha
1. júl 2010

bardotka - jsem ráda, že jsi se stavila. proč nemůžeš těhotnět? je mi záhadou, že se ti to stalo dvakrát. snad doktoři na něco přijdou ☹ nevím o tom dost, ale napadá mě, jestli by neměli vyšetřit tebe - krev, metabolismus atp. to šíjové projasnění (tekutina za krkrm) miminka taky souvisí s jeho metabolismem a třeba k tomu něco v tobě přispělo. prostě je to záhada - mít to NT takhle vysoké dvakrát je fakt obrovská smůla - nebo je někde skrytý společný jmenovatel

madelen
1. júl 2010

holky, já jsem asi natvrdlá ale v těch grafech se jaksi nevyznám 😔 . Seznam mamin s těma špatnýma hodnotama je dobrý nápad, je dost uklidňující, že ve většině případů je výsledek dobrý , těch špatných konců je mi moc líto a držím palce do dalšího těhu.
zuzumajko - doktor Ti k výsledkům asi taky nic neřekl, že ? PAPP-A je nízké ale NT v pořádku. hCG je v jakých jednotkách, máš to tam převedeno do MoM ? A řekli Ti, že máš nějaké riziko ? Třeba je to v pořádku pokud Tě dál nikam neposílají.
Kdyby naši lékaři více komunikovali s pacientkami, bylo by hned lépe. Já mám zase dost vysoké FBhCG a taky mi nic k tomu neřekl, jen že mám zvášené riziko 😠 .

mircalla
1. júl 2010

mne neni jasny graf Nt....podla neho je najvacsie riziko na DS okolo 2,5, ale to nie je tak...je to cim vyssia hodnota tym horsie...ved do 2,5 je norma

andrea_b
1. júl 2010

@sukubka ahoj, ak to aktualizujes, mozes tam dopisat, ze obaja chalani su OK 🙂

furaha
1. júl 2010

vrchol kopečku u downova syndromu - nejvíce lidí s DS má hodnotu Mom, která je pod vrcholem. prostě nahoru do kopečka riziko stoupá, dolů z kopečka riziko klesá. na kopečku svislou čarou dolů nalezneš výši mom. čili u papp je nejhorší O,3-0,5 mom (vrchol kopečka).
nadějné jsou ty překryvy - ty ukazují, že i s rizikem bude spiusta jedinců zdravých

furaha
1. júl 2010

mircalla - hodnoty 2,5 nejsou v mom ale v milimetrech. čím vyšíí NT tím hůř, ale ne pro riziko DS - pak nastupují jiné vady, např. srdce. spousta miminek s velmi vysokým NT nepřežije - ale nemá DS

mircalla
1. júl 2010

hej, vsimla som si prave.....ale nechapem preco je teda do 2,5 norma ked je to najvyssie riziko na DS..teraz ak odhliadneme od ostatnych vad

mircalla
1. júl 2010

furaha ted amyslis, ze toto nie su hodnoty v milimetroch, kde je norma do 2,5 mm, ale v MoM, preto to je ine?

furaha
1. júl 2010

do 2,5 milimetrů je norma - nevím, kolik je to MoM. přijdu za chvíli - jsme oba pokakaní! 🙂

furaha
1. júl 2010

mircalla - přesně tak!

mircalla
1. júl 2010

furaha, o tom vobec nepochybujem, ty si sikula🙂
no pokial je 2,5 mm nahodou aj 2,5 MoM tak ma tento graf zrovna neukludnil, naopak....

mircalla
1. júl 2010

aha, medzitym si napisala....no ved bolo by to divne aj....

fiallinka
1. júl 2010

ahoj holky, jdu vás jen pozdravit, trošku se kochám krásnými výsledky vaší tabulky - čekám dvojčata, u jednoho bylo NT 2,1 - což není na tyhle poměry moc, ale screening vyšel 1:520, což mne moc nepotěšilo - negativní, ale radši co nejdřív na triply a na ultrazvuk... a triply teď vyšly katastroficky 1: 15 - i když vím, že u dvojčat to zkresluje, tak mne to strašně děsí...

sice mi doktor vzal krev na triply opakovaně (předtím se mu to zdálo brzo), přesto to asi lepší nebude a asi půjdu na amnio... chtěla jsem se zeptat, jaké máte s amniocentézou zkušenosti, jestli jste měly nějaké problémy, apod... případně další doporučení (zatím jsem toho moc nestihla načíst)

Děkuji...

madelen
1. júl 2010

Tak v grafech už jsem se zorientovala 😀 ale moc mě to neuklidnilo ☹ .

furaha
1. júl 2010

fiallinka - mně brali klky - píchnou přes břišní stěnu do dělohy a vezmou vzorek plcenty - a naprosto v poho! bála jsem se, ale moc to nebolelo a hned jsem šla domů. ležela jsem jen proto, že se uvádí riziko potratu - já ale měla pocit, že mi vůbec nic není. mnohem hůř jsem na tom byla psychicky a dokonce jsem hodně zvracela - a nic se mi tím dávením nestalo.

zuzumajko
1. júl 2010

@furaha neviem ci je HCG v mom, lebo za tym cislom 47,28 je uvedene IU/I ale aj PAPP-A tam ma hodnotu 0,25 a za tym to iste IU/I, ale v koncovej sprave uvadzaju PAPP-A v mom, co je 0,13. Cize HCG asi nebude v mom. Hlavne vobec netusim ako sa to prevadza na tie mom-y. Inak, to znamena, ze ak mam hodnotu este nizsiu ako 0,3, je to dobre? Lebo lekar mi nic na to nepovedal, len ze vysledky nedopadli dobre a ze je potrebne to zopakovat. Len nic viac mi nepovedal. V tej suhrnnej sprave je este napisane ze vzhladom na nizku hodnotu PAPP-A je doordinovane free BhCG 1. Comu velmi nerozumiem a ani on mi to nevysvetlil aj ked som sa na to pytala 😒

@madelen ahojky, no, doktor mi povedal ze musime testy zopakovat, ze nedopadli dobre...HCG nemam prevedene na mom, jedine co je v mom-och je vlastne PAPP-A. Proste povedal ze nedopadli dobre vysledky a ze ich je potrebne zopakovat. Ja uz sa citim ako dement, lebo keby som sa nebola spytala na ne, ani mi to nepovie...ze ako to dopadlo ☹ divne..ale pritom je vraj velmi dobry, aj je znamy..ja viem ze NT je ćelkom v poriadku. Tomu som rada, ale tie krvne hodnoty...no nechapem. Este k tomu mam problemy so stitnou zlazou 😒

fiallinka
1. júl 2010

@mircalla já mám u NT 2,1 napsané že Mom je cca 1,35...

furaha
1. júl 2010

zuza -taky myslím, že to Hcg není v mom. myslím, že mom je statistická veličina a sama ji nespočítáš. Pokud máš hodnotu ještě nižší než 0,3 tak se snižuje riziko downova syndromu, ale může to zas znamenat něco jiného - to já nevím. dobře to asi není, něco na tom ty doktory plaší, ale nemusí to nic znamenat. spousta lidí má nizké papp a nic to nakonec neznamenalo.

mircalla
1. júl 2010

aj ja som mala HCG nejakych 61.8 (uz neviem ako velicina), v prepocte na MoM 1,35
sestricka mi povedala len tu prvu be zuvedenia, tak som nechapala, zdalo sa mi to nehorazne vela....potom mi to uz bolo jasne na poradni

mircalla
1. júl 2010

bez uvedenia jednotiek

madelen
1. júl 2010

zuzu - PAPP-A máš hodně nízké, tam by mělo být aspoň 0,5 MoM. Ale na všechny celkové výsledky má vliv věk a váha ale postup nevím. Já mám zase vysoké to FBhCG a taky mě to pořád vrtá hlavou..... Už abych šla na ten podrobný UZ, snad doktora vyzpovídám....

zuzumajko
1. júl 2010

@madelen podrobny uz myslis morfologicky? lebo ja som z toho jelen co je co 😖

zuzumajko
1. júl 2010

inak baby, nasla som jednu cesku stranku, kde uvadzaju, ze ak je hodnota PAPP nizsia ako 0,4 tak to nemusi znamenat len DS, ale aj riziko potratu ak je babo zdrave...ako to ze ma moj lekar nesledoval ak take hodnoty zistil? Teraz som uz uplne v koncoch ci nie je neskoro ☹

madelen
1. júl 2010

@zuzumajko , já nevím, jak se ten UZ nazývá, objednala jsem se na tento UZ, nazývají ho superkonsiliární 😒 . http://www.prenatal.cz/index.php?id=46 .Nechci jít hned na amnio, protože tam mě vychází riziko potratu větší než vrozená vada. Snaž se být klidná, třeba ten Tvůj výsledek není nic hrozného, já už se trošku uklidnila ale pořád " červíček " v hlavě hlodá. Kdy jdeš k doktorovi ? Já musím vydržet až do příštího pátku, to je doba.....

sukubka
2. júl 2010

holky teda vy jste se rozepsali
myslíte že když jsem ve 12týdnu měla jednou NT 3,1 a pak 2,5 MoM a tedka jsem v 16týdnu a prckovi naměčili tedka na té kontrole 2,9MoM že je to špatné,manžel si myslí že když je prcek už věčí nevadí to vysoké NT tak jako třeba v tom 12týdnu!

sukubka
2. júl 2010

Klara.T: NT 4,6, nosní kůstka přítomna, odběr chor.klků - genetika v pořádku, krev v pořádku, UTZ v 16. týdnu v pořádku, velký UTZ v 20.týdnu v pořádku - holčička , kardiologie-podezření na nedomykavost trojcípé chlopně, ale málo významné, na další kontole - srdíčko se umoudřilo, nedomykavost se sama spravila, UTZ v 31+1 v pořádku, 1.1. 2010 se narodila Adélka (3290g, 49cm) - zdravá a v pořádku, kontrola srdíčka - naprosto v pořádku

Misicka55: NT 3,5 , odběr plodovky, genetika v pořádku, krev špatná, UTZ v 17.týdnu - asi vada srdíčka - jedna polovina je menší, holčička, srdíčko má malou jednu polovinu, 4.1. Verunka 3780g, 48cm, několik operací srdíčka

Jasovky: NT 6 (jednou i 6,2), odběr plodovky, genetika v pořádku, krev v pořádku,UTZ v 16.týdnu v pořádku, velký UTZ v pořádku, chlapeček 31.1. Janko, 4280g, 50cm, zdravý

s.petulka: NT 3,5, krev pozitivní, odběr plodovky, potvrzen Downův syndrom, ukončení

tereza.starobová: NT (nejvyšší 4,1, pak klesalo), nosní kůstka zpočátku nenalezena, krev špatně, riziko Down 1:3, odběr chor.klků, chlapeček, 24.týden, genetika v pořádku, UTZ v 28.týdnu v pořádku UTZ v 30 tt špatné pupečníkové toky... UTZ v 32 tt ok, narodil se zdravý chalpeček

melonik: NT lítalo nahoru dolu, maximum 4mm, krev OK - nízká rizika, nešla na genetiku, 36.týden, UTZ v pořádku, chlapeček, UTZ v 30.týdnu OK, 11.1. zdravý Matuško 3850g, 50cm

evuna: NT přes 3, nosní kůstka skoro nalezena, krev vyšla špatně, chlapeček, amniocentéza, UTZ špatný (kratší nohy, špatná střeva, možná cystická fibroza), prý Down a CF, ukončení

aronek: NT 2,4 mm - hraniční hodnota, tripply OK, čeká zdravého chlapečka

Iwa1: v 11t NT 4mm, amniocentéza, výsledky OK, UTZ v 17tt a 22tt OK, 3D UTZ v 24tt OK, zdravá holčička, narozena zdravá Simonka - 3980g, 51cm

ellit: NT=3mm (ve 14+5), biochemie OK, NB+, nejde na genetiku,, UTZ v pořádku, chlapeček

jana3: NT=3 (v 13+1), krev OK, UTZ v pořádku, genetika v pořádku, holčička se narodila zdravá

Furaha: NT= 3,6mm, NB menší než 1,5mm, riziko 1:35 na DS, odběr klků - negativní, , UTZ v pořádku, chlapeček, 4D UTZ OK, narozen zdravý obřík Honzík 5,15kg, 54cm

Trolicek: NT= 4,2 (ve 12tt), krev OK, UTZ ok, genetiku nepodstoupila .....narodila se zdravá holčička

Ellyma: NT=6,21 (jednou až 6,75), nostní kůstka nejdřív nenalezena, později nalezena, riziko Down 1:2, krev špatná, odběr klků - potvrzen DS, přerušení

Moheda: NT= 2,6, krev pozitivní (PAPP-A 0,13; betaHCG 2,13), riziko Down 1:2, amniocentéza - potvrzen DS, přerušení

slovenka 262: NT=3mm, NB+, pozitivní tripply - riziko 1:100, pak přepočteno na 1:75, amnio OK, chlapeček

ploutvicka: NT=5,2 (ale v 10+5!!!), pak 3,3mm, nyní 1,8mm; NB+, UTZ - žádné VVV, amnio OK, čeká zdravou holčičku

moncicik: NT=3,4mm (v 13tt), krev špatně, riziko DS 1:7, na UTZ špatné srdíčko, odběr klků - negativní, tripply negativní, narodila se zdravá holčička

aidin: NT=3

delucia: NT=10, krev špatná, mimi se přestalo vyvýjet ve 13.tt, teď znovu těhotná, NT ok (pokud se teda nepletu)

justynas: NT=3,5, genetika OK

marketecka: NT=2,63 v 12+6, riziko 1:100, amnio OK, holčička

hedik: NT=2,7

claca: NT=2,5, kombin.test I.trimestr vyšel špatně, riziko DS 1:16, klky, genetika OK

klariks: NT= 2,5

andrea_b: dvojčátka, jedno NT= 3,3, amnio OK, UTZ OK,narozeni dva zdraví chlapečci

albyses: dvojčátka jedno 5,3mm, riziko 1:2, amnio OK, kardio OK, UTZ ve 20.tt OK

micinka 22: NT 4,0 zdravý karyotyp

zuzaxa: NT 13,9 potvrzen Turnerův syndrom, umělé přerušení

vivamp: NT v 10. týdnu 3,9...později 3mm, kluk, UTZ v 16tt OK

hakenka: NT 2,4. vyšší srdeční akce, UTZ ve 20. týdnu ok

lucida: NT 4,6 má zdravou holčičku

jarmilad: NT 5,7 patologický nález na hrudníčku, mimi se přestalo vyvíjet

figurka: NT 5,3 nosní kůstka přítomna, amnio - OK, tripple OK, kluk,

zabicka: NT 5,3, riziko DS 1:7, odběr chloriových klků - zdravý ženský karyotyp, UTZ v 17tt OK, echokardiografie OK, tripple OK, UTZ v 20tt OK, srdíčko tluče trochu rychleji

karijini: NT 2,5, pak 3,1, pak zpět 2,7 odběr chloriových klků - OK, UTZ OK, kluk

micinka22: NT 4mm, genetika OK, na srdíčku malá uzlinka, jinak OK, kluk

fubinka: NT 4mm, tripple OK, amnio OK, echokardiografie OK, holčička

zaneta8: NT 3mm, riziko DS 1:22, riziko trisomie18 1:7, amniocentéza

bardotka: 1.těhotenství NT 4,9mm - genetika OK, přesto se rozhodla pro přerušení
2.těhotenství NT 6mm - dobrovolné přerušení

mopom: NT 5,8, genetika OK, přesto se rozhodla pro přerušení (už je to dýl)

vltavka: NT 2,64, krev OK

janinaaaaa: NT 2,6 (ve 12+5),

limetka80: NT 2,62 (v 12+4), tripple OK, UTZ OK, NB (nosní kůstka) trochu menší

sukubka NT 3,1 pak 2,5. krev pozitivní,nosní kůstka přítomna,odběr choriových klků,DS vyloučen-čeká na kompletní výsledky.Kompletní výsledky + UZ v 16týdnu OK.čeká na UZ ve 20týdnu

Tak to je nejnovější aktualizace. Tak se tam holky zkontrolujte, jestli jsem tam neudělala chybu nebo něco zapomněla. Vy co tam nejste jste buď měly NT pod 2,5, nebo jste měli špatně jen krev atd. Toto jsou jen holky s NT větší než 2,5, občas s NT 2,4.

Včera ve 13:52 • čeká miminko, termín má v prosinci 2010 (16. tt) •

furaha
2. júl 2010

sukubka - testy ti dopadly dobře, utz v 16 týdnu taky, tak oslavuj a nestresuj. utz ve 30 týdnu jen potvrdí, že je vše oki, uvidíš!!!

furaha
2. júl 2010

tohla psala janinaaaaa – Hooolky, tak se Vám hlásím, měli jsme ve 12+5 NT 2,6, tak jsem sem taky psala pár přispěvku...tripple testy dopadli dobře a dnešní velký ultrazvuk taky, zda se byt vsechno v norme, tak to abyste to mohli přenést do statistik a uklidnilo to další maminky, které NT vyděsilo jako mě))
takže už ji můžeš aktualizovat

zuzumajko
2. júl 2010

@madelen ani ja by som hned nesla na amnio. Tak ci tak by sme si babo nechali. napriklad vieme, ze razstep chrbtice nema, lebo sa krasne hybe a pohybuje aj nozkami aj ruckami a krasne sa prehyna v chrbtici ako by sa natahovalo. Ale ten downov syndrom alebo ine poskodenia, to by som naozaj chcela vidiet. Inak mi napadlo, 3D ultrazvuk alebo 4D by nemohol ukazat nejake defekty?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre