NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

mircalla
14. júl 2010

@fiallinka ono predpokladam, ze mas zvysene riziko na DS, nie DS...ten predsa preukaze len amnio...
tripple su navyse casto falosne pozitivne

furaha
14. júl 2010

fialinka - dělali ti amniocentézu - odběr plodové vody? tripply jsiz u dvojčat často falešně pozitivní!

klara.t
15. júl 2010

Holky, podle fialinky fotoblogu podstoupila Amnio a tam potvrdili DS u jedné z holčiček. Cituji: potvrzen u dvojčete B Downův syndrom, pravděpodobně podstoupíme selektivní fetocidu a budeme doufat, že nám jedna holčička zbude...

Je mi to líto fialinko. Držím pěsti alespon druhé holčičce.

mircalla
15. júl 2010

:( uf, to je mi velmi luto....som dufala, ze len krvne testy vysli zle....

renca_hanych
15. júl 2010

Zdravím všechny přispěvatelky do tohoto fóra. Nedávno jsem přispívala, pač jsem těhu poprvé a tak nějak jsem uplně nevědala, na co se lékaře ptát, jaká vyšetření mě budou čekat atd, tak mi tahle diskuze moc pomohla. NT jsme měli ok 0,8 mm, ale doktrovi se nezdála nosní kůstka, prý je menší než by měla být, ale podle slov lékaře může jít o genetickou záležitos estetickou (taky mám malej nosánek🙂). Jinak kombinované riziko 1:49000, krevní testy dopadly výborně, čili mi teď pro jistotu dělali kontrolní UZ a musím říct, že dopadl dobře. Podle lékaře se vážně jedná pouze o kosmetickou záležitost s nosánkem, miminko ho bude mít menší po mě🙂 Ale ty 4 týdny byly k nevydržení, ta nejistota, přemýšlení atd, no znáte to určitě všechny. Byl mi nabídnut odběr plodové vody, který dle slov lékaře není u mě nezbytně nutný, ale odmítla jsem ho......držím pěsti všem, které tímto prochází a musí projít a přeju hodně štěstí a jen samá zdravá miminka.

fiallinka
15. júl 2010

ahoj holky, omlouvám se, že jsem to tu nenapsala přesně, ale asi mi došly síly - ano, máme to potvrzené z plodovky... sakra, co na to říct, že... ale je pravda, že s tím nízkým NT to vypadalo dobře... jenže je pravda, že se v tom 12. týdnu mimčo natočilo tak, že se mu nešlo podívat na nos a tam by asi problém viděli...

mircalla
15. júl 2010

@fiallinka prosim ta neomluvaj sa, neni za za co.
nech to s druhym mimminom dotiahnes do uspesneho konca

klara.t
15. júl 2010

@fiallinka koukala jsem ti do fotoblogu Juráška a zjistila, že jeho dvojčátko také zemřelo. To je strašné. Už podruhé viď? Tak se drž. Jsi statečná ženská.

fiallinka
15. júl 2010

@klara.t no, kláro, právě, že už podruhé a zdá se, že jsou to prostě oboje "náhody", ale já fakt nevím, proč se tyhle věci mají dít zrovna nám... ale poprvé to bylo šílené a nikdy to asi tak hrozné už nebude, O. byl úplně zdravý, prostě se to stalo...

klara.t
15. júl 2010

jj, @fiallinka , věřím, že to muselo být šílený. A teď k tomu toto. No ještě že se na to ale přišlo včas. Myslím, že to obeje je náhoda. Že to spolu nesouvisí. Kdyby obě děti měly to samé, tak by to asi bylo ve vás, ale takhle je to asi fakt náhoda. Je to pech, že vás potkalo znovu trápení.

sukubka
15. júl 2010

ahoj holky,
fialinka je mi to neskutečně líto,není na to ani co napsat,strašně mě to mrzí!!!!Drž se a věřím že druhá holčička je zdravá!
Jak je toto možné když NT není vůbec tak vysoké!!!!

furaha
16. júl 2010

fialinka - hodně síly a stěstí pro vás a pro zdravé dvojčátko.

sukubka
16. júl 2010

holky včera jsem byla na kontrola u svého gynekologa říkal že je vše ok,ale chtěl mě obědnat na 5.8 zase k tomu Hijankovi na genetiku,řekla jsem že 10.8 jsem už obědnaná na kontorlu k tomu Polákovi že k tomu Hijankovi nepůjdu!
Holky myslíte že jak půjdu toho 10.8 k tomu Poláko (to budu 22týden)že to mi udělá i tu genetiku?jako ten podrobný ultrazvuk?

fialinka taky na tebe myslím a držím pěsti

gumimaci
16. júl 2010

@fiallinka na to sa neda nic napisat... je to velmi smutne a ja neviem ci by som to zvladla. si velmi silna... prajem vela stastia celej rodinke ...

sukubka
16. júl 2010

fialinko jsi opravdu hodně silná já bych to asi už po tom všem nezvládla!!!!!Myslím na tebe

mircalla
17. júl 2010

@sukubka co myslis tou genetikou? krv sa uz neberie, len morfologicky

sukubka
17. júl 2010

mircala já byla na tom CVS pak sem měla kontrolní ultrazvuk v 16týdnu (triple mi nedělali) a v tom 16týdnu mi řekl že mám dojít ve 22týdnu tak by mě zajímalo jestli to už bude ten podrobný ultrazvuk?asi jo že?

ygreen
17. júl 2010

sukub - kolem 20tt se dělá ten podrobný utz, kde se zjišťuje, zda je vše ok. A já taky byla na NT u jiného než svého doktora a ten doktor si mě také objednal i na ten 20tt na utz - když dělal NT tak si chtěl ošetřit i ten utz ve 20tt.

mircalla
17. júl 2010

ano sukubka, myslim, ze to bude vsetko...ako pise ygreen

sukubka
17. júl 2010

tak snad to bude vše ok!aspon se mi pak trochu uleví!!!!

smejo251
19. júl 2010

ahojte baby ...som druhykrat tehu. Prvy syn je uplne zdravucky a neboli ziadne problemy pocas tehotenstva akurat pred nim som mala tri odumrete plody a teda 3 kyretaze.teraz mame problem....po sekcii som otehotnela pol roka a vsetko prebiehalo oki az doteraz.mala som v 11/4tt hodnotu NT 0,17cm a USG NT dopadol nasledovne: NT: 0,37cm,CRL-6,16cm to sa moze tak rychlo zmenit ta NT hodnota?lekar mi povedal ze vsetko je v poriadku a teraz ma chce poslat na amniocentezu lebo mam asi zle vysledky z krvi...este to presne neviem lebo zajtra idem k nemu ale uz teraz mam stres.Triple test ultrazvuk v 15tt dopadol super a napisal mi lekar ze bez viditelných VVCH.,..ja uz neviem co si mam o tom mysliet lebo NT je v pohode ked je do 2,2mm tak ja neviem

denne73
19. júl 2010

Dievčata aké ma byť NT okolo 11/3 ?? my sme mali 1.02mm

sukubka
19. júl 2010

denne73 to máš krásné NT!!!!

smejo já moc neporadím já sem s toho NT taky mimo jak se to mění,ale holky ti určitě napíší!
to jsem tedy pochopila tak že jednou jsi to měla 1,7mm a pak 3,7mm?já to mám v papírech v milimetrech ty v cm?

denne73
19. júl 2010

@sukubka TO SI MA POTEšILA DAKUJEM PRETOžE JA TOMU FAKT NEROZUMIEM

smejo251
20. júl 2010

ano mam to v cm...a dnes som bola u lekara a mam pozitivny skrining...
ideme ku geneticke a potom uvidime ci je potrebna aj amniocenteza. hodnoty mam naledovne: MS-AFP 3MoM, total hcg 1,67MoM, PAPP-A 0,69MoM a S- PAPP-A 3,26IU/l
riziko d. syndromu je 1:64000 v termine
riziko NTD 1 v 50

mircalla
20. júl 2010

@smejo251 co je NTD prosim?

furaha
20. júl 2010

neural tube defect?

sukubka
21. júl 2010

holky že ti lékaři uvádí každý ty hodnoty jeden v MoM druhý v IU a cm to se pak v tom nevyznám!

jana3
22. júl 2010

AHojte, ozyvam sa podlhom case, mali sme NT 3mm a mame krasnu zdravu dcerku.. Teda Vas chcem len povzbudit, ze nezufajte....

zuzik28
23. júl 2010

holky, chci se jen zeptat jestli se má NT postupem času zmenšovat nebo zvětšovat? U nás zatím žádné uklidnění, i můj doktor včera viděl, že NT je vyšší a taky zřetelně neviděl nosní kůstku, jen obrysy. Ve 14. týdnu bylo NT 3,0 mm a mám pocit, že včera napsal do průkazky 3,4 mm. Příští středu jdu na triply a potom znovu na genetiku. Četla jsem tu ty pozitivní ohlasy a uklidnění, ale bohužel u nás už tomu moc nevěřím ☹ Jsem z toho hrozně smutná. Snažím se na to nemyslet, ale moc to nejde...však to znáte.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre