NT hodnoty

avion
30. mar 2007

kto vie ake su normalne NT hodnoty (meranie hrubky sije ultrazvukom) v 13 - 14?

simus
30. mar 2007

normální hodnoty je do 30mm píšou na netu, ale pokud je to nad 25 tak většinou posílají na genet. konzultaci 😔

avion
autor
30. mar 2007

tak to si ma upokojila, lebo ja mam vysledok 1.2 mm v 13t + 5. takze malo by to byt ok, nie? Doktor v nemocnici mi nic nepovedal. 😢 Dakujem

simus
31. mar 2007

to je ukázkové já měla 1,5mm a taky to bylo v poho i triple testy byli ok v 16tt, takže v klidu 😀

lajla
31. mar 2007

1.2mm je skvělé, mi o tomhle vysetření bohuzel nikdo nerekl, takze se bojim ted tech tripple testů

simus
31. mar 2007

lajlo, pokud jsi byla na utz ve 12tt tak ti ho měřili mrkni do průkazky jestli to tam nemáš poznačené 😖

lajla
31. mar 2007

no ja jsem byla v 11tt a pak 14tt, takže nic ☹ ja jsem cetla ze toto vysetreni je dobrovolne, a provadeji to pouze specializovani dr, vim, že některé holky o tom věděly takže sly, a některé jako ja se to dozvedely pozdě 😒 ☹ ted doufam, ze az pujdu pristi tyden na tripple testy, tak to bude v poradku, i kdyz ony samy o sobe pry moc spolehlive nejsou ☹

simus
31. mar 2007

no dělá se to všem myslím že to to měřily v tom 14tt, já byla na placených krev v 11 a sono ve 13+2 , byla jsem u dr který je zkušenější a má program kde hodí mé udaje ,jako věk a váha,... udaje o měření mimíska a hodnoty krve a vyjede mu riziko VV, u těch standardů ti brali krev, hledinu HCG,... a pak sono, ale nikdo to nezkompletuje, věř tomu že ti šíjovku poměřili🙂

lajla
31. mar 2007

mi brali prvni krev asi hned v 6-7tt, na rh, skupinu, toxo, atd...jinak nic, a ted az budou tripple testy, tak doufam, ze mi aspon dr zmeril tu sijovku, ale nic mi nerekl a v prukazce taky nic nemam, tak musim doufat, ze to bude oka, to jsou nervy 😒

simus
31. mar 2007

tak máš nějakého staršího lékaře,ne??? někteří jedou pořád v zajetých kolejích a nic nedělají na víc🙂

lajla
31. mar 2007

no to asi tak bude je mu kolem 60,jestli dobre odhaduju 😉 ale jsem s nim jinak spokojena, podle toho co jsem tu cetla o jinych lekarich, tak je fakt zlato, ale je fakt ze by ženy mel na takove vysetreni zacit posilat, nebo o tom aspon informovat, protoze je to placene, a mozna nektere by do toho nesly, ale ja urcite

simus
31. mar 2007

no tak jsme doma🙂 Já jsem zdravotník a vím že starým psům nové kousky nenaučíš🙂 Uklidnit tě může jen to že i kdyby ti testy ve 12t vyšli špatně stejně se čeká na plodovku a triple testy, jen když to výjde dobře tak se mamina cítí klidnějčí🙂 Já jsem nervák a klidná jsem až ted po utz ve 20tt že máme všechny orgány a hlavně už kopká a dává mi najevo že je tam🙂

lajla
31. mar 2007

no ja jsem prave taky nervak 😉 stejne ted uz vsechny budeme asi nervozni porad,držím pěstičky at vsechno jde jak doposud 😉

bambucinka
10. sep 2007

Sú tu mamičky ktoré mali vyššie hodnoty? Mne namerali 2,66 a naznačili mi že to nie je veľmi dobré ale vraj nie je všetko stratené. Prosím kto ma povzbudí

andy.a
10. sep 2007

ja som mala 2,O..dr.hovoril,že norma je do 3,O... 😉

danae
10. sep 2007

Ono záleží na tom, kdy je to měřené. Čím je miminko větší/starší, tím je vyšší i ta hranice. Navíc samotné měření nelze interpretovat bez krevního testu. Zkuste zjistit, zda váš doktor má opravdu certifikaci k dělání NT scanu. Jen málo doktorů v ČR ji doopravdy má.

Bambucinko, vůbec se neboj, určitě je to v pohodě. Ta hranice bývala i 3.5mm. Do 3mm je to v pohodě! Našli miminku nosní kůstku?

bambucinka
10. sep 2007

Ja som v 11t.Moj doktor je jeden so štyroch v SR ktorý tento certifikát má, a aj mi poradil aby som šla do Prahy so vzorkou plodovej vody ktorú mi odoberú hned po tom co mi prídu výsledky krvi, aby som sa zbytočne nestresovala dalších 8 týždnou, ale aj tak sa bojím...

bambucinka
10. sep 2007

Danae ako to myslíš s tou nosnou kostkou?

katarina82
10. sep 2007

bambucinka, u dětí, které mají downův syndrom, obvykle není v tomto stádiu vidět nosní kůstka. Ale není to pravidlem.

doriska
10. sep 2007

Ahoj holky,
já jsem na NT "úplný" expert, protože mně taky vyšly špatné hodnoty (2,9mm), plus k tomu špatně i ty hodnoty z krve, takže jsem hledala informace, kde se dalo. Takže ta normální hodnota je od 1mm do 2,5mm, některá pracoviště mají i do 3mm, podle toho, jakou metodiku používají. Od 3,5mm je to považováno za patologický nález a doc. Calda, což je jak jsem pochopila asi náš největší odborník v oboru prenatální diagnostiky, tvrdí, že pokud jsou hodnoty vyšší než těch 3,5mm, těhotenství má problematickou prognózu, i když karyotyp (genetické vyšetření z plodové vody nebo vzorků placenty) vyjde dobře. Já jsem našla na internetu tabulku z odborného tisku, kde je šance na zdravé miminko (v tabulce pod názvem Alive and well) vyjádřená v %, snad sem mohu odkaz okopírovat, není to nic komerčního, takže je to na http://www.fetalmedicine.com/f-books11-14.htm
kapitola číslo 3, první část nazvaná Outcome of fetuses...
Jo a u mě to snad dopadlo dobře, UZ ve 20tt dopadl na jedničku, tak snad jsme měli štěstí.

bambucinka
10. sep 2007

Dakujem Katka a Doriska tebe držím palce

katarina82
10. sep 2007

bambucinka, držím palečky tobě i Dorisce 😉

jaja0110
11. sep 2007

Bambucinka, ja som mala hodnotu 2mm meranu v 14tt, a doktor mi povedal ze je to ok, ze čo sa týka merania hrubky šije -NT/ nuchalna translucencia/ hrubka nad 5mm (!!!) okolo 12 týž by poukazovala na možné riziko vrodených vad srdca nie razštepy... Hlavne v klude, drzim palceky! 😉

lula5
11. sep 2007

Moja kamaratka mala hodnotu 4,5 v 12tt kde vsetci zalamovali rukami. Sla na amnio atd (to dopadlo dobre) a maly ma asi 7 mesiacov a je uplne zdravy. Niektori odbornici tvrdia, ze NT sa vlastne ani neda zmerat a neradi tomu pridavaju vahu.

lilinka76
11. sep 2007

Jaja, Lula, snáď máte pravdu. Poviem pravdu, aj ja stresujem. Mám výsledky z 11 + 5 TT a tie sú 2 mm a 3 mm. A jeden z dvojčátok zaostáva podľa meraní o týždeň, pritom 7 dní pred meraním v poradni ich merali v nemocnici a boli skoro rovnakí. Myslíte, že to môže byť, alebo ich môj doktor v poradni len zle pomeral??? Zdalo sa mi totiž, že do "mini miminko" bolo zle otočné...

jaja0110
11. sep 2007

Lilinka aj ja cakam dvojicky, dvojvajecne. To ze pri dvojickach jeden "zaostava" vo vyvine, z toho si nic nerob, je to normalne. Ten rozdiel tam moze byt aj 2 tyzdne! Mam kamosku, co porodila dvojicky v 38TT, ale v papieroch pre jedno z dvojiciek bolo uvedene, ze sa narodilo v 36TT.
Moje dvojicky pri poslednom merani tiez neboli rovnake, takze kliidek 🙂
Ani s tym NT sa netrap, tie hodnoty su v norme. Moje mali v 14tt hodnoty 2mm a 1,4mm.
Drzim palceky! 😉

lilinka76
11. sep 2007

Aj keď to menšie bábo malo tie 3 mm, myslíš, že je to v norme???

Ono je dokonca strašne "lenivé", tak som si vravela, že keď to tak bude aj v budúcej poradni, už sa na to opýtam. Vždy som si hovorila, že si budem tehu užívať, ale zatiaľ sa bojím.

jaja0110
11. sep 2007

Myslim zi, ze 3mm su v norme, ved aj literatura uvadza hranicu do 3.5mm. Neboj teraz je mozno este lenive, ale pockaj ked to zacne vyvadzat 🙂 Ani moje drobce sa na sone nejako nepredvadzali, neboj este je na to cas.

Inak mozem ti poradit jednu velmi dobru poradnu, www.antikoncepcia.sk
Je to on-line poradna, odpoveda super skuseny gynekolog. Mozes sa ho opytat otazku aj ohladom tehotenstva. Ja som tam stala virtualna pacientka, uz vela krat ma ukludnil a poradil. Skus, a hlavne klud! 😉

jaja0110
11. sep 2007

😲 Prepac, opravujem sa, ta stranka je www.antikoncepcia.com 😲

bambucinka
11. sep 2007

Babenky, vy tu píšete že do 3 mm je to v pohode ale ja som sa dočítala na www.3Dultrazvuk.sk že norama je do 2,5 mm. citujem: ,,Hrúbka šijového prejasnenia je u zdravých plodov cca 1 až 2,5 milimetra. Vyššie hodnoty bývajú u plodov s Downovým syndrómom, genetických abnormalitách, u plodov s VVCH srdca ako aj u približne 200 rôznych anomálií,, Mne namerali 2,66 a preto sa tak trochu bojím...

maryam
11. sep 2007

bambucinka, nic uz necitaj!
to je najhorsie co mozes urobit, zbytocne sa stresovat, keby som ti ja povedala, ako som sa vystresovala s tym meranim, mne doktorka namerala najprv ze nejakych 3.5, v ten isty den - ale neskoro vecer som sla este raz k znamemu lekarovi, ten nameral nejakych 2.8, odporucil mi "invazivne vysetrenie" a tak som sla na odber, tam mi ten lekar nameral tiez okolo 4.5 ci kolko, zakazdym inak a vysledky z genetiky vysli negativne, doktor pre istotu meral este raz asi v 15-16tt a nameral nejakych 1.2 a potom v 20tt, kde sa uz nic nedalo namerat, lebo nebolo co - jednoducho to zmizlo.
Tolko stresu kolko som zazila nikomu nezelam, teraz sa snazim mysliet len pozitivne a to je asi najlepsie... Treba verit, ze je vsetko v poriadku a bude. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre